|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako poteka vaš vsakdan z dojenčkom?
8.7.2010 12:08:16   
light.blue
Živijo mamice user posted image

Odpiram temo, kjer lahko vsaka napiše kako poteka njen vsakdan s svojim user posted image . Imate vse nek ritem, ali je pri kateri vse brez ritma, tako kot pač pride? Pa sprehodi, so vsak dan ob približno isti uri? Pa spanje čez dan?
Kdaj si vzamete čas zase, za svoje potrebe in gospodinjstvo? Ko user posted image spančka, ali ga za ta čas daste v ležalnik, na igralno podlogo?

No, par vprašanj sem postavila, bom pa vesela vsakega opisa vsakdanjika user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako poteka vaš vsakdan z dojenčkom?
8.7.2010 12:18:40   
blanč
Mi smo si ustvarili rutino in nam gre fajnuser posted image
hranjenje približno ob isti uri, spanje podobno, sprehodi tudi... Čimveč na tleh, na igralni podlogi, ko pa je treba kaj narest pa v stajici. Imamo leseno s prestavljivim dnom, ko sta bila čisto majhna je blo dno dvignjeno, zdaj pa spuščeno. Zadovoljna sem tako jaz kot otroka.
Zaspala sta pa velikokrat v ležalnikih, potem pa sem ju navadla na posteljco in zdaj spita, čez dan 2 uri jaz pa takrat pospravim in skuham.


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu light.blue)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako poteka vaš vsakdan z dojenčkom?
8.7.2010 12:46:20   
norksi
midva sva imela kar 6 m vsak dan skoraj eno uro masaže+igrica, zdaj nama ne gre več, ker ima veliko dela z učenjem hoje in ni sposoben biti niti minuto pri miru user posted image

veliko idej pa najdete tudi na http://www.caszadruzino.com/dojencek user posted image user posted image

(odgovor članu light.blue)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako poteka vaš vsakdan z dojenčkom?
8.7.2010 12:49:54   
kristinaj
otrok rabi red......

več ali manj se vse odvija po določenem redu ob skoraj točno določenih urah, ker drugače ne gre.... ustvariš rutino in šiba kot švicarska ura...... hranjenje, sprehod, kosilo, počitek, hranjenje,sprehod, večerja... ko spita popoldanski spanec, pospraviš, malo počivaš in mogoče dobiš kakšno minutko zase...

imela sem ju v ležalniku ko sem npr. kuhala, spala v posteljah, občasno v ležalniku dokler so čisto mali.. s 3m pa sta šla oba na tla na puzzle peno in tam sta delala kar sta hotela..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu light.blue)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako poteka vaš vsakdan z dojenčkom?
8.7.2010 12:55:13   
K_a_t_i
Tukaj je najbrž govora o večjih "dojenčkih", ne? Vsaj pri nas pri 6h tednih še ni nekega ritma. Ritual je edino za večerno spanje. Ko bo večji, bo pa hranjenje in spanje predvidoma vedno ob istih urah. Da bi pa šla vsak dan istočasno na sprehod, mi pa ne pade na pamet... Saj pa ti že ena nevihta lahko potem vse podre. Je in spi se tudi lahko na več mestih.
Ko imaš enkrat 2 otroka, hitro vidiš, da ob preveč strogem urniku nimaš časa niti za v trgovino. Pa tudi vsi obiski gladko odpadejo (recimo, da mali spi od 10h do 12h ter od 15h do 17h, ta velik pa od 12h do 15h - kaj boš pol, ves čas doma user posted image )


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 8.7.2010 13:05:00 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako poteka vaš vsakdan z dojenčkom?
8.7.2010 13:28:24   
alejna
Na zacetku ko je bila hcerka manjsa,je bilo res veliko tezje,in nismo imeli neke rutine (spanje,hranjenje-ker sem dojila...),kasneje sva se obe ze navadili in zdaj imamo koliko-toliko neko rutino.
Zjutraj:zajtrk,sprehod 2 uri...prideva domov,se se malo igram z njo (stara je 15.mes.),priblizno ob 12:30 kosilo,spanckaje...dokler ona spi,jaz pospravljam oz. imam cas zase user posted image .
Po popoldanskem spanju spet sprehod...vmes ji dam kaksno sadno oz. mlecno kasico...
okrog 18 ure je vecerja,ko pride moz iz sluzbe gremo se skupaj kam na sprehod,ali pa se oba igrava z njo vsaj eno uro.
tam okrog 20h,ji dam ce zeli se kakso mlecno kasico (ker odkar sem jo nehala dojiti ne mara sploh mleka) tako da ji pred spanjem dam kaj mlecnega z sadjem...
Se vedno pa ne spi celo noc,zbuja se vsake 3-4 ure in pije sok ali caj,upam da se bo tudi to kmalu uredilouser posted image




< Sporočilo je popravil alejna -- 8.7.2010 13:29:34 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako poteka vaš vsakdan z dojenčkom?
8.7.2010 14:52:45   
kristinaj
rutina se začne tam nekje po 3, 4m

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?