|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
27.7.2010 10:55:26   
Anonimen
Eno vprašanje, ker sem že čist živčna in da vem kam itnaprej reševat zadeve ...

Skratka ob vpisu tamale v vrtec smo oddali tudi vlogo za znižano plačilo vrtca ... to je bilo marca oz. aprila enkrat, ko še nisem bila zaposlena. Potem so mi konec prejšnjega meseca poslali dopis, da kakšen je moj status sedaj. Pa sem napisala, da sem se sedaj zaposlila in jim kot prlogo dala kopijo pogodbe o zaposlitvi ... no danes pa iz vrtca kličejo, če ne bomo imeli nič subvencionirano itd. pa pokliče moj na občino in mu ženska reče da še čakajo podatke o moji plači in da zaradi tega ne izdajo odločbe ... halooo ... vlogo smo oddali matca oz. aprila in takrat bi morali že odločbo izdat, ki bi se sedaj samo korigirala glede na nova dejstva ... ne pa da takole vlečejo, da bomo morali za prajšnji mesec sedaj polno ceno plačat ... ma komu naj zdaj težim naprej?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
27.7.2010 10:58:02   
kajajaka
zakaj pa sama ne neseš dokumentov na občino?

Pri meni je tudi sprememba dohodkov, ker delam po porodniški krajši delovnik in sem samo odnesla na občino zadnje tri plačilne liste in bodo upoštevali znižan dohodek... nimam pa še izračuna.

največkrat se da vse rešit, če greš tja osebno, pa malo vljudno težiš... Meni ponavadi rata - mi raje ustrežejo in pohitijo, kot pa, da me prenašajo tam vsak dan user posted image

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 27.7.2010 10:59:31 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
27.7.2010 12:30:22   
Anonimen
Saj bi nesla, če bi imela ... pa dobim prvo plačilno listo za cel mesec šele v začetku avgusta ... zanimivo mi je, da niso izdali odločbe še po podatkih, ko sem bila še nazaposlena in bi jo zdaj samo spremenili ... se jim ne da 2x delat al kako ... no saj sem šla prejle na občino in sem tistega strica malo izprašala pa je rekel, da je to pač tak smotan primer in da ko dobijo plačilno listo, da bodo odločbo za nazaj izdali in bomo potem v prihodnjih mesecih manj plačali ... ma kar nekaj ... kaj pa če sedajle nebi imela toliko na zalogi da bi za en mesec polno ceno plačala user posted image

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
27.7.2010 14:23:51   
kajajaka
hja, birokracija user posted image

Namesto, da bi bili srečni, da si javila, da si se zaposlila...
Poznam eno, ki so se temu izmikala in šele naslednje leto podala podatke, da je zaposlena in šele potem več plačevala vrtca... nič za nazaj.
Kaj češ... Samo upaj, da ti bodo zares za nazaj poštimali. Sicer pa ti tudi na pogodbi piše višina plače in bi ti lahko odločbo izdali v 10 minutah user posted image
bedno, res!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
28.7.2010 11:21:33   
jullie
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

zakaj pa sama ne neseš dokumentov na občino?

Pri meni je tudi sprememba dohodkov, ker delam po porodniški krajši delovnik in sem samo odnesla na občino zadnje tri plačilne liste in bodo upoštevali znižan dohodek... nimam pa še izračuna.

največkrat se da vse rešit, če greš tja osebno, pa malo vljudno težiš... Meni ponavadi rata - mi raje ustrežejo in pohitijo, kot pa, da me prenašajo tam vsak dan user posted image


..js sem pa bila danes na občini in so mi rekli, da ne rabim prinest plačilne (ko bom delala manj ur), ker upoštevajo dohodnino za 2008, ko bom pa novembra dala novo vlogo bodo pa upoštevali dohodnino 2009, tako da mi bodo šele pozneje upoštevali moj krajši delovnik oz. manjšo plačo..

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
28.7.2010 11:27:42   
jullie
[color=#000000 size=3]..zadnje tri plačilne liste je treba dati samo takrat, če kdo ni bil zaposlen celih 12 mesecev..

(odgovor članu jullie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
18.8.2010 10:19:58   
Anonimen
Men ni čist nič več jasno glede tega znižanega plačila vrtca ... včeraj smo končno dobili odločbo domov (z navadno pošto!) in ker nama ni bilo nekaj jasno glede zneskov vpisanih na odločbi, se je šel moj pozanimat na občino kako in kaj ... torej po zakonu morajo kao upoštevat prihodke od 2h let nazaj (2008) za letošnji izračun, ker pa sem se jaz na novo zaposlila so pri meni naredili izjemo in v izračun vzeli mojo trenutno plačo ... pa halo ... a tega, da je imel moj leta 2008 ful dobro leto in da je imel dosti prihodkov, letos gre pa zelo slabo jih pa nič ne zanima ... mislim res, HB da sem sedaj službo ... ma če zanjga upoštevajo za 2 leti nazaj, a nebi mogli potem tut zame upoštevat stanje izpred 2h let ... itak mi je pa tole malo mimo ... jaz plačujem vrtec danes s tem financami ki jih imam sedaj in ne pred 2mi leti ... user posted image

(odgovor članu jullie)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
18.8.2010 10:43:36   
zmajaz
Tu ne gre za izjemo, ker zakon določa, da če 2 leti nazaj nisi bila celo leto zaposlena, vzamejo trenutno stanje, pa tudi sicer jim zakon dopušča, da če je trenutno stanje bistveno drugačno od tistega dve leti nazaj (boljše ali slabše), da upoštevajo trenutnega. Seveda pa to - tipično - dosti raje naredijo, če je trenutno stanje boljše, kot pa če je slabše.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
18.8.2010 10:52:55   
Anonimen
Ma ja .. ma saj to mi je trapasto ... ma naj za oba upoštevajo isto stanje ... al za oba 2 leti nazaj al pa za oba trenutno stanje ... ker sedaj so upoštevali za njih najbolj ugodno stanje, torej ko je imel moj veliko in sedaj ko imam jaz plačo ... a če bi šel moj tja in vztrajal, naj tudi zanj upoštevajo sedajšnje stanje (ko ima občutno manj dohodkov kot 2 leti nazaj, ko se mu kriza še ni poznala) bi mu bili dolžni ugodit? V katerem zakonu si kaj o tem lahko preberem?

< Sporočilo je popravil Otika -- 18.8.2010 10:59:58 >

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
18.8.2010 11:13:22   
zmajaz
Ja to ne gre tako - za OBA ena ali druga varianta - za vsakega posebej se določa, pač glede na pravilnik. Glede tega, če ima on bistveno manjši dohodek kot pred 2 letoma je pa zakon malo smotano napisan - piše namreč, da občina LAHKO to upošteva, ni pa dolžna. Pravilnik določa takole:
Ne glede na določilo četrtega in petega odstavka tega člena lahko občina v izjemnih primerih v skladu z 32. členom Zakona o vrtcih pri določitvi plačila upošteva tudi druga dejstva in okoliščine, ki odražajo dejanski socialni položaj družine in: 
– določi višje plačilo, kot bi izhajalo iz določitve plačila na podlagi četrtega odstavka tega člena,  če ugotovi, da je dejanski socialni položaj družine bistveno boljši kot bi izhajal iz njenega  izkazanega dohodka; 
–    določi nižje plačilo oziroma izjemoma določi oprostitev plačila, kot bi izhajalo iz določitve plačila na podlagi četrtega odstavka tega člena, če ugotovi, da kljub večjemu izkazanemu dohodku družina živi v težkih socialnih razmerah.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
18.8.2010 11:14:52   
zmajaz
Cel pravilnik lahko odpreš tule: KLIK - samo klikni link NPB3, pred katerim piše "Zadnje neuradno prečiščeno besedilo"

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
18.8.2010 11:26:34   
Anonimen
zmajaz hvala!

Ma zakon oz. pravilnik je kar nekaj ... ma čisto tako iz življenjskega vidika me zanima zakaj morajo bit dohodki za 2 leti nazaj? Pa ne samo za to ... tut za otroški dodatek mi ni jasno zakaj se morajo prihodki za nazaj upoštevat ... a bi bilo pri vsej tej tehnologiji res tako blazno težko usklajevat zadeve s trenutnim finančnim stanjem posameznika? Mah ... solit se naj grejo no ... 

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vprašanje glede znižanega plčila vrtca
18.8.2010 11:47:07   
zmajaz
Podatki se sicer oddajajo za PRETEKLO leto, ker je tako pač nekako najlažje ugotoviti neko stanje. Recimo konec leta 2009 se oddajo za leto 2008 (ker šele proti koncu leta imajo dejansko vsi dokončno poštimano na DURSU) in ti podatki se potem upoštevajo v letu 2010. Ker pa ti vpisuješ otroka sredi leta, pač ne moreš biti izjema od drugih starešev, ki so se jim upoštevali podatki za 2008 in moraš tudi ti oddati te podatke. Saj novembra boš pa itak morala spet oddati novo vlogo s podatki za leto 2009 - če si bila tisto leto celo zaposlena, če ne pa spet trenutno plačo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.
BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?