|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako hitro zaspijo?
16.11.2009 14:29:33   
barni
Tiste mamice, ki greste skupaj z otrockom spat in so starejsi od 2 let; kako hitro zaspijo po tem ko se odpravite spat?

Se pravi, ko oblecete pizamico, ste vsi umiti in ste na tem, da ugasnete lucko in zacnete z uspavanjem...

Nasa je stara 2 leti in rabi mojo prisotnost. Kar ne bi bilo nic narobe, ce ne bi vsak vecer potrebovala vsaj pol ure, da zaspi. Pri tem jo moram drzati za roko. Spi v svoji posteljici. Meni je tako do pol ure se ok, potem pa mi pricne rahlo presedati, da stojim zraven in jo drzim za roko, ona pa ne zapre in ne zapre oci. Saj mirno lezi, samo zaspi ne. Vcasih mi celo rece, da noce ajat. Pa se vse lepo zmeniva, povem ji, da bom sla ven, ce ne bo ucke zaprla, se strinja, da jih bo...pa ne gre. Nimam vec ideje, kako doseci, da bo prej zaspala. Tudi ce grem ven iz sobe, ne zaspi nic prej, se dalj traja, ker me potem klice nazaj.

Kako to zgleda pri vas?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako hitro zaspijo?
16.11.2009 15:13:33   
Anonimen
4 leta, se še uležem z njo, ker ne zaspi, če je ne objamem, traja pa od tričetrt ure do uro, tako, da včasih sama prej zaspim user posted image  !!

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako hitro zaspijo?
16.11.2009 15:14:15   
ledenaa
Včasih 20 min včasih  1 uro,pa se ne sekiram
Starejši je sam zaspal pri 3 letih ,tako da bo ta tudi kmalu sam zaspal

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako hitro zaspijo?
16.11.2009 18:06:51   
Anonimen
No, pa da jst pohvalim našega čmrlja. Star je 2leti in 5mesecev. Zvečer po vsej proceduri(tuširanje, večerja in zobki) mu rečem, da sedaj gre pa spat. Mali vzame flaško in dudo in gre v sobo, kjer se vleže na posteljo in me počaka, da pridem in mu naštimam pleničko(ponoči še nismo suhi). Potem mi da poljubčka, mi reče adijo, jst grem ven iz sobe in priprem vrata, ter na hodniku pustim luč. Včasih zaspi takoj, včasih pa me pokliče, ker mi more še nekaj povedat in nato zaspi. Nikol pa ne traja več kot 15 min.user posted image

No, moram pa priznat, da je bila s starejšim čist druga slika. Ni sam zaspal do 5 letauser posted image .

< Sporočilo je popravil jaknik1 -- 16.11.2009 18:07:42 >

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako hitro zaspijo?
16.11.2009 20:24:24   
julči
Naša mala je stara 1,5 l. Zvečer po vsej proceduri se na kavču v dnevni malo pocrkljamo, pogledamo knjigo, potem jo odnesem v njeno postejo, dam lubčka in lahko noč in grem ven, običajno zaspi v par minutah, včasih si pa še mal poje. Si kar ne predstavljam, da bi mogla vsak večer stat ob njeni postelji pol ure... al pa ležat zraven njeuser posted image   zaenkrat HBuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako hitro zaspijo?
16.11.2009 20:27:53   
ledenaa
Jaz pa si ne predstavljam da bi šla iz sobe user posted image
meni je ta čas čaroben in je samo najin ko se stiskava dokler ne zaspi
100 ljudi 100 čudi kajneuser posted image

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako hitro zaspijo?
16.11.2009 20:44:29   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Jaz pa si ne predstavljam da bi šla iz sobe user posted image
meni je ta čas čaroben in je samo najin ko se stiskava dokler ne zaspi
100 ljudi 100 čudi kajneuser posted image


Jaz imam ta čaroben čas zjutraj, ko je mala že vsa naspidirana, jaz pa stoje spim. Potem se pa vležem na kavč v dnevni, tamala pa spleza k meni pa se crklja. Kaki 2 minuti, potem ma že opravke. user posted image

Zvečer sama zaspi že kar nekaj časa, sigurno že kako leto ali še več .. Trenutno se bolj ukvarjam z uspavanjem mlajše, ki ima 2 meseca, tako da mi je kar všeč, da starejša ne rabi kakšnih procedur. Zobe umit, vsakemu enega lupčka pa spat. user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako hitro zaspijo?
16.11.2009 20:47:22   
biga
ledenaa, ne bi se mogla bolj strinjati s tabo. Tudi moj sinko, ki bo star dve leti in pol, rabi mene, ponavadi pa atija, da sva zraven, ko zaspi. Pri meni gre težje, moram ležat zraven, dokler čisto ne zaspi, ampak to je ponavadi največ 15 minut, saj se kar hitro umiri. Pri atiju pa je že lažje, mu pove pravljico, gre ven, pripre vrata in če ga še malo kliče, mu odgovori pri vratih, ampak ne rabi ležat zraven. Skratka, kar lepo zaspi. Dlje traja podnevi med vikendi, ko se kar noče umiriti, takrat ne zaspi sam, ampak je eden od naju zraven. To bi znal biti problem od marca naprej, ko dobimo user posted image , pa ne bom mogla pol ure zraven njega ležat, dokler ne zaspi, dojenček pa sam v drugi sobi. Ajde, če sva oba doma, potem bo šlo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako hitro zaspijo?
16.11.2009 20:52:50   
ledenaa
biga mi smo  oz. jaz naredila tako da sem mlajšega priklopila na joško in smo se vsi 3 ulegli zraven in večinoma tudi vsi 3 zaspali user posted image
Ko je bil pa tamali star cca 6 mesecev ,no takrat je bil tudi starejši malo večji (3 leta) ,je bolj razumel in smo se lepo zmenili da žal ne moremo več ležati vsi 3 ,ker bratec noče zaspati in bi ga samo motil,a da on mora spati ,da ne bo preutrujen ko bomo se šli ven igrat ipd
tako da je starejši od 3 let spal sam,pri mlajšemu pa sem še zraven,čeprav opažam da kmalu več ne bom rabila biti

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako hitro zaspijo?
17.11.2009 6:59:24   
barni
Uh, malo ste me potolazile, da nisem edina, ki pri tej starosti hodi z otrokom spat.

Nasa se tezko umiri, toliko ima opravkov, potem v postelji lezi, pri nocni lucki, drzim jo za roke, in zajcku pripoveduje vse sorte... sej je fletna, samo vcasih se mi pa res ne da tolk casa tam stat.
Pri nas ne pali, da se ulezem zraven, potem sploh ne zaspi, tako da jo dan v njeno posteljico in potem stojim ali sedim zraven.

Je pa tako, da hoce samo z mano ajat zvecer, jo prasam, ce gre z ocijem, pa pravi da ne. No saj ce me ne bi bilo doma, bi verjetno sla, bom enkrat poskusila. Zdaj se ji se kar prilagajam. Opazam pa, da me precej izkorisca, saj recimo popoldan pri babi zaspi tako, da se babi zraven uleze in ona sama zaspi precej hitro. V vrtcu itak zaspi sama. Pri ociju tut kar hitro zaspi. Pri meni pa pocne vse sorte, samo spala ne bi.

Brala sem marsikaj, pa nekako ne vem, kaj bi se poskusila. Kar nekako sem se sprijaznila, da se otrok sam odloci oziroma je dovolj zrel, da zaspi sam, da ga starsi ne moremo prisiliti v to ali ga nauciti, kot ga ne moremo nauciti hodit, cperav eni mislijo nasprotno.

Sem poskusila tut pustit jokat, pa smo potem celo noc slabo spali, ker se je ves cas zbujala, tako da to ni resitev. CE jo lepo uspavam, potem ponoci lepo spi in tudi ce se prebusi, se uspava sama nazaj. Cisto kontra, kot pise v knjigah user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako hitro zaspijo?
17.11.2009 9:03:17   
TiaSara
Kar nekako sem se sprijaznila, da se otrok sam odloci oziroma je dovolj zrel, da zaspi sam, da ga starsi ne moremo prisiliti v to ali ga nauciti, kot ga ne moremo nauciti hodit, cperav eni mislijo nasprotno.


Do takega spoznanja sem tudi jaz prišla.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako hitro zaspijo?
17.11.2009 13:02:02   
ThinkPink
Pri nas pa je čisto odvisno od dneva - ali zaspi v 2 minutah pa po eni uri premetavanja. Povprečje pa je nekje 15 minut. Zaspi sama, razen ko je bila bubana, sem bila pri njej - da sem ji čistila nosek. Naša zvečer hoče sama zaspati, ker če se predolgo mudim v sobi, me prav nažene venuser posted image - adijo mami!!!! 

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 19:20:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 19:25:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ThinkPink)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako hitro zaspijo?
17.11.2009 19:33:38   
pf
Dve, tri minute. Tudi pri dnevnem spancu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako hitro zaspijo?
17.11.2009 20:08:43   
Anonimen
jaknik, svaka cast!
ledenaa, tudi s tabo se strinjam. samo mislim, da je bols, da zna otrok sam zaspat. ko se pa hocemo crkljat pa se crkljamo.

pri prvih dveh smo kar rabli da sta zaspala. sploh pri tadeju. zdaj sta ze tako velka da itak ni problemov. gretsa se sama ustmat in sama spat in zaspita. jaz jima pridem samo kovtre poravnat in poljbckat.
tamalo pa sem lih danes zacela uvajat, da sama zaspi.(3 mesece). dala sem jo v kosek in vsake pet minut je zacela mjavkat, ko ji je dudija padla iz ust. po pol ure je trdno spala.
mater, se morm drzat tega.
cartave pa se ponoci, ko se zbudi in je lacna. takrat jo vzamem k sebi in skupaj zaspive.

(odgovor članu pf)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako hitro zaspijo?
18.11.2009 7:33:19   
barni
Morda naj povem se, da nimamo nobenih pripomockov, pri uspavanju v smislu dude in flaske ipd.

Ali vaasi, ki zaspijo sami se imajo te pripomocke? Mi jih nismo imeli nikoli, ker dude ni marala, po flaski pa se nikoli ni naucila piti.

Tako da greva spat samo z zajckom in to je to. Vem pa da od kolegice, ki ji da flasko, zaspi se preden vse popije... Pa druga, ki ima dudo, pac dobi dudo in zaspi. Nasa pa nima nic od tega. No mene... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako hitro zaspijo?
18.11.2009 7:34:27   
ledenaa
Vsak ima svoje mnenje ;)
Ko bo moj otrok dovolj "velik" bo tudi sam zaspaluser posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
18.11.2009 9:31:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako hitro zaspijo?
18.11.2009 12:19:14   
mate0ja
meni so večeri naj naj najlepši del dneva. Sploh sedaj, ko hodim v službo malčica pa v vrtec. V spalnici imamo fotelj na katerega se usedeva, pokrijem jo z mehko odejico in povem pravljico ali pojem pesmice. zaspi po 10-15 minutah in takorat jo dam v posteljico. Tega si ne bi pustila vzet pa če še tako nekateri odsvetujejo uspavanje. Zakaj že? Jest sm po pripravljena uspavati do tridesetega leta.user posted image Samo ona verjetno ne bo za. user posted image


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako hitro zaspijo?
19.11.2009 9:57:10   
Pupica
IZVIRNO SPOROČILO: julči

Naša mala je stara 1,5 l. Zvečer po vsej proceduri se na kavču v dnevni malo pocrkljamo, pogledamo knjigo, potem jo odnesem v njeno postejo, dam lubčka in lahko noč in grem ven, običajno zaspi v par minutah, včasih si pa še mal poje. Si kar ne predstavljam, da bi mogla vsak večer stat ob njeni postelji pol ure... al pa ležat zraven njeuser posted image   zaenkrat HBuser posted image


Tako je bilo pri naših obeh pri isti starosti.
Sedaj sta 3,5 in 5 in je enako.Zaspita sama, včasih si še pojeta, vendar nato sama zaspita.


(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako hitro zaspijo?
22.11.2009 23:46:52   
karamelam
Moja že od začetka spi v svoji posteljici. V svoji sobici in zaspi povprečno v 15ih minutah. V 18-ih mesecih sva mogoče 6-7x spali skupaj, pa še to, ko je bila bolana in to sploh ni bilo spanje. Ene parkrat sem probala, za svojo dušo, ker sem jo jaz hotela pocrkljati in stisniti, pa ni blo spanca in crkljanja od nikoder. Samo akcija. Zjutraj je ista zgodba. Tud minuto se ne crklja, pa bi se jaz včasih prav rada...ona pa.....akcijaaaaauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?