|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Premajhen obseg trebuščka
15.5.2010 11:46:54   
bobi83
Pozdravljene!
V ponedeljek sem bila na pregledu pri G. Ugotovili so, da imam bakterijo v nožnici, tako, da bom morala dobiti med porodom antibiotik...
Na UZ pa je ugotovila še, da ima naš user posted image premajhen obseg trebuščka in da imam posteljico levo nizko (pa da mi je nekaj odzadi odmrlo). Takrat sem bila v 35 t + 3d. Meril je 293mm. Zaostaja sicer za nekaj dni, sam me je tko prestrašila, da je veselje. Zdej en teden počivam doma. Rekla je, naj ležim na levem boku.
Ali je morda imela katera izmed vas podobne izkušnje? Prebrala sem sicer, da se vse lahko popravi, meni se pa zdi, da od kar ležim mi trebuh vedno bolj otrdeva (ko sicer vstanem) in, da se je spustil nizko.
Rekla je, da če se do naslednjega pregleda (čez 2 dni) ne zboljša, bomo verjetno rodili...
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
15.5.2010 11:59:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bobi83)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Premajhen obseg trebuščka
15.5.2010 12:48:00   
benika
Eh ja, naš najstarejši je v obsegu trebuščka pri 34. tednu zaostajal za 14 dni, najmlajši pa za 1 teden, pa sta se obadva rodila čisto pravih mer in to obadva čez rok (14 dni in 2 dni).

Tvoja G zelo pretirava in če je zgolj obseg trebuščka razlog za sprožitev poroda, bi ga jaz gladko zavrnila. Par dni gor ali dol ne pomeni NIČ! Sploh če so ostale mere OK.

Res počivaj na levem boku, ampak počivaj! Pa ne sekiraj se, ker se ne splača.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Premajhen obseg trebuščka
15.5.2010 14:40:58   
corfu
Tudi meni je na ultrazvoku v prvi nosečnosti namerila obseg trebuha otroka za slabe tri tedne premalo. Seveda me je skoraj kap user posted image , dejala je, da v primeru če otrok ne bi več napredoval da bomo sprožili porod. No, porod je bil na koncu umetno sprožen ampak 2 dni čez rok, otrok pa je imel 3300 kg in 53 cm, seveda se je v drugi nosečnosti zadeva ponovila ampak takrat me ni kap user posted image  pa v tretje je isto... srečno ti želimuser posted image

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Premajhen obseg trebuščka
15.5.2010 14:45:48   
tinna25
Moja sestra je imela pri punčki zaostanek v trebuščku kar 6 tednov, so tako paniko naredili, vendar ima pač mala manjši obseg in je vse vredu - eni so bolj suhi....par dni pač ne igra nobene vloge.

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Premajhen obseg trebuščka
15.5.2010 15:42:08   
bobi83
Hvala punce...
jaz se sicer tolažim, da bo vse ok, ne vem pa zakaj bi ona 4 tedne pred pdp sprožila porod... očitno sam zarad trebuščka (ki je na zadnjem UZ zaostajal za 5-6 dni.
Druge mere so točne.
Bomo vidli v ponedeljek...

(odgovor članu tinna25)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Premajhen obseg trebuščka
15.5.2010 17:03:09   
tinna25
Če sem iskrena, če sam zato ker je trebušček 5 dni v ozadju ona hoče sprožit porod potem ni čisto pri pravi. Kdo pa garantira, da je ona sploh prav izmerila...če bi sedaj ti bila pri 3 različnih ginekologih je zelo velika verjetnost, da bi dobila 3 drugačne mere.....

Men je delal dr. pušenjak morfologijo in je bilo vse super, sam d je pač otroček večji - to se že pokazalo na dveh morfologijah in na NS....a moja G pametna k ne vem kaj, vedno dobi točno mero za npr 23 t in 3 dni....pač ginekologi.

(odgovor članu bobi83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
15.5.2010 19:43:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinna25)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Premajhen obseg trebuščka
16.5.2010 15:29:00   
bobi83
Če sem jo prav razumela je rekla, da bi sprožili v primeru, če se otroček ne bi vč razvijal... samo, ej, mere ma vse ok, sam trebušček majhen, pa teža je bila tako 2390g. Če ne bo šlo z inekcijo (sprožitev poroda), mi bo delala carski rez, kar se jaz ful ne strinjam. Sam koga naj uprašam... meritev je naredila 3x in je vse pokazalo enako. Tam so še trije G in naj kar enmu rečem naj me pregleda??


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Premajhen obseg trebuščka
16.5.2010 15:32:41   
benika
Pojdi samoplačniško na pregled, nujno! Ker ne more ti na podlagi le majhnega odstopanja v rasti trebuščka sprožit porod in to toliko prejuser posted image Boš videla kaj bo na pregledu ampak nikar ne pristani na karkoli, če bo otroček lepo napredoval. Zadnji mesec je najbolj kritičen za razvoj pljučk in vsak dan za otročka pomeni ogromno.

(odgovor članu bobi83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Premajhen obseg trebuščka
16.5.2010 16:00:35   
tinna25
kakor te razumem imaš ginekologa v bolnišnici najbrš, da bi ti ona sprožila porod?? v tem primeru se zagotovo posvetujejo med seboj in ne odloči samo en ginekolog. Se pa ve ane, ali je otrok skladno napredoval od prejšnega pregleda in je imel že v preteklosti manjši trebušček za par dni in se skladno povečuje...drugače je, če bi bil "zahiranček" vendar kakor je meni jasno se v tem primeru ne govori o parih dneh, temveč 2 tednih (ker meritve niso točne do dneva nosečnosti).....o tem je zelo veliko pisal dr. Pušenjak na forumih in se je prav jezil nad dekleti, ki so vedno spraševale za kak teden razlike pri meritvah, saj en teden dejansko ne igra neke vloge.....

ne skrbi, počakaj na naslednji pregled, če bo slučajno G delala paniko, pa zahtevaj zagotovo še eno mnenje. Nikoli ne moreš vedeti ali je njeno ravnanje utemljeno ali ne.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Premajhen obseg trebuščka
22.5.2010 15:14:34   
bobi83
No, tako je to...
v ponedeljek sem bila na UZ. Stanje se ni prav nič izboljšalo in rekla je, da zaostaja za 3 tedne, ne pa za nekaj dni... Rekla je, naj pridem še 1x v četrtek. In če se stanje tudi tokrat ne izboljša, bodo sprožili porod. No... v četrtek ga je ponovno zmerila in v 3 dneh smo napredovali toliko, kolikor bi normalen dojenček v 2 tednih...
Tako, da je zdaj vse ok. Zaostajamo za nekaj dni, ampak je rekla, da ni panike...
lp

(odgovor članu tinna25)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Premajhen obseg trebuščka
22.5.2010 15:40:55   
pikapoka01
hm, malo čudne meritve, bi jaz rekla... najprej 1 teden, potem 3, potem toliko nadoknadi...user posted image

sicer so pa tudi meni napovedali zahirančka, sem 38t/1d noseča in user posted image tehta okoli 2500g... tudi mene zelo skrbi kako se bo vse skupaj izteklo, na kontrole pa hodim kakšna 2 tedna v porodnišnico v mb. sedaj so mi že 3krat naredili tudi ctg, spremljajo, ali je vse ok z bebijem in zaenkrat je. problem naj bi bil le v trebuščku, ki zaostaja v rasti nekje od 2 do 3 tedne, ostalo naj bi vse dokaj štimalo, dete je pa tudi med lažjimi. zelo si želim zdržati še 2 tedna, da user posted image še pridobi na kg!
so mi tudi povedali, da če bi bilo kar koli narobe bi sprožili porod, ampak po zadnjem UZ baje ni kritično.
me pa skrbi, kako bo z razvojem vnaprej, sploh v prvih mescih, tednih, dneh... ali se bo otrok normalno razvijal itd. prav želodec me začne boleti, ko začnem razmišljati o tem in kakorkoli, da mi govorijo naj se ne sekiram, sem precej zaskrbljena...
bom vesela vsake tolažbe ali mnenja/izkušnje...


(odgovor članu bobi83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Premajhen obseg trebuščka
23.5.2010 14:52:26   
bobi83
Ponovno sem bila na pegledu in na UZ.
user posted image se je spet zredil... sedaj ima mal več ko 3 kg... Ne vem no... v enem tednu je pridobil 600g. user posted image
Glej, 2500g ni taka nizka meja. Pač bo bolj suhljat. Itak bo potem pridobil na teži! To pravijo vsi! Moj brat je mel skoraj 5kg, ko se je rodil... sedaj je pa pravi suhec user posted image
Meni je G rekla (ko smo bli še suheci), da se mu ne zdi pomembno dajat hrano v trebušček in jo raje kam drugam. Zdej smo pa itak ful pridobili in je vse ok.
Pa takrat mi je priporočala ležanje na levem boku in počivanje. In se je splačalo user posted image
Srečno!

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Premajhen obseg trebuščka
23.5.2010 14:57:36   
bobi83
Aja, pa mere si lahko pogledate na
spletno stran: [babymed.com]
lp


(odgovor članu bobi83)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Premajhen obseg trebuščka
30.5.2010 17:15:21   
Taddy78
V enem tednu ni mogel pridobiti 600g. UZ ti lahko dela 10 G, pa ti bo vsak drugače zmeril. Če gledam naše meritve...v 35t4d je imel obseg trebuha 33.8, v 36t 31.92, v 36t6d pa 34.36...na koncu se je rodil z obsegom 36, imel pa 4030g   user posted image

(odgovor članu bobi83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Premajhen obseg trebuščka
30.5.2010 17:33:34   
*miska.mcc*
pikapoka...
moja nina se je rodila 3 dni pred rokom. 2380/48

nobenih problemov. vse normalno. zdrava, zivahna, vesela.... se vedno je manjsa od vrstnikov. (9mesecev in pol in nosi st. 68-74)  ampak bo ze nadoknadila. pa tudi ce ne. bo imela namesto 70 - 50 kg in namesto 170 - 160 cm. iiiiiiiin????user posted image

ampak je vse bp. tudi domov sva sli tretji dan po porodu.
vse bo ok, ne skrbi!

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Premajhen obseg trebuščka
30.5.2010 18:25:13   
Taddy78
user posted image user posted image user posted image bi se kar strinjala...naš je pri 6.mesecih bil še vedno pravi debelušček, pri 1.letu pa daleč od tega, saj je imel 10.5kg (po reglcih bi moral potrojiti težouser posted image ) in samo 75cm... Porodna teža, pri normalno rojenih otrocih sploh ni nobeno merilo. Včasih gledam kake mere prezgodaj rojenih otrok, pa so po cm in kilaži daleč naprej od našega...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Premajhen obseg trebuščka
30.5.2010 21:23:03   
Gwendolen
Da še jaz povem svojo izkušnjo z UZ meritvami... V porodni sobi so mi naredili UZ (ja, privlekla je nek prastari UZ, verjetno toliko star, kot sem jaz) in mi rekli, da je moja pupa zahirana. Lahko si predstavljaš, kakšen šok, glede na to, da sem imela v zadnjih tednih 3 kontrole rasti zaradi povišanega pritiska in je bilo vedno vse v najlepšem redu. In ja, seveda so se mi na polno ulile solze, ker tik pred porodom si pa res vsaka želi slišati nekaj takšnega...

Končni izid: moja pupa se je rodila s 53 cm in 3600 g, kar nikakor NI zahiranček. Toliko o UZ meritvah, natančnosti naprav in ginekologov.user posted image Če bi bile te meritve res vedno točne, bi mi bile prihranjene solze pred in po porodu, ko sem potem, ko sem se zbudila iz narkoze (imela sem CR, ker ni nikamor šlo) sestre eno uro skupaj spraševala, koliko je pupa težka, če je res 3600 in ne mogoče 2600, ker nisem vedela, če sem prav slišala in si zapomnila v tisti omami, ko so mi povedali njene mere, ko so me peljali ven iz operacijske.user posted image


_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Premajhen obseg trebuščka
12.6.2010 15:10:31   
bobi83
No, šla sem celo čez rok! Tako da... trebušček je zrastel in zdej sam čakam na popadke... Sicer pa mislim, da mi bo začetek druzga tedna dala kar svečko in pol v žilo popadke.
LP

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Premajhen obseg trebuščka
12.6.2010 15:35:51   
tinna25
Naj ti čimprej mineuser posted image  user posted image user posted image in da stisneš user posted image  k sebi!!!!!!

(odgovor članu bobi83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?