|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Konec porodniške - izguba službe
14.5.2009 11:24:34   
Nastya
Čez 1 mesec bom konec porodniške, natančneje 15 junija. A bom pokoristila še stari dopust, tako da bom uradno zaključila 30. junija.

Danes pa sem bila na razgovoru pri svojem direktorju in mi je povedal, da ko bom končala porodniško, sem ostala tudi brez službe. So kao ukinili moje delavno mesto, moje delo..skratka v celi firmi se odpušča na veliko, a za začetek so na udaru vse ki so v porodniški, starejši..itd.. Šok dotalen !!  Sem pa bila zaposlena za nedoločen čas. Sploh ne morem verjet in sploh ne morem prit k sebi in sploh ne razumem, da sem zato ker sem se odločila imeti otroka, zaradi tega ostala brez službe..to mi sploh ne gre v glavo..

Zdaj pa me zanima vse te, ki ste doživele isto ali podobno zgodbo - kaj je z regresom ? kaj je z odpravnino ? kaj lahko naredim še v tem primeru ? kako naprej ??

Hvala !! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Konec porodniške - izguba službe
14.5.2009 11:34:09   
Anonimen
Pazi kaj podpišeš. Pravico imaš do odpravnine po kolektivni pogodbi (višina), pravico imaš do koriščenja nadomestila iz zavoda, za regres ne vem kako bo šlo v tvojem primeru. Po mojem sorazmerni del.

Narediti praktično nimaš kaj, če je prekinjena pogodba iz poslovnih razlogov. Fajn bi blo, da daš komu za prebrat odpoved.

(odgovor članu Nastya)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Konec porodniške - izguba službe
14.5.2009 12:23:11   
Stigmata
Ne podpisuj ničesar, vzami domov in v miru preberi, ne bo  škodilo, če daš še komu za prebrat. Nihče te ne more prisilt, da podpišeš na licu mesta.
Ostalo kot je napisala predhodnica. pripada ti sorazmerni del dopusta in regresa, če ima firma denar.
Dobiti moraš papir o izplačanih dohodkih in koriščenju dopusta. (včasih je bilo tako)




_____________________________

Altere sempri ignostico, tibi ipsi nomquam. -- "Drugemu vedno oproščaj, sebi nikoli."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
14.5.2009 22:29:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stigmata)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Konec porodniške - izguba službe
14.5.2009 22:34:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

a niso mamice do 3. leta zascitene?


Nobeden ni zaščiten pri poslovnih razlogov odpuščanja. Razen delavci, starejši od 55 let.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Konec porodniške - izguba službe
15.5.2009 6:54:40   
db
pa pazi da ti ne bojo dali sporazumno odpoved,ker če imaš tako odpoved ti ne pripada ničesar od zavoda tri leta,najboljša odpoved je da je iz strani delodajalca zaradi poslovnih razmer oziroma finančne krize

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Konec porodniške - izguba službe
15.5.2009 13:22:54   
NATAŠA35
pazi kaj podpišeš, sploh pa ne sporazumno odpoved, ker zgubiš vse, tako odpravnino, na zavodu...najbolje je, da te od odpusti....regres ti pripada sorazmerni del in še to če ima firma denar...

ker je ukinil tvoje delovno mesto, po zakonu ne sme nobenega zaposliti za isto delovno mesto - naziv delovnega mesta za isto plačo, ker jih lahko potem tožiš, da ni bilo iz poslovnih razlogov...

drži se in vem, da se bo našla služba zate prej ali slej...vedi, ko se ena vrata zapirajo, se druga odpirajo

(odgovor članu db)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Konec porodniške - izguba službe
29.5.2009 8:57:34   
resnično srečna
no isto se je meni zgodilo včeraj...sem prišla na sestanek da se dogovorimo kako in kdaj se vrnem pa me je čakalo tudi takole...s tem da imajo dve sceni...eno sporazumna odpoved...kar je larifari...drugo pa odpoved iz poslovnih razlogov...

jaz imam za koristiti še cel letošnji in lanski dopust...namreč porodniška mi poteče 16.6...jih je malo zafrknilo očitno, ker so mi podaljšali porodniško...in tako so mi morlai dati še letošnji dopust in regres...

pripada pa ti:

odpravnina, ki je odvisna od tega koliko let si pri tem delodajalcu...pa 2x po 3 mesece podpore na zavodu...prve 3 mesece dobiš 70 % plače...druge 3 pa 60%...

drži se...je šok ampak saj veš: kjer se ena vrata zapro, se druga odpro...samo pazi, da ne boš zdaj strmela v ta ki so se zaprla...je treba pogledati okrog sebe kje se druga odpirajo...

le pogumno naprej...bova zmogli boš videla...sicer pa nas naši malčki držijo pokonci...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Konec porodniške - izguba službe
29.5.2009 18:55:00   
karmen83
115. člen ZDR: 1. Delodajalec ne sme odpovedati pogodbe o zaposlitvi delavki v času nosečnosti ter ves čas, KO DOJI OTROKA, in staršem, ko izrabljajo starševski dopust v obliki polne odsotnosti z dela in še en mesec po izrabi tega dopusta.

V primeru, da dojiš, ti ne smejo odpovedati pogodbe o zaposlitvi - kolikor dolgo pač dojiš (mislim, da rabiš potrdilo). Če pa te odpustijo, čeprav dojiš, pa je najboljša rešitev tožba. Sama imam podoben primer, s tem, da partner koristi porodniško in je dobil odpoved - seveda delodajalca toži in zdaj ravno čakamo na glavno obravnavo.

Tako da - če dojiš, otroka čim dlje doji in v tem času si zaščitena, če pa te odpustijo, gre za nezakonito odpoved in jih lahko tožiš.

Vse dobro in LP,

Karmen


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Konec porodniške - izguba službe
9.6.2009 19:53:48   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: karmen83

115. člen ZDR: 1. Delodajalec ne sme odpovedati pogodbe o zaposlitvi delavki v času nosečnosti ter ves čas, KO DOJI OTROKA, in staršem, ko izrabljajo starševski dopust v obliki polne odsotnosti z dela in še en mesec po izrabi tega dopusta.

V primeru, da dojiš, ti ne smejo odpovedati pogodbe o zaposlitvi - kolikor dolgo pač dojiš (mislim, da rabiš potrdilo). Če pa te odpustijo, čeprav dojiš, pa je najboljša rešitev tožba. Sama imam podoben primer, s tem, da partner koristi porodniško in je dobil odpoved - seveda delodajalca toži in zdaj ravno čakamo na glavno obravnavo.

Tako da - če dojiš, otroka čim dlje doji in v tem času si zaščitena, če pa te odpustijo, gre za nezakonito odpoved in jih lahko tožiš.

Vse dobro in LP,

Karmen



lahko dojiš koliko hočeš, če so poslovni razlogi, kot so kriza,... firma nima denarja,... te lahko odpusti

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Konec porodniške - izguba službe
9.6.2009 20:02:11   
blaža
Pri ta prvem otroku je bilo tako:

Sem imela službo za nedoločen čas, se ravnokar poročila,... vse idealno. In zanosim. Moja delodajalka je pa rekla, da smo zdej v godlji. In mi meni nič tebi nič ni dala več niti ene plače. Dolžna mi je bla na koncu 4 plače in dva regresa. jaz sem med tem časom šla na bolniško in je mož delal na črno še popoldne, da sva lahko plačala najemnino in ostale zadeve.

Niti z tožbo nismo nič rešli, ker kao nič več nima. No ma dolga zgodba v glavnem. kmalu niti do porodniške nisem prišla, ker mi ni želela podpisati papirjev in na koncu sem ugotovila, da me je pooblastila kot prokuristko za firmo in, ker mi ni želela niti odpovedi dati, sem si jo na koncu sama dala. ja res malo čudno ma tako je blo. In po končani porodniški sem si tako dala odpoved, da sem se jo sploh lahko rešla in si iskala drugo službo, ker trgovine pa že zdavnaj ni bilo več, ker so jo zaprli, ko sem šla na porodniško.

med mojo bolniško ji je zavod poslal še tri delavke, ki jim tudi ni dala plač in so pol pričale meni v prid.

No pri drugem otroku sem tudi ostala brez dela po končani porodniški. ma se že znajdemo.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Konec porodniške - izguba službe
10.6.2009 0:08:14   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

in na koncu sem ugotovila, da me je pooblastila kot prokuristko za firmo in, ker mi ni želela niti odpovedi dati, sem si jo na koncu sama dala. ja res malo čudno ma tako je blo.

MA NEMOGOČE
ne more te postavit za prokuristko če ji nisi podpisala, tako da si ji sigurno podpisala, o tem ni dvoma

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Konec porodniške - izguba službe
11.6.2009 11:50:51   
Alči
Ojla ,če dojiš te ne more odpustit. Drugače pa sem na podobnem kot ti. Le da jaz nimam nič pisno in odp.rok mi še ne teče. Sem pa spet noseča, zdaj pa mene zanima ali me lahko odpusti ali ne more?? A katera ve?
Hvala za odg.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Konec porodniške - izguba službe
11.6.2009 21:53:19   
Abbey
no mene so pa odpustili, ko sem mu rekla, da sem zanosila

Dal mi je še del regresa, odpravnino, sama sebi sem natipkala odpoved po njegovem nareku user posted image in adijo.

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Konec porodniške - izguba službe
11.6.2009 21:53:58   
Abbey
po desetih letih dela pri mojem šefu...pa frenda sva bila, vsaj jaz sem tako mislila user posted image

(odgovor članu Abbey)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Konec porodniške - izguba službe
11.6.2009 21:58:05   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

in na koncu sem ugotovila, da me je pooblastila kot prokuristko za firmo in, ker mi ni želela niti odpovedi dati, sem si jo na koncu sama dala. ja res malo čudno ma tako je blo.

MA NEMOGOČE
ne more te postavit za prokuristko če ji nisi podpisala, tako da si ji sigurno podpisala, o tem ni dvoma


ja pa je mogoče, nimam pojma kako. no je pa ta ženska lagala vsem živim, med ostalim tudi davčni in gospa na davčni me je celo nadrla, da plače sem sigurno dobila, da ima ona tam moje plačilne liste,... da je bla moja delodajalka tam, da ona stoji za tem,... pa sem šla do njene nadrejene in sem zahtevala, da si pridobijo moje izspiske iz banke in so pol vidli, da plač ni blo nakazanih. Ma haloo!!

ma cel kup takih zadev je blo, da človek ne ve al bi se smejal al pa jokal. do dva dneva pred porodom nisem vedla, če bom dobila to božjo porodniško al ne in pol sem šla od vrat do vrat in težila vsem po vrsti. ma katastrofa pod kakšnim stresom sem bla pa otroček.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Konec porodniške - izguba službe
11.6.2009 22:01:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Alči

Ojla ,če dojiš te ne more odpustit. Drugače pa sem na podobnem kot ti. Le da jaz nimam nič pisno in odp.rok mi še ne teče. Sem pa spet noseča, zdaj pa mene zanima ali me lahko odpusti ali ne more?? A katera ve?
Hvala za odg.


Če si za nedoločen čas v službi, potem nikakor NE. user posted image

(odgovor članu Alči)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Konec porodniške - izguba službe
11.6.2009 22:01:31   
blaža
Aja še to sem pozabla povedat. Ta ženska je mela že enkrat odprto trgovino v drugem kraju, samo, da jaz tega nisem vedla in je bla ista štorja, so se tudi pol tožarli.user posted image

ma sem vedno rekla, da če dobim kej od tega denarja, da bom kupla neki lepega za otroka, al tobogan al kaj jaz vem kaj. no pa sem se samo zapufala, na koncu pa nisem dobila niti centa. na koncu bi si morala izterjevalca najet( je tako prišlo iz sodišča), ki bi ga mastno plačala, pa jo verjetno ne bi našel na tem in tem naslovu, ker se je večkrat selila, ločila od moža,... in se na koncu zapila. In itak ji niso meli več kej za vzet.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Konec porodniške - izguba službe
11.6.2009 22:08:15   
blaža
Sem zdej še enkrat razmišljala, ker je od tega že 7 let. jaz sem takrat podpisala, ma se ne spomnem točno kaj, v glavnem me je pooblastila, da sem lahko namesto nje urejala stvari. no samo to sem hotla še povedat, ma sej ni važno, ma smešno mi je , da sem sama sebi dala odpoved, da sem se jo rešla. Ma trgovine pa že zdavnaj ni blo več.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Konec porodniške - izguba službe
11.6.2009 22:31:10   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Alči

Ojla ,če dojiš te ne more odpustit. Drugače pa sem na podobnem kot ti. Le da jaz nimam nič pisno in odp.rok mi še ne teče. Sem pa spet noseča, zdaj pa mene zanima ali me lahko odpusti ali ne more?? A katera ve?
Hvala za odg.


Če si za nedoločen čas v službi, potem nikakor NE. user posted image


lahko, lahko.
Iz poslovnih razlogov.
Kaj če se firme zapre, te ne sme odpustiti????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Konec porodniške - izguba službe
14.6.2009 10:11:39   
martita
seveda lahko!
pa ne samo če dojiš, tudi če si noseča.
tudi odpoved iz krivdnih razlogov pride v poštev....delodajalec rabi le privolitev inšpektorja za delo.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Konec porodniške - izguba službe
20.6.2009 20:17:46   
Taula
Kot so napisale...če te odpustijo iz poslovnih razlogov ni važno ali si noseča z trojčki, ali pa dojiš. Imajo te pravico odpustiti tudi če imaš za nedoločen čas službo. Žal.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu martita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?