|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 17:55:24   
sanasan
punce, rabim malo tolažbe....no, sicer ni grozno hudo, me je pa kar malo preveč 'prizemljilo' oz. kar malo dotolklouser posted image
danes sem bila na prvem pregledu za svojo drugo nosečnost, stara bom pa 38 in me je moja G kar zbombardirala z info o vseh možnih preiskavahuser posted image
sicer je izredno natančna zdravnica in raje naredi kako preiskavo več kot manj, ampak me je kljub temu kar malo 'vrglo'...
sem se počutila, kot da bo pa sedaj otrok zaradi moje starosti 'fasal' vse možne bolezniuser posted image
evo, pa sem si spihala dušo...
a je še kje kaka sotrpinka?user posted image


_____________________________

CARPE DIEM!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 17:58:02   
Božička09
Sanasan, moja znanka je stara 37 let, rodila je povsem zdravo punčko, pa za piko na i sploh ni bila najbolj skrbna nosčenica, če se lahko tako izrazim ...

Ne skrbi preveč, ne obremenjuj se, naredi tiste preiskave, ki te bodo pomirile in bo. Boš videla, da bo dete zdravo! user posted image

In čestitke user posted image

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 18:12:39   
Gina
Dandanašnji je ta starost čist normalna. Da pa obstajajo preizkave, je pa v bistvu nekaj dobrega, ne slabega. IN seveda se riziko s starostjo veča, ne pomeni pa to tega, da se moraš zdaj ne vem kako sekirat zaradi tega in si risat najbolj črne scenarije. Uživaj nosečnost. Čestitke!

Drugače pa a veš, moja prababica je imela mojo babico pri točno 50. letih.  NO, to je bilo pa res malo pozno a ne. Pa je rodila zdravega otroka.

(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 19:17:13   
mišamaša77
Nikar se ne obremenjuj s tem! Jaz poznam kar 5 kolegic, ki so imele pri 40 - ih prvega otroka. Z vsemi je vse v najlepšem redu!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 19:28:28   
mateyka
ne vem, na švedskem so ful skulirani kar se tega tiče. po moje ženske v sloveniji niso nič drugače sestavljene skupaj.. sem opazila to, ja. gor je to normalno - pač. dokler ma ženska menstruacijo in se dobro pučuti, je zdrava, bi rada zanosila, no problem. tukaj pa.. raje ne bom. "za cajtom" je vse kar ti lahko rečem o tukajšnji ginekološki praksi.

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 20:30:45   
naja78
super,čestitke.
jaz bi bila le vesela,preiskave pa imaš tudi brezplačne,bolj te bodo pogosto gledali,spremljali,ker danes v zdravstvu ne dosežeš nič če nisi tečen,ali pa če česa sam ne pogruntaš in potem prosiš.
prepusti se veselju.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 20:35:51   
m_o_i
user posted image tak kot je naja78 napisala in nic drugace
ti in tvoje dete sta tu pomembna, drugi pa se naj za sebe in svojo zlahto zanimajouser posted image  (ma ne morem iz svoje kože)

pies: jaz jih mam na grbi skoraj 35, pa nosim prvo deteuser posted image  stara sem pa tocno tolko, kot se pocutimuser posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 8.3.2010 20:38:26 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 20:39:00   
blaža
čestitke za user posted image
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 21:12:28   
sanasan
ojla, punce, hvala vam za vaše vzpodbudne besede in čestitke!user posted image
sicer vem, da mi hoče G le dobro, je tip zdravnice, ki raje naredi par preiskav 'preveč' kot eno premalo.....in te o vsem jasno in glasno informira
ampak me je pa res kar malo šokirala z vsemi 'materiali' in info do kdaj se lahko dela upn, v kolikor bi bilo kaj narobe z otročkom in če bi se z možem odločila za upnuser posted image ...
me je tako pretreslo (hormoni?), da sem začela premišljevat, da ne bi hodila na nobene dodatne preiskave....prej sem bila namreč že odločena za amnio ali hsb.
matr, jaz sem bila najprej noro navdušena, ko je mož sam predlagal še enegauser posted image (prej ni bil za, in sem se že nekako sprijaznila...) in potem še bolj, ko nama je takoj uspelo...
aja, pa do danes me leta nekako niso najbolj obremenjevala, genov sicer nimam ravno najboljših, jih ima pa mož zato toliko boljšeuser posted image ....sploh ker ko sem pred petimi leti rojevala sem bila z 32 leti najmlajša v sobiuser posted image oz. takoj za dojenčkiuser posted image
sedaj sem pa malo razpeta med razumom in 'norostjo'.....sem namreč začela razmišljati, da si naju je to bitjece izbralo tako hitro z namenom ter da nama je usojeno, ne glede na vse user posted image .... torej, če se odločim, da ga obdržim ne glede na rezultate preiskav, potem jih je morda sploh nesmiselno delatiuser posted image .... ampak, glede na najino starost je več možnosti za kakršnekoli 'napake'....in v primeru kakih hudih napak, ne bi bilo fer do starejših dvehuser posted image

sem šla še enkrat brat....vidim, da malo bluzim....moram prespat....

punce, najlepša hvala še enkrat za vzpodbudouser posted image




_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 'prestara' nosečnica ???
8.3.2010 21:16:21   
sanasan
Drugače pa a veš, moja prababica je imela mojo babico pri točno 50. letih.  NO, to je bilo pa res malo pozno a ne. Pa je rodila zdravega otroka.

user posted image
si me spomnila, da je meni moja stara mama vedno govorila, naj ne imam otrok pred 30.letom, češ, da to preveč izčrpa ženskouser posted image ....ona jih je imela 4 od 32.do 43.letauser posted image ...je vedno govorila, da se je treba prej fajn znoret in uživatuser posted image
evo, sem upoštevala njen nasvetuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
8.3.2010 21:45:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 'prestara' nosečnica ???
9.3.2010 7:44:29   
slovenka
sanasan, ne sekiraj se, vem pa kako je, ker ko sem bila jaz v prvi nosečnosti na NS, stara 28 let, je zdravnica dala rahel komentar, da glih med najmlajšimi nisem, da se ob moji starosti že bolj hitro dviguje linija tveganja user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 'prestara' nosečnica ???
9.3.2010 9:40:24   
kajajaka
sanasan, oprosti, ampak mlada res nisi...user posted image
Jaz sem imela prvo pri 33 in drugega načrtujemo za 35 in VEM DA SEM STARA za nosečnico.
Pa se počutim 20, ampak moje TELO je staro in s tem posledično precej povečano tveganje. Pri meni še posebej... Se bom pač potrudila in sprejela tveganje, pa poskrbela, da bo čim manj možnosti za zaplete (kronična hipertenzija).
Ampak se pa ne slepim, da nisem stara, ker za nosečnost sem!
Res, da so drugi časi in se kasneje odločamo za otroke, ampak se premalo zavedamo, da se naše telo stara ne glede na to, da se počutimo krasno mladostne.
Sicer pa ti res želim, da vse mine brez zapletov in se konča z zdravim lepim otročkom!
Na preiskave pa le pojdi, če ti tako svetuje zdravnica.
Jaz sem že v prvi nosečnosti imela 10 UZ in nešteto pregledov vsake 2 tedna. Pa se je na koncu rodila zdrava in lepa deklica. Ne smeš pa brezbrižno upati, da bo vse ok - je kar potrebno spremljati, da ne bi prišlo do zapletov.
SREČNO user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 'prestara' nosečnica ???
9.3.2010 10:01:03   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

sanasan, ne sekiraj se, vem pa kako je, ker ko sem bila jaz v prvi nosečnosti na NS, stara 28 let, je zdravnica dala rahel komentar, da glih med najmlajšimi nisem, da se ob moji starosti že bolj hitro dviguje linija tveganja user posted image


Mene je moj G nekje od 24. leta dalje na vsakem pregledu vprašal, kaj še čakam z zanositvijo. Ko sem bila stara 28 let je rekel, da sem že stara baba. user posted image   Sicer je bilo to izrečeno v smehu, ampak vem, da je mislil resno. Res so naši ginekologi obremenjeni s starostjo nosečnice.

Drugače pa tudi jaz osebno poznam dve mamici, ki sta rodili, ko sta bili stari 40 in 41 let. Otročka sta oba zdrava in tudi onidve pravita, da jima ni prav ni nič žal, da sta se tako pozno odločili za otroka - za eno je to prvi, za drugo pa že tretji otrok. Sta pa obe izkoristili možnost AC. Tako da kar pogumno in ne razmišljaj, kaj gre lahko narobe. Kot si sama rekla, na voljo imaš dovolj preiskav, ki ugotavljajo morebitne kromosomske napake, vendar vedi, da se te ne pojavljajo samo pri starejših nosečnicah. Poznam mamico, ki je stara 32 let pa je lani, takrat kot jaz, rodila otroka z DS. user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 'prestara' nosečnica ???
9.3.2010 10:17:44   
natasarobi

Leta igrajo nekaj vloge ne pa vse. Jaz sem stara oz. bom poleti 35 let in sem sedaj 3 noseča, s tem, da sem prej imela dve neuspeli nosečnosti - pri 30. in 31 letih (moj stil življenja je bil umirjen in lahko rečem zdrav, v družini nikoli nobenih težav s podobnimi stvarmi). V P. sem takrat spoznala ženske, ki so imele manj ko 30 let in so pri plodu ugotovili kromosonske nepravilnosti, tako, da pravila ni nobenega. Res pa, da telo ni več 'mlado'.

Na zadnjm sem na AC spoznala gospo staro 44 let - druga nosečnost (od prej ima fanta). Šla je na HBR - če bi bilo kar kromosomsko narobe, da bi lahko čim prej izvedela rezultate in se nato naprej odločala.

Se mi pa zdi oz. moje mnenej je, da kljub vsemu greš na kakšno preiskavo, da veš kako in kaj - potem se pa odločiš kaj boš storila. Prvo greš pa na NS in vidiš kakšni so obeti.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 'prestara' nosečnica ???
9.3.2010 10:18:33   
polho3006
Sanasan najprej čestitke!!
Tudi jaz sem med bolj ˝starimi˝mamicami. Pred slabimi tremi meseci sem rodila prvo dete, moja leta pa letijo proti 35, tako da...ker ne želim da je mali princ edinček želim da bi imeli še vsaj enega otročka, vendar...ali mi bo uspelo prehiteti čas?
Tolažim se z mislijo da je moja babica prvič rodila pri 36 in imela potem rodila še 4 krat in to povsem zdrave, normalno razvite otroke. In nato dočakača častitljivo starost...86let, tako da...mislim UPAM, da za nas ˝stare˝ni še nič izgubljeno!
Glede preiskav v nosečnosti, se odloči po lastni vesti, ampak če nosečnosti ne nameravaš prekiniti zaradi vprašljivih rzulatatov, potem je preiskave nesmiselno delati, ker te bodo rezultati samo obremenjevan in ti onemogočili da bi v pričakovanju novega življenja uživala.
Če mi bo dano, da bom še lahko v sebi nosila novo življenje, bom zaradi starosti padla v rizično skupino nosečnic, vendar se ne mislim posluževati nikakršnih dodatnih preiskav, ker...če mi je namenjeno dete s posebnimi potrebami ga bom sprejela in ljubila, takšnega kot mi bo podarjeno...ker nisem jaz tista ki ima pravico delati selekcijo...

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 'prestara' nosečnica ???
9.3.2010 10:37:32   
Taddy78
No ja, s tem se jaz ravno ne bi  strinjala, da otrok pred 30.letom izčrpa žensko. Je prej ravno obratno...

Sama sem imela možnost spoznati gospo, ki je rodila pri 52.letih. Več kot 20.let sta se s partnerjem trudila in je le ratalo. Ne rečem da to zagovarjam, ker se mi zdi malo user posted image , pa vseeno, vsak po svoje.Smili se mi otrok.

Ko je rodila svakinja, so, ko je njen prišel na obisk vprašali, če je dedek. Pa tudi sama sem enkrat mimo vsekala, ko sem eni punci rekla, češ, da je pa danes dedek prišel plačat jahanje, je pa bil njen oče...

Nimam nič proti mamicam, ki zanosijo pred 40.letom, mogoče zaradi zapletov tudi mene to čaka, pa vseeno...moramo misliti tudi na otroka, ki bo roko na srce imel na maturanskem plesu "babico in dedeka"...





(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 'prestara' nosečnica ???
9.3.2010 11:31:10   
tannya
No, no Taddy78...verjetno si med mlajšimiuser posted image

Sama bom stara 37 let , ko bo rodila drugega otroka. Vse ima svoje prednosti. Pri teh letih nimam več stanovanjskega problema, imam redno službo, za kariero sem že veliko naredila in lahko popolnoma neobremenjeno grem na porodniško. Fizično sem zdrava....glede na napovedi bom delala tako do 70 leta in prav gotovo ne bom edina starejša na maturanskem plesu otrok...če bo sploh kdo opazil koliko sem stara. Star si toliko kot se počutiš.
Povprečana starost za rojstvo prvega otroka je v Sloveniji 30 let in če hočeš imeti tri ....si kaj hitro blizu 40.

Sanasan želim ti lepo nosečnost in uživaj kolikor se da, predvsem pa se ne pusti prestrašiti.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 'prestara' nosečnica ???
9.3.2010 13:05:56   
slovenka
Z vidika otroka potem v življenju (maturantski in to) se mi leta sploh ne zdijo važna, pa kaj če sta stara 60 let, to pa res ni kaka sramota, bolj je važno med nosečnostjo, to staranje jajčec in to, da ne bi bilo kaj narobe, ampak itak obstajajo postopki. Naša soseda je rodila skupaj z mano, jaz stara 28 let, ona 40. Verjetno je dala več postopkov skozi kot jaz, ampak zdaj, ko sta obe pupi stari proti 2 letom, se mi pa ne zdi, da sem jaz kakorkoli v prednosti pred njo ali pa da bomo mi lepše izgledali za mizo na maturantskem... Enako kot nisem jaz v slabšem položaju od mamice, ki rodi pri 20. Morda je mlajša, ampak naše življenje je urejeno, finančno stabilno, v službi sem uveljavljena, torej me nihče ne more obremenjevati itd. Vsaka starost je za nekaj dobra. Najboljše imeti veliko otrok, vsakega na nekaj let, pa daš vse možnosti skozi in potem poveš user posted image Jaz morda načrtujem še tretjega pri 35ih, ampak po moje bom takrat res že izčrpana - pa ne zaradi let, ampak dve vragecov prej user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 'prestara' nosečnica ???
9.3.2010 13:06:32   
janapan
Ja pač toliko si stara....ne vem po mojem gre tukaj malo za tajitev svojih let....prevedeno....se ne počutiš toliko stara ampak si ; ). Bodi srečna da so ti na voljo vse preiskave, saj se res načeloma s starostjo večajo možnosti za določene nepravilnosti. Moja svakinja je rodila pri 40 in vse je potekalo bp. Mislim, da ima vse svoje prednosti in slabosti, če ste se sedaj odločili za otroka imate že svoje razloge in ne vidim razloga zakaj bi te leta morala obremenjevati......

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 'prestara' nosečnica ???
10.3.2010 9:32:22   
Mariana

Sanasan naj te potolažim. Sploh nisi stara. Sama sem stara 39 let in maja bom rodila drugič. Sprva sem bila polna pomislekov in strahov, brez da bi mi to govorila ginekologinja. Res to svojo drugo nosečnost veliko težje prenašam. Kar pa se tiče zdravstvenih težav, naj ti povem, da sem na raznih preiskavah srečala mnoge mlade nosečke s prav takimi težavami kot jaz. Moja ginekologinja me ne obravnava prav nič kaj bolj posebno oz. me sledi kot 25 letno nosečko. V preteklem tednu so mi ugotovili rahel nosečniški diabetes. To pa je tudi vse, kar me pesti.

Na ti še povem, da žensko nosečnost pomladi, polepša. Ja, mati narava že ve. Nikoli se nisem počutila kot stara nosečka. Iz dneva v dan se bolj veselim svoje nove štručke in prav tako cela naša družina. To nas zelo povezuje. V šali rečeno, bom imela dva edinčka, kajti hči je stara že 13 let.

Zato se ne sekiraj, uživaj nosečnost in se prepusti veselemu pričakovanju. Želim ti vse dobro. Drži se.user posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 'prestara' nosečnica ???
10.3.2010 12:06:56   
Anonimen
Se strinjam s kajajaka in Tady 78.

(odgovor članu Mariana)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 'prestara' nosečnica ???
10.3.2010 20:03:26   
novakatja
Po moje imaš pa srečo, da imaš natančno ginekologinjo. Nič hdega, če ti ponudi več preiskav, ker je večja možnost, da je kakšna kromosomska napaka. Jaz sem prvega rodila pri 34., drugega bom pa pri skoraj 37. Na nuhalno sem šla, za amnio se pa nisem odločila, ker mi še ne pripada na napotnico in se potem nisem odločila. Drugo je pa vse kot prvič.
V službi so vzporedno z mano noseče 3 več kot 5 let mlajše sodelavke, ki so več ali manj doma zaradi 1000 in 1 male težave.
Jaz sem pa samo huronsko lačna! Leta niso vse. Ti kar uživaj in se ne pusti motit!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 'prestara' nosečnica ???
10.3.2010 21:18:58   
kenya
Tudi jaz bom stara 37 letos, ko bom rodila, tretje dete. Sem na prvem pregledu za šalo mojemo g. rekla, da lovim še zadni vlak, pa mi je odgovoril, da za današnje čase to ni nič posebnega. Me tudi slučajno ni strašil z vsemi možnimi zapleti zaradi moje starosti. Sem šla na ns in se potem odločila še za biopsijo horionskih resic, čeprav sem imela dobre rezultate na ns, ampak sem si rekla, da če pripada na napotnico, potem je sigurno dober razlog.
Mislim, da zaenkrat vse čisto o.k prenašam in tudi jaz poznam user posted image , ki so dosti mlajše od mene pa imajo vse več  težav kot jaz, tako, da le pogumno user posted image   user posted image .

_____________________________

Nobody promised you easy life.

(odgovor članu novakatja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 'prestara' nosečnica ???
11.3.2010 6:44:30   
mišamaša77
Oh, kaj morda veste kdaj so rojevale naše babice? Jaz jih poznam veliko - slučajno delam v domu starejših- ki so zaradi vojne čakale in rodile po vojni, stare pri prvih otrokih 40 let...
Jaz bom pri prvem stara sedaj 33 let, pa nameravam imeti še 2. Nimam nobenih problemov razen slabosti. Izgledam pa tudi ne več kot 23user posted image

(odgovor članu kenya)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?