|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mravlje v jagodah
1.7.2010 10:20:44   
mate0ja
Ima katera mogoče idejo kako naj se znebim mravelj, ki gostujejo v moji obešanki z jagodami. Trenutno so na stopnji, ko veselo lepijo jajčeca na vse poganjke. Kako naj se jih znebim, da ne uničim ali zastrpim zraven še jagod?

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mravlje v jagodah
1.7.2010 21:53:00   
Gina
Ne vem a ti še nastavljajo plodove, ampak najbrž je prva runda mimo. V tem primeru bi jaz jagode presadila v drugo zemljo, pa gledala, da podmladka mravelj ni zraven.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mravlje v jagodah
2.7.2010 14:03:36   
~Biba~
mravlje znajo bit hude...uničijo celo korenino jagod, tak da se potem cela jagoda posuši...jaz jih spomladi, in pred drugim cvetenjem( to je zdaj) posipam, z nekim praškom, proti mravljam (vprašaj v kakšni zadrugi)...bio finte..uff poliješ s kropom, posipaš cimet...a jaz očem reskiratuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mravlje v jagodah
2.7.2010 14:08:24   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: UnPerfect

mravlje znajo bit hude...uničijo celo korenino jagod, tak da se potem cela jagoda posuši...jaz jih spomladi, in pred drugim cvetenjem( to je zdaj) posipam, z nekim praškom, proti mravljam (vprašaj v kakšni zadrugi)...bio finte..uff poliješ s kropom, posipaš cimet...a jaz očem reskiratuser posted image



Jaz jih pa ne bi, ker če ubije eno mravjlo, mnogo njih, potem ta ista reč ostane v jagodi v takih količinah, da zihr ni ok za moje telo, še manj pa za otrokovo, ki ima manj kil. Take jagode potem lahko tudi v trgovini kupim. NO, sicer mora vsak delat kot je njemu fajn, ampak zame bi odpadlo.

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mravlje v jagodah
2.7.2010 14:16:41   
~Biba~
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jaz jih pa ne bi, ker če ubije eno mravjlo, mnogo njih, potem ta ista reč ostane v jagodi v takih količinah, da zihr ni ok za moje telo, še manj pa za otrokovo, ki ima manj kil. Take jagode potem lahko tudi v trgovini kupim. NO, sicer mora vsak delat kot je njemu fajn, ampak zame bi odpadlo.

Jah imaš dve možnosti:
- čakanje da mravlje uničijo jagode, in si jih potem kupiš v trgovini

- uničiš mravlje, in ješ jagode, ki so nebio, kot tiste iz trgovine

- čakaš na čudež user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mravlje v jagodah
2.7.2010 14:41:50   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: UnPerfect

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jaz jih pa ne bi, ker če ubije eno mravjlo, mnogo njih, potem ta ista reč ostane v jagodi v takih količinah, da zihr ni ok za moje telo, še manj pa za otrokovo, ki ima manj kil. Take jagode potem lahko tudi v trgovini kupim. NO, sicer mora vsak delat kot je njemu fajn, ampak zame bi odpadlo.

Jah imaš dve možnosti:
- čakanje da mravlje uničijo jagode, in si jih potem kupiš v trgovini

- uničiš mravlje, in ješ jagode, ki so nebio, kot tiste iz trgovine

- čakaš na čudež user posted image



Imaš pa še tretjo možnost, ki sem jo že napisala:

- presadiš jagode v drugo zemljo (beri vzameš celotne jagode z zemljo vred iz lonca, izločiš mravljišče, kar ostane je najbolj vejetno gruda zemlje z jagodami, dodaš novo zemljo, presadiš nazaj v opran lonec)

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mravlje v jagodah
3.7.2010 11:06:45   
Gina
Še to sem se spomnila, da mravlje ne marajo cimeta. POtresi ga po zemlji, mogoče jih pa preženeš.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mravlje v jagodah
4.7.2010 21:45:46   
baja*
jaz mam cel vrt v mravljahuser posted image user posted image (in posledično so zraven tudi ušiuser posted image ), ne pomaga nič (cimet in te bio fore), sem pa na netu zasledila, da jih pobije mešanica boraksa (ki se dobi v lekarni) in cukra. ampak jaz prvič čujem za ta boraksuser posted image a pozna kera to? je to gift??

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mravlje v jagodah
5.7.2010 14:51:55   
mate0ja
jest sm se jagod znebila (sam ni ziher, da ne tudi jagod).Bomo vidli ali so posušeni listi posledica napadov jagod ali delovanja pecilnega praška. 

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mravlje v jagodah
5.7.2010 17:19:33   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: baja*

jaz mam cel vrt v mravljahuser posted image user posted image (in posledično so zraven tudi ušiuser posted image ), ne pomaga nič (cimet in te bio fore), sem pa na netu zasledila, da jih pobije mešanica boraksa (ki se dobi v lekarni) in cukra. ampak jaz prvič čujem za ta boraksuser posted image a pozna kera to? je to gift??



Boraks so včasih uporabljali za čiščenje in je močno razkužilo in ne vem če ne tudi belilo. Dobiš ga pa ne v vsaki lekarni - samo v tistih, ki še kaj same mešajo - se pravi kakšna lekarna btc odpade, pa vem da v črnučah ga tudi nimajo - ga pa imajo v postojni. Jaz sem ga kupila, ko sem delala domače sredstvo za pomivalni stroj. Opere posodo učinkovito.

Kar se tiče mravlje in uši - mravlje jedo uši, torej ti ne privabljajo uši ampak obratno, ker imaš uši, le te privabljajo mravlje. Sicer je to ok, ker mravlje ti uši precej zmanjšujejo. Mene mravlje na vrtu tako zelo ne motijo, čeprav imajo na dveh koncih neko podtalno mravljišče. Posebne škode pa ne opazim zaradi njih.

< Sporočilo je popravil Gina -- 5.7.2010 17:21:07 >

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mravlje v jagodah
5.7.2010 18:34:55   
baja*
aha, torej bi šlo z boraksom... ga imam že doma, upam samo, da bo delovalo...

mravlje-uši: nekje na netu sem zasledila, da so v simbiozi, mravlje se baje hranijo z nekim sladkim izločkom uši (ne jejo uši), uši pa so na varnem, ker jih mravlje branijo pred napadalci... ma ne vem, kak se jih naj losamuser posted image vsako leto jovo na novouser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?