|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Epiduralna
10.9.2010 23:15:00   
nina42
Kakšne so vaše izkušnje? Prvič se za njo nisem odločila zaradi možnih zapletov, zdaj v drugo se pa nočem več mučit po nepotrebnem...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Epiduralna
10.9.2010 23:56:38   
Beautifullotus
kakšni zapleti??!? obstaja predavanje,vsaj v postojni,kjer ti vse razložijo...in o posebnih zapletih in kakšnih stranskih učinkih ni bilo govora.tako,da jaz sem se odločila in bom decembra rodila na malo lepši način kot ga je večina vajena.. user posted image komaj čakam,da vidim mojo punčko.lp

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Epiduralna
11.9.2010 7:18:34   
Lunca1
jaz jo lahko samo pohvalim. Imela sem jo obakrat, prvič mi je najprej prijela samo na pol trebuha, potem ko so popravili pa v nulo. kljub temu sem čutila kako moram pritiskat. v drugo pa je šlo vse precej hitreje in mi je pokrila 3/4 popadkov. V glavnem, jaz se brez ne grem. user posted image

(odgovor članu Beautifullotus)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Epiduralna
11.9.2010 7:50:43   
corfu
Sem jo imela in vse kar lahko rečem je zakon. Izredno zadovoljna. Upam, da bo anestezist na voljo in jo dobim tudi čez cca 10 dni user posted image user posted image

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Epiduralna
11.9.2010 16:11:52   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: Beautifullotus

kakšni zapleti??!? obstaja predavanje,vsaj v postojni,kjer ti vse razložijo...in o posebnih zapletih in kakšnih stranskih učinkih ni bilo govora.

seveda so povedali tudi to. zato je pa potreben tudi podpis da si seznanjena.

moja izkušnja je odlična. vseeno imam zdaj v drugo v glavi da bom brez:)

(odgovor članu Beautifullotus)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Epiduralna
11.9.2010 16:20:07   
mišk
V prvo sem jo imela - zakon!!user posted image
V drugo sem jo hotla imet, pa je blo še za injekcijo prepozno, kaj šele za EA. Od prvega popadka do poroda so minile samo tri ure.
V tretje (ko bo/če bo) bi spet imela EA (če bo čas in pogoji), čeprav imam tudi na 2. porod (ki je bil brez vsega) lepe spomine.
Zakaj bi se orenk matru, če se lahko samo malo.user posted image

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Epiduralna
11.9.2010 20:00:51   
Aja1
V prvo sem jo imela. Zelo zadovoljna. Super porod.user posted image user posted image user posted image
V drugo sem jo želela, ampak je porod potekal prehitro in je nisem dobila.

_____________________________




(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Epiduralna
11.9.2010 22:17:39   
slovenka
Jaz je v prvo nisem imela, strašno bolelo, najbolj pa to, da so me babice kar zanemarile.... v drugo z EA, super izkušnja, vse polno prijaznega osebja okrog mene, ki so skrbeli zame. Tisto tveganje za paralizo pa je 1:200.000. PA še to zaradi tega, ker ponekod niso dovolj usposobljeni za to ali pa dajejo prevelike doze. V Mb, kjer sem bila jaz, dajo res najmanj, kar je potrebno, da je porod znosen. Zato me je zdravnica ves čas spraševala, če še gre. KAsneje sem izvedela, da če bi bolj jamrala, bi mi dali večjo dozo user posted image Ampak res, zakon. Tudi babice so vesele, če pride punca rodit, pa je zmenjena za EA, ne pa da v krizi prosi, naj ji kar v živo naredijo carskega, ker tega ne prenese več. NE vem, zakaj bi kdo hotel roditi brez tega. Sem bila spočita po porodu, srečna z dojenčkom... v prvo pa tudi srečna, vendar zaskrbljena, da tega več ne bom zmogla in kako naj možu povem, da ne bova imela treh otrok, kot sva sprva načrtovala. Zaradi EA jih bova sedaj verjetno res imela.user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Epiduralna
12.9.2010 8:05:08   
bubal
EA je super, brez znje ne vem kako bi prenesla. Vse ki so šle naravno kapo dol. Jaz ne prenašam glih bolečin, pa še zaplet smo imeli tako da 13 ur bolečin brez AE bi težko prenesla, verjetno sploh ne bi mogla sodelovat. Meni ni žal.
Edina "zoprna" stvar je, da te srbi koža in mehke noge ter nimaš tok občutka za pritisnit, zato so pa babce.
Kar pogumno in zaupaj.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Epiduralna
12.9.2010 11:53:07   
jaša2
jaz sem jo tudi imela prvič - bilo je zakon, nobenih stranskih učinkov ali posledic, pri porodu mi je ful pomagalo...v glavnem, zdaj drugič sem se tudi odločila za EA - takoj, brez pomislekov!!

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu bubal)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Epiduralna
12.9.2010 20:27:01   
izgubljena_ovcka
Imela EA pri prvem porodu in če mi bo bog naklonil še kakšnega otroka je ne vzamem nikoli več pa če mi plačajo!

Kaj je šlo narobe? Hmm, to, da sem morala ležat seveda, to, da mi je epiduralna upočasnila moje popadke, to, da so mi posledično dali umetne, ki niso imeli učinka, to, da so posledično večali dozo umetnih dokler so niso prišli do zgornje meje. Jaz sem bolečine kljub temu čutila in bilo je grozno. Ko so mi jo vstavili sem po eni uri vprašala kdaj bodo zadevo "vključili" pa je rekla, da že 45 minut deluje!? Jaz pa čutila bolečine enako kot prej.

Vse, kar sem imela od ea so bili mravljinci v nogah in omrtvičena rit, da nisem znala potiskat.

Skratka, moj prvi porod je bil zaradi moje strahopetne odločitve zelo, zelo medikaliziran in "bolnišnično" obravnavan ter vse prej kot lepo doživetje.

No, v drugo sem rodila popolnoma naravno, brez protibolečinskih sredstev, brez umetnih popadkov, stala in hodila sem do 15 minut pred iztisom otroka, nobenega šiva (v prvo so me razrezali kot en šnicel), nobenih travm, nič. Dobro uro po porodu sem vstala s postelje in šla kar v porodni sobi pod tuš, se potem usedla (ja, usedla, ne moreš verjet user posted image ) na posteljo in že v drugo po porodu podojila svojega sina.

Ne vem kaj točno je šlo pri meni narobe ampak nihče več me ne prepriča v kakršnekoli protibolečinske terapije med porodom...

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Epiduralna
13.9.2010 11:29:47   
divans1
Se strinjam. Tudi sama sem premišljevala o EA, pa se potem na koncu nisem odločila za njo in mi ni žal. 

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Epiduralna
13.9.2010 12:05:21   
lananai
Jst sem jo pa hotela imet, ampak za to moraš v CE imeti kar srečo. No, v bistvu sem jo tudi imela, ker je porod potekal dokaj hitro in manj boleče od mojih pričakovanj. Zato je tudi v drugo ne bom zahtevala.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Epiduralna
13.9.2010 12:55:57   
vesna_b
jaz je v prvo nisem imela (2008) in mi ni žal - je porod full hitro potekal, tako da... zakon. normalno sem hodila, sedela... vse. jaz osebno lahko pohvalim VSE osebje novomeške porodnišnice.
v drugo (2011user posted image ) pa je tudi ne nameravam imet...


(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Epiduralna
13.9.2010 23:12:06   
nina42
Kaj pa epiduralna v primerjavi z ultivo... a je imela katera že oboje? Posebej seveda user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?