|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj nehati z dojenjem
3.11.2009 22:35:59   
sye
Punce kdaj ste ukinile dojenje oz. ga imate namen, naš je star 7 mesecev, pa ful rad še je iz joškov, sam se mi pa zdi, da je začel jesti, ker ga vse okol zanima, tako da malo poje, potem je pa čez eno uro lačen, skoz nekaj glodava vmes, sploh ne moreva narediti nekega urnika prehranjevanja, ker takrat ko mu jaz pripravim GH, on neki popapca ni pa to to, in normalno hoče še pri meni, ker je lačen. Ne vem kaj naj naredim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj nehati z dojenjem
3.11.2009 22:44:48   
živa
Jaz sem obakrat nehala dojit kmalu po tem, ko sem šla v službo (torej kmalu po 1. RD). Sicer pa meni pri 7 mesecih tudi nista jedla skoraj nič GH, šele pri 9 se jima je malo odprlo in sta začela zmanjševati dojenje.

Lp,

živa

(odgovor članu sye)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj nehati z dojenjem
3.11.2009 22:48:21   
sye
ja, samo midva sva že pri 4ih začela z GH, ker je mali požiral vsako mojo žlico hrane z očmi. Tudi kar dobro je začel jest prvi mesec, zdaj se pa nekaj afna.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj nehati z dojenjem
4.11.2009 7:13:40   
TRIŠ
Ko so sami nehali.Prva dva pri 9mesecih,tretjipa takoj ko sem četrtič zanosila(pri enemletu),očitno mleko ni bilo več istega okusauser posted image

(odgovor članu sye)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj nehati z dojenjem
4.11.2009 11:06:44   
kapitan jan
Sem začela uvajati gosto hrano pri šestem mesecu, vendar nikako ni bil pripravljen sodelovati. Sem vedno pripravila svež obrok, pojedel pa je žličko ali dve. Ko je bil v osmem mesecu naročen za operacijo kile, so ugotovili, da je na meji slabokrvnosti. Po šestih mesecih se namreč zaloge izčrpajo, na novo pa ni pridobil novih zalog, ker je zaužil premalo goste hrane in se preveč doji. Mleko pa nase veže železo, tako da je bila to logična posledica. Moti me to, da pri tej starosti sledi odvzem krvi, le če je ogotovljeno kakšno poslabšanje stanja pri otroku. Če ne bi bil moj na seznamu za operacijo, sploh ne bi vedela za slabokrvnost.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj nehati z dojenjem
4.11.2009 11:09:52   
kapitan jan
Sem pozabila še dodati - nekala sem dojiti pri 21 mesecih. Torej, mamice pogumno naprej z dojenjem, tudi ko greste v službo, lahko se pocrkljata popoldan, zvečer, zjutraj. To je najlepša vez med otrokom in materjo.

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj nehati z dojenjem
4.11.2009 15:26:45   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kapitan jan

Sem pozabila še dodati - nekala sem dojiti pri 21 mesecih. Torej, mamice pogumno naprej z dojenjem, tudi ko greste v službo, lahko se pocrkljata popoldan, zvečer, zjutraj. To je najlepša vez med otrokom in materjo.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj nehati z dojenjem
4.11.2009 16:45:14   
manna
Mi smo stari 5 mesecev in so nam pri zadnjem pregledu rekli da naslednjič je odvzem krvi in urina (pri 6m) ? A ni pri vseh tako?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj nehati z dojenjem
4.11.2009 18:34:50   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Mi smo stari 5 mesecev in so nam pri zadnjem pregledu rekli da naslednjič je odvzem krvi in urina (pri 6m) ? A ni pri vseh tako?


V našem ZD tudi vzamejo vsem kri in vodo pri 6 mesecih. Očitno pri enih ZD šparajouser posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj nehati z dojenjem
6.11.2009 9:39:02   
koala
Nehaš dojit ko se otrok odstavi oz, ko je tebi odveč.
Moj je bil polno dojen do 6 meseca, takrat sva začela uvajati GH moram pa reči da je do 9 meseca imel GH zgolj za okušanje novih okuso in konsistenc, ker je veliko visel na zizi. Odstavila pa sem ga pri 13,5 mesecih, zaradi zdravstvenih težav /mojih/ drugače bi še dojila.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj nehati z dojenjem
6.11.2009 14:08:01   
frulica
jaz mu davam hrano mesec in pol.sedaj bo star sedem mesecov.pa mi je kar lepo začel papcat.čeprav ni blo ves čas tako.user posted image ampak je začel zdaj zadnji teden ful fehtat joško.čeprav sva bila že tako daleč,da mu je obrok goste hrane bil dovolj.user posted image zdaj pa se hoče pocartat.ne vem kaj naj naredim.če ne dam joško
se začne jokat.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image plus tega še dosti poje.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?