|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 15:22:23   
katrinka
jaz imam eno vprasanje,in sicer - ali so resnicne govorice,da moras placati vec za vrtec ki je v drugi obcini - ce si vanj seveda sprejet?
nam so sicer zavrnili vlogo v vrtcu v nasi obcini in v sosednji - smo pa v sosednje vrtcu na boljsem mestu na cakalni listi,kot v nasi obcini - imam pa oba enako oddaljena od doma,
hvala za odgovor
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 16:07:40   
zmajaz
Kolikor vem, to nima veze, če dobiš v drugi občini vrtec, ker subvencionira ti ga itak v vsakem primeru tvoja občina in plačuješ glede na plačilni razred, v katerega si uvrščen na podlagi dohodkov - saj ni tvoja krivda če občina v svojih vrtcih ni zagotovila dovolj mest - bog če ga dobiš vsaj drugje.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 16:10:12   
zmajaz
Ravno lani sem recimo spraševala kolega, ki dela na občini (on rešuje vloge za znižano plačilo), kako je s tem, če bi (teoretično) za 1. otroka dobil vrtec v svoji občini, za 2. pa v drugi, pa je rekel, da je to vseeno - 2. otrok ima vseeno brezplačen vrtec, ne glede na to, če je v drugem vrtcu in magari v drugi občini. Tako da že na podlagi tega je jasno, da to nima veze.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 16:17:33   
Gina
Ma saj ne sprašuje za drugega otroka, ampak za to, ali plačaš več kot bi v matični občini. Matična občina namreč subvencionira en del tvojega plačila, ogromen del. In ja, po nekaterih občinah je pa že tako, da subvencionirajo več kot druge občine. Ljubljana recimo subvencionira več kot Logatec, če naš bivši primer povem in posledično bi moj otrok, če bi bil v ljubljani v vrtcu, oz. jaz bi zanj plačevala več kot en ljubljančan - ker njemu njegova občina sofinancira več kot meni moja. Koliko katere občine sofinancirajo pa nimam pojma.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 16:29:40   
zmajaz
Vem Gina, da ne sprašuje za 2. otroka - to sem samo navedla za primer, da je vseeno, kje je otrok v vrtcu, ker občina v vsakem primeru isto financira. In to, da občine financirajo različno ne vem, če bo držalo, ker določanje plačilnega razreda za vrtec na podlagi dohodkov oz. premoženjskega stanja ureja zakonodaja na nacionalni ravni (zato je tudi na spletu aplikacija za inf. izračun razreda, ki velja za VSE občine enako). Je pa razlika v cenah vrtcev - eni so dražji kot drugi in če si recimo 6. plačilni razred, plačaš 60 % cene vrtca, kar pač pomeni, da če je en vrtec dražji kot drugi, bo pač 60 % cene v prvem primeru več kot pri drugem, to je pa tudi vse.

Edina razlika med občinami glede vrtcev je pa v tem, kako točkujejo vloge za SPREJEM v vrtec.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 27.5.2010 16:32:36 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 16:32:41   
Maleal
ja 20 procentov plačaš več,če imaš otroka v drugi občini v vrtcu.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 16:43:43   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: MarcelAlina

ja 20 procentov plačaš več,če imaš otroka v drugi občini v vrtcu.

Na podlagi katerega predpisa?
Ne Zakon o vrtcih, ne Pravilnik o plačilih staršev za programe v vrtcih tega namreč ne določata - povsod piše samo, da minister določi, kako se računajo plačilni razredi in da se plačilo vrtca računa na podlagi osnovne cene vrtca in tega plačilnega razreda, v katerega si uvrščen, razliko pa krije občina.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 27.5.2010 16:44:14 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 16:47:24   
katrinka
ja, sprasujem za sprejem prvega otroka
logicno mi je tudi razlicno tockovanje saj v sosednjem vrtcu smo manj tock dobili ker tam nimamo stalnega prebivalisca,
pravtako vem da se cene vrtcev na sploh razlikujejo,
vendar sem malo razdvojena - zmajaz pravi da naj ne bi vec placala zgolj zato ker sem iz druge obcine,medtem ko marcelalina pravi da jeuser posted image

ups nisem videla zadnjega odgovora od zmajaz


< Sporočilo je popravil katrinka -- 27.5.2010 16:48:13 >

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 16:51:37   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Vem Gina, da ne sprašuje za 2. otroka - to sem samo navedla za primer, da je vseeno, kje je otrok v vrtcu, ker občina v vsakem primeru isto financira. In to, da občine financirajo različno ne vem, če bo držalo, ker določanje plačilnega razreda za vrtec na podlagi dohodkov oz. premoženjskega stanja ureja zakonodaja na nacionalni ravni (zato je tudi na spletu aplikacija za inf. izračun razreda, ki velja za VSE občine enako). Je pa razlika v cenah vrtcev - eni so dražji kot drugi in če si recimo 6. plačilni razred, plačaš 60 % cene vrtca, kar pač pomeni, da če je en vrtec dražji kot drugi, bo pač 60 % cene v prvem primeru več kot pri drugem, to je pa tudi vse.

Edina razlika med občinami glede vrtcev je pa v tem, kako točkujejo vloge za SPREJEM v vrtec.


Ja saj to je problem. Vrtec ne plačuješ sama niti ga ne plačuje država. Plačuje ga tudi občina. Cena vrtca je odvisna od tega, koliko hoče ena občina kriti stroškov (razlike med plačilom staršev in celotno ceno namreč). IN če je moja občina sprejela sklep, da plača zame, če sem v nekem plačilnem razredu recimo 300eur, ljubljanska pa 350, bom plačala v ljubljani 50 eur več, če bom imela otroka v vrtcu tam. Cifre so seveda hipotetične.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 16:58:51   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Cena vrtca je odvisna od tega, koliko hoče ena občina kriti stroškov (razlike med plačilom staršev in celotno ceno namreč). IN če je moja občina sprejela sklep, da plača zame, če sem v nekem plačilnem razredu recimo 300eur, ljubljanska pa 350, bom plačala v ljubljani 50 eur več, če bom imela otroka v vrtcu tam. Cifre so seveda hipotetične.


Občina ne sprejme sklep glede CIFRE, katero ti bo krila, ampak glede ODSTOTKA cene vrtca, ki ga boš morala plačati. Če si 6. plačilni razred plačaš 60 % vrtca, potem je pa odvisno, v katerem vrtcu si - kolikšna je osnovna cena tega vrtca - če je ta višja, bo lahko 60 % v enem primeru seveda več kot v drugem, ampak to nima neposredne veze s tem, da si iz druge občine, ker boš plačala ISTO kot bo starš, ki je iz tiste občine in je v istem plačilnem razredu kot ti. Lahko se tudi zlahka zgodi, da je vrtec v drugi občini cenejši, kot v tvoji, kar pomeni, da boš v drugi občini plačala vrtca manj, kot bi ga v svoji.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 17:10:33   
Anonimen
Tole je veljalo za mariborske vrtce.Odvisno od obcine, koliko hoce kriti stroske, kot je napisala Gina.

user posted image

< Sporočilo je popravil skamp -- 27.5.2010 17:11:36 >

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 17:15:17   
katrinka
torej je mnenje deljeno - kot razumem iz zgoraj napisanega

samo se mi ne zdi pravicno da zgolj zato ker sem iz druge obcine placam vec - ze tako sem na slabsem mestu pri tockovanju...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 17:32:37   
zmajaz
Torej - očitno nekatere občine (ne vse) poleg zakonsko predpisanega določanja plačilnih razredov še dodatno znižajo ceno vrtca za svoje občane (take so torej očitno Ljubljana, Maribor, Celje, pa verjetno še katera) in če si iz druge občine, ti tega znižanja pač ne upoštevajo oz. če tvoja občina ima tako znižanje, ti ga ne upošteva, če daš otroka v vrtec v drugo občino. V samem zakonu o vrtcih te podlage zato sicer ne vidim, ampak očitno si to lahko dovolijo, tako da sprejmejo občinske sklepe, je pa to skrajno nepravično, še zlasti, če ti občina v svojih vrtcih ne zagotovi mesta - če bi bilo dovolj mest, pa bi dal otroka vseeno drugam, še nič ne rečem, tako je pa to zelo grdo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 17:56:27   
katrinka
se strinjam...delajo seveda v svojo korist,samo ce placam vec,naj dajo vec tock potem tistim ki niso iz doticne obcine...bodo vec zasluziliuser posted image


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 20:31:28   
BAMBINA_
Naša občina na znesek po odločbi o določitvi plačilnega razreda, zniža plačilo vrtca svojim občanom še za dodatnih 30%. Citiram: v skladu s Pravilnikom o plačilih staršev za programe v vrtcih in na osnovi Zakona o vrtcih
Če bi torej imela otroka v vrtcu druge občine, bi plačala precej višji znesek...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 20:44:09   
@lina
katrinka, za pogoje, ki jih postavljajo občine, je nesmiselno spraševati pavšalno, saj ima skoraj vsaka različno. Vprašaj za konkretno občino, ker ima prav vsaka svoj sklep o ceni programa in ugodnostih, ki jih nudijo, ali pa sama poišči sklep v uradnih listih, seveda zadnji veljaven. Nekatere občine tudi ne objavljajo v uradnih listih, ampak v svojih "pokrajinskih" uradnih glasilih.

Dejstvo je, da občina svojim občanom lahko da, kar želi. Popuste, kakršne si zmisli, rezervacije kakršne češ itd. Odvisno od proračuna in odnosa občine do predšolske vzgoje.

Zato dobro preštudiraj sklep vaše občine. Nekatere občine lahko nudijo popust staršem iz njihove občine tudi v primeru, če so otroci v vrtcu izven občine, običajno je zraven opomba "vkolikor je to izvedljivo..." ne vem zdaj prav točnega navedka te opombe.

V vsakem primeru pa seveda lahko pokličeš na občino na oddelek za družbene dejavnosti. Tam bi ti morali te informacije strest iz prve roke.

Upam, da sem razumljivo napisala... Srečno.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 20:53:46   
Maleal
Jaz sem lani plačala 20% več,ker sem ga imela v drugi občini,saj v svoji žal nisem dobila prostega mesta,kako pa je pri tebi pa vprašaj na svoji občini.


_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
27.5.2010 21:04:08   
@lina
šla sem še malo brskat, kako piše, če velja tudi v drugih občinah popust:

npr. v sklepu ene občine sem našla navedbo, da vkolikor občina ustanoviteljica vrtca svojim občanom daje nižjo ceno od veljavne cene programa (torej popust), potem tudi ta občina soglaša s posameznimi olajšavami, v smislu in do obsega....

še primer - na pamet govorim: si iz MS, vrtec si dobila v MB. ustanoviteljica vrtca je torej MB. Če MB svojim občanom omogoča dodaten popust za otroke v MB vrtcih, potem bo tudi tvoja občina (MS) krila tak-enak popust tebi, čeprav imaš otroka v MB občini.


(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
28.5.2010 6:54:30   
katrinka
hvala vsem za odgovore,najbolje res da vprasam na obcini,
sprasujem za obcino brezovica pri ljubljani - mi imamo stalno prebivalisce v sosednji obcini - ig,ampak kot sem napisala sta oba vrtca enako oddaljena od nasega doma, medtem ko smo pri sosedih celo na boljsem cakalnem mestu - kar seveda nic ne pomeni...a je treba malo misliti vnaprej

bom videla kako bom uspela s pritozbam - so nas narobe tockovali...potem pa naprej

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
28.5.2010 7:16:37   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Cena vrtca je odvisna od tega, koliko hoče ena občina kriti stroškov (razlike med plačilom staršev in celotno ceno namreč). IN če je moja občina sprejela sklep, da plača zame, če sem v nekem plačilnem razredu recimo 300eur, ljubljanska pa 350, bom plačala v ljubljani 50 eur več, če bom imela otroka v vrtcu tam. Cifre so seveda hipotetične.


Občina ne sprejme sklep glede CIFRE, katero ti bo krila, ampak glede ODSTOTKA cene vrtca, ki ga boš morala plačati. Če si 6. plačilni razred plačaš 60 % vrtca, potem je pa odvisno, v katerem vrtcu si - kolikšna je osnovna cena tega vrtca - če je ta višja, bo lahko 60 % v enem primeru seveda več kot v drugem, ampak to nima neposredne veze s tem, da si iz druge občine, ker boš plačala ISTO kot bo starš, ki je iz tiste občine in je v istem plačilnem razredu kot ti. Lahko se tudi zlahka zgodi, da je vrtec v drugi občini cenejši, kot v tvoji, kar pomeni, da boš v drugi občini plačala vrtca manj, kot bi ga v svoji.


Ja saj sem isto napisala, da krije občina določeno vsoto za določen plačilni razred.
Manj pa ne boš plačala, ker če gostujoča občina izstavi račun matični občini za neko določeno manjšo vsoto (seveda za določen plačilni razred), matična občina ne bo toliko butasta, da bi sama od sebe nakazala več kot je račun.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: placilo vrtca v drugi obcini
28.5.2010 8:55:46   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Cena vrtca je odvisna od tega, koliko hoče ena občina kriti stroškov (razlike med plačilom staršev in celotno ceno namreč). IN če je moja občina sprejela sklep, da plača zame, če sem v nekem plačilnem razredu recimo 300eur, ljubljanska pa 350, bom plačala v ljubljani 50 eur več, če bom imela otroka v vrtcu tam. Cifre so seveda hipotetične.


Občina ne sprejme sklep glede CIFRE, katero ti bo krila, ampak glede ODSTOTKA cene vrtca, ki ga boš morala plačati. Če si 6. plačilni razred plačaš 60 % vrtca, potem je pa odvisno, v katerem vrtcu si - kolikšna je osnovna cena tega vrtca - če je ta višja, bo lahko 60 % v enem primeru seveda več kot v drugem, ampak to nima neposredne veze s tem, da si iz druge občine, ker boš plačala ISTO kot bo starš, ki je iz tiste občine in je v istem plačilnem razredu kot ti. Lahko se tudi zlahka zgodi, da je vrtec v drugi občini cenejši, kot v tvoji, kar pomeni, da boš v drugi občini plačala vrtca manj, kot bi ga v svoji.


Ja saj sem isto napisala, da krije občina določeno vsoto za določen plačilni razred.
Manj pa ne boš plačala, ker če gostujoča občina izstavi račun matični občini za neko določeno manjšo vsoto (seveda za določen plačilni razred), matična občina ne bo toliko butasta, da bi sama od sebe nakazala več kot je račun.


heheuser posted image
ceprav pri nasi obcini nikoli ne ves - jaz ji tako in tako pravim da je provizoricna k nc ne mores zrihtat,za vse moras v ljubljanouser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?