|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 20:33:38   
Anonimen
 Sem v 37.tednu, zaenkrat še brez popadkov.Zanima me, v katerem tednu vam je odtekla voda in kako hitro ste šprišle v bolnico ter rodile?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 20:34:57   
J.L.
meni je voda odtelka teden pred rokom, rodila pa po več kot 9urah z umetnimi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 20:35:04   
blaža
meni je voda odtekla 10 dni pred rokom. Bil je 2. porod. Odtekla mi je ob 4ih zjutraj rodila sem pa ob 6.27min. Ta pravo se je v bistvu začelo dve uri po odteku vode.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 20:36:39   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: zasavka

Sem v 37.tednu, zaenkrat še brez popadkov.Zanima me, v katerem tednu vam je odtekla voda in kako hitro ste šprišle v bolnico ter rodile?
Voda mi je odtekla v 36 1/7, v B. sem prišla ob 19h zvečer, rodila pa drug dan ob 12.56, z umetnimi popadki.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 20:42:13   
ursi
Voda mi je odtekla pri prvem  porodu.

Odtekla ob 0.00, v porodnišnico prišla ob 2 ponoč, začetek popadkov po klistirju, rodila ob 13.25 (z umetnimi in s pomočjo vakuma).

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 20:43:31   
laura28
Meni je voda odtekla v 39T ob 5-ih zjutraj. V porodnišnico sem prišla ob 7-ih, počasi so me pripravili in kmalu se je začelo, malo z umetnimi malo z svojimi popadki, rodila  sem šele ob 18:25. To je bil moj prvi porod.

_____________________________

Lp Laura

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 20:50:51   
ljupka
Me je kr sram povedat ,da mi je voda odtekla ne da bi vedela ,to je bilo v prvi nosečnosti!Bilo je zjutraj ob 6 v sredo sem vstala in šla lulat,sem šla nazaj ležat in sem mogla nazaj spet lulat šlo je po kaplicah a vse so mi razlagale da buš ko slap!Toda bodi pozorna ne naredi moje napake lahko curlja po kapljicah,da niti ne veš!Bila sem v 36 tednu še en mesec je bil pred menoj,saj ne more biti!Začelo se je špikanje in šraufanje samo nič resnega cel dan tako!Zvečer je prišel mož iz šihta in je šel spat.Jaz pa na sedežno gledat na uro saj so rekli ko bo na 5 minut do P imam 10 min.Ampak nikakor na 5 vedno na 8 in tako do jutra!Da ne bom predolga!
Drug dan v P ,ker niso natipal mehurja so mi v žilo dal inekcije antibijotika zaradi nevarnosti ,da bi bilo z dojenčkom kaj narobe!
Rodila sem šele v četrtek zvečer ob 19h!
Moj sinko je bil brez vode 37 ur ,ker nisem bila pozorna bi se lahko zastrupil in umrl,imela sem srečo in tale moj čudež je sedaj star 6 let!

< Sporočilo je popravil ljupka -- 12.8.2009 20:53:27 >

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 20:54:20   
Anonimen
Ljupka: Kako pa veš, da ti odteka po kapljicah? Jaz imam še dnevni vložek notri, ker imam močan bel tok.

Po komentarjih sodeč, potem ni treba takoj v B šibat, ko ti odteče voda.

(odgovor članu ljupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 21:06:03   
ljupka
Saj Zasavka v tem je problem,da nisem vedela ,da mi oteka,pričakovala sem ,da se mi bo vsipalo,pa se mi ni!Je pa takoj po tem dirkanju na WC in lulanju po kapljicah začelo špikanje,otrdevanje trebuha vse je kazalo na začetek popadkov,samo jaz trapa nisem verjela saj je še en mesec do poroda,saj so lažni!Bila sem zelo neumna,zaradi svoje sproščenosti bi lahko škodila svojemu sončku!
Če je kaj sumljivega je bolje iti v P,če ni nič resnega te tko pošljejo domov,če pa je si na varnem ob pravem času!
No mene je prestrašilo,ker danes vem da sem imela srečo,ker bi moj sonček lahko umrl!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 21:08:32   
miapia
5 dni pred rokom ob 11.20. Odtekala po obrokih. Po pribl. 45-60 min so se začeli popadki. Ob 13h bila v P, ob 15h v porodni, 18h sem pa rodila.

Voda bi je odtekala tako, da sem vedela, da je voda. Če sem ležala, se je ustavilo odtekanje.

(1. porod)

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 21:13:28   
lukec
V 39. tednu ob petih popoldan, rekli so da je samo delni razpok (user posted image ), po tuširanju sva šla do porodnišnice, se pravi da sem bila tam približno po 45 minutah. Rodila sem naslednji dan ob 14.20, torej 21 ur pozneje.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 21:15:07   
PBJ
Voda mi  je odtekla ob 3-eh in 20 minut zjutraj, točno teden pred rokom. Ob štirih sem že ležala v porodni sobi (in začeli so se redni popadki. Rodila sem ob 10. uri in 12 minut opoldan. Proti koncu sem dobila nekaj umetnih popadkov, ker mojih sploh več ni bilo.

< Sporočilo je popravil PBJ -- 12.8.2009 21:16:05 >


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 22:18:03   
muška
6 dni prej, ob 8 so me nafilali z umetnimi popadki rodila ob 12.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 22:25:53   
TanjaK
Obakrat mi je voda odtekla tri tedne pred rokom. Prvič sem rodila čez 19 ur s svojimi popadki, ki so postali močnejši kakšne štiri ure pred porodom, drugič pa smo tri ure po odteku vode že cartali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 22:34:46   
zmajaz
Prvič mi voda ni odtekla, ampak sem imela samo popadke - začeli so se mi ob enih zjutraj, pa sem se komaj ob 18h zvečer odpravila v P, ko so postali redni na 5 min. V porodni sem bila 3 ure in rodila z lastnimi popadki.

Drugič mi je ob polnoči odtekla voda, imela pa nisem nobenih popadkov. Takoj sem se odpravila v P, do katere imam dobrih 30 minut. Med vožnjo so se mi potem začeli popadki, ki so postajali vedno močnejši. Ko so me v P priklopili na ctg, so popadki postajali že kar redni, tako da so me kar poslali v porodno sobo. Rodila sem pa potem komaj ob 9h zjutraj, s tem da so mi ob 8h zjutraj dali še umetne popadke zraven - moji so bili sicer dovolj močni, vendar preredki, zato sem se bolj počasi odpirala. Zjutraj ko je bila smena, me je ta druga babica skrbno spremljala in ko je videla da v 1 uri ni nekega napredka, mi je kar dala še umetne zraven, potem je pa bilo v 1 uri vsega konc.

Aja - bilo je pa to 4 dni pred rokom (prvič pa 7).

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 12.8.2009 22:35:43 >

(odgovor članu TanjaK)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 23:20:40   
Isabellabina

V 41t 3/7   ob 23.30 popadki takoj za tem ful močni kar naenkrat na pet minut...prihod v porodnišnico ob 00.15...rodila 1.45...(ja bil pa je to peti porod po vrsti

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 23:30:58   
tailor
prvič popadki so bili ,voda mi je počasi odtekla ,rodila po 5 urah rodila na točen rok.
drugi porod šla čez rok 4 dni zjutraj sem se odpravla na kontrolo,popadke pa sem dobila na avtocesti,takoj so me sprejeli v porodno predrli so mi mehur ,moj je tekel plačat da je lahko zraven poroda ampak na žalost zamudil saj je šlo vse prehitro.
tretjič pa še ne vem kako bo?

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
12.8.2009 23:31:26   
lananai
Voda mi je začela počasi odtekati ponoči 37t 5d (okrog 3h). Ker se zjutraj ni ustavilo, sem se šla pokazat v P. Sicer nisem vedla, da je to plodovnica, ampak za vsak slučaj... Ob 13h sem opravila preglede in ker je bila res plodovnica, so me obdržali v P. Dali so mi antibiotik, da se dojenček ne bi zastrupil, ker ni bil več v sterilnem okolju. Če ne bi dobila svojih popadkov, bi mi porod naslednje jutro sprožili - dojenček naj bi okrog 24 ur po razpoku mehurja prišel na svet. Popadki so se začeli okroh 18h kot blago šraufanje v trebuhu, ampak že kmalu na 10 minut. Okrog polnoči sem šla v porodno sobo, do konca odprta. Rodila sem ob 2h zjutraj.
Če čutiš, da ti nekaj teče ven in ti moči vložke, se pojdi pokazat! Jst sem se že ponoči z brisačo po nogah vsake tolko obrisala, ker sem imela mokre. Pa zjutraj mi je vložke kar premočilo.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
13.8.2009 0:03:49   
Jančika_
Voda mi je odtekla ob dveh ponoči. Ob pol treh sem prišla v porodnišnico, ob treh sem dobila klistir in z njim popadke na polno (prej jih sploh ni bilo, odprta 3cm), rodila sem ob štirih.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
13.8.2009 8:23:19   
2.2.
voda odtekla v 36t ob 17h. nato klicala v P ki so rekle da naj počakam do drugega dne. vseeno sem šla na pot 45minvožnje ob18h, ki so bili nato popadtki na pol min. prikorakala v sprejemno se preoblekla šla po stopnicah z možem in z eno sestro na ctg ki pa je nato še ena babica me pogledala in že rekla da je glavica zunaj in v 10min rodila.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
13.8.2009 8:52:02   
Jančika_
Aja, zgoraj opisano se je dogajalo dva dni po roku.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
13.8.2009 8:54:31   
tinkatonka
Zbudli so me popadki (okrog 4h), okrog 6h mi je odtekla voda, ob 13:15 isti dan sem rodila.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
13.8.2009 9:00:52   
lake
Voda mi je začela oddtekat v 39t, in to po obisku WC-ja, v malem curku, vendar konstantno. V porodnišnico sem prišla ob 3h zjutraj, ob 6h so mi dali umetne popadke, ker se ni nič dogajalo, rodila ob 12h. 

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
13.8.2009 9:03:09   
t5t6
Meni je odtekla točno na datum predvidenega poroda, nisem imela popadkov, odšli smo takoj v porodnišnico, kjer so mi dali umetne. Rodila sem po treh urah od kadar mi je odtekla voda.

(odgovor članu lake)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: tiste ki vam je odtekla voda
13.8.2009 10:38:09   
emaa
Voda odtekla točno na 36 teden, ob 13, popolnoma odprta sem bila ob 18:30 al pa še mal prej, rodila 19:30, CR zaradi lege prvega dvojčka. 

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?