|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   do kdaj globoka košara?
8.4.2010 14:47:09   
Martinčka
Živjo,

mene pa zanima, tiste ki ste pristašice globokih košar, do kdaj ste jo lahko uporabljale? Voziček ki mi je všeč ima sicer možnost da se lahko v globoki košari tudi zadaj malo dvigne ampak to je le malenkost.
Zanima me pravzaprav kdaj ste dale otročeke v športni sedež???
moj se rodi Julija in malo računam da bi zaradi jeseni/zime potem bil malo dlje v globoki košari... do 6 mesca???

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 14:51:46   
piko12
Moj je bil rojen 31.7. in je bil do novega leta noter. Za tamalo, ki je rojena 1.2., računam, da bo šla pri 4-5 mesecih ven, ker bi že zdaj gledala okrog in tečnari, če ne spi. No, sej jaz bi tud...user posted image

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 15:49:06   
mayci
Naš je bil rojen julija, pa smo potem tam nekje pri skoraj petih mesecih opustili košaro in je šel v športni del.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 15:54:46   
Martinčka
Torej lahko računam nekje 5 mescev a ne? hvala vama za odgovor! Mi je všeč en voziček ki mi ima super globoko košaro, športni del mi pa ni všečuser posted image ... zato sem v dilemi kaj naj...
hvala!!!

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 16:36:16   
malaMravljica
Martincka, imam obcutek, da ti je vsec Bugaboo. Ce ja oz saj ni vazno, lahko je tudi kater drugi. Glej, jaz imam Bugaboo cameleon, mali je bil sedaj star 6 mesecev in je se v kosari, racunam ga imet notri se cel april. Nekatere hitijo in daje malcke ze pti 3 mesecih v sportni del, ne vem kje je fora. Nas vozek ima zelo veliko kosaro in sinek ni pri majhnih, pa se normalno pase notri. Ja, saj bi mu bilo bolj zanimivo mogoce v sportnem delu, sam ga dam v kosaro, mal enimacije, se zamoti in naprej uziva v kosari. Ce bi ga dala notri kot kamen in sla z zaprtimi usti naprej pa bi verjetno protestiral user posted image user posted image  Pa tudi na sportnem delu pise, da je za po 6 mesecih, tako da. V mestu itak gledam druge vozicke in kar pogosto vidim precej manjse otrocke od mojega v sportnem delu, se mi kar srce trga, tako nestabilni so notri, ne vem no. Saj za sportni del bo se dovolj casa.  

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 17:16:54   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Martincka, imam obcutek, da ti je vsec Bugaboo. Ce ja oz saj ni vazno, lahko je tudi kater drugi. Glej, jaz imam Bugaboo cameleon, mali je bil sedaj star 6 mesecev in je se v kosari, racunam ga imet notri se cel april. Nekatere hitijo in daje malcke ze pti 3 mesecih v sportni del, ne vem kje je fora. Nas vozek ima zelo veliko kosaro in sinek ni pri majhnih, pa se normalno pase notri. Ja, saj bi mu bilo bolj zanimivo mogoce v sportnem delu, sam ga dam v kosaro, mal enimacije, se zamoti in naprej uziva v kosari. Ce bi ga dala notri kot kamen in sla z zaprtimi usti naprej pa bi verjetno protestiral user posted image user posted image  Pa tudi na sportnem delu pise, da je za po 6 mesecih, tako da. V mestu itak gledam druge vozicke in kar pogosto vidim precej manjse otrocke od mojega v sportnem delu, se mi kar srce trga, tako nestabilni so notri, ne vem no. Saj za sportni del bo se dovolj casa.  


Fora je v tem, da jih s časoma začne zanimati kaj več kot samo gledanje v zrak in potem se v košarah huronsko derejo. Sicer pa zagovarjam košaro vsaj do 5. meseca, ne glede na dretje.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 17:55:46   
Martinčka
malaMravljica tale mi je všeč, pa brez zgražanja, sam men je res taaako všeč (v bež barvi):

http://www.inglesina.com/us/collection-us/prams/classica#

meni se tudi zdi da so nekateri še tako majhni in so v teh športnih delih in sem se zato odločila da malo povprašam kakšna je praksa... ker za manj kot 5 mescev se mi ne splača vozička kupovat.. že to se mi zdi malo zoprno... imam pa rada veeelike košare da so user posted image  res kamot noter.. sploh poleti ko je vroče... grem zdaj še tega bugabooja pogledat:) drugače mi je marsikateri voziček všeč.. tudi stokke npr. sam če so košare tok majhne!?

user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 18:57:04   
poli*
Naša je bila noter do 5,5 meseca, potem pa je bila prevelika za v košaro, ker je imela že skoraj mal pokrčene noge (je res hitro rasla).
Ta voziček- vse bi bilo ok, če bi imel vrtljiva sprednja kolesa. Jaz te prosim user posted image , da ne kupuj takega, ki je brez te funkcije (danes redki), ker se boš po prvem sprehodu tolkla po glavi, ker bo totalno neuporaben.

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 19:09:08   
malaMravljica
sem najprej dvakrat udihlna, se enkrat slikco pogledala in sedaj dam komentar. Frajerski je ta vozek, ko ga veckrat vidis se verjetn res zaljubis, na prvi pogled sem pa samo pogledala kaj ti je vsec. Ej, men se pa se kolca za Inglesina Zuma stolcek za hranjenje. Sem samo ker je lesen bolj prakticen in baje bolj zdrav kupla Tripp trappa.

Naja31, no saj sem tudi napisala, da ga je treba mal animirat, da ostane v kosari. Ce mu non stop nekaj razlagam se itak zamoti. Tako kot na previjalni, ko mu rokav gor vlecem bi se dru, pa mu zacnem neki cist mimo razlagat in prestane oblacenje s smehom namesto z jokom.

ja, to z vrtljivimi prvimi kolesi. Ves kako smotano delas ovinke brez te funkcije, res je, zaradi tega prav slabo uporaben.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 8.4.2010 19:11:59 >

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 21:44:10   
spela**
Mi smo košaro uporabljali polnih 6 mesecev!!ko ni spal sem mu dvignila naklon in se ni čisto nič pritoževal!še zdaj bi ga komot dala not sam se ze sam dvigne in vstane pa ne upam!!user posted image
imamo pa mi voziček ta:
http://www.pegperego.com/page.php?sid=fd46130e2d6a4cfaca8073224137722f&pageid=UJVNL001&idp=0000000262&pg=02&cl=N
imamo pa samo košaro ker nam športni del ni bil všeč!user posted image
ga pa ne bi zamenjala za nobenega drugega!!res ne!!user posted image user posted image se je več kot super obnesel!!
pa nima vrtljivih sprednjih koles pa to ni bla nobena ovira!!smo sli z njim tudi po največjem makedamu!!res je bil super!!če bi kupovala še nekrat bi 100% kupila istega!!
pa so tudi meni rekli da bo slabo vodljiv ker ima fiksna kolesa!!
imamo zdaj šrortnega drugega ki ima vrtljiva kolesa pa je sicer fajn ampak sem z nevrtljivimi prav tako naredla ogromno kilometrov brez problemov!!!!user posted image user posted image


_____________________________

Bor
8.09.2009; 49,5cm , 2820g
8.10.2009; 53cm , 3515g
5.11.2009; 55,5cm , 4375g
10.12.2009; 59cm , 5130g
14.1.2010; 64cm , 5900g
4.3.2010; 67cm , 6.740g
23.9.2010 77cm , 9200g

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 21:46:27   
spela**
zelela sem napista sam še to, da ima peg perego pri tem modelu in inglesina daleč največje košare!!!user posted image user posted image smo mi vse premerli!!edini ki ima še zelo veliko košaro je concord neo!!

_____________________________

Bor
8.09.2009; 49,5cm , 2820g
8.10.2009; 53cm , 3515g
5.11.2009; 55,5cm , 4375g
10.12.2009; 59cm , 5130g
14.1.2010; 64cm , 5900g
4.3.2010; 67cm , 6.740g
23.9.2010 77cm , 9200g

(odgovor članu spela**)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 21:48:40   
spela**
Martinčka je pa meni ta tvoj voziček zellooo všeč!!mi je bil ze prej sam nam je bil cenovno malo predrag!!user posted image
ga ima pa ena mamica na našem koncu in zgleda res fajn!!user posted image


_____________________________

Bor
8.09.2009; 49,5cm , 2820g
8.10.2009; 53cm , 3515g
5.11.2009; 55,5cm , 4375g
10.12.2009; 59cm , 5130g
14.1.2010; 64cm , 5900g
4.3.2010; 67cm , 6.740g
23.9.2010 77cm , 9200g

(odgovor članu spela**)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: do kdaj globoka košara?
8.4.2010 23:26:24   
Anonimen
Ja vse lepo pa prav ... samo pri nas pa ni šlo s košaro dlje kot do konca 4. meseca ... sem jo lahko ogovarjala, ji pela, se na glavo postavljala, igračke na strehico obešala, dvignila vzglavje ... no way ... se je drla ko sam vrag. Ko sem jo dala pa v športni del s samo rahlo dvignjenim naklonom, obložila z deko in zavila v zimsko vrečo, je bila pa najbolj zadovoljno bitje pod soncem in sprehodi so se iz 20ih minut spet lahko razvlekli na par ur. Imam pa prijateljico, ki je rodila 10 dni pred mano, no njeno bitjece je pa do 6,5 meseca kraljevalo v košari, ker je cele dneve in noči samo spalo in se mu je fučkalo za rožice pa avte pa te zadeve v okolici user posted image .
Tako da če mene kdo vpraša, je čas uporabe odvisen le od otroka (velikosti ali zvedavosti) nikakor pa ne sme biti odvisen od mamine nestrpnosti.

(odgovor članu spela**)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: do kdaj globoka košara?
9.4.2010 7:50:59   
Martinčka
spela** meni se tudi taako dopade... danes sem se dogovorila da ga grem pogledat in ga bom sprobala ter poročala kako je bil.. ker res ne želim da bi bil samo lep, ampak da bi se ga dalo lepo vozit...
vrtjiva kolesa pa so tako... pač zdaj je šla tehnologija naprej, ampak pred parimi leti ko sem vozila svoje male sestrične še noben voziček ki smo ga imeli pri hiši ni imel vrtljivih koles in sem enako uživala v vozičkanju... mislim da je to pač stvar navade.. vsekakor so pa vrtljivi kolesi bolj praktični, ampak pri meni ne igrajo glavne vloge... mi veliko bolj pomeni način kako se zloži za v avto in to bom danes preizkusila, ker če to ni ok potem ta voziček odpade, ker sem izven mesta doma in ga bo treba veliko zlagati...

glede ostalega se pa strinjam z otiko... vse je odvisno od otroka tako da upam da bo potem dete bolj rado spalo kot zdaj ko je v trebuščku in me skooos brcauser posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: do kdaj globoka košara?
9.4.2010 12:12:51   
kenya
Sama sem pristaš košare, kljub temu če je dete poletno, ampak moji dve user posted image , pa nad košaro nista bili navdušeni. Nobena ni hotela biti kaj preveč notri. Tako, da smo košaro uporabljali le 3 mesece, ker drugače je bilo samo dretje. Upam, da bo tvoj user posted image  zdržal več časa, še posebej v tako lepem vozičku.

_____________________________

Nobody promised you easy life.

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: do kdaj globoka košara?
9.4.2010 12:20:35   
Čebel@

IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

malaMravljica tale mi je všeč, pa brez zgražanja, sam men je res taaako všeč (v bež barvi):

http://www.inglesina.com/us/collection-us/prams/classica#

meni se tudi zdi da so nekateri še tako majhni in so v teh športnih delih in sem se zato odločila da malo povprašam kakšna je praksa... ker za manj kot 5 mescev se mi ne splača vozička kupovat.. že to se mi zdi malo zoprno... imam pa rada veeelike košare da so user posted image  res kamot noter.. sploh poleti ko je vroče... grem zdaj še tega bugabooja pogledat:) drugače mi je marsikateri voziček všeč.. tudi stokke npr. sam če so košare tok majhne!?

user posted image

takega belega sem zanjič videla v Domžalah(ga je ena babica vozila) in je prav hudo zgledal......sem pa bila jaz v podobnem ko sem bila user posted image in takrat je bil baje Ferarri med vozički

moja hčera je dolgo ležala v košari(ziher 6-7 mesecev) ker jo enostavno ni zanimala okolica......ona je ogromno ur prespala med sprehodomuser posted image user posted image user posted image ......še le sedaj(skoraj 14 mesecev) sva ji obrnila voziček da gleda naprej-ker jo šele zdej začela zanimat okolica

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: do kdaj globoka košara?
9.4.2010 21:09:18   
endrina
No naš prvi je bil v košari 5,5 mes., ta drugi pa je zdaj tudi pri 5 mes. prerastel košaro po dolžini, pa ful se je začel z glavico gor vzdigovat ko je bil v njej, tako da sem ga sedaj presedlala v športni del vozička. Zdaj mu še nič kaj prav ne štima ta sprememba, včasih je zadovoljen ko gleda ven, enga hipa pa se začne jokat in protestira, mu nekaj ne paše, ko pa ga dam leže malce zadrema, pa ga moram spet gor prestavljat. Tak da ne vem zakaj zdaj taka protestira, ker prej pa sva lahko bila v košari veni tudi po 2 urci, pa je bil priden ko bubika.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: do kdaj globoka košara?
9.4.2010 22:00:11   
malaMravljica
spela**, ce sem prav gledala podatek za vozek inglesina sploh nima velike kosare. No,ce je res 73 x 33 x 23 to ni veliko, Bugaboo ima konkretno vecjo in sicer 90 x 43 x 27. Pravim ce imam pravi podatek.

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: do kdaj globoka košara?
9.4.2010 22:08:28   
poli*
No, jaz sem dala dobronameren nasvet glede sprednjega kolesa. Boš videla, da je funkcionalnost na prvem mestu in če se moraš na vsakem ovinku opirati na voziček, da se prestavi malo desno ali levo user posted image verjetno izgubiš živce. tvoja odločitev, jaz ga ne bi imela st tako funkcijo, pa če bi mi ga dali zastonj.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: do kdaj globoka košara?
9.4.2010 22:34:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
No, jaz sem dala dobronameren nasvet glede sprednjega kolesa. Boš videla, da je funkcionalnost na prvem mestu in če se moraš na vsakem ovinku opirati na voziček, da se prestavi malo desno ali levo verjetno izgubiš živce. tvoja odločitev, jaz ga ne bi imela st tako funkcijo, pa če bi mi ga dali zastonj.

Podpis ... je imela znanka istega kot spela** ... pa je ta del z globoko košaro še pregurala z njim in ga je klela ko sto hudičev ... ko je bila pa mala za v športni del, je pa voziček menjala.

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: do kdaj globoka košara?
9.4.2010 22:54:05   
MC09

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Martincka, imam obcutek, da ti je vsec Bugaboo. Ce ja oz saj ni vazno, lahko je tudi kater drugi. Glej, jaz imam Bugaboo cameleon, mali je bil sedaj star 6 mesecev in je se v kosari, racunam ga imet notri se cel april. Nekatere hitijo in daje malcke ze pti 3 mesecih v sportni del, ne vem kje je fora. Nas vozek ima zelo veliko kosaro in sinek ni pri majhnih, pa se normalno pase notri. Ja, saj bi mu bilo bolj zanimivo mogoce v sportnem delu, sam ga dam v kosaro, mal enimacije, se zamoti in naprej uziva v kosari. Ce bi ga dala notri kot kamen in sla z zaprtimi usti naprej pa bi verjetno protestiral user posted image user posted image  Pa tudi na sportnem delu pise, da je za po 6 mesecih, tako da. V mestu itak gledam druge vozicke in kar pogosto vidim precej manjse otrocke od mojega v sportnem delu, se mi kar srce trga, tako nestabilni so notri, ne vem no. Saj za sportni del bo se dovolj casa.  


Fora je v tem, da jih s časoma začne zanimati kaj več kot samo gledanje v zrak in potem se v košarah huronsko derejo. Sicer pa zagovarjam košaro vsaj do 5. meseca, ne glede na dretje.


Mi smo šli v športni del pri 4 mesecih, ker mu je bila košara premajhna, jaz sem računala, da bo v njej do 6 on pa ne user posted image , je naš fant pri 4,5 mesecih meril 72cm in imel dobrih 7,5kg. dokler je šlo smo ga še nekako silili, pol sem pa menjala. Tako da...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: do kdaj globoka košara?
11.4.2010 11:31:20   
Martinčka
samo da poročam kakšen preobrat se je zgodil.... moj user posted image  se je odločil, da ta voziček dobim pri drugem otroku, ko bo že en voziček doma in ne bo nobene panike s kupovanjem še športnega vozička ter morebitnimi težavami s kolesi...
potem sva šla gledat druge vozičke in se odločila za čiiiiisto kontra voziček z najmanjšo možno košaro.. Stokke... haha... sem prebrala že vse slabo in vse dobro o tem vozičku ampak ta ostaja zdaj in bomo vidli kako bo...

Hvala drugače vsem za pomoč in vaše odgovore!!! lepo se vozičkajte še naprejuser posted image

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




IMENA OTROK
KUTINA

ALI BI SVOJEGA OTROKA POIMENOVALI NA ŽELJO STARIH STARŠEV?

Da, ker jih spoštujem. (3%)

Ne, ker je to moja lastna izbira. (76%)

Že imam izbrano ime. (8%)

Ne vem. (2%)

Mogoče. (12%)

Partner mi ne dovoli. (0%)


Število vseh glasov: 417

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!