|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katero am pri pretežkem dojenčku?
19.1.2010 15:32:35   
aquamarin
Moja punčka se je rodila s 35 tedni, tehtala je 2430 kg, v dolžino pa je merila 47 cm. Pri 4,5 m smo se tehtali in merili pri pediatrinji in je bila težka 7 kg, merila pa je 63 cm. Dojila oz. bolj dodajala sem svoje mleko samo 1,5 meseca. Sedaj me zanima ali obstaja kakšno adaptirano mleko po katerem moja punčka ne bi toliko pridobivala na teži? Trenutno pijeva Novalac AC - popijeva pa 90 ml. na obrok na vsake 2,5 do 3 ure. Vnaprej hvala za kakršnekoli nasvete.

aquamarin

< Sporočilo je popravil aquamarin -- 19.1.2010 15:35:02 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katero am pri pretežkem dojenčku?
19.1.2010 17:53:47   
zaspancek1

Da bi obstajalo kaksno mleko, ki bi bilo bolj dietno, ne vem. Najbrz tudi ne obstaja, ker je veckrat problem premajhno pridobivanje teze. Tudi moj je bil prezgodaj rojen in je zelo hitro ujel vrstnike (in jih tudi prerasel). Skratka - nic ni narobe, ce v zacetku hitro pridobivajo na tezi. Kasneje se to ustavi.
Je pa res, da so vsa ta mleka proti krčem lazje prebavljiva in posledicno so otroci prej lacni. Ko smo mi presli na navadno adaptirano mleko, se je tudi zbujanje ponoci nehalo, cez dan pa se je povecal razmak med obroki. Tudi nadaljevalna mleka so (sicer res malenkost) manj kaloricna, z uvedbo GH pa se velikokrat teza ne povecuje vec tako hitro.
Ce tvoja puncka nima vec kaksnih tezav s prebavo, bi mogoce lahko poskusila z navadnim AM. Je pa nas pri tej starosti popil precej vec mleka od tvoje...

(odgovor članu aquamarin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katero am pri pretežkem dojenčku?
19.1.2010 18:00:33   
Anonimen
aquamarin pravijo, da nekateri dojencki neverjetno hitro nadoknadijo tezo in dolzino. mogoce je tvoja taka. zdaj ima mere cisto normalne.ce pravi pediatrinja da je ok, se ne bi sekirala.
moja je bila rojena ob roku.(2.380g/48cm-zahirancek)
zdaj, pri 5ih m pa ima 5050g in 56 cm.pa ni nobene panike, okvirji so siroki


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 19.1.2010 18:01:02 >

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katero am pri pretežkem dojenčku?
19.1.2010 18:07:41   
ledenaa
Saj bo tudi kmalu nehala pridobivati
Ampak oprosti ne vem zakaj ne bi otroku dajala takšno mleko še naprej user posted image
pa saj nima 10 kg ali več

(odgovor članu aquamarin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katero am pri pretežkem dojenčku?
19.1.2010 19:50:42   
Petka09
Se strinjam z ledeno. Ne bo apetit vedno enak. Naj kar pije kolikor hoče, ker otrok res ve koliko rabi. Potem ko bo na gosti hrani se vse lahko hitro spremeni. Enkrat pojejo ful, potem pa nič ali zelo malo. Zato ne stradaj otroka že zdaj. Pa tudi resnično ne obstajajo dietna mleka, ker so vsa podobne sestave.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katero am pri pretežkem dojenčku?
19.1.2010 20:18:17   
neli365
Z tvojim otrokom ni nič narobe, mi smo imeli pri 3 mesecih 7,5 kg in 64 cm, redil se mi je 1,5 kg na mesec. Sedaj pri 5 je imel 9 kg in 70 cm, pa ni nič narobe, pediatrinja nikoli nič ne reče. Daj ji piti koliko hoče.
Jaz sem se tudi sekirala, pa je brezveze.


(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katero am pri pretežkem dojenčku?
19.1.2010 20:19:25   
neli365
Aja pa še to, moj je spil 90-120 ml ko je prišel iz porodnišnice.


(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: katero am pri pretežkem dojenčku?
19.1.2010 21:33:14   
SaaS
Glede mleka ne vem če obstaja kaj takega.
Samo povem, da imamo pri nas tudi takega korenjaka. Sin je bil rojen s 36 tedni 2650g in 48cm. Na pregledu pri 3 mesecih pa je imel 58cm in 6900g. Je skočil s spodnje meje na grafu na zgornjo. Ampak je pediatrinja rekla naj ga ne stradam (kaj manj dojim ali kaj podobnega)! No, jaz sicer dojim, tako da kakšno manj redilno mleko itak ne pride v poštev. Rekla je le, ko bomo začeli z gh naj ne navalimo na kakšne kalorične sladke jedi...

< Sporočilo je popravil SaaS -- 19.1.2010 21:34:23 >

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: katero am pri pretežkem dojenčku?
19.1.2010 21:39:31   
SaaS
Še to. Naša pediatrinja pravi, da otroci, ki so prezgodaj rojeni in potem zelo hitro pridobivajo na teži, da je to lahko znak, da so prišli prej ven zato, ker jim je bilo notri že premalo hrane. Ali je bila posteljica slabo prekrvaljena, popkovina slabo prehodna, pa se je odločil, da gre raje ven, da bo morda tam več za jestiuser posted image . In zdaj tu papa in papa... Glej to sem jaz zdaj po svoje povedala, kakor imam v spominu njeno razlago, ampak tako nekako..

< Sporočilo je popravil SaaS -- 19.1.2010 21:42:48 >

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: katero am pri pretežkem dojenčku?
19.4.2010 6:24:38   
Deja
Nič se sekirat....
Naš sine je bil rojen s 35.tedni - nedonošenček, napredoval pa je takole:
Rojstvo:2800g; 49cm
1 mesec:4070g; 52,5cm
2 meseca:5500g; 56cm
3 meseci:7010g; 61,5cm
4 meseci:8240g; 64cm
5 mesecev:9500g; 67cm
6 mesecev:10100g; 68cm
7 mesecev:9700g; 70cm
8 m: 10310 g; 71 cm
9m: 10900 g; 73 cm
12m 11210g in 78 cm
15m 12500g in 81 cm

le ob rojstvu je bil med suhci, potem pa skozi med bolj okroglimi... P pa ni čisto nič komentirala... čeprav so me strašili, da bo zato kasneje shodil itd.... pa je malo po svojem rojstnem dnevu že sam hodil po stanovanju ko raketa....

je pa jasno viden padec teže med 6. in 7. mesecem...takrat smo pričeli z uvajanjem GH in potem je teža tudi počasneje naraščala... rasel pa je še vedno ko gobica... ;)

< Sporočilo je popravil Deja -- 19.4.2010 6:26:40 >


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?