|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rotavirus
23.10.2009 18:21:38   
Taanikaa
Včeraj smo prišli iz bolnišnice,kjer smo preživeli par dni z našim 16 mesečnim sinkom,pristali smo tam zaradi zelo intenzivnega bruhanja,posledično dehidracije,v bolnišnici je dobil potem tudi drisko,vendar ker se je bruhanje ustavilo smo bili včeraj odpuščeni domov..mali je bil dokaj živahen do popoldan,ko je dobil spet drisko in še vročino 38,5..v bolnišnici so omenjali sum na rotavirus,izvide dobimo domov po pošti,kontrolo pa imamo v ponedeljek...zdaj pa nevem ali naj gremo nazaj,ali počakamo,če pride do poslabšanja...kakšne so vaše izkušnje,ali je katera mamica tu na forumu,ki ste imeli rota???
Mal paničarim žeuser posted image ,poleg tega sma še midva z možem zbolelauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
23.10.2009 22:40:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Taanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
23.10.2009 22:41:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rotavirus
24.10.2009 9:13:18   
ribica.
glede diete ste pa v zmoti. Pri driski ni več nobenih diet, lahko vse normalno je. Telo bo tako izločilo ko bo. Tako so meni povedali v bolnici, kjer sem bila z otrokom sprejeta zaradi rota virusa. IN je imel normalno prehrano. Dokler še bruha je drugače. ko se pa zadeva iz želodčka, prestavi niže, pa ni treba diete. Se pravi bruhanje, potem pa driska, to je normalen vrstni red. Pri enih pač traja malo dlje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rotavirus
24.10.2009 9:33:24   
CatJa
V kolikor oceniš, da mali premalo spije oz. da vse, kar spije, izbruha, ga pelji TAKOJ nazaj v bolnišnico. Mi smo predolgo čakali in je bil mali potem štiri dni na infuziji, popolnoma izčrpan.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rotavirus
24.10.2009 10:48:15   
Taanikaa
hvala punce za odgovore,vročino še imamo,driska ni več tko hudo zaenkrat,jst sem itak čist fertik,prisesana na wcuser posted image ,mali pa bore malo je,vsaj pije mi,te dehidracijske praške ni šanc,drugače pa smo v bolnici tud mi en frutek 120g jedli 1 uro po žličkah in pili po žličkah da nebi preobremenili želodčka spet nazaj,glede bruhanja metuljček pa zeeelooo dobro vem kako je to zgledalo,pri nas je zgledalo tako da sem v eni uri 3x posteljo preoblekla,malega najmanj 6x,brisač mi je zmanjkalo,ker ga potem nisem več oblačila in preoblačila sem ga ogrnjenega imela v deke,brisače-vse pobruhano,da o dnevni sobi pa o spalnici raje nebi,vmes sem iz bolnice prišla domov da sem prat lahko dala,mama mi je pa potem obešala stvari, v bolnici mi je pa potem še vse zeleno bruhal-žolč,ker ni imel več kaj izbruhati..lani sem ga cepila pa nismo rota dobili,letos ga nisem....a potem ko to prebolimo,to pomeni da smo potem imuni ali lahko fašemo ponovno rota?????..ker če ja,gremo mi kr cepit,če še ima sploh kak smiseluser posted image .. vglavnem prava nočna mora je resuser posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rotavirus
24.10.2009 11:57:52   
Felicita
cepi se proti rotavirusu 1x in sicer za 3-5 tipov (odvisno od cepiva), do 6. meseca. in načelno cepivo drži. kar pomeni da imaš 2 možnosti - mali je dobil drug želodčni virus (adeno, korona, noro, kalici (slednji je pri nas najpogostejši pri otrocih, približno 1x pogostejši kot rota) ali katerega drugega) al pa da je dobil enga od podtipov za katerega ni bil cepljen. torej ja, imun rataš za en podtip (ki si ga prebolel) + tiste za katere je cepljen, vse ostalo pa... nisi imun.

mimgrede, če ti noče pit rehidracijskih praškov, poskusi s kakšnim izotonikom (getorade ali kaj podobnega) - ko je mela naša tamala eno trebušno virozo smo vanjo spravli edino to živo modro zadevo, tut zato ker je bla zanimiva za pit (in dobrega okusa).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rotavirus
24.10.2009 17:02:17   
lelci
Mi smo tudi bili v bolnici zaradi rota, na infuziji.Naslednji dan po odpustu se nam je driska zopet ponovila ,prav tako vročina ,vendar ne več v tako močni obliki,Pojasnili so nam ,da poteka rotavirus v intervalih(izboljšanje in nato zopet poslabšanje).Po tej grozni izkušnji,ko še imam ta vonj vedno nekje v nosu inmislim da bom sedaj za vse vekne čase razlikovala navadno drisko od rotavirusa ,smo tamalega dali cepit.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rotavirus
24.10.2009 18:25:02   
Taanikaa
nam je rekla v bolnici dr. da velikokrat tudi tisti dobijo rota,ki se cepijo,..v ponedeljek imava kontrolo z malim in bom malo povprašala kako je zdaj s tem a naj dam otroka cepit al ne ponovno...glede vonja po driski se mi zdi da mi še cela kopalnica smrdi....mali je danes prvič trdo kakal,priznam pa da me je k strah ko gre zvečer spat,pa nevem zakaj,kr poslušam al se mi davi v bruhanju spet,al diha...čist sem panik zdejuser posted image

(odgovor članu lelci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rotavirus
25.10.2009 15:46:45   
Taanikaa
še nekaj bi vprašala,kako je pa kaj tek bil v času rota pri vaših otročkih v času rota oz,kdaj se je tek povrnil??..nam je prava muka jest,pit,nič mi ne jeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rotavirus
25.10.2009 18:13:01   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa

še nekaj bi vprašala,kako je pa kaj tek bil v času rota pri vaših otročkih v času rota oz,kdaj se je tek povrnil??..nam je prava muka jest,pit,nič mi ne jeuser posted image user posted image user posted image


Uh grozno kaj prestajateuser posted image . Naša ni imela rota virusa, ampak 6 dni hude driske ob angini, najbrž od AB, ker so pol menjali AB in je bila takoj brez driske in bolečin v trebuščku.
To da ne je, ni hudega. Bo hitro nadoknadil, ko bo zdrav. Pomembno je, da pije.
Če ne bruha, mu daj za pit konkretno in ne po žlički.
Uh ko se naše pupe spomnim.... kar je dala v usta je naslednjo sekundo šlo pri ritki venuser posted image .

Hitro se pozdraviteuser posted image

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rotavirus
25.10.2009 19:58:37   
Taanikaa
mika hvala za pikopoko,res jih rabimo,glede pitja pa mu ne dajem po žlički ampak kr normalno v flaško,cel dan hodim za njim s to flaško in sam ko jo vidi že joče,pa poskusila sem sokove po slamici od fructala ko jih ima najraje pa sej je pil nekaj po požirkih,jutri imava kontrolo,komi čakam,če ne druga da nas malo potolažijouser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?