|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Priprava na carski rez
9.6.2009 13:32:19   
lenika
Jutri imam carski rez. Zanima me, kako poteka priprava nanj? Kaj ti naredijo? koliko časa traja? Koliko časa traja sam carski rez? Koliko časa traja, da se zbudiš?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Priprava na carski rez
9.6.2009 14:09:31   
Zala01
Tako nekako: sicer sem ga imela pred 4 leti, vnaprej napovedanega, ampak se priprav dobro spomnim:
obrijejo te (jaz sem se že doma, tako da one me niso), potem sledi klistrir in tekanje na WC, pol ko se sprazniš, te priklopijo  za nekaj časa na CTG. Potem pride anestezist, se malo pogovoriš z njim. Pol pa ti vbrizgajo metilensko modrilo v mehur, da ti ga obarvajo in s tem ne poškodujejo med operacijo, pol vstavijo urinski kateter in greš v operacijsko. Meni se je ta kateter staknil ven, medtem ko sem hodila v operacijsko in so mi ga tam še enkrat vstavili. Pol ti da masko na usta, ti reče, da globoko vdahneš in po pekoči bolečini v žili roke, ne čutiš več nič. Lepo zaspiš. Traja prb. slabo urco vse skupaj, pol te zbudijo, te boli trebuh, ampak dobiš zelo hitro tramal po infuziji, pripeljejo ti dojenčka, ki ga skušaš čimprej podojiti. Na intenzivni ležiš en dan, pol greš na navaden oddelek,seveda če je vse v redu. V bolnici sem bila 1 teden in to v Trbovljah.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Priprava na carski rez
9.6.2009 18:31:51   
mojcapr
Pozdravljena. Jaz sem imela 3 carski rez pred 2 leti v SG in tudi napovedanega. Prišla sem v bolnico. Tam sem dala vodo in kri. Vstavili so mi kanal v žilo in jaz pametna sem si prej roke namazala s kremo, da mi potem ni mogla zadet žile...user posted image , ne delaj take bedarije kot jaz. Potem pa sem šla v operacijsko, kjer so me malo pobrili, samo trebuh, vstavili kateter, mi razkužili trebuh, mi dali anestezijo, tokrat sem se odločila za spinalno, prej sem 2x spala. In pričeli so carskega. Je zelo lep občutek, ko lahko vidiš otročička in ga pobožaš in daš lubčka, kaj drugega pa ne moreš, ker imaš obe roki zasedeni-na desni ti merijo pritisk, na levi pa imaš infuzijo. Potem greš v tako imenovano prebujevalnico in čez 2 uri v sobo. kjer sem pa končno lahko pocartala mojo malo štručko. Želim ti lep porod.user posted image

_____________________________

Danes je tvoj dan, izkoristi ga maksimalno...

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Priprava na carski rez
9.6.2009 20:39:30   
hubi
En dan prej so posneli ekg in ctg. Drug dan klistir, kateter, naštimali kanal v žilo, nato pa v op. Tam so me vprašali, katero narkozo želim. Napeljali vse naprave (pritisk...), me zakrili in lahko noč. Budna sem bila čez 2 uri.

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Priprava na carski rez
9.6.2009 20:55:41   
Splišni
Oooo, jutri boš že bejbija videla. Lepo. Srečno in hitro okrevanje želim.
Saj pravijo, da po napovedan CR ful hitreje okrevajo. Menda maternica pač ni razbolena, kot če se prej nevem koliko ur krči od popadkov ali kako že.

Drugače so meni dali narkozo ob 16. uri, rodila 16.06, zbudila sem se ša ob 20. uri, ampak samo za sekundo, nato sem nazaj zaspala in spala celo noč.

Samo jaz sem izven konkurence, ker jaz sem bila prej v porodni že 3 dni, tako da sem bila že čisto izmučena.


(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Priprava na carski rez
9.6.2009 21:41:14   
urška
meni so en dan prej delali tudi EKG pa z internistom sem govorila. pač o družinski anamnezi. no potem večerje ne dobiš več, drugi dan zjutraj pa kot so ostale napisale. britje, klistir, pa tisto kar ti dajo v mehur. urinskega katetra se ne spomnim da bi mi ga dali. tudi 3 ure po operaciji sem morala it na WC, tko da če bi mela kateter mi najbrž ne bi blo trebauser posted image
v operavijski te dajo na mizo, v eno roko ti naštimajo infuzijo, za glavo ti sedi anastezist in po treh vdihih iz maske zaspiš. zbudila sem se čez eno uro, že na hodniku ko so me iz operacijske peljali na intenzivno. tam si dva dni in skoz na infuziji. šopajo te z injekcijami. dete so mi samo pokazat prinesli za minutko, za dalj časa pa so ga prinesli popoldan, ko je prišel otrokov oče na obisk. takrat sem prvič dojila. otroka ti potem ko oče gre tudi odnesejo. u bistvu ga imaš, dokler si na intenzivni zelo malo. ker ga itak niti dvignit ne smeš. no jaz ga niti ne bi mogla.


(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Priprava na carski rez
9.6.2009 21:42:25   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Jutri imam carski rez. Zanima me, kako poteka priprava nanj? Kaj ti naredijo? koliko časa traja? Koliko časa traja sam carski rez? Koliko časa traja, da se zbudiš?


še tole: če greš jutri šele na sprejem, mislim da operacije še ne bo. ker moraš bit tešča mislim da 12 ur. saj tko je blo včasih. drgač pa držim pesti zate in za dete.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Priprava na carski rez
10.6.2009 11:38:28   
Splišni
Lenika je že rodila. Čestitke!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Priprava na carski rez
11.6.2009 11:26:45   
Anja24
ZALA01, kako je v trbovljah? Imaš drugič avtomatsko CR ali najprej poskušajo naravno?


Pa čestitke Lenikiuser posted image



(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Priprava na carski rez
11.6.2009 11:44:08   
Zala01
Ma za trbovlje res samo pohvale, jaz sem imela vnaprej napovedan CR, ker imam eno anomalijo maternice, tako da sem že zjutraj šla pripravljena tja tudi psihično. So pa sami strokovnjaki tam in res ti vse ful lepo razložijo, tudi potem ko sem 1 teden ležala na oddelku je čisto vse štimalo.

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Priprava na carski rez
11.6.2009 13:27:22   
Anja24

IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

Ma za trbovlje res samo pohvale, jaz sem imela vnaprej napovedan CR, ker imam eno anomalijo maternice, tako da sem že zjutraj šla pripravljena tja tudi psihično. So pa sami strokovnjaki tam in res ti vse ful lepo razložijo, tudi potem ko sem 1 teden ležala na oddelku je čisto vse štimalo.


Aha. Jaz sem imela pred 5imi meseci CR v Trbovljah. Saj tolk hudo ni bilo, no...ampak če bi me prej bolj pripravili...

Vidim, da januarja pričakujete še enega člana...boš imela CR a ne? Zanima me, če veš, kako prakso imajo v trb.- imaš drugič avtomatsko CR če si ga imela prvič? Ali kljub temu poskušajo po naravni poti? Samo tako me zanima...da vem kaj bo ko bomo imeli drugegauser posted image



(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Priprava na carski rez
12.6.2009 7:17:52   
Zala01
Ja jaz sem že v prvo imela CR zaradi ene napake maternice, tako da tudi drugič januarja ga bom imela sigurno. Grem pa definitivno nazaj v Trbovlje, samo zbiram pogum, da ga naredim v spinalni in ne splošni anestezijiuser posted image .

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?