|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Visok tlak
23.2.2007 16:26:57   
Anonimen
Tiste ki imate povišan tlak in si ga merite doma, kakšne merilce uporabljate. Jaz imam digitalnega zapestnega in še na pero. Kadar sem umirjena mi kažeta približno enako (odstopanje +- 5).  Če pa se ne morem umiriti in si pomerim z enim in drugim, pa tisti na pero kaže kar nekaj več kot digitalni. Sem v dilemi kateremu verjet. A je možno, da je na pero bolj občutljiv. Kakšne izkušnje imate ve.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Visok tlak
23.2.2007 16:34:21   
blanči
Zdravo!

Tudi sama imam povišan tlak, a šele zdaj na koncu nosečnosti. Doma si merim z digitalnim za na zapestje. Moj G mi je rekal, da so to zanič merilci tlaka. Ne vem, a ponavadi ko si ga merim si ga izmerim kar dvakrat eden za drugim in je kar velika razlika med meritvama tako da ne vem kaj verjeti.
Sem noseča že skoraj 37T in do 34T sem imela tlak tam okrog 110/60 zdaj pa mi naraste tudi do 150/90.

Koliko si pa ti noseča in kaj pravi tvoj G glede visokega tlaka?

LP iz Celja


_____________________________

Blanči

14.03.2007 se je zgodila najina sreča - Anja
29.08.2010 se nam je pridružila še Eva

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Visok tlak
23.2.2007 22:17:09   
mamči
Digitalni merilniki znamke Omron so preverjeno enako točni, kot klasični merilniki. Za domačo uporabo se vglavnem priporočajo digitalni merilniki, ravno zarad samega postopka merjenja z klasičnimi merilniki, kjer je potrebno imet kar nekaj prakse (navsezadnje smo se v SZŠ vsa štiri leta učili ravnanja z njimi in še potem v nadaljnjem izobraževanju).
Trditve zdravnikov, da so zapestni merilniki zanič, pa ni ravno čisto točno. O tem sem že nekajkrat pisala, zato danes na kratko : v zapestju so žile anatomsko tanjše v primerjavi z močnimi žilami v nadlaktu. Zato se v grobem zapestni merilniki odsvetujejo : starejšim osebam, osebam s povišanimi krvnimi maščobami, osebam z arteriosklerozo, sladkornim bolnikom, kadilcem..... Pa ne zaradi tega, ker bi bil aparat netočen, ampak, ker je zaradi naštetih težav velika verjetnost sprememb na žilnih stenah (žilne stene postanejo "obložene", zato senzor zazna nižji pritisk = pride do nižjih odčitkov !
V glavnem pa so ti merilniki primerni za mlajše ljudi, športnike, za vse tiste, ki imajo zdravo ožilje.

Je pa ena zelo pomembna stvar : presledek med dvema primerjalnima meritvama naj bo nekje15-20 min.,da se ožilje, ki ga je manšeta stisnila spet povrne v prejšno stanje. Meriteve ena za drugo dajo popolnoma druge rezultate, vedno je najbolj točna prva meritev.

Naj pa bodo merilniki preverjeno točni, na nekje 3 leta se morajo vsi dat tudi na umeritev k pooblaščenemu serviserju.

Če se že dela primerjava med merilniki ( s čimer se ne da ugotoviti točnosti aparata - le ta se namreč ugotovi s posebnimi občutljivimi aparaturami v celotnem merilnem razponu ) potem si najprej izmeri pritisk v zapestju, smami manšeto, počakaj na mestu 15 minut in ponovi meritev za nadlaktnim merilnikom. Tako se lahko približno primerja meritvi, seveda pa moraš pri zelo različnih rezultatih preverit na servisu, kateri od aparatov je " lagal".

Vem, da sem zabluzila samo bolj na kratko in enostavno ne znam povedat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Visok tlak
24.2.2007 8:51:02   
Anonimen
Moj problem je ta, da mi grozno zraste pritisk pri zdravniku. Že pred nosečnostjo sem imela rahlo povišanega in sem jemala tablete. G mi je rekla, da si moram meriti pritisk že od vsega začetka nosečnosti (sem v 21 tednu). Doma je bil vedno ok z zapestnim merilcem, tistega na pero nisem uporabljala. Vsakič, ko sem šla h G in tudi k internistki, sta me prestrašili, da pritisk doma sigurno ni ok, ker je pri njih vedno tako visok in kaj vse se lahko zgodi. Zmeraj bolj se zaradi tega sekiram in zato tudi doma ni več tako nizek. V glavnem sem vsa prestrašena in ne vem kaj je res in kaj ni. Imela sem tudi 24 urni merilec, zaradi katerega sem bila živčna in razburjena, tako da so bile meritve čisto nerealne. V bistvu cel dan mislim na svoj pritisk in se mi verjetno tudi zaradi tega dvigne. Kaj vse naredi psiha.

(odgovor članu mamči)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Visok tlak
24.2.2007 14:27:31   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kaj vse naredi psiha.


Ja to je res. Res pa je tudi to, da imamo nekateri ljudje pri zdravniku višji pritisk, kot doma. Za to obstaja celo diagnoza : sindrom belih halj.
Jaz imam težave s prenizkim pritiskom, ki ga pri zdravniku nimam nikoli, ker mi ravno prav naraste in pol pokaže normalno vrednost.

Zato je najboj realno merjenje v domačem okolju, zjutraj ob približno istem času, pred zajtrkom. Pa en dober merilnik, mogoče res raje tak, ki meri v nadlaktu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Visok tlak
19.2.2010 21:06:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Moj problem je ta, da mi grozno zraste pritisk pri zdravniku. Že pred nosečnostjo sem imela rahlo povišanega in sem jemala tablete. G mi je rekla, da si moram meriti pritisk že od vsega začetka nosečnosti (sem v 21 tednu). Doma je bil vedno ok z zapestnim merilcem, tistega na pero nisem uporabljala. Vsakič, ko sem šla h G in tudi k internistki, sta me prestrašili, da pritisk doma sigurno ni ok, ker je pri njih vedno tako visok in kaj vse se lahko zgodi. Zmeraj bolj se zaradi tega sekiram in zato tudi doma ni več tako nizek. V glavnem sem vsa prestrašena in ne vem kaj je res in kaj ni. Imela sem tudi 24 urni merilec, zaradi katerega sem bila živčna in razburjena, tako da so bile meritve čisto nerealne. V bistvu cel dan mislim na svoj pritisk in se mi verjetno tudi zaradi tega dvigne. Kaj vse naredi psiha.


jst ma tud tale problem... ko sm pri zdravniku sm TOTALNO živčna in mi zato kaže višji krvni tlak, sedaj pa je problem narasel že do te mere, da me je tatolno strah že če samo pomislim na merjenje tlaka, tudi če sem doma, tako da si realnega tlaka sploh ne morem izmeriti. vem, da se mogoče sliši totalno neumno, ampak res bi mi bi pomagala čo bi imela kakšna kakšno idejo kako rešiti ta problem...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Visok tlak
25.2.2010 19:20:59   
natasarobi
Sem še ena in tudi meni sedaj doma naraste, ko si merim pritisk, da pri zdravniku ne govorim.

Pa pulz je tudi divji okoli 100, tako da ne vem če je to čisto ok. A ima kaera podobne težave?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Pobarvanke
agnes

Kakšno je vaše mnenje o pobarvankah?

Zelo so koristne, saj se otrok z barvanjem postaja vse bolj natančen in spreten. (68%)

Občasno barvanje pobarvank nikomur ne škodi. (21%)

Nimam mnenja o pobarvankah. (9%)

Pobarvanke so škodljive, saj zavirajo ustvarjalnost otrok. (3%)


Število vseh glasov: 274

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!