|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 17:20:07   
Onasiss
Danes sem dobila odločbo za znižano plačilo vrtca pa sem kar malo debelo pogledala...ok...nekaj mi ni jasno. Do sedaj sem bila v tretjem razredu, sedaj pa sem v 4. S tem, da smo 4. člani, leta 2008 so bili prihodki zaradi bolnišk nižji kot leto poprej, tudi mož je manj zaslužil, pa lani smo dobili še enega člana.

Ni mi jasno tudi zakaj sem morala dodatno posredovati moževe plačilne liste za avgust, sept in okt 2009? Res pa je, da je pri zdajšnjemu delodajalcu redno zaposlen od 1.2.2009, ampak prej je bil pa pri drugemu, tako da v letu 2009 ni prekinil delovne dobe.

Ne vem po kakšni logiki se to obračunava, ker tudi če podatke vnesem v inf. izračun vrtca, ki je na spletu, bi morala biti v nižjem razredu oz enakem kot sem, ne pa v višjem.

hvala....


_____________________________

So what....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 20:05:30   
zmajaz
Kaj pa če pri inf. izračunu poskusiš za moža namesto zaslužka iz leta poprej vnesti samo tiste tri plačilne liste - kaj dobiš v tem primeru? Verjetno so mu zaradi spremembe delodajalca upoštevali tiste 3 plače in na njihovi podlagi izračunali letno povprečje, s čimer se je potem zanj verjetno računal višji prihodek, kot ga je imel sicer v letu 2008.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 20:43:39   
Onasiss
Ja...sem naredila tako in je res potem tako.A pa je to z zakonom določeno?

A po tej logiki velja tudi obratno???user posted image user posted image user posted image ...verjetno ne.



_____________________________

So what....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 21:30:58   
sazi
Ja, mapak samo zaradi spremembe delodajalca mu ne bi smeli upoštevati letošnjih dohodkov. To se upošteva samo, če ni zaposlen vseh 12 mesecev.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 22:13:44   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Ja, mapak samo zaradi spremembe delodajalca mu ne bi smeli upoštevati letošnjih dohodkov. To se upošteva samo, če ni zaposlen vseh 12 mesecev.

A si zih? On je bil namreč manj kot 1 mesec na zavod (leta 2008);  drugače pa je bil v delovnem razmerju ampak samo za polovični delovni čas:

a imaš kje kak link od tega podatka????


_____________________________

So what....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 22:56:48   
zmajaz
Ne bo šlo skozi - ker imajo zakonsko podlago za tako odločbo - zakon pravi namreč takole:

"Ne glede na določilo četrtega in petega odstavka tega člena lahko občina v izjemnih primerih v skladu z 32. členom Zakona o vrtcih pri določitvi plačila upošteva tudi druga dejstva in okoliščine, ki odražajo dejanski socialni položaj družine in:
– določi višje plačilo, kot bi izhajalo iz določitve plačila na podlagi četrtega odstavka tega člena, če ugotovi, da je dejanski socialni položaj družine bistveno boljši kot bi izhajal iz njenega izkazanega dohodka;
– določi nižje plačilo oziroma izjemoma določi oprostitev plačila, kot bi izhajalo iz določitve plačila na podlagi četrtega odstavka tega člena, če ugotovi, da kljub večjemu izkazanemu dohodku družina živi v težkih socialnih razmerah"

Nikjer ne piše, da ne sme biti zaposlen celih 12 mesecev, da lahko vzamejo podatke za zadnje 3 mesece. Dejstvo je, da ima očitno mož zdaj bistveno boljšo plačo, če ste kljub dodatnemu otroku padli en razred višje in oni so upravičeno to tudi upoštevali, ker imajo za to zakonsko podlago - vaš socialni položaj je očitno pač toliko višji, da sodite zdaj 1 razred višje.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.5.2010 22:59:11 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 22:57:49   
Onasiss
Še eno vprašanje.... nižji razred za starejšega otroka mora biti obrazložen v odločbi ali se to avtomatsko upošteva pri položnici, ki jo izda vrtec??

_____________________________

So what....

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 23:00:45   
zmajaz
A sta oba otroka že v vrtcu? Razred bi moral biti sigurno obrazložen v odločbi.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 23:04:01   
Onasiss
...dejanski socialni položaj .... v odločbi je napisano, da zaradi tega upoštrevajo za 1 razred nižje plačilo vrtca.... istočasno pa piše, da se starši za starejšega otroka dolžni plačevati za 1 razred nižje plačilo, kot bi ga na podlagi dohodka.

< Sporočilo je popravil Onasiss -- 18.5.2010 23:06:11 >


_____________________________

So what....

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 23:05:34   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

A sta oba otroka že v vrtcu? Razred bi moral biti sigurno obrazložen v odločbi.

Ja, oba sta v vrtcu. Je pa res, da sem vlogo oddala lani konec oktobra, mala pa je v vrtcu od letos januarja... odločbo pa sem dobila danes....user posted image


_____________________________

So what....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 23:07:19   
zmajaz
Tisto, da ste dolžni plačevati za 1 razred nižje plačilo, kot bi ga na podlagi dohodka se nanaša na to, ker imate 2 otroka v vrtcu.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 23:08:24   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss
Ja, oba sta v vrtcu. Je pa res, da sem vlogo oddala lani konec oktobra, mala pa je v vrtcu od letos januarja... odločbo pa sem dobila danes....user posted image

O super - so pa ažurni. user posted image  Koliko si pa plačevala za te mesece od jan. do zdaj? Po stari odločbi? user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 23:10:05   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss
...dejanski socialni položaj .... v odločbi je napisano, da zaradi tega upoštrevajo za 1 razred nižje plačilo vrtca....

Zaradi dejanskega socialnega položaja je nižje ali višje za 1 razred?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 23:10:57   
Onasiss
ne, ne... piše: ......da občina lahko v izjemnih primerih pri določitvi plačila upošteva tudi druga dejstva in okoliščine, ki vplivajo na slabši položaj družine (reševanje osnovnega stanovanjskega problema), je organ občine odločil, da so starši za starejšega otroka dolžni plačevati za 1 razred nižji plačilo, kot....

_____________________________

So what....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 23:11:42   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss
Ja, oba sta v vrtcu. Je pa res, da sem vlogo oddala lani konec oktobra, mala pa je v vrtcu od letos januarja... odločbo pa sem dobila danes....user posted image

O super - so pa ažurni. user posted image  Koliko si pa plačevala za te mesece od jan. do zdaj? Po stari odločbi? user posted image

Ja.... torej me čaka poračun.


_____________________________

So what....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
18.5.2010 23:12:10   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss
...dejanski socialni položaj .... v odločbi je napisano, da zaradi tega upoštrevajo za 1 razred nižje plačilo vrtca....

Zaradi dejanskega socialnega položaja je nižje ali višje za 1 razred?

nižje


_____________________________

So what....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
19.5.2010 9:46:00   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss
drugače pa je bil v delovnem razmerju ampak samo za polovični delovni čas:

No še to sem spregledala, da si napisala - če je bil prej za polovični, zdaj pa za polni delovni čas je to definitivno zadosti velika sprememba, da upoštevajo trenutno plačo, ne iz leta 2008, ki je bila bistveno nižja.

So vas pa torej že itak uvrstili za 1 razred nižje, kot bi morali biti na podlagi dohodka, zaradi reševanja stanovanjskega problema, pa verjetno še za 1 razred nižje, ker imate v vrtcu 2 otroka.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
19.5.2010 12:15:46   
pekmez
Nas so dali v 4 razred in sva se šla pritožit...nimajo blage veze...sploh ne znajo razložit kaj in kako in zakaj...sedaj sva v 2 razredu!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
19.5.2010 23:02:24   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

- če je bil prej za polovični, zdaj pa za polni delovni čas je to definitivno zadosti velika sprememba, da upoštevajo trenutno plačo, ne iz leta 2008, ki je bila bistveno nižja.





zmajaz, si iz foha pa mi povej
pri nas je ravno obratno. Upoštevajo plače iz 2008, zdaj je stanje bistveno drugače in vse pritožbe niso bile uslišaneuser posted image

Sori, da smetim, ampak user posted image

Pod bistveno drugače pomeni, da bi morala plačevati isti razred, kljub 3x manjšim plačamuser posted image

< Sporočilo je popravil posh -- 19.5.2010 23:06:04 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
19.5.2010 23:44:20   
zmajaz
Sorry posh - nisem niti približno iz tega foha, vem pač kar preberem v zakonih, na spletnih straneh ministrstev, csd-jev, forumih .... user posted image
In ja - to je zelo znana zadeva - ko se gre, da bodo morali dati čimmanj, bodo to izkoristili, če se bo le dalo, če je pa obratno, se pa tega branijo z vsemi štirimi, tako da si je pogosto zelo težko izboriti svoje pravice - ta težava se zelo rada pojavlja že pri otroških dodatkih.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
20.5.2010 10:57:23   
petea
 Pravilnik o plačilih staršev za programe v vrtcih (UL RS, št. 129/06, 79/08, 119/08, 102/09) določa v 16. členu:
'Če starši v koledarskem letu, za katerega se ugotavlja letni dohodek družine, niso bili v delovnem razmerju vseh 12 mesecev, se za določitev plačila upoštevajo vsi dohodki, ki izhajajo iz odločbe o dohodnini, razen plač in denarnih nadomestil za čas brezposelnosti. Tem dohodkom se prišteje povprečna letna plača staršev, izračunana na podlagi njihovih plač iz tekočega leta, znižana za odstotek rasti povprečne mesečne plače na zaposlenega v Republiki Sloveniji glede na preteklo koledarsko leto.
V primerih iz prejšnjega odstavka se vlogi priloži potrdilo delodajalca o bruto plači za obdobje zadnjih treh mesecev pred oddajo vloge.'
 
Zdaj si pa preračunaj, če je odločba pravilna ali ne.
 

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
20.5.2010 11:00:39   
zmajaz
Saj je že izračunala, da če se upoštevajo za moža tiste zadnje 3 plače namesto dohodki iz 2008, da potem odločba drži.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
20.5.2010 11:05:32   
Onasiss
Sem klicala in .... so mi vse razložili, torej zakaj so upoštevali plače, na kakšen način se obračunava....

....niso pa mi upoštevali, da imam v vrtcu 2 otroka, kar pomeni, da mi za starejšega zaradi tega niso upoštevali še en nižji razred.

hvala vsem....

_____________________________

So what....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
20.5.2010 11:08:55   
zmajaz
Ja - napake se rade dogajajo, zato je treba pri teh odločbah vedno vse temeljito preveriti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: odločba za znižano plačilo vrtca
20.5.2010 11:29:52   
petea
Onasiss, super, da si rešila v svoj prav.

Res je, zmajaz, napake se dogajajo, samo mene vedno znova zanima, ali jih uradniki delajo namerno; če namreč ljudje nismo pozorni ali dovolj poučeni, so nam takšne napake v škodo, njim pa se nič ne zgodi.
Da pa napako ugotoviš, si moraš vzeti čas in tudi denar, da stvari preštudiraš in se pritožiš. Za to pa gre tudi nekaj energije in živcev. Pa smo spet na slabšem ...


posh, sklicuj se na 3. člen pravilnika, kjer med drugim piše:
'Ne glede na določilo četrtega in petega odstavka tega člena lahko občina v izjemnih primerih v skladu z 32. členom Zakona o vrtcih pri določitvi plačila upošteva tudi druga dejstva in okoliščine, ki odražajo dejanski socialni položaj družine in:
– določi višje plačilo, kot bi izhajalo iz določitve plačila na podlagi četrtega odstavka tega člena, če ugotovi, da je dejanski socialni položaj družine bistveno boljši, kot bi izhajal iz njenega izkazanega dohodka;
– določi nižje plačilo oziroma izjemoma določi oprostitev plačila, kot bi izhajalo iz določitve plačila na podlagi četrtega odstavka tega člena, če ugotovi, da kljub večjemu izkazanemu dohodku družina živi v težkih socialnih razmerah.'


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?