|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kam po zelenjavo?
21.10.2009 22:04:42   
jutranja rosa
Živijo, sigurno ste to temo že velikokrat obdelale, vendar sem sedaj na brzino preletela forum, a žal nisem nič zasledila. Če se katera spomni pod kakšnim naslovom, bom vesela, če me preusmeri tja. Zanima me, kje kupujete zelenjavo. V trgovini, na tržnici ali eko tržnici/ eko kmetiji? Se striktno držite, da je vse čim bolj bio?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kam po zelenjavo?
21.10.2009 22:34:10   
kaya2007
večinoma v mercatorju, včasih na tržnici..je pa res, da vedno bolj posegam po eko zadevah, ja.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kam po zelenjavo?
22.10.2009 7:00:28   
Hope2
V začetku sem redno hodila v kalček, zdaj še samo občasno, ostalo pa kupim v večjih centrih, včasih bio, včasih kar pač imajo

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.10.2009 7:12:34 >

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kam po zelenjavo?
22.10.2009 7:47:26   
Katy78
Korenček in grah pa jabolka pri tašči na vrtu, ostalo večinoma v hipermarketih ala Mercator, Spar. Če je slučajno kaj bio ali eko, pa vzamem, ampak sicer pa ne kompliciram. Ko bo šel v vrtec, tudi ne bo bio in eko zelenjava, pa posebno olje in nehomogenizirano mleko ipd.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kam po zelenjavo?
22.10.2009 8:01:30   
MušiM
Jaz jo bom pa kupovala v trgovinah Hofer ali Lidl,ker imajo 1.kvaliteto in se mi res zdi boljša, pa tudi cena je bolj ugodnauser posted image .

lp

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kam po zelenjavo?
22.10.2009 8:46:49   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Korenček in grah pa jabolka pri tašči na vrtu, ostalo večinoma v hipermarketih ala Mercator, Spar. Če je slučajno kaj bio ali eko, pa vzamem, ampak sicer pa ne kompliciram. Ko bo šel v vrtec, tudi ne bo bio in eko zelenjava, pa posebno olje in nehomogenizirano mleko ipd.


Se stranjam, delam in razmišljam enako.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kam po zelenjavo?
22.10.2009 9:58:37   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Korenček in grah pa jabolka pri tašči na vrtu, ostalo večinoma v hipermarketih ala Mercator, Spar. Če je slučajno kaj bio ali eko, pa vzamem, ampak sicer pa ne kompliciram. Ko bo šel v vrtec, tudi ne bo bio in eko zelenjava, pa posebno olje in nehomogenizirano mleko ipd.


Se stranjam, delam in razmišljam enako.


jaz tudi.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kam po zelenjavo?
22.10.2009 12:15:51   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Korenček in grah pa jabolka pri tašči na vrtu, ostalo večinoma v hipermarketih ala Mercator, Spar. Če je slučajno kaj bio ali eko, pa vzamem, ampak sicer pa ne kompliciram. Ko bo šel v vrtec, tudi ne bo bio in eko zelenjava, pa posebno olje in nehomogenizirano mleko ipd.

Imaš prav po eni strani, ampak v vrtcu bo jedel tudi paštete in hrenovke, sladice taki i onakve, sadne jogurte, pa mu jih še zdaj ne daješ. Če imam možnost in če lahko, zakaj pa ne, s tem sigurno ne kompliciram. Še veliko cukra, strupa, maščobe.... bo pojedel in če lahko, ga vsaj kot dojenčka obvarujem vsaj malo, ker itak ni nič čist bio.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.10.2009 12:19:40 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kam po zelenjavo?
23.10.2009 10:59:29   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Korenček in grah pa jabolka pri tašči na vrtu, ostalo večinoma v hipermarketih ala Mercator, Spar. Če je slučajno kaj bio ali eko, pa vzamem, ampak sicer pa ne kompliciram. Ko bo šel v vrtec, tudi ne bo bio in eko zelenjava, pa posebno olje in nehomogenizirano mleko ipd.

Imaš prav po eni strani, ampak v vrtcu bo jedel tudi paštete in hrenovke, sladice taki i onakve, sadne jogurte, pa mu jih še zdaj ne daješ. Če imam možnost in če lahko, zakaj pa ne, s tem sigurno ne kompliciram. Še veliko cukra, strupa, maščobe.... bo pojedel in če lahko, ga vsaj kot dojenčka obvarujem vsaj malo, ker itak ni nič čist bio.


Tudi ti imaš prav, po eni strani, ker vrtci so si glede prehrane zelo različni. Sem že kar nekaj jedilnikov pregledala na internetu, tudi tistih vrtcev, kamor bomo s tremi leti vpisali našega malega, pa nekateri paštet in hrenovk nimajo na jedilniku. Nekateri pa imajo tako paštete kot hrenovke in še marsikaj drugega, kar naj ne bi sodilo na jedilnik ne le jasličnih škratov temveč otrok nasploh. Se spomnim, da je ena mamica na MON-u napisala, da je na jedilniku za kosilo (v jaslih) pomfri, čufti in kečap. OK, saj je prav, da tudi kakšno tako stvar poskusijo, ampak kar tri junk-food stvari naenkrat? Pri nas je na srečo v razdalji 2 km od doma 5 (ja, 5! user posted image ) vrtcev in ko bom izbirala, kam ga bom vpisala, bo zagotovo ključno vlogo odigral tudi jedilnik. Pa mi je vseeno, če ne bo bio pa eko pa nehomogenizirano, glavno je, da bo prehrana uravnotežena in primerna starosti otroka.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kam po zelenjavo?
23.10.2009 11:01:26   
Katy78
Eh, sem se zmotila prej, ko sem napisala čufti. Če bi bili čufti, bi rekla še ajd, ok. Bili so čevapi.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kam po zelenjavo?
23.10.2009 11:15:56   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Korenček in grah pa jabolka pri tašči na vrtu, ostalo večinoma v hipermarketih ala Mercator, Spar. Če je slučajno kaj bio ali eko, pa vzamem, ampak sicer pa ne kompliciram. Ko bo šel v vrtec, tudi ne bo bio in eko zelenjava, pa posebno olje in nehomogenizirano mleko ipd.

Imaš prav po eni strani, ampak v vrtcu bo jedel tudi paštete in hrenovke, sladice taki i onakve, sadne jogurte, pa mu jih še zdaj ne daješ. Če imam možnost in če lahko, zakaj pa ne, s tem sigurno ne kompliciram. Še veliko cukra, strupa, maščobe.... bo pojedel in če lahko, ga vsaj kot dojenčka obvarujem vsaj malo, ker itak ni nič čist bio.


Tudi ti imaš prav, po eni strani, ker vrtci so si glede prehrane zelo različni. Sem že kar nekaj jedilnikov pregledala na internetu, tudi tistih vrtcev, kamor bomo s tremi leti vpisali našega malega, pa nekateri paštet in hrenovk nimajo na jedilniku. Nekateri pa imajo tako paštete kot hrenovke in še marsikaj drugega, kar naj ne bi sodilo na jedilnik ne le jasličnih škratov temveč otrok nasploh. Se spomnim, da je ena mamica na MON-u napisala, da je na jedilniku za kosilo (v jaslih) pomfri, čufti in kečap. OK, saj je prav, da tudi kakšno tako stvar poskusijo, ampak kar tri junk-food stvari naenkrat? Pri nas je na srečo v razdalji 2 km od doma 5 (ja, 5! user posted image ) vrtcev in ko bom izbirala, kam ga bom vpisala, bo zagotovo ključno vlogo odigral tudi jedilnik. Pa mi je vseeno, če ne bo bio pa eko pa nehomogenizirano, glavno je, da bo prehrana uravnotežena in primerna starosti otroka.


Lepo, če dobite taki vrtec. Ne boš verjela, pri nas je 8 enot vrtcev naokoli in v nobeno nismo sprejeti, če bomo imeli srečo, bo prišel čez 3 leta not. Glede na to, da dandanes ne moreš izbirati vrtec, zaradi prevelike gužve, si lahko srečen, da sploh v katerega prideš, ne pa da bom še zdaj gledala jedilnike in kam ga naj vpišem glede na jedilnik. Žalostno, ampak resničnouser posted image In zato raj emal bolj popazim kaj mu dam doma, celo pa tako zgodi v otroštvu, ko še nima nič kaj prida razvita črevesja, ledvice.... Pa še to, iti v vrtec s 3 leti ali z 1 letom in jesti vse našteto je velika razlika. Presnova pri 3 letih je čist drugačna od enotnika in pri 3 letih se še redko katera mamica zoperstavi kakršnemu koli jedilniku. In če dobi pri 3 letih pizzo ali hamburger, pomfri, kečap, hrenovko, pašteto... na vsake tolk časa, se tudi ne bo svet podrl in bo otrok zdrav, mu ne bo čisto nič škodilo.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 23.10.2009 11:25:39 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kam po zelenjavo?
23.10.2009 12:12:31   
Katy78
Ja čakaj no, saj nisem rekla, da naj se ne pazi, kaj dojenček poje, temveč le to, da ni konec sveta, če ni vse bio in eko ipd. In ja, bo zagotovo dobil tudi pašteto in hrenovko, če ne drugje, pa v vrtcu, ampak je pa razlika med jedilniki vrtcev ogromna in eni imajo te stvari na jedilniku pogosto, drugi pa ne.

Ja, z vrtci imamo pa pri nas zaenkrat srečo. V razdalji 2km jih je 5, če pa prištejem še kakšna 2 km več, jih je pa zagotovo vsaj še 5. So se na občini pohvalili, da so letos sprejeli prav vse otroke, tako da mislim in upam, da čez 3 leta ne bomo imeli težav z vpisom.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?