|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   riževa kašica
1.12.2009 17:03:41   
mamica2009
Mene pa zanima ali lahko dam svojemu 4.mesečnemu sinu pri vsakem obroku v mlekeca po eno žličko riževe kašice.?Ali mu naj naredim obrok na žličko?Če ja, koliko takih obrokov na dan?

Hvala za odgovore

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 2.12.2009 9:18:41 >


_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mene pa zanima
1.12.2009 17:35:35   
leo**tia
jaz sem našoj dajala že s 3mesece zarad polivanja in ker ni dobijala na teži...sem dala po 1-2žličke notri
user posted image

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mene pa zanima
1.12.2009 17:40:29   
mini86
zakaj bi pa že iz 4 meseci začela s kašico..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mene pa zanima
1.12.2009 17:47:59   
mamica2009
Saj pa se lahko riževa kašica da od 4.meseca dalje?

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mene pa zanima
1.12.2009 18:16:17   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mamica2009

Saj pa se lahko riževa kašica da od 4.meseca dalje?


Lahko, ampak kolikor je meni znano, se daje v primeru da otrok veliko poliva, sploh pa če zaradi polivanja ne pridobiva na teži. S kosmiči se mleko zgosti, da ga dojenček ne polije in pa obrok se kalorično obogati. Če otrok normalno pridobiva na teži in ne poliva prekomerno, potrebe po riževih kosmičih pri 4. mesecih ni. 

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mene pa zanima
1.12.2009 18:57:55   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: mamica2009

Saj pa se lahko riževa kašica da od 4.meseca dalje?


Lahko, ampak kolikor je meni znano, se daje v primeru da otrok veliko poliva, sploh pa če zaradi polivanja ne pridobiva na teži. S kosmiči se mleko zgosti, da ga dojenček ne polije in pa obrok se kalorično obogati. Če otrok normalno pridobiva na teži in ne poliva prekomerno, potrebe po riževih kosmičih pri 4. mesecih ni. 

Se strinjam s tabo in ne vidim potrebe po tem tako zgodaj, če ni seveda navedenih težav. Mi smo jo začeli jesti kot samostojen obrok po 6. mesecu, ko smo že osvojili sadni in zelenjavni obrok. Za večerjo oz. pozno malico.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mene pa zanima
1.12.2009 19:54:32   
mamica2009
Hvala vam.Tak da je najboljše da mu začnem prvo dajati zelenjavne in sadne kašice in šele nato riževe in ostale kašice zmešane z mlekom.
?

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mene pa zanima
1.12.2009 19:58:56   
miapia
To sem boš sama odločila, kaj je najbolje. Nekateri so najprej začeli z riževimi kašicami kot nadomestilo enega obroka. Jaz sem začela s sadjem.
Še vedno pa ne vemo, kam se ti tako mudi?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mene pa zanima
1.12.2009 20:06:09   
mini86
js bom januarja začela z zelenjavo in ko bo nadomestil cel obrok mleka z zelenjavo (+dodatki) mu bom šele sadje dala..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
1.12.2009 22:29:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mene pa zanima
2.12.2009 7:22:02   
mamica2009
Zdaj pa res ne vem kaj naj mu dam prvo za jest ali naj nadaljujemo samo z mlekom naprej.
Se pa mi zdi, da če nebi ta hrana (sadne, zelenjane, mlečne kašice) bila od 4.meseca naprej za vse otroke, bi verjetno pisalo tudi kaj o tem v navodilih, ali?
Je pa tak, da sem mu tri dni začela dajati naribano jabolko (1-2 čajni žlički na dan) in mi je pojedel znatno manj mlekeca kot ponavadi ( 200 ml), in dvomim da ga je ta žlička ali dve jabolke tako nasitila.
Je pa moje razmišljanje tako, da se bo od mlekeca ziher bolj redil, kot pa od sadja in zelenjave.
Tak da bova kar ostala še kakšen mesec ali dva na mlekecu, dopoldne pa sadni obrok in to je to., in potem bomo vidli kaka bo njegova teža v januarju ko imava pregled in II.obvezno cepljenje.

Hvala vam vseeno za odgovore.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mene pa zanima
14.12.2009 9:37:35   
lilka
Jaz sem pri hčerki začela z riževo kašico na žličko pri malo manj kot 6M, sinu sem pa včeraj dala prvič v flaško malo riežvih kosmičev(skoraj5M je star) ker ima enostavno premalo, pogosto je in tudi ponoči zelo pogosto in sem pač sklepala da mu AM pač ni dovolj in sem mu pač dodala, z ostalim bom pa počakala do 6M.


_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mene pa zanima
8.1.2010 14:08:03   
obayifo
jaz imam pa drug problem, na škatli namreč piše, da vzamem pol mleka in pol vode, prevrem in pol nardim kašico. kaj pa če hočem s svojim mlekom nardit? menda ga ne vrem, ali?

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mene pa zanima
8.1.2010 14:19:14   
kalypso
ne rabiš vret svojega mleka, pravzaprav niti ni priporočljivo, ker uničiš tako vse zdrave snovi. Prevri najprej samo vodo, malo ohladi in potem zmešaj s svojim mlekom v kašo.

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mene pa zanima
8.1.2010 16:30:43   
mamica2009
Ali lahko riževo kašico, kjer piše da se dela z vodo, naredim z mlekom?

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mene pa zanima
8.1.2010 16:35:42   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333


nam je P pri prvem na pregledu pri 4m rekla, da lahko zacnemo dajati rizevo kasico... pa ni nic polival, vse ok... sadje smo zaceli dajati kasneje.


Predvidevam, da ga nisi dojila. Ker če otroka polno dojiš potem do dopolnjenega 6. meseca naj ne bi dodajal nič.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mene pa zanima
8.1.2010 16:42:29   
mamica2009
Ne se ne dojiva ampak mu dajem hipp 1

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mene pa zanima
8.1.2010 18:20:29   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mamica2009

Ali lahko riževo kašico, kjer piše da se dela z vodo, naredim z mlekom?


Če piše, da se dela z vodo, potem ta kašica verjetno že vsebuje adaptirano mleko in jo je zato treba zmežati z vodo. Ko kupuješ te kašice, dobro preberi, kaj piše na škatli - večina kašic se dela z vodo, ker že vsebujejo AM, nekaj pa je tudi takih, ki se zmešajo z mlekom. Torej, če piše, da se zmeša z vodo, zmešaj z vodo.

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mene pa zanima
8.1.2010 20:26:23   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


Predvidevam, da ga nisi dojila. Ker če otroka polno dojiš potem do dopolnjenega 6. meseca naj ne bi dodajal nič.


Jaz sem dojila 2 meseca in do 6. nisem dodajala nič.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




eko perilo
majch

Ste pripravljeni odšteti nekaj več denarja za perilo iz eko/organskega bombaža?

ne (50%)

da, vsekakor (15%)

da, če je tudi dizajn dober (35%)


Število vseh glasov: 215

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!