|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prebava
20.7.2009 12:09:52   
Sursi
Pozdravljene!

Moja punčka je stara dobrih pet mesecev. Pred enim mesecem smo štartale z gosto hrano (sadje, zelenjava), ki jo zelo rada je in tudi poje že cel obrok. Problem pa je sledeč: skrbi me, koliko sploh prebavi, ker so v blatu še vedno celi koščki zelenjave, najbolj se vidi korenčekuser posted image . Najprej me ni skrbelo, ker sem si mislila, da se pač prebavila morajo navadit gosti hrani, zdaj pa je že dober mesec naokoli, pa je še vedno isto. Tudi lačna je čez nekaj časa, ker očitno ne dobi toliko kot bi glede na količino zaužite hrane morala.

Kaj pravite? Se je tudi vašim dojenčkom to dogajalo? Naj še počakam ali je že potrebno ukrepat pri pediatru?
Naj še povem, da sadje in zelenjavo dobro skuham in nima nobenih krčev oz. nič drugega ni narobe.

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prebava
20.7.2009 12:20:45   
Hope2
Z GH začeli pri 4,5 mesecih,in še zdaj pri 8 ima koščke korenčka ali kake druge hrane. Pediatrinja nam je rekla, če pridobiva lepo na teži, če je zdrav, kri ok, potem ni panike, ker različni ljudje imajo različno prebavo, pač ima tako hitro prebavo, da vse takoj gre ven. Jaz se več ne sekiram

(odgovor članu Sursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prebava
20.7.2009 13:07:15   
miapia
Tudi jaz tako mislim. Tudi ti npr. v celoti ne prebaviš določene hrane, sploh koruzo, kakšna semena itd., kar lahko vidiš v svojem blatu.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prebava
20.7.2009 14:35:16   
nia5
Jaz pri moji 14m stari opažam koščke določene hrane, kar se mi zdi normalno in me ni nikoli skrbelo.

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prebava
20.7.2009 17:49:03   
frulica
a,mi lahko katera pomaga.moj sinek je star tri mesece in zadnja dva dni imama s kakanjem probleme.se ne more pokakat,čeprav pritiska.
zdravnica mi je povedala,da je do 7dni normalno,če se ne pokaka.ampak meni je hudo ko ga gledam,ker se tudi zajoka včasih.user posted image user posted image
kaj je to krivo,a je tudi odvisno od moje hrane?kaj storiti?
hvala vsem za pomočuser posted image user posted image

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prebava
20.7.2009 23:10:27   
čakam
Živijo!
Jaz sem pri svoji punčki, ki je imela pogosto težave z zaprtjem kjlub dojenje popila kompot iz suhih sliv in njej dajalo malce sladkano vodo za popit namesto čaja, pa je kar pomagalo. In enako so mi takrta svetovali v lekarni pa pediatrinja se je tudi strinjala.No,upam, da bo kaj od tega pomagalo. LPuser posted image

(odgovor članu Sursi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prebava
21.7.2009 13:48:44   
frulica
kje pa se dobi kupit sok suhih sliv?ker ga jaz nisem nikjer zasledila.

(odgovor članu čakam)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prebava
21.7.2009 13:58:31   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: frulica

kje pa se dobi kupit sok suhih sliv?ker ga jaz nisem nikjer zasledila.


Sama skuhaj kompot iz suhih sliv, ali pa jih samo namoči v vodi, pa to popij (če dojiš) ali pa daj otroku za piti.

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prebava
31.7.2009 18:00:36   
frulica
sladkano vodo user posted image user posted image probala,in samo enkrat mi je uspelo.zdaj pa kaka na vsaka dva dni.

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prebava
31.7.2009 18:05:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frulica

kje pa se dobi kupit sok suhih sliv?ker ga jaz nisem nikjer zasledila.


Ce se ti ne da kompota skuhat, ga lahko kupis, Fructal ga ima, steklenica, 0,7l.
Bolje pa je, da kupis sveze slive, itak je njihova sezona zdaj.

(odgovor članu frulica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prebava
31.7.2009 18:22:32   
frulica
problem je,da ne maram sliv.ne svežih in ne suhuh.ampak bom tudi to poskusila,da vidim ali bo pomagalo.sicer mi je pediatrinja rekla da do sedem dni ni nič narobe,če ne kaka.user posted image in da je mleko razgradljivo v celoti in pač nima potrbe.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prebava
31.7.2009 22:34:01   
2srcka
Frulica, naš je od 2 meseca naprej kakal na nekje 10 do 14 dni. Se je pa zgodilo da ni kakal tudi 16 dni. Ni jokal in se ni napenjal. Pa sem sama pila donat, gledala da pojem čim več sveže zelenjave in sadja (ne tistega ki zapira). Vsak dan sem mu dajala sok iz suhih sliv, poskusila sem z sladkanimi kamilicani, niti ko sem mu dala svečko se ni pokakal. Dajala sem mu tudi malo mlačnega donata ki pa je pomagal. Potem sem pa nekje brala da pomaga sirup Lactecon. In je res pomagal. Pediatrinja mi je pri 4,5 mesecih svetovala naj začnem z gosto hrana da se mu prebava uredi. In se mu je, sem pa pazila da ne je hrane ki zapira, sploh pa ne korenčka in banane.

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?