|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   materino znamenje se spremina
1.12.2009 23:59:39   
lillchy123
moj skoraj 2-letnik se je rodil z materinim znamenjem. Znamenje ves čas raste z njim, zadnji mesec pa se je začel spremijati. Prej se ga ni čutilo, zdaj pa je občutek, kot da ga napihuje. user posted image
Sva bila pri P in dobila napotnico za dermatologa.

zanima me, če ima ktera kakšne izkušnje s tem, kaj nas čaka, nasvet za kakšnega dobrega dermatologa...

saj vem, da bo vse ok, skrbi me samo, kaj bomo do takrat dali skoz...


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: materino znamenje se spremina
2.12.2009 10:49:06   
sazi
Lahko da ni nič zaskrbljujočega, zato se ne sekirat na zalogo. Kako je pri otrocih ne vem, sem pa sama imela težave in zelo spremenjeno in čudno znamenje. Odstranili so mi ga in ugotovili, da je bilo res spremenjeno in se je spreminjalo v rakastega. Amapk ker je bilo odstranjeno dovolj zgodaj, ni bilo nobenih drugih posledic. Moam pa zdaj hoditi na kontrole, ker sem očitno potencialni kandidat, da se mi takih znamenj razvije več (sem namreč zelo pikasta in ker so spremembe že bile...)

Dermatolog si od blizu (z lučko in povečalom) ogleda znamenja, ki jih prej z nečim pošprica. Tako vidi približno, če je znamenje potencialno nevarno. Če ga označi za takega, ga odstranijo in ptem pregledajo in javijo izvide.

Sama sem šla v dermatološko ambulanto Bartenjev-Rogelj v Šiški - samoplačniško, da sem bila kmalu na vrsti, ker me je res (upravičeno) skrbelo, imajo pa tudi koncesijo, samo se kar dolgo čaka.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: materino znamenje se spremina
2.12.2009 10:51:14   
naja78
živ.naj te ne skrbi.tako hitro pa spet ne more bit rakavo.user posted image sama delam na onko in ti povem da ni to kar tako.lahko pa je možnost,samo naj ti malo opišem.melanomov je več vrst in sem prepričana da tvoj nima tistega ki se najbolj bojimo.
znamenja ki so dvignjena nad nivojem kože,niso nevarna.če je bilo vaše znamenje prej zravnano s kožo(zdaj pa se napihuje,),se je najverjetneje pod vplivom mehaničnih dejavnikov spremenilo,odrgnilo,postalo hrapavo.
naš ima tudi znamenje.od rojstva,zravnano s kožo,z njem raste,normalno da je malo večje,ker otrok raste.
če te skrbi,ga dajte odstranit.na dermatološko čimprej po datum,ker se čaka po par mesecev,ne vem akao je z otroci.kako je pa privat pa ne vem,ker takega malega je potrebno med lokalno operacijo malo uspavat,ker ne bo pri miru.drugač postopek traja 5-10 min.
povprašaj še na plastiki,pediatriji.malo je treba zavrtet tel,

KC ima: 52250-50,pa naj te centrala veže.

kje pa ima to znamenje??in kaj te skrbi da bi do takrat dali skozi??tako hitro pa spet ne gre.
znamenje polimaj s flajštrom,ki ne premoči vode.vsaj čez dan.ponoč naj diha.
mislim,da če bi bilo nujno, bi tudi P drugač odreagirala.

dr.kralj ima samoplačniško amb.kje pa ne vem.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: materino znamenje se spremina
2.12.2009 10:52:11   
lillchy123
sazi, hvala za razlago. Jaz ga grem dons osebno naročt kar na KC in so rekli, naj otroka s sabo pripeljem, da če bojo meli čas, ga bojo kar takoj pogledali user posted image



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: materino znamenje se spremina
2.12.2009 10:58:12   
lillchy123
naja78, si me malo prehitela user posted image . skrbi me pač še bolj zato, ker ne verjamem več besedam¨'sej nič ne bo', ker pri nas se potem izkaže prav to user posted image  (ko v porodnišnici ni bilo odziva za sluh, so tudi vsi govorili, da me nima kaj skrbet- no, pa se je izkazalo, da je  naš fant gluh)

znamenje v velikosti graha ima  na bedrački, točno tam, kjer pride rob od pleničke.

sem ga tudi že samoplačniško naročila za drug teden v Domžalah, če ga danes slučajno ne bi pogledali.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: materino znamenje se spremina
2.12.2009 11:02:52   
naja78
ja itak pol ga plenička žuli.kar pejte tja.lahk bojo takoj zrihtal.
mi smo imeli tudi teao neodziven,pa se je izkazalo na srečo da je bilo vse ok.mah nehi vem kako je to,mi je kr slabo ko pomislim.držim pesti.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: materino znamenje se spremina
9.12.2009 10:53:16   
lillchy123
no, samo tolk da javim, da so mi ga pogledali, in da je vse ok. morm spremljat, mi je zdravnica razložila, na kaj moram bit pozorna, čez eno leto kontrola pri njih, ko bo pa dost star, da bo lahko pri miru, mu bojo pa omrtvili in odstranili.

je bla pa ena u iber zlata zdravnica. škoda, ker ni več takih.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?