|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nova navodila glede uvajanja GH
26.2.2010 9:57:02   
felicia
Pozdravljene,

rodila sem drugega otročka pred enim mesecem. Ko je bila patronažna pri nas mi je omenila, da so sedaj nove smrenice glede uvajanja GH in sicer glede živil s katerimi začeti in kdaj začeti. Prvega otroka sem rodila leta 2007 in so se zadeve baje sedaj spremnile, predvsem glede kravjega mleka, ki ga je treba še pozneje začeti uvajati, pa ribe s katerimi se sedaj začne prej, pa glede glutena kateri tudi naj bi se prej začel uvajati, pa da se začne z zelenjavo in ne s sadjem. A katera ve za kaj točno gre?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
26.2.2010 10:02:08   
CUKRČEK
pri otrocih se najbolj obnese občutek....bolj kot različna navodila:))

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
26.2.2010 10:33:33   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

pri otrocih se najbolj obnese občutek....bolj kot različna navodila:))


se podpiše pod toleuser posted image Modne smernice se itak skoz spreminjajo. Snmo pa vsi zdravi gor zrasli pri takem ali drugačnem začetku uvajanja GH.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
26.2.2010 11:16:07   
janapan
Meni je samo moja sestra ki je pediatrenja omenila ta nova pravila....ki zgledajo za razliko od prej nekako tako:

Otroku se začne uvajati GH, ko mamica začuti da je pripravljen, to pomeni da ni več striktno samo dojiti do 6 meseca ampak če otrok pokaže že orej interes za hrano pač prej.
Začne se z zelenjavo in mesom - sklepam teletina in perutnina
Gluten je menda potrebno dati med 4 in 6 mesecem
Dovoljeni vsi primerni mlečni izdelki že od zgodaj (si nisem zapomnila meseca) razen mleka, ki se uvaja šele po 1 letu.
Doječa mamica lahko je vse

No toliko na kratko kar sem si zapomnila....ostalo ap ko bolj natančno povprašam sestro

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
26.2.2010 11:16:48   
janapan
aja drugače se pa mi zdijo nove smernice bolj enostavne...so ugotovili da so preveč komplicirali 

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
26.2.2010 11:58:55   
kristinaj
jaz sem prvo rodila aprila 2007 in je bilo vse točno določeno po mesecih, pedantnost skoraj na uro..

pri drugem oktobra 2008 so mi rekli, da do 6m mora poskusiti vse razen jagod, meda in čokolade naj ne bi do enega leta in pa kravje mleko....


jaz sem našima dajala kar se mi je zdelo, pri drugem sem še manj komplicirala tako da je pri nekje 7m okusil že prav vse in z veseljem jedel ješprenko, joto, fižolovko, pa palačinke in vse kar jemo mi... seveda je imel starosti prilagojeno prehrano ampak če smo mi jedli je pokušal tudi on kolikor mu je šlo in smo potem dodali njegov obrok ali pa samo mleko na flašo..

alpsko mleko sem jima dajala od 7,5m naprej za gresk na mleku, polento na mleku, čokolešnike, na flašo pa po 13m, do takrat pa am..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
26.2.2010 14:56:46   
Najaa
Meni je to tak smešno, no. Iz leta v leto druga navodila in druge smernice. Verjetno je najboljše nekaj prebrat, preštudirat kako stvar, če je alergija v družini itak kasneje, drugače pa lepo po občutku. Ziher 4m otroku ne bom najprej dala teletine. 

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
5.3.2010 21:23:45   
daisyb
strinjam se.....jaz sem sam kaka dva tedna gledala na ta navodila....pol pa po obcutku..itak pri 8 mesecih ni hotu vec jest tistih minester pa rizkov....kar tisto kar smo jedli mi sem zacela dajat tud njemu....pa ne vidim nobenih tezav.
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

pri otrocih se najbolj obnese občutek....bolj kot različna navodila:))


(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
5.3.2010 21:28:34   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Meni je to tak smešno, no. Iz leta v leto druga navodila in druge smernice. Verjetno je najboljše nekaj prebrat, preštudirat kako stvar, če je alergija v družini itak kasneje, drugače pa lepo po občutku. Ziher 4m otroku ne bom najprej dala teletine. 

Tudi meni. Imam 3 otroke in sem dobila pri pediatrinji vsakič tako različna navodila, da mi gre ornk na smeh, če grem primerjat. Npr.: pri najstarejši je bil med prvimi živili krompir, pri najmlajšem buhnedej krompirja! Pri najstarejši ribe prvo meso poleg piščanca, pri drugi ribe po 8. mesecu, pri tretjem rib ne do prvega leta starosti. Potem se pa pejt! Me ne bo nihče nasral, da so se otroci v parih letih presnovno tako spremenili...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
8.3.2010 8:37:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
15.3.2010 20:28:56   
metka_zone
Mi je znano tole user posted image ...Pri prvem ( rodila 2007) je bilo vse enostavno,sedaj pri tadrugem pa ena sama komplikacija user posted image ...Sem res že čisto zmedena,ampak se ravnam po občutku...Konec koncev smo vsi gor zrastli in takrat niso tako komplicirali.
Lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
15.3.2010 22:08:26   
TuBoLina_86
no, mi pa imamo ju3 pregled pri P, v sredo pa bomo stari 6 mesecev.... user posted image user posted image user posted image

GH še ne dodajam, bom ta teden začela, po navodilih P.... jaz sem mislila začet z jabolkom, nato korenje, cvetača, špinača, krompir,hruška, banana....

res pa je, da imamo v družini prisotne alergije ( od mojega brat ima alergijo na orehe, lešnike, paradižnik, limone, pomaranče, poper.... pa še bi se kaj našlo... ) zato sem počakala do 6 mesecev, dojimo pa se ne....

vam sporočim ju3, kaj mi je rekel P glede GH.....



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
16.3.2010 13:50:31   
TuBoLina_86
no, mi smo danes bili na pregledu, in so mi rekli, da lahko kar z jabolkom začnem, pa pol korenček dodajam.... ampak počasi... smo danes jedli jabolko user posted image user posted image user posted image in nam je zelooo dobro user posted image user posted image user posted image

_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nova navodila glede uvajanja GH
16.3.2010 21:56:07   
VRTNICA84

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

pri otrocih se najbolj obnese občutek....bolj kot različna navodila:))



Se podpišem pod to.

_____________________________

Ko se otrok rodi, si ne moremo kaj, da ga ne bi ljubili in skrbeli zanj.
Epictetus

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?