|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avokado, komarček, rdeča pesa
10.11.2009 21:21:50   
jutranja rosa
Od katerega meseca naprej ste uvedle ta tri živila (seveda ne v kombinaciji user posted image )? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 6:48:53   
Hope2
avokado že pri 6 mesecih.
KOmarček čaj je pil kot novorojenček, potem nič več, če je to tudi hrana, ga ni jedel in ga ne bouser posted image
Rdeče pese še ni poskusil, ker je mi ne jemo in mi ni padlo še v oči. Zdaj si me spomnila in mu bom ta teden postregla.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 7:46:05   
Čebel@
kako pa postežete avokado?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 9:02:29   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@

kako pa postežete avokado?


Najprej sem mu ga zmečkala skupaj s kuhanim krompirjem (obvezno mora biti že topel in ne vroč krompir). Krompirja ni maral, skupaj z avokadom pa je vse zmazaluser posted image . Potem pa sem še dajala k ostali zelenjavi, ko je pa začel jesti koščke, pa mu režem kockice in jih je skupaj z ostalo zelnejavo in tudi s sadjem.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 9:04:24   
Čebel@
sory za neumno vprašanje(nisem še nikoli jedla avokada)-ali daš surovega k krompirju ali ga je treba kaj kuhati?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 9:08:49   
jutranja rosa
Hope2 sem šla prav na vrečko pogledati kaj piše user posted image ....koromač, sladki janež in temu se reče tudi komarček. Semena so proti napenjanju in nisem mislila semen user posted image , si ne predstavljam kako bi jih glodal revček user posted image . Pa še tole kot zanimivost: Komarček je bogat z različnimi minerali, na primer železom, magnezijem, kalijem in kalcijem. Poleg tega koromač vsebuje večje količine beta karotina, vitamina C, vitamina E in folne kisline. Koromač vsebuje dvakrat toliko vitamina C kot pomaranče!
Za odrasle avokado naredim z limono in javorjevim sirupom/medom in včasih dodam še jogurt ali pa kot guacamole omako. Za dojenčka je verjetno najboljši kar sam?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 9:20:05   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@

sory za neumno vprašanje(nisem še nikoli jedla avokada)-ali daš surovega k krompirju ali ga je treba kaj kuhati?


Ja, surovega. Samo olupiš ga, pa daš sprva 1 kockico, kasneje pa lahko do 5 kockic. Jaz potem dam avokado v hladilnik in še stoji ene 4-5 dni, samo odrežem očrneli del. Pa četudi svežega načnem, in je kaj črno ali rjavo, vedno to izrežem. Samo zeleno postrežem, pa mehek mora bit. Ne dajat trdega!!!!!

Tale z jogurtom pa bom sprobala, hvala za idejo:-))))

Vidiš, ne kupujem koromača oz komarčka, pa nimam pojmauser posted image . A pa po tolkem C-vitaminu ne dobi rdeče ritiuser posted image

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 9:24:32   
Jelcy
Jaz pa avokado mojemu malcku dajem s sadjem. In sicer ga pretlacim/zmiksam z banano in keksem ali avokado skutka in ima full rad.

Čebel@: das mu surovega, ga olupis in das tisto veliko pesko na sredini ven, uporabis pa ga ko je full zrel, postane mehek. Je pa brez okusa, ni ne sladek, ne slan in samega ga ne mores jest, moras vedno kombinirat z drugimi zivili.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 9:29:42   
jutranja rosa
Glede rdeče riti nimam pojma user posted image .

Avokado pa še v trgovini potipaj, da je mehak na delu, kjer je bil pecelj. Se mora rahlo vdreti pod pritiskom. Kupi lep, zelen avokado, ki še ni nič počrnel. Avokado lahko samo prerežeš na pol ( nič ne kuhaš!!!!), odstraniš peško, nič ne lupiš, polovički poliješ z limoninim sokom in dodaš javorjev sirup ali med kot sem zgoraj napisala in dobiš odlično sladico (z žličko poješ iz lupinice, ki služi kot čašica), za katero se odrasli ponavadi "stepemo" user posted image . Seveda mora biti avokado zrel, drugače je zanič.



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 9:33:27   
Čebel@
hvala za odgovoreuser posted image user posted image user posted image

kaj pa mango in mandarine?kdaj ste to prvič dale?

jutranja rosa......oprosti ker ti smetim temouser posted image

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 9:38:13   
Hope2
Mango je dobil pri 9 mesecu. Mandarine pa zdaj tik pred 1 letom, prej jih niti ni bilo za kupit oz so bile zanič. 

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 9:42:07   
jutranja rosa
Čebel@ nič ne smetiš user posted image saj smo zato tu, da se učimo druga od druge.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
11.11.2009 10:20:14   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Čebel@ nič ne smetiš user posted image saj smo zato tu, da se učimo druga od druge.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
12.11.2009 11:44:32   
žabic@
Rdeča pesa: od 7. meseca dalje, skupaj z drugo zelenjavo, piščancem. Jo je pa treba zmiksati. Jaz sem uporabila sveže kuhano in ne tisto že vloženo.
Ne se prestrašit, če bo bolj roza/vijolično lulanje in kakanje.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
13.11.2009 13:56:59   
teičy

Hejla!

Jaz sem z GH začela že pri 4 m tako da sem rdečo peso dala kar hitro. Mislim da že pred 6m, ker sem dobila mlado domačo. Je kar trda zato jo je potrebno več kuhati. Ponudila sem mu jo v mineštrici z ostalo zelenjavo. Res je lulanje in kakanje bolj roza user posted image .

Avokado sem dodala tudi zmiksano v mineštrico, k različni zelenjavi ali kar v sadje.

Koromač tudi uporabljam. Kupim ga svežega v trgovini in ga skupaj s korenčkom in koščkom jabolke kuham približno 40 min, nato to zmiksam in zraven skuham drobno paštico. Na koncu naribam še parmezan. Vse zmažemouser posted image . Tako mineštrico pripravim tudi za nas odrasle le da jo malo bolj solim in ne dam notri paštice;jo pojemo pred glavno jedjo. Drgače se tej zelenjavi pravilnoo reče koprc a jo pri nas v trgovi poznajo kot koromač. Je pa res fullll zdravilno samo okus ti mora bit všeč. Fajn je tudi za v solato-čisto svežega narežeš par koščkov in zmešaš z zeleno solato, tako služi kot začimbauser posted image .

Mandarince sem prvič dala pri devetih mesecih sedaj ko se jih dobi sveže.

Po moje je bolj pomembno da prisluhneš in opažaš kaj otroku paše, ker vsa ta pravila ne veljajo za vse. Jaz sem mu vse ponudila in če mu je ok to tudi naprej je. Pred 9m je že jedel koruzico,fižol, zelje...seveda ne v prevelikih količinah a paše mu in mu ne škodi in tudi prebava je ok. Verjamem pa da je treba pri otrocih ki so bolj občutljivi več pazit. mi na srečo vse dobro prenašamo. aja pa meso in sirček sem mu pri 6 mesecih dala in je bilo vse ok...

(odgovor članu žabic@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
13.11.2009 17:52:11   
Katy78
Avokado sem mu dala okoli 7. meseca, pa ga ni maral niti s krompirjem niti z jogurtom. Bo treba zdaj še 1x probat, mogoče si bo pa premislil. user posted image

Mango sem mu tudi dala okoli 7. meseca in ga obožuje, sploh zmešanega v skuti ali jogurtu. Koromača mu še nisem dala, ker ga tudi jaz pri kuhanju ne uporabljam, peso pa je dobil nekje med 7. in 8. mesecom.

Punce, ne pozabite na kaki. Moj Nik ga obožuje - ali v jogurtu ali skuti ali samega ali pa zmešanega z naribanim jabolkom. Sem ravno zadnjič brala, da ima ogromno vitamina A in C. Vitamina A imajo več samo marelice, vitamina C pa ima 5x več kot jabolko in samo malo manj kot agrumi.

(odgovor članu teičy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avokado, komarček, rdeča pesa
13.11.2009 18:14:25   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Punce, ne pozabite na kaki. Moj Nik ga obožuje - ali v jogurtu ali skuti ali samega ali pa zmešanega z naribanim jabolkom. Sem ravno zadnjič brala, da ima ogromno vitamina A in C. Vitamina A imajo več samo marelice, vitamina C pa ima 5x več kot jabolko in samo malo manj kot agrumi.


Je ravno ta teden poskusil kaki. sem mu dala v navadni jogurt in mu je všečuser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?