|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko ml kašice?
16.1.2010 19:35:48   
neli365
Mi uvajamo gh okrog 3 tedne (stari smo 6 mesecev), do zdaj mi je pojedel cca.120 ml, lačen je bil po 3 do 4 urah. Danes pa kar celo 125g kašico (korenček) in še 100 ml jabolke.
Kaj je to preveč? Ne bi mu rada dajala preveč?
Koliko pa vam pojedo oz. koliko je nekje povprečen obrok?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko ml kašice?
16.1.2010 19:37:36   
Petka09
Ne ni preveč. Meni je moja že po enem tednu pojedla 150 ml in sem ji pustila. Pač, je hitro nadomestila obrok. Kak mesec je jedla res vzorno. Vsak nov okus jo je privlačil, pojedla je vse.... Hja, pol ko je pa prišla "na žmah", se je pa začelo user posted image user posted image user posted image ... izbirčnost, količinsko manjši obroki...
Tko da... ti kar bodi vesela in naj poje kolikor hoče.

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko ml kašice?
16.1.2010 20:10:28   
neli365
Ja moj je tudi dober jedec. Se mu ne skriva. user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko ml kašice?
16.1.2010 22:57:08   
PC Baby
Naš se je začel uvajati pri 6.mesecih, pri sedmih je pojedel cca. 150-170 na obrok, zdaj pri 8,5 mesecih pa poje 300 na obrok (za malico in kosilo- večerna kašica cca 200-220).
Mene tudi malo skrbi, da ni to preveč.
Ampak če mu dam manj, joče in se meče proti prazni skledici. Pri cca. 300g pa se sam ustavi.

Sej vem: otrok sam najbolj ve, ampak po 300g?!

< Sporočilo je popravil PC Baby -- 16.1.2010 22:58:23 >

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko ml kašice?
16.1.2010 22:59:16   
rija
če gledam mojega, ja, ful preveč....samo veš, deca so ful različni....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 8:36:49   
veronikab
Naš pri skoraj 9. mesecih poje le okrog 1 dl na obrok in mu je dovolj, redko kdaj poje več. Redi se pa vseeno lepo.


_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 8:41:21   
Katy78
Moj je že po ca. 10 dneh uvajanja zmazal po 180-200ml. Eni pač sprejmejo GH hitreje kot drugi in eni so pač požeruščki, drugi pa ne.

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 10:13:20   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Naš se je začel uvajati pri 6.mesecih, pri sedmih je pojedel cca. 150-170 na obrok, zdaj pri 8,5 mesecih pa poje 300 na obrok (za malico in kosilo- večerna kašica cca 200-220).
Mene tudi malo skrbi, da ni to preveč.
Ampak če mu dam manj, joče in se meče proti prazni skledici. Pri cca. 300g pa se sam ustavi.

Sej vem: otrok sam najbolj ve, ampak po 300g?!

O hudo!!!! Ampak kaj češ, ne moreš ga stradat.

Jaz mislim, da takile malčki že vedo, koliko hrane rabijo. Ne bi omejevala, tudi slučajno ne!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 10:46:31   
Petka09
PC Baby, kje pa je zdej tista tvoja gugalnica hranjenja??? user posted image user posted image user posted image . Mislim, da tvoj zdej lepo prekaša vse skupaj in je tole gugalnico lepo nagnil na eno stran, hehehehehehe... malo heca. Super, kar naj lepo papa!

Pri nas pa je prav smešno... Čez noč se spremenijo prehranjevalne navade. Še dan prej recimo bo pila mleko za večerjo, potem drug dan kot bi odrezal - ni šanse več. In potem tako ostane.
Potem čez noč recimo vzljubi jogurte, čez noč zasovraži neko vrsto zelenjave.... Prav hecna res. Aja, pa količinsko se tudi lahko spremeni čez noč. Najprej jo bom en mesec dobesedno rinila za vsako žlico, pol bo pa čez noč začela jest normalne obroke brez animacij, igranja dvornega norčka za vsako žlico itd... user posted image .

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 10:55:38   
manna
Naša poje od 40-80g kašice pa še to z veliiiiko animiranja, obračanja, mahanja, brcanja, upiranja, prepevanja, igranja,... pa na koncu je tričetrt na njenih oblačilih. Tudi mleka popije max. 100ml na obrok (kadar ni kašice!!) pa še to jo skorajda moram silit. Ima pa 7 mesecev, 4 obroke na dan in ponoči dojenje n-krat.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 13:08:33   
daisyb
pri nas pa ni tako...ze dva meseca uvajamo gh...in se sedaj pri 7 mesecih redkokdaj poje 100g.....ne vem kaj je prevec in kaj premalo..razlicno najbrz od otroka do otroka.....

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 13:21:00   
daisyb
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Naša poje od 40-80g kašice pa še to z veliiiiko animiranja, obračanja, mahanja, brcanja, upiranja, prepevanja, igranja,... pa na koncu je tričetrt na njenih oblačilih. Tudi mleka popije max. 100ml na obrok (kadar ni kašice!!) pa še to jo skorajda moram silit. Ima pa 7 mesecev, 4 obroke na dan in ponoči dojenje n-krat.


evo..pri meni je enako. star 7 mesecev....imava 4 obroke gh..in nikoli ne poje vec kot 100g...ponavadi tam okol 70 do 80g na obrok....mleko tudi dobi se 4 krat..in tudi redko znese cez 100ml...vcasih 150ml.

ugotavljam da, od rojstva do sedaj poje vedno enako kolicino hrane..v gramih.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 15:54:22   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Naš se je začel uvajati pri 6.mesecih, pri sedmih je pojedel cca. 150-170 na obrok, zdaj pri 8,5 mesecih pa poje 300 na obrok (za malico in kosilo- večerna kašica cca 200-220).
Mene tudi malo skrbi, da ni to preveč.
Ampak če mu dam manj, joče in se meče proti prazni skledici. Pri cca. 300g pa se sam ustavi.

Sej vem: otrok sam najbolj ve, ampak po 300g?!


Ojej, še en tak lakotnik kot je naš. Jaz sem potem po nekaj mesecih uvajanja kar nehala merit, koliko poje. Na krožnik dam toliko hrane, kolikor mislim, da bo imel zagotovo dovolj. Itak da poje vse in da se potem še nekaj buni in sitnari (res ne vem, koliko časa bi bil še sposoben odpirat usta in jesti), potem ga pa hitro s kakšno igračo zamotim ali pa dobi dudo v usta in že pozabi, da bi še jedel, ker je seveda že zdavnaj sit. In je tako pri zajtrku, pa pri malici, pri kosilu in pri večerji. Pa bi bilo pri večerni flaši isto, če ga ne bi v 99% prej zmanjkalo. user posted image

Ravno danes em mislila, da bom živčni zlom fasala. Za kosilo je imel polento in golaž in je pojedel veeeeeeliko. Potem sva pa še midva jedla 5 min. za njim in je toliko časa sitnaril, da sem ga dala v stolček, v roke je pa dobil en navaden prepečenec. Pa ni bilo ok, ker on bi jedel tisto, kar sva midva imela. user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 16:11:27   
Marja81
Moja punčka ma že 10200g pri 9 in pol, a ni ne vem kak jedec. Do 6ih, ko je mela že 9kil, se je le dojila, zdaj se doji še ponoči (od 2-3krat), poje pa zmerne količine GH. Kašice poje v šusu 200ml, za kosilo pa 1dcl in pol, več le takrat, ko je na jedilniku meso.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko ml kašice?
17.1.2010 21:27:23   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

PC Baby, kje pa je zdej tista tvoja gugalnica hranjenja??? user posted image user posted image user posted image .


Ja, sej pomojem je tamali še vedno na gugalnici. Trenutno visoko gor... ampak gor ni še neoben ostal, tako, da pričakujem kmalu drugi ekstrem user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko ml kašice?
19.1.2010 15:21:54   
PC Baby
Evo, ravno danes smo bili na sistematskem in je P rekla, da je to vse normalno. Glede na to, da je po teži v povprečju (celo malo spodaj) ni problem tudi če poje do 350g na obrok. Pravi, da otroci sami najbolj vejo in da bo prišlo spet obdobje, ko ne bo hotel jest nič ali malo.

Tako da neli, tudi ti lahko verjetno najdeš svoj odgovor v njeni obrazložitvi user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko ml kašice?
19.1.2010 16:45:17   
neli365
PC baby zakaj g in ne ml?
Oz.kak je s tem?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko ml kašice?
19.1.2010 17:26:31   
PC Baby
Zato ker imam doma vago in zvagam obrok. user posted image V mililitrih težko rečem koliko je.

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko ml kašice?
19.1.2010 19:50:31   
neli365
Nisem mislila tega. Kot da ne vem kak se vaga user posted image . Meni je bilo rečeno cca.200 ml da zamenja obrok. In koliko bi naj bilo to v g?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko ml kašice?
19.1.2010 19:57:18   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: neli365

Nisem mislila tega. Kot da ne vem kak se vaga user posted image . Meni je bilo rečeno cca.200 ml da zamenja obrok. In koliko bi naj bilo to v g?


Odvisno kako "težka" je hrana. Jaz sicer nisem primerjala militrov z grami ampak če pogledam koliko je količinsko hrane v 190gramskem Fruteku in če bi to dala v 200ml flaško bi jo menda glih napolnila. Tako da to je nekje tam tam.

Recimo za orientacijo si lahko vzameš prej omenjeni 190g Frutek. To bi naj bila mogoče količinska zamenjava enega obroka. Pri naši tamali je blo res tako. Zdej pri 9 mescih bi že več pojedla kot pa tak Frutek.

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko ml kašice?
19.1.2010 20:49:19   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: neli365

Nisem mislila tega. Kot da ne vem kak se vaga user posted image . Meni je bilo rečeno cca.200 ml da zamenja obrok. In koliko bi naj bilo to v g?


Sej to pravim - ne vem. Če pa recimo v 50g prahu za mlečno kašico dam 2dcl vode, naj bi to blo 250ml. Recimo.

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?