|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plesniv voziček
8.7.2009 13:36:43   
googica
Lep pozdrav vsem skupaj. zanima me, če je že kdo prišel do take težave.. voziček ni čisto nov, in ker je stal v kleti, je blago pridobilo na plesni. ker je voziček iz vsaj treh različnih materialov, in ne želim tvegati izgube originalne barve, na njem ne upam uporabiti varikine. upam da imate kakšen nasvet, ker ne bi rada kupovala novega vozička.
LP, googica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plesniv voziček
8.7.2009 14:34:54   
Luni
Za plesen pa res ne user posted image  Plesen tudi z belega perila pri kuhanju ob uporabi varekine ne zgine takoj, je potrebnih kar nekaj pranj....

_____________________________



(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plesniv voziček
8.7.2009 15:42:48   
mateyka
moj mož pravi, da je treba prvo namočit v alkohol, da ubiješ bakterije.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plesniv voziček
8.7.2009 17:01:09   
Isabellabina
No ena moja frendica je poskusila z Cilit-bangom  za pošpricat.In je bila uspešna.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plesniv voziček
8.7.2009 19:06:16   
googica
sem poskusla s cilitom, pa ni uspelo. problem je, da je močno zažrto v blago, zato študiram, če bi se morda dalo šivat na novo, ampak ne vem, če se to sploh da. verjetno bi bilo še vedno ceneje od nakupa novega vozička.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plesniv voziček
9.7.2009 21:58:20   
Eca
Jaz sem imela podoben problem, samo da pri meni ni šla plesen v "globino".
Težavo sem rešila tako, da sem voziček postavila zunaj, ga fajn zmočil z vodo in nato vzela cet, toplo vodo in krtačo in ga fino skrtačila. Nato je sledilo še tuširanje in sušenje na zraku.
Voziček je bil po čiščenju kot nov. Nikjer nobene plesni.
Res pa je, da je bila plesen bolj površinska.

Dobi se še nek Oust ali nekaj takega, ki je za plesni in glivice (sprej), ki hkrati tudi osveži tkanino. Mogoče še pošpricaš s tem ali pa s Spitodermom (ali nekaj takega), ki je tudi za glivice in podobne zadeve razkuževat.

Veliko sreče pri čiščenju!

Eca




_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plesniv voziček
10.7.2009 10:25:32   
googica
hvala, bom poskusla s tem :)

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plesniv voziček
10.7.2009 10:30:54   
Anonimen
Jaz sem tkanino namakala v posebno čistilo proti plesni, dobi se Mullerju, pa je šlo ven, kar ni bilo zažrto v blago, drugje je ostalo.

Kaj pa če bi poizkusila v čistilnici? Ene moževe hlače so bile prevlečene s sivo plesnijo, pa so sedaj kot nove.

(odgovor članu googica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plesniv voziček
10.7.2009 10:38:44   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: Eca

Jaz sem imela podoben problem, samo da pri meni ni šla plesen v "globino".
Težavo sem rešila tako, da sem voziček postavila zunaj, ga fajn zmočil z vodo in nato vzela cet, toplo vodo in krtačo in ga fino skrtačila. Nato je sledilo še tuširanje in sušenje na zraku.
Voziček je bil po čiščenju kot nov. Nikjer nobene plesni.

Res pa je, da je bila plesen bolj površinska.

Dobi se še nek Oust ali nekaj takega, ki je za plesni in glivice (sprej), ki hkrati tudi osveži tkanino. Mogoče še pošpricaš s tem ali pa s Spitodermom (ali nekaj takega), ki je tudi za glivice in podobne zadeve razkuževat.

Veliko sreče pri čiščenju!

Eca


tudi mi smo ga tako sčistli je pa blo kr fino začrto v blago

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plesniv voziček
11.7.2009 13:24:40   
srček2007
plesen je zelo nevarna za človeka, rada se naseli na pljuča. jaz bi na tvojem mestu nabavila nov voziček in tega dala na deponijo, kajti plesen je zelo težko uničiti, pa še to da ga čistiš z močnimi čistili in nato daš otroka v voziček, ki s svojim rokami vse prešlata, nato v usta. ja pa čistila nikoli 100% ne spereš.
sem kemik, delam v barvni izndustiji in vem kakšna sredstva imamo za uničevanje plesni, in ta za tekst. so skoraj pa enaka vsaj po škodljivosti.


_____________________________

Če se ničesar ne bojiš, tudi ne ljubiš nič.
In če nič ne ljubiš, kakšno radost
imaš v življenju?
(S.C.)


(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?