|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:27:02   
MAŠKA
Zanimajo me vaša mnenja, ker sem jezna ko user posted image !

A se vam zdi normalno, da vzgojiteljice peljejo otroke (včeraj) na sprehov v navadnih gumijastih škornjih, kljub temu, da so v vrtec prišli v glavnem vsi v topli zimski obutvi - zunaj pa sneg? In ker imajo sicer za v vrtec toplo zimsko obutev, niso imeli termo nogavic in tako so capljali zunaj v tistih mrzlih škornjih, notri pa obute samo žabice. A si predstavljate kakšen je občutek, ko tako obut stopiš v sneg?

No to je storila naša vzgojiteljica. Prav vsi so se morali obuti v navadne (nepodložene) gumijaste škornje, ki jih imajo v vrtcu na rezervi (npr. če je dež) in obe skupini tako obutih otrok peljale na sprehod včeraj, ko je bilo zunaj cca 5 st. Pri tem pa je zanimivo to, da so vsi otroci prišli v vrtec obuti v pravih zimskih čevljih, ki jih sicer nosijo za v sneg. Ko pa sem danes vprašala vzgojiteljico zakaj tako, je rekla, da je bila zunaj žlavsa in da nekaterim skibucki premočijo in je zato rekla, da naj si kar vsi obujejo gumijaste škornje.

No in tako je naša punca že sinoči zakuhala na 39, danes sva šle k zdravniku in ima vnetje sečil...seveda ima še vročino tudi danes.

< Sporočilo je popravil MAŠKA -- 12.3.2010 15:31:49 >


_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:32:49   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA
A si predstavljate kakšen je občutek, ko tako obut stopiš v sneg?

Ja, vem, kakšen je občutek, ker sem danes in včeraj hodila po snegu oz. tej čobodri zunaj v točno takšnih gumijastih škornjih (spodaj samo bombažne žabe). Ni bilo krize.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:33:17   
pety78
Hja, kar je je. Ni pa normalno, seveda!!!  Upam, da tvoja punči čimprej ozdravi. user posted image

_____________________________



(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:34:58   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA
A si predstavljate kakšen je občutek, ko tako obut stopiš v sneg?

Ja, vem, kakšen je občutek, ker sem danes in včeraj hodila po snegu oz. tej čobodri zunaj v točno takšnih gumijastih škornjih (spodaj samo bombažne žabe). Ni bilo krize.



A se hecaš, ali kaj? Mene ful zebe, že ko obujem ene zimske škornje, z ravnim podplatom, ki ni glih najbolj debel. Sploh če z njimi stopim v sneg. Itak, da jim je bilo mrzlo v nogice, če niso podloženi.


_____________________________



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:37:44   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA
A si predstavljate kakšen je občutek, ko tako obut stopiš v sneg?

Ja, vem, kakšen je občutek, ker sem danes in včeraj hodila po snegu oz. tej čobodri zunaj v točno takšnih gumijastih škornjih (spodaj samo bombažne žabe). Ni bilo krize.



A se hecaš, ali kaj? Mene ful zebe, že ko obujem ene zimske škornje, z ravnim podplatom, ki ni glih najbolj debel. Sploh če z njimi stopim v sneg. Itak, da jim je bilo mrzlo v nogice, če niso podloženi.


Ne, se ne hecam. Pa drugače tudi mene rado zebe v noge, da ne bo pomote, spim v nogavicah user posted image
Pač povem svojo izkušnjo, občutke, ko sem hodila po snegu za psom in pobirala dreke user posted image Zebst me začne samo, če dlje časa stojim s takimi škornji v globokem snegu - takem, da mi pride do sredine meč, če samo povrhu hodim, me ne zebe.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:38:32   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA
No in tako je naša punca že sinoči zakuhala na 39, danes sva šle k zdravniku in ima vnetje sečil...seveda ima še vročino tudi danes.

user posted image user posted image user posted image za tvojo punčko, da se čimprej pozdravi.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:41:56   
pety78
Verjetno tudi nisi bila celo uro ali pa še več zunaj. Si ga peljala le na opravljanje potrebe. Razen, če si tvoj kuža vzame svoj čas, s časopisom med tačkami. user posted image  

_____________________________



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:46:41   
ajsek
Hudiča, jaz včeraj še sama sebe nisem znala oblečt in obut, kaj šele, da bi mi dali skupino malčkov za zrihtat. user posted image V takih situacijah se je težko odločit tako, da bodo vsi zadovoljni. Vzgojiteljica nima časa 15 minut tuhtat za vsakega otroka in vmes še po forumih spraševat za mnenja. Zato se kdaj tudi narobe odloči.
Če bi šli otroci ven v skibuckah, bi pa nekateri prišli nazaj premočeni in zboleli in bi tu brali o glupi vzgojiteljici, ki otrokom ni dala gor gumijastih škornjev, čeprav jih imajo ravno s tem namenom v vrtcu pripravljene.
Tretja opcija je, da bi ostali v igralnici. Ampak tudi ta tema že obstaja - baje so otroci v vrtcu čisto premalo zunaj.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:48:08   
MAŠKA
Prav da poveš svoje mnenje, je pa zanimivo, da te v postelji zebe na snegu pa ne. Mogoče si pa ravno ti naša vzgojiteljicauser posted image .

Kakorkoli... zdravnica mi je danes rekla, da so ti povečani levkociti posledica prehlada. Punca pa ima še vedno vročino 39.

Mogoče sem res malce občutljiva, ampak če povem, da je punca v dveh mesecih že tretjič na antibiotiku, me boste malce lažje razmele. Najprej je imela 3 tedne kašelj, nato poleg kašlja,vnetje ušesa ( 10 dni Hiconcil), ker se je nekaj pojavilo na pljučkah, je dobila še 5 dni Sumamed. Nato je šla 3 x v vrtec in staknila rotavirus in morala na infuzijo. Končno smo jo pozdravili, in spet je šla 4 x v vrtec, in zdaj spet leži z vročino - dobila je pa spet Hiconcil.


_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:48:15   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Verjetno tudi nisi bila celo uro ali pa še več zunaj. Si ga peljala le na opravljanje potrebe. Razen, če si tvoj kuža vzame svoj čas, s časopisom med tačkami. user posted image  

Ti (se) kr zaje.ba.vej user posted image

V bistvu te škornje že 2 dni nosim, kamorkoli grem - v vrtec, s psom ven,...

Aja, danes je najin sprehod trajal točno 20 minut. Brez cajtng user posted image


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:52:09   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA
Prav da poveš svoje mnenje, je pa zanimivo, da te v postelji zebe na snegu pa ne. Mogoče si pa ravno ti naša vzgojiteljicauser posted image .
100% ne user posted image Drugače pa imajo gumijasti škornji kar debel podplat - tudi nepodloženi.

Kakorkoli... zdravnica mi je danes rekla, da so ti povečani levkociti posledica prehlada. Punca pa ima še vedno vročino 39.

Mogoče sem res malce občutljiva, ampak če povem, da je punca v dveh mesecih že tretjič na antibiotiku, me boste malce lažje razmele. Najprej je imela 3 tedne kašelj, nato poleg kašlja,vnetje ušesa ( 10 dni Hiconcil), ker se je nekaj pojavilo na pljučkah, je dobila še 5 dni Sumamed. Nato je šla 3 x v vrtec in staknila rotavirus in morala na infuzijo. Končno smo jo pozdravili, in spet je šla 4 x v vrtec, in zdaj spet leži z vročino - dobila je pa spet Hiconcil.
Te razumem glede vsega tegale bolezenskega sr.anja user posted image Najbolje, da se greš pomenit z vzgojiteljico in ji poveš to, kar si nam.



(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 15:58:24   
MAŠKA
Sem se že z njo pogovarjala, odgovor je dala enak kot ajsek zgoraj. In na nek način jo razumem. Ampak če so otroci v skibuckah, zunaj pa sneg, si je vsak starš sam kriv tisti, ki je kupil zanič skibucke. In za takšno vreme kot je bilo včeraj, je vsaj po moje še vedno najbolj ustrezna topla zimska obutev (včeraj še sončka ni bilo). In jezi me, da sem dala za skibucke 60 eur, otroka pa mi v gumarcah v sneg vlači.
In če danes punca ne bi bila takšna kot je, se sigurno ne bi danes s tem ukvarjala.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:03:05   
rija
maška veš, marsikatera družina si ne more privoščit skibuck za 60 eur....user posted image

sicer pa vnetje ne pride tak hitro, v parih urah, vsaj kolikor je meni znano. je pa možno, da imam napačne info.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:03:09   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA
Sem se že z njo pogovarjala, odgovor je dala enak kot ajsek zgoraj. In na nek način jo razumem. Ampak če so otroci v skibuckah, zunaj pa sneg, si je vsak starš sam kriv tisti, ki je kupil zanič skibucke. In za takšno vreme kot je bilo včeraj, je vsaj po moje še vedno najbolj ustrezna topla zimska obutev (včeraj še sončka ni bilo). In jezi me, da sem dala za skibucke 60 eur, otroka pa mi v gumarcah v sneg vlači.
In če danes punca ne bi bila takšna kot je, se sigurno ne bi danes s tem ukvarjala.

Verjamem, da ne user posted image

Veš, drugače pa v tem mokrem snegu dejansko skoraj vsake (tudi drage, malo povprašaj ostale, že samo tule forumu jih je že veliko jamralo na to temo) skibucke premočijo, potem je lahko pa problem, ker otrokom ne preoblečejo žabic in so ves čas v vrtcu v mokrih, kaj bi pa na to rekla user posted image


(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:06:05   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: rija
sicer pa vnetje ne pride tak hitro, v parih urah, vsaj kolikor je meni znano. je pa možno, da imam napačne info.

Sem hotela ravno to napisat, ampak raje nisem še dodatno prilivala bencina na ogenj. Sem že za vikend rolala z očmi, ko je ena oseba pojamrala, da je (v petek) komaj šla nazaj v službo po dooolgi bolniški in je že (v službi, kao!) pokasirala virus, ker je v petek zvečer začela kašljat in smrkat.

Ampak mogoče se motim, zato ne bom zdaj trdila nečesa, v kar nisem prepričana.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:10:37   
koala
Sicer bi mi bilo bolj logično da bi bili otroci obuti v svojo zimsko obutev, pa vseeno... Močnodvomim da je ravnota sprehod kriv za bolezen tvoje hčere.
Upam da se kmalu pozdravi.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:14:13   
**Tinkara78**
Mi imamo v vrtcu na rezervi Hoferjeve gumijaste škornje z volneno notranjo nogavico, ki se po potrebi odstrani. Ko pa ni tak mraz pa nogavico odstranim. Strošek cca. 10 eurov.



(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:16:10   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA


Mogoče sem res malce občutljiva, ampak če povem, da je punca v dveh mesecih že tretjič na antibiotiku, me boste malce lažje razmele. Najprej je imela 3 tedne kašelj, nato poleg kašlja,vnetje ušesa ( 10 dni Hiconcil), ker se je nekaj pojavilo na pljučkah, je dobila še 5 dni Sumamed. Nato je šla 3 x v vrtec in staknila rotavirus in morala na infuzijo. Končno smo jo pozdravili, in spet je šla 4 x v vrtec, in zdaj spet leži z vročino - dobila je pa spet Hiconcil.



Da je zbolela je skoraj bilo za pričakovati, saj po takem spisku bolezni si otrok še ni zadosti odporen, ker je imunski sistem oslabljen.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 12.3.2010 16:18:41 >

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:30:30   
pety78
Sem že za vikend rolala z očmi, ko je ena oseba pojamrala, da je (v petek) komaj šla nazaj v službo po dooolgi bolniški in je že (v službi, kao!) pokasirala virus, ker je v petek zvečer začela kašljat in smrkat.


Jap, to je pa čisto možno. Mi je moja pediatrinja povedala.


_____________________________



(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:34:06   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Sem že za vikend rolala z očmi, ko je ena oseba pojamrala, da je (v petek) komaj šla nazaj v službo po dooolgi bolniški in je že (v službi, kao!) pokasirala virus, ker je v petek zvečer začela kašljat in smrkat.


Jap, to je pa čisto možno. Mi je moja pediatrinja povedala.



No, zanimivo. Bom pa res povprašala na MON-u.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:40:24   
špelin@
http://www.ringaraja.net/clanek/prehlad-pri-majhnem-otroku_237.html
Inkubacijska doba prehladaInkubacijska doba prehlada traja od enega do štirih dni, prehlad pa traja od treh do desetih dni, pri majcenih otrocih pa žal tudi dlje. Simptomi prehlada so podobni, kot jih poznate pri sebi: otroku teče iz nosa, kiha in ima zamašen nos. Včasih se pojavijo še drugi simptomi: otrok lahko tudi suho kašlja (kašelj se poslabša, kadar otrok leži), ima vročino, boli ga žrelo, je utrujen in zgubi apetit. Prehlad pri otrocih zlahka prerase v infekcijo ušes, v bronhitis ali celo (redko) v pljučnico ali sinusitis, zato ga nikar ne jemljite preveč zlahka.
http://sl.wikipedia.org/wiki/Inkubacijska_doba
http://www.ezdravje.com/si/pregri/
Stric Gugl mi je pomagal, ne bom nič naprej spraševala user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 16:54:23   
MAŠKA
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA


Mogoče sem res malce občutljiva, ampak če povem, da je punca v dveh mesecih že tretjič na antibiotiku, me boste malce lažje razmele. Najprej je imela 3 tedne kašelj, nato poleg kašlja,vnetje ušesa ( 10 dni Hiconcil), ker se je nekaj pojavilo na pljučkah, je dobila še 5 dni Sumamed. Nato je šla 3 x v vrtec in staknila rotavirus in morala na infuzijo. Končno smo jo pozdravili, in spet je šla 4 x v vrtec, in zdaj spet leži z vročino - dobila je pa spet Hiconcil.



Da je zbolela je skoraj bilo za pričakovati, saj po takem spisku bolezni si otrok še ni zadosti odporen, ker je imunski sistem oslabljen.


Ja očitno... kljub temu, da sem jo že po tem ko je bila že "zdrava" še en teden doma zadržala.

In ne bom trdila da je bil ravno ta sprehod kriv, da je zbolela, prav gotovo ji pa ni koristil. Je pa pediatrinja rekla da je možno in jo je razkurilo, ko sem ji povedala kako je bila obuta.

In vem, da si vsak ne more privoščit skibuck za 60 eur, ima pa vsak otrok rezervne zokne v rukzaku in če je lahko vzgojiteljica dala komando, da si obujejo te škornje, bi jim lahko še rekla naj si še ene zokne gor dajo. Saj je skupina 4 in 5 letnikov, ki se že obuvajo sami.

Sicer pa s pisanjem ne bomo rešile ničesar. In lahko vam povem, da je moj otrok 3. leto v vrtcu in do zdaj sem imela o vrtcu samo pozitivna mnenja in sem mislila tudi, da mamice tukaj gor komplicirajo. Zdaj pa vidim, da se lahko zgodi, da vrtec ni vedno super.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 17:00:54   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA


Mogoče sem res malce občutljiva, ampak če povem, da je punca v dveh mesecih že tretjič na antibiotiku, me boste malce lažje razmele. Najprej je imela 3 tedne kašelj, nato poleg kašlja,vnetje ušesa ( 10 dni Hiconcil), ker se je nekaj pojavilo na pljučkah, je dobila še 5 dni Sumamed. Nato je šla 3 x v vrtec in staknila rotavirus in morala na infuzijo. Končno smo jo pozdravili, in spet je šla 4 x v vrtec, in zdaj spet leži z vročino - dobila je pa spet Hiconcil.



Da je zbolela je skoraj bilo za pričakovati, saj po takem spisku bolezni si otrok še ni zadosti odporen, ker je imunski sistem oslabljen.


Ja očitno... kljub temu, da sem jo že po tem ko je bila že "zdrava" še en teden doma zadržala.

In ne bom trdila da je bil ravno ta sprehod kriv, da je zbolela, prav gotovo ji pa ni koristil. Je pa pediatrinja rekla da je možno in jo je razkurilo, ko sem ji povedala kako je bila obuta.
Tu se pa strinjam, samo glede na to, koliko je tvoja deklica bolna, bi bilo res pametno razmisliti o drugi vrsti varstva, vsaj začasno user posted image

In vem, da si vsak ne more privoščit skibuck za 60 eur, ima pa vsak otrok rezervne zokne v rukzaku in če je lahko vzgojiteljica dala komando, da si obujejo te škornje, bi jim lahko še rekla naj si še ene zokne gor dajo. Saj je skupina 4 in 5 letnikov, ki se že obuvajo sami.
Tole tudi drži kot pribito user posted image Glede tega ti dam absolutno prav!

Sicer pa s pisanjem ne bomo rešile ničesar. In lahko vam povem, da je moj otrok 3. leto v vrtcu in do zdaj sem imela o vrtcu samo pozitivna mnenja in sem mislila tudi, da mamice tukaj gor komplicirajo. Zdaj pa vidim, da se lahko zgodi, da vrtec ni vedno super.
Tudi drži. Potem pa še tako bolan otrok in človeku prekipi, vem. Verjemi, da te razumem bolje, kot bi človek iz mojih zgornjih postov sklepal user posted image Saj pravim, naj se punči čimprej ornk pozdravi user posted image user posted image user posted image
POMLAD IN SONČEK RABIMO!!!


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 12.3.2010 17:01:54 >

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 17:55:03   
pelin
Pri tem pa je zanimivo to, da so vsi otroci prišli v vrtec obuti v pravih zimskih čevljih, ki jih sicer nosijo za v sneg. Ko pa sem danes vprašala vzgojiteljico zakaj tako, je rekla, da je bila zunaj žlavsa in da nekaterim skibucki premočijo in je zato rekla, da naj si kar vsi obujejo gumijaste škornje.
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Ja, verjamem, da si jezna, saj ko nas skrbi za naše malčke, ponavadi nehote iščemo krivca za probleme... Žal, mislim, da se tu nisi spravila na pravegauser posted image . Kot prvo, ne vem kako si lahko tako prepričana, da so imeli vsi v skupini primerne podložene zimske škorne? A si šla vsakega posebej vprašat? Iz prve roke ti lahko povem, da nekateri starši pripeljejo tako neprimerno oblečene in obute otroke, da te je kar groza. Danes smo šli pri nas z vsem veseljem na sonček. In kaj ugotovim v garderobi...sedem jih je bilo brez rokavic, nepremočljive hlače jih je imelo le  polovica, trije pa so bili brez kape, da ne govorim o obutvi...dva sta imela superge...Haloooo!! In to v teh zimskih razmerah!Kljub temu, da imamo za vsak primer še na veliko na oglasni deski napisano, da bomo izvajali dejavnosti na prosten tudi v snegu in da naj imajo otroci temu primerna oblačila in obutev...Kljub takšnim oblačilom, smo šli vseeno ven na zrak. Odločile smo se za sprehod po asfaltu  čeprav smo se prej vsi skupaj veselili, da bomo na bližnjem travniku naredili snežakauser posted image Žal nekateri starši zjutraj v naglici spoh ne mislijo na to, ali pa jim je vseeno. Sem pa tudi že slišala pripombo od enega ogorčenega očija, ki je rekel, da v snegu pa ja ni primerno , da jih vlačimo venuser posted image . K sreči so vsaj nekateri starši realni in objektivni.
Hudo mi je , ko  vidim, da imaš tako bolno deklico, vendar se strinjam z eno od predhodnih, ki ti svetuje, da poskušaš najti drugo varstvo... Infekcija  sečil, ki se je pojavila pri tvoji hčeri, definitivno ni od tistega dne, saj je zato potrebno več časa. Po moje, je prej to posledica ponavljajočih viroz in prehladov. Jaz je v tem času ko so vsi ti virusi in obolenja na pohodu, niti pod razno ne bi vodila v vrtec. Skoraj sigurno, ti bo tajkoj ko jo boš pripeljala nazaj , pokasirala kaj drugega. Otrok si mora opomoči, sicer bo  kmalu, ko bo le en od otrok malo bolj zakašljal vanjo, spet na antibiotikih...Sori, moje mnenje..

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: V gumijastih škornjih na sperhod!?
12.3.2010 17:55:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

maška veš, marsikatera družina si ne more privoščit skibuck za 60 eur....user posted image

sicer pa vnetje ne pride tak hitro, v parih urah, vsaj kolikor je meni znano. je pa možno, da imam napačne info.




O ja, pride, pride. Moja mama si je pred leti poleti,  klimo pustila v avtu pihat na noge, drugi dan pa jo je zvijalo od vnetja mehurja.

Maška, men bi tud dekl dvignilo.  kaj ima vzgojiteljica za tuhtat sploh al gumarce al skibucke po snegu. WTFuser posted image user posted image user posted image .


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?