|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
3.8.2009 13:24:29   
Metuljček Cekinček
Ali je možen vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok v vrtec?

Sem klicala v vrtec in smo še kar na čakalni listi in čakamo. Moj mož novice ni sprejel tako mirno kot jaz in se je odločil, da gre v akcijo. Da bo zahteval vpogled v podatke sprejetih otrok. Ali je to možno? Ali mislite (tako kot moj mož), da se lahko dogaja, da sprejmejo kakšnega otroka v vrtec "mimo vrste"?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
3.8.2009 13:32:33   
rija
Tvoj mož se lahko na trepalnice postavi, pa mu vpogleda ne bodo dovolili, ker gre za varovanje podatkov.

No, jaz osebno bi tožila vrtec, če bi dal tvojemu možu na vpogled moje podatke.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
3.8.2009 14:01:41   
Oceania
In kakšen temelj za tožbo bi imela rija? Kršitve zakona o varstvu osebnih podatkov so prekrški, iz tega pa ne moreš kar v tožbo, tudi če je prekršek storjen.

Banalno pa je, daje na sodišču vsak študent lahko prisoten na glavni obravnavi, kjer je en kup osebnih podatkov za slišat, pa ni nihče zaščiten.

Metuljček Cekinče k- vrtec bi moral vsekakor zadevo transparentno obrazložiti, pri tem pa zaščititi osebne podatke ostalih. Jaz bi zahtevala pisno obrazložitev. Verjetno pa boste razočarani.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
3.8.2009 14:09:27   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Lady Birdkiller

In kakšen temelj za tožbo bi imela rija? Kršitve zakona o varstvu osebnih podatkov so prekrški, iz tega pa ne moreš kar v tožbo, tudi če je prekršek storjen.

Banalno pa je, daje na sodišču vsak študent lahko prisoten na glavni obravnavi, kjer je en kup osebnih podatkov za slišat, pa ni nihče zaščiten.

Metuljček Cekinče k- vrtec bi moral vsekakor zadevo transparentno obrazložiti, pri tem pa zaščititi osebne podatke ostalih. Jaz bi zahtevala pisno obrazložitev. Verjetno pa boste razočarani.


mah, itak, da ne bi šla tožituser posted image  komu pa se da....

ampak bi pa konkretno pošizila....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
3.8.2009 14:53:21   
gajči
Glede vpogleda v podatke nimam pojma. Vem pa, da se tudi to dogaja, da je otrok sprejet mimo vrste. Itak, da se.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
3.8.2009 15:34:06   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

Ali je možen vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok v vrtec?

Sem klicala v vrtec in smo še kar na čakalni listi in čakamo. Moj mož novice ni sprejel tako mirno kot jaz in se je odločil, da gre v akcijo. Da bo zahteval vpogled v podatke sprejetih otrok. Ali je to možno? Ali mislite (tako kot moj mož), da se lahko dogaja, da sprejmejo kakšnega otroka v vrtec "mimo vrste"?


"Mimo vrste" se dogaja vsepovsod. Ali nam je prav ali pa ne. Tudi vidva sta verjetno že kdaj izkoristila kakšno V.I.P. Tvoj mož se verjetno ne bi tako razburjal, če bi vajin otrok prišel mimo vrste v vrtec. Drugače je pa dajanje osebnih podatkov tretjim osebam pri nas kaznivo - ZVOP.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
3.8.2009 15:34:22   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: gajči

Glede vpogleda v podatke nimam pojma. Vem pa, da se tudi to dogaja, da je otrok sprejet mimo vrste. Itak, da se.

Ja in to tudi med letom, pa še iz druge občine. Pač veze in poznanstva....user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
3.8.2009 23:21:15   
frutka_
Če je ob vpisu otrok bila sprejeta komisija, ki je odločala o novovipsanih je itak vse črno na belem in nimajo kaj za telovadit. Če pa komisije ni bilo in ima tvoj mož resne dvome o čakalni listi pa naj gre vprašat. Saj pa ti povejo na katerem mestu si. To ni nobena skrivnost.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
3.8.2009 23:22:21   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: gajči

Glede vpogleda v podatke nimam pojma. Vem pa, da se tudi to dogaja, da je otrok sprejet mimo vrste. Itak, da se.


Če je o vpisu otrok odločala komisija se "mimo vrste" ne da urediti nič.

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
4.8.2009 8:02:35   
asso
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Tvoj mož se lahko na trepalnice postavi, pa mu vpogleda ne bodo dovolili, ker gre za varovanje podatkov.

No, jaz osebno bi tožila vrtec, če bi dal tvojemu možu na vpogled moje podatke.


Sej ni potrebno dajet osebnih podatkov, samo seznam točkovanja za sprejem v vrtec oz. vrstni red prejetih vlog.

Ne vem točno kako je s tem, ker se v to nisem poglabljala, ampak vem za primer, ki mamica ni dobila vrtca, kljub temu, da so ji eno leto trdili, da je prva na čakalni vrsti in, da če se sprosti mesto pride njen not. Ko pa je dobila odločbo za novo šolsko leto je dobila zavrnjenouser posted image user posted image user posted image  Dala je pritožbo s citiranjem zakonov in členov in čez dva dni so jo poklicali, da je njen sprejet, ampak kao ne zato, ker je dala pritožbo, ampak ker se je sprostilo mestouser posted image user posted image user posted image  in da bo odgovor dobila naknadno... Pred pritožbo pa je klicarla in klicarla in bila osebno tam in so jo kar skenslali pač, da so ostali vpisali pred njouser posted image user posted image  Kar seveda ni bilo res...

Tako, da...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
4.8.2009 8:41:18   
tinkatonka
IZVIRNO SPOROČILO: asso

....vem za primer, ki mamica ni dobila vrtca, kljub temu, da so ji eno leto trdili, da je prva na čakalni vrsti in, da če se sprosti mesto pride njen not. Ko pa je dobila odločbo za novo šolsko leto je dobila zavrnjenouser posted image user posted image user posted image  Dala je pritožbo s citiranjem zakonov in členov in čez dva dni so jo poklicali, da je njen sprejet, ampak kao ne zato, ker je dala pritožbo, ampak ker se je sprostilo mestouser posted image user posted image user posted image  in da bo odgovor dobila naknadno... Pred pritožbo pa je klicarla in klicarla in bila osebno tam in so jo kar skenslali pač, da so ostali vpisali pred njouser posted image user posted image  Kar seveda ni bilo res...


No pri meni je bilo podobno. Sem bila sprejeta v drugo enoto in ne v željeno, pa še opeharili so me za dve točki. Sem se pritožila, ker s pravilnim seštevkom točk, bi mogla prit v željeno enoto, pa so mi pritožbo spet zavrnili. Pol sem pa popiz...... pa klicala in obrazložila vse prek telefona in rekla, da grem naprej do upravnega odišča. No naslednji dan so klicali, da se je "čudežno sprostilo" eno mesto in sem bila sprejeta v željeno enoto.





_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
4.8.2009 11:05:41   
Metuljček Cekinček
"Mimo vrste" se dogaja vsepovsod. Ali nam je prav ali pa ne. Tudi vidva sta verjetno že kdaj izkoristila kakšno V.I.P. Tvoj mož se verjetno ne bi tako razburjal, če bi vajin otrok prišel mimo vrste v vrtec.


Zadnji mesec dni tuhtamo in iščemo vse možne variante, kakšno obliko varstva bomo priskrbeli moji metuljčici. In v vsem tem času mi ni prišlo na misel, da bi iskala načine, kako "ogoljufati" druge, da bi moj otrok lahko dobil mesto v vrtcu.


< Sporočilo je popravil Eja RR -- 4.8.2009 13:31:08 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
4.8.2009 12:58:25   
miapia
Temu jaz v današnjih časih ne bi rekla  goljufanje. To je dejstvo in povsod je tako. Tudi jaz bom morala iskati varstvo, da ne bo pomote. Ker je pa nekdo "goljufal", kot ti temu praviš, pa mogoče tvoj otrok letos ni dobil vrtca, se ti ne zdi. Dejstvo je tudi, da se temu ne da izognit in da vsi izkoristijo svojo vezo, če jo lahko. Zadnjič sem bila samoplačniško naročena na uro, čakala sem že tako kot butelj, potem me pa pokliče, pred tem je pa še v sobi zraven mimo vrste svojo prijateljico obdelala. Pa kaj naj? Zdravnico briga, pa če se jaz razpočim. Misliš da tisti, ki je mimo vrste dobil mesto razmišljal o tem, da ga pa nekdo zaradi njega ni dobil?

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 4.8.2009 13:33:15 >


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
4.8.2009 14:21:41   
Onasiss
Sicer je res, da zaradi osebnih podatkov ne bi smeli dovoliti vpogleda, je pa res tudi, da podatkov v vlogah niso nikjer preverhali. Nikomur ni bilo potrebno v vlogi priložit nobenih potrdil o stalnem bivališču, podatkov oštevilu članov v enem gospodinjstvu in podobnih ključnih podatkov. Dokler pa bo vse tako površno, bojo "goljufivci" vedno na boljšem kot ostali.

_____________________________

So what....

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
7.8.2009 7:53:15   
barni
Pri nas smo bili mi lani zavrnjeni in sem se pritozila na cisto vse mozne instance, samo ni nic pomagalo.

Letos pa smo bili sprejeti cisto normalno, me pa cudi, ker nakteri, ki so dali isto vloge in so otroci priblizno isto stari, niso dobili?? Cudne kriterije so imeli.

Je pa bila komisija in vseeno mislim, da gre tudi pri komisiji kaksen na lepe oci skozi.

Bi bilo pa res znaimivo videti kaksno dokumentacijo na to temo. A tvojo ti pa morajo pokazati, da vidis kako so te tockovali? Pa gre vec starsev in potem primerjajo med seboj.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vpogled v dokumentacijo za sprejem otrok
7.8.2009 18:06:02   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: gajči

Glede vpogleda v podatke nimam pojma. Vem pa, da se tudi to dogaja, da je otrok sprejet mimo vrste. Itak, da se.

Itak da se dogaja! Sem osebno doživela, ko sem izpolnjevala vlogo za fantka, ki je šel v vrtec mimo vrste. Na "črno čakalno listo", tako neuradno, preko vez, pa pol so ga naknadno vpisali, ko se je eno mesto sprostilo. Vse se da, če le imajo ljudje veze. user posted image  Aja, pa še mesečno akontacijo po lastni presoji je blo treba plačevat, vse dokler otrok ni prišel na "tapravo čakalno listo" in se vpisal uradno. user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?