|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prezgodnji porod
30.6.2009 17:13:33   
Anonimen
pozdravljene!
21.8. imam rok, in ta nas otrocicek je zeloooooo tezko pricakovan. odstevam dneve do PDP-ja in hkrati do dneva, ko je otrocek sposoben prezivet brez inkubatorja.
mogoce imam zaradi tega pricakovanja obcutek, da bom rodila prej.
Zanima pa me, v katerem tednu nosecnosti ste rodile in so vasi dojencki rojstvo preziveli brez posebne nege.
Hvala!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 17:18:49   
cita
Imam dve punčki...

Laura PDP 21.08 pa sem rodila 26.07 pa lahko rečem da je bilo vse dobro razen tega da je morala bit v topli posteljci in imela je hudo zlatenico...šle sva domov iz bolnice 12 dan po porodu...

Lia PDP 01.03. pa sem rodila 06.02 pa pr obeh se je začelo vse spontano svoji popadki...pa ni bila v topli postljci in niti ni imela zlatenice domov sva šle 4 dan po porodu tako da sem obedvi rodila v 36t6d...

Jaz ti želim da tvoj sonček počaka lepo na rok in seveda če se pa slučajno prej rodi pa želim vse dobro...Lepo nosečnost še naprej...

_____________________________

Sanje nikoli ne zasovraži pa četudi se ne uresničijo...

Laura 26.07.1999
Lia 06.02.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 17:19:57   
Anonimen
aja, ja...pa se to....
ce ste rodile po 33. tednu....po kolkem casu sta sla domov, in koliko casa je bila bebika v inkubatorju / topli posteljici?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 17:23:02   
Anonimen
hvala cita za odgovor....seveda si tudi jaz zelim, da bi lepo pocakala, dokler ni pripravljenauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 17:23:49   
Anonimen
pa za lauro si imela rok na isti dan, kot ga imam jaz za mojo bejbo!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 17:24:01   
Hope2
Popolnoma enake misli in občutke sem imela jaz. Tudi čutila sem, da bo otrok prej prišel in je res, na srečo le 2 tedna prejuser posted image

Upam, da boš naslednjič pisala, da si že čez rok in kaj naredit, da bo prej ven prišeluser posted image . Srečnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 17:25:57   
Anonimen
hehe hope.....2x sem rodila cez rok....sicer cisto malo 2 in 4 dni....pa ni fajn....jao ko se spomnim tiste zivcnosti, pa ob vsaki manjsi bolecini....joooj1!!!! je to to???

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 17:37:22   
Katy78
Naš Nik se je rodil s 33. tedni in je rabil samo toplo posteljico in par dni so mu dodajali minimalno kisika. Po 9 dneh sem ga dobila k meni na oddelek (bi ga že prej, pa je pediatrinja rekla, da ker ni gužve, lahko še kakšen dan ostane), domov pa sva šla po 14 dneh od poroda in tudi to bi šla lahko kakšen dan prej, pa je bila ena taka fajn pediatrinja in je rekla, kar ostanite še kakšen dan, da se res dobro privadite na majhno štručko. Tehtal je 1930g, zdaj pri 7 mesecih pa ima že skoraj 8kg in se mu ne pozna več, da je nedonošenček. GH je že 2 tedna in tudi motorično obvlada kar morajo povprečni 7m. otroci obvladati. user posted image

Ampak, ne razmišljaj o prezgodnjem porodu. Ni luštno, ker te tako skrbi za otročka. Saj, če bi lahko takrat pogledala v prihodnost in videla našega korenjaka čez pol leta, se ne bi sekirala, tako pa je šlo veeeeliko živčkov in solz. Ampak je vse poplačano. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 17:43:06   
Najaa
Tudi jaz sem rodila v 33t. Hčerka je bila 12 dni na intenzivni, od tega 8 dni v inkubatorju, ker je imela malo problemov s pljučki in nezrela je bila. Nato je prišla v topli posteljici k meni na oddelek, kjer sva bili še en teden in potem odšli domov. 20 dni v P.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 19:18:01   
Netopirčy81
1. punco sem rodila v 40. tednu - so mi sprožili. 2. punčkico sem pa rodila s CR zaradi odstopa posteljice v 32. tednu. V inkubatorju ni bila ampak je bla 6 dni v topli posteljci, zadnji 7. dan v LJ P pa v vodni posteljici. Nato so naju preselili na Jesenice, kjer sva preživeli še 2 tedna. Šele na Jesenicah sem jo lahko imela poleg sebe, končno popestovala in vse ostalo tko da....
Odkar sva doma (dobra 2 tedna), se lepo in pridno redi, skratka, vse je ok.
Seveda ti želim, da se čimmanj obremenjuješ s tem kdaj se bo otrok rodil. Pač če je vse ok, bo itak šlo tako kot je treba.
Držim pesti, da rodiš ob roku in hitro kar se da user posted image

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 20:29:23   
TomTaylor
Mene pa zanima še to, ali so nedonošenčki imeli sesalni refleks vsaj toliko razvit, da ste lahko dojile? Mislim, je to možno? Mene namreč tudi skrbi, da bom rodila prej. Poleg skrbi, da bi bilo z otročkom vse ok, si pa pa zelo želim dojiti..

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 20:36:19   
zaspančka
Jaz sem rodilav 32t6d. Začelo se je s spontanim razpokom mehurja, brez popadkov 4 dni prej. Ker se ni nič dogajalo, sen dobila antibiotike proti infekciji in injekciji za razvoj pljučk. 4 dni po začetku odtekanja vode, so mi sprožili, ker nisem imela nič popadkov. Sinček je bil težak 2240 g in velik 47 cm. Od samega rojstva ni imel nobenih težav z dihanjem, jedel je od začetka po cuclju.

Bil je eno noč v inkubatorju, vendar so ga samo greli v njem, potem je bil pa v vodni posteljici 7 dni, s tem da je bil od 3. dneva pri meni na oddelku. 8. dan pa sva šla domov, teža 2200 g.

Zdaj bo star 1 mesec in lepo napreduje, upam, da nama kmalu uspe, da bi se samo dojil, ker zaenkrat ga malo dojim, ostalo pa si brizgam in mu dajem po flaški, ker je še vedno malo len za sesat.

Uf, sem se razpisala. user posted image Upam, da sem ti odgovorila pa seveda, da bi tvoj user posted image čim dlje ostal pri tebi v user posted image .


_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 20:37:20   
ajna12
Jaz tudi rodila v 33. tednu. Punčka je sama dihala, ni pa še imela vzpostavljenega sesalnega refleksa. Bila je še 20 dni v inkubatorju, imela še 10 dni sondo za hranjenje. Potem je odšla v toplo posteljico in čez 1 mesec smo odšle domov.
Mleko sem si črpala, tako da so ji ga dodajali, doma smo vzpostavile dojenje, ampak mleka ni bilo zadosti, tako, da smo poleg dojenja tudi dodajali adaptirano mleko.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 23:27:20   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Mene pa zanima še to, ali so nedonošenčki imeli sesalni refleks vsaj toliko razvit, da ste lahko dojile? Mislim, je to možno? Mene namreč tudi skrbi, da bom rodila prej. Poleg skrbi, da bi bilo z otročkom vse ok, si pa pa zelo želim dojiti..


Mojo, ki se je rodila v 33t, sem prvič pristavila pri 35t in potegnila in je ko tavelika. user posted image  Zelo močen sesalni refleks je imela že zelo zgodaj, kar je za nedonošenčke redko.

TT, ne sekiraj se toliko.user posted image Saj bo vse ok.

< Sporočilo je popravil Najaa -- 30.6.2009 23:32:27 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 23:29:25   
cita
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

pa za lauro si imela rok na isti dan, kot ga imam jaz za mojo bejbo!

To sem tudi jaz zasledila...uživaj nosečnost...

_____________________________

Sanje nikoli ne zasovraži pa četudi se ne uresničijo...

Laura 26.07.1999
Lia 06.02.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prezgodnji porod
30.6.2009 23:41:46   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

pozdravljene!
21.8. imam rok, in ta nas otrocicek je zeloooooo tezko pricakovan. odstevam dneve do PDP-ja in hkrati do dneva, ko je otrocek sposoben prezivet brez inkubatorja.
mogoce imam zaradi tega pricakovanja obcutek, da bom rodila prej.
Zanima pa me, v katerem tednu nosecnosti ste rodile in so vasi dojencki rojstvo preziveli brez posebne nege.
Hvala!



ne vem, zakaj se sekiraš na zalogouser posted image

meni je bilo edino pomembno, da prideva do tistih magičnih 24 ali 26 tednov, ko ima otrok veliko možnosti, da preživi.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prezgodnji porod
1.7.2009 6:53:53   
Anonimen




ne vem, zakaj se sekiraš na zalogouser posted image

meni je bilo edino pomembno, da prideva do tistih magičnih 24 ali 26 tednov, ko ima otrok veliko možnosti, da preživi.....


pa saj u bistvu se niti ne sekiram. sam po mojem vsaka mamica cakanamejnike v nosecnosti.in se sprasuje: joj, kaj pa ce zdaj rodim? kako bo z otrockom?
itak je blo meni sprva najpomembneje, da prilezemo do 24. tedna.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prezgodnji porod
1.7.2009 7:02:32   
Neža7
Jaz sem rodila 11.07 (34.t) PDP je bil 18.8 in naša je brez težav, vendar sem dobila pri 30.t user posted image  ko so me sprejeli v porodnišnico 2 injekciji za razvoj pljuč, da ima res ZELO močen jok user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prezgodnji porod
1.7.2009 9:07:47   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Mene pa zanima še to, ali so nedonošenčki imeli sesalni refleks vsaj toliko razvit, da ste lahko dojile? Mislim, je to možno? Mene namreč tudi skrbi, da bom rodila prej. Poleg skrbi, da bi bilo z otročkom vse ok, si pa pa zelo želim dojiti..



Uh, sesalni refleks je imel tak, da je joj. Že drugi ali tretji dan so mu ponudili flaško (čeprav menda pravega ses. refleksa pred 34. tednom naj ne bi bilo) in je tako vlekel, da mu je sestra morala na koncu flaško kar iz ust potegnit, da je izpustil cucelj. Dojenje pa nama ni šlo, ker se je navadil cuclja, po katerem je hitro teklo, in ko sem mu ponudila dojko in je potegnil in ni takoj priteklo kot po cuclju, je bila taka histerija, da so ušesa bolela. user posted image  Tako sem si mleko črpala. Nekaj časa, dokler sem si črpala, sva dojenje prakticirala samo po tem, ko je popil flaško in potešil volčjo lakoto - torej bolj za posladek in za crkljanje.


(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prezgodnji porod
2.7.2009 17:36:49   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

aja, ja...pa se to....
ce ste rodile po 33. tednu....po kolkem casu sta sla domov, in koliko casa je bila bebika v inkubatorju / topli posteljici?



Rodila sem s 33t in4/7, mali je imel težo 2200g, 6 dni je bil v topli posteljici na intenzivni, potem je prišel k meni na oddelek, kjer je bil tud v topli posteljici, 16 dni po porodu pa sva šla domov.

Sicer pa je meja preživetja prezgodaj rojenega 24. teden.

Lp, vse dobro do konca nosečnpsti, pa čim manj mislit, da bo kaj narobe oz. na prezgodnji porod. BTW - sem pa tudi jaz nekje v 6. mesecu dobila občutek, da bo naše dete prišlo nekoliko prej user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prezgodnji porod
3.7.2009 15:57:17   
dreamhorse
Ne se obremenjevat s tem, da boš rodila prej.. Ker samo sebe delaš živčno. Jaz sem rodila 9 dni prej, res pa je, da sem celo nosečnost govorila, da bom rodila 25.5, pa sem se zmotila samo za en dan. Rodila sem 26.5.09 , pdp pa sem imela 3.6. Pri porodu je mala tehtala 3970 gr.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prezgodnji porod
7.7.2009 14:03:58   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

aja, ja...pa se to....
ce ste rodile po 33. tednu....po kolkem casu sta sla domov, in koliko casa je bila bebika v inkubatorju / topli posteljici?



34.t tehtala 2260g. V topli posteji je bila 2 dni in samo prvo noč je bila v INT na opazovanje. Domov šmo šli 5 dni po CR. Pri meni je tudi malo drugače in res imam srečo, da je naša Neža zelo zdrava. Jaz sem dobila pri 30.t 2 injekciji za razvoj pljučke, ker so mislili, da bom že pri 30.t rodila. HB sem lepo počivala v porodnišnici za cel mesec, da se ni pri 30.t rodila.

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?