|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 20:52:34   
buči
Ali mogoče kdo ve, če je v zakonu o delovnih razmerjih (ali pa kje drugje) zapisano, da lahko kot mati otroka mlajšega od 3 let, odklonim večdnevno službeno potovanje v tujino? V mojem primeru gre za spremstvo skupine otrok na strokovni ekskurziji.

< Sporočilo je popravil buči -- 24.9.2009 21:00:34 >


_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 21:02:16   
lukec
Konkretno v ZDR to ni opredeljeno, če pa gledamo na to kot na nadurno delo, potem ti tega lahko naložijo samo v primeru tvojega pisnega soglasja (če imaš otroke mlajše od treh let, seveda)

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 21:03:38   
lukec
Še pravna podlagauser posted image :

190. člen (varstvo v času nosečnosti in starševstva v zvezi z nočnim in nadurnim delom) (1) Delavcu, ki neguje otroka, starega do treh let, se lahko naloži opravljanje nadurnega dela ali dela ponoči samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju.
(2) Delavka v času nosečnosti in še eno leto po porodu oziroma ves čas, ko doji otroka, ne sme opravljati nadurnega dela ali dela ponoči, če iz ocene tveganja zaradi takega dela izhaja nevarnost za njeno zdravje ali zdravje otroka.
(3) Enemu od delavcev-staršev, ki ima otroka, mlajšega od sedem let ali hudo bolnega otroka ali otroka s telesno ali duševno prizadetostjo, in ki živi sam z otrokom in skrbi za njegovo vzgojo in varstvo, se sme naložiti, da opravlja nadurno delo ali delo ponoči, samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 21:04:42   
Oceania
190. člen
(varstvo v času nosečnosti in starševstva v zvezi z nočnim in nadurnim delom)
(1) Delavcu, ki neguje otroka, starega do treh let, se lahko naloži opravljanje nadurnega dela ali dela ponoči samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju. (2) Delavka v času nosečnosti in še eno leto po porodu oziroma ves čas, ko doji otroka, ne sme opravljati nadurnega dela ali dela ponoči, če iz ocene tveganja zaradi takega dela izhaja nevarnost za njeno zdravje ali zdravje otroka.
(3) Enemu od delavcev-staršev, ki ima otroka, mlajšega od sedem let ali hudo bolnega otroka ali otroka s telesno ali duševno prizadetostjo, in ki živi sam z otrokom in skrbi za njegovo vzgojo in varstvo, se sme naložiti, da opravlja nadurno delo ali delo ponoči, samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju


Ena nula zate Lukecuser posted image

< Sporočilo je popravil Lady Birdkiller -- 24.9.2009 21:06:20 >

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 21:07:18   
@lina
190. člen govori o opravljanju nadurnega dela ali dela ponoči za delavca, ki neguje otroka, mlajšega od treh let - potrebno je predhodno pisno soglasje delavca. Ni čist konkretno službeno potovanje, ampak okvirno pa je, ali neuser posted image

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 21:08:42   
@lina
preden sem začela iskat odgovor v ZDR, ni bilo še nobenga odgovora, zdaj pa zgleda kot da ponavljam za ostalimi user posted image

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 21:12:35   
buči
Punce, hvala! Samo da vem, da se lahko zgovarjan na nek zakon, ker silili me itak ne bodo, ampak če zadevo podkrepim  s kakim členom, me vsaj ne bodo poskušali prepričat ali pa me grdo gledali še kak mesec. Hvala!

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 21:14:28   
lukec
Evo odgovor v treh izvodih user posted image user posted image user posted image !

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 22:08:31   
zband
odklonim večdnevno službeno potovanje v tujino?


preprosto vzameš bolniško

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 22:23:39   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: zband

odklonim večdnevno službeno potovanje v tujino?


preprosto vzameš bolniško


To pa ni najboljša rešitev....

_____________________________

So what....

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zakon o delovnih razmerjih
24.9.2009 22:38:24   
zband
To pa ni najboljša rešitev....


zakaj pa neuser posted image

imam 15 let delavne dobe niti enega dne bolniške imam tri otroke pa super šefa,ki mi nikoli,če sem rekel,da ne morem iti na službeno pot ni vsporaval al pa mi težil,če pa bi mi bi mu pa nazaj.veliko jih je ki nimajo nobene obveznosti doma pa naj gredo namesto buči-ki je postavila to temo.samo boriti se je treba

moja žena je predstavnica sveta šole al kako se že imenuje-sedaj v porodniški pa sem raje plačal-iz skupnega fonda je šlo.,,moravske toplice kot pa da bi mogla v porodniški hoditi na en k...sestanek,ko sem rekel,da imamo rezervirano v  toplicah se ji je odvalil kamen-prej je po bajti hodila kot ris.rešila je super-sem v porodniški pa še z družino v toplicah,žal ne utegnem




(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zakon o delovnih razmerjih
25.9.2009 6:37:41   
buči
IZVIRNO SPOROČILO: zband

To pa ni najboljša rešitev....


zakaj pa neuser posted image

rešila je super-sem v porodniški pa še z družino v toplicah,žal ne utegnem




bolniška ne pride v poštev kot izgovor, nikoli!

Kar se pa sveta staršev tiče, pa lahko žena prosi, da se jo razreši, če je na porodniški. Zadeva je pomembna in odgovorna in ne gre le za k**** sestanke. S takim mišljenjem ne naredita nič dobrega zavodu.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zakon o delovnih razmerjih
25.9.2009 6:44:59   
blaža
ma kaj jim ni logično, da ti ne bi rada šla s tako malim otrokom? user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zakon o delovnih razmerjih
25.9.2009 8:17:59   
Nika v službi
Generalno pa se mi zdi, da malce preveč kompliciramo, no. Ne vem sicer, koliko je točno star otrok, ampak jaz sem šla na službeno potovanje še preden je moja mala miss dopolnila 2 leti. Pač kar je treba, je treba, ker imam tako službo. In za nekaj dni ali en teden otroka ne bo konec, saj ima tudi očka.

Iz tega delat ne vem kakšno famo, se mi zdi bz. Pač lahko poveš, da nad potovanjem nisi preveč navdušena in da bi bila vesela, če gre lahko kdo drug namesto tebe, drugega stretchinga pa jaz ne bi delala.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?