|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izguba statusa-nosečnost
28.9.2010 20:47:58   
ninca19
pozdravljeni

vem da se najde tukaj kdo, ki bi mi znal svetovati kako naprej. torej, v sredini tega meseca sem diplomirala in tako nimam več statusa. niti se ne nameravam vpisat na katero drugo šolo. zato me zanima kako naprej. sem namreč noseča (PDP=konec oktobra). se prijavim na zavod za zaposlovanje? kako je z zavarovanjem? mi sploh pripada kakšno nadomestilo? strah me je tudi, da sem prepozno začela razmišljat o tem user posted image kaj se zgodi, če prepozno vložim vlogo za porodniško?

vem, da bom zdaj izpadla neumna in nevem kaj še vse, ampak res nimam pojma kak pa kaj user posted image

upam, da se najde kdo, ki bi mi znal svetovati.

hvala

_____________________________

Nina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izguba statusa-nosečnost
28.9.2010 21:24:01   
zmajaz
V vsakem primeru (če se prijaviš na zavod ali ne), boš upravičena do starševskega dodatka (193 eur mesečno), ki se prejema za dobo 1 leta po porodu. Vlogo oddaš na CSD lahko že kar takoj. Pa seveda otroški dodatek še začneš dobivati po porodu (za kar je treba spet oddati ločeno vlogo na CSD - šele po porodu).

Aja - s tem boš tudi obvezno zdravstveno in pokojninsko zavarovana v tem času.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 28.9.2010 21:26:54 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 10:11:08   
ninca19
hvala zmajaz. to sem danes uredila, zdr.zavarovanje sem uredila na občini, na zav.za zaposlovanje se verjetno ne bom prijavla, ker se mi zdi, da se mi ne splača za 1 mesec. kaj pa za dodatno zavarovanje, si ga sama plačujem?

_____________________________

Nina

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 18:17:39   
pajkica2
Dodatno zavarovanje v vsakem primeru plačuješ sama, pozanimaj se takoj (najbolje na zavarovalnici na kateri si bila do sedaj zavarovana) če lahko brez prekinitve nadaljuješ dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Študentje morajo to urediti najkasnjeje v 30 dneh po izgubi statusa, drugače je pri novo sklenjeni polici 3 mesečna doba ko plačuješ pa še ne koristiš pravic iz dod.zavarovanja.



< Sporočilo je popravil pajkica2 -- 29.9.2010 18:21:52 >

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 19:16:46   
ninca19
dodatno še do zdaj nisem bila zavarovana, ker sem skozi imela status in mi ni bilo potrebno plačevat DZ. zdaj sem prvič v takšni situaciji, zato tudi nimam pojma kako in kaj.
je pa tak, da grem čez en mesec v porodniško in ne vem, če mi takrat CSD plačuje dod. zavarovanje? ker če mi ga, nevem kako je potem s tem, ki bi si ga sama plačevala za ta en mesec user posted image vem, neumna vprašanja. nevem tudi, kako pomembno je dod. zavarovanje, kar se tiče poroda. krije vse v zvezi z nosečnostjo osnovno zavarovanje ali potrebuješ še dodatno? eni pravijo tak drugi drugače user posted image res ne vem več...


_____________________________

Nina

(odgovor članu pajkica2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 19:45:51   
Anonimen
krije vse v zvezi z nosečnostjo osnovno zavarovanje ali potrebuješ še dodatno?


Sam porod definitivno osnovno. To je pač nujen poseg.

(odgovor članu ninca19)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 20:01:05   
ninca19
kaj pa ostalo,bivanje v bolnici po porodu in pač vse kaj spada zraven? ravno za to me je strah, da nebom na koncu dobila ogromnega računa domov user posted image

_____________________________

Nina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 20:07:11   
Taula
Za dodatno zavarovanje si samoplačnik, ne krije za CSD ko si na porodniški! Izberi zavarovalnico in uredi čimorej, ker se ne gre samo za porod.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 20:11:55   
zmajaz
Dodatnega zavarovanja do zdaj nisi rabila imeti, ker si bila zavarovana prek staršev - ampak če si ga ne boš uredila v 30 dneh po prenehanju statusa, ti bo potem, ko se boš enkrat zanj odločila, začela najprej teči 3-mesečni poskusni rok (ne vem zdajle kako točno se temu reče), ko 3 mesece samo plačuješ, krijejo ti pa NIČ. Če si urediš v 30 dneh po prenehanja statusa, ti pa začne veljati TAKOJ.

Za porod, bivanje v porodnišnici po porodu itd. pa VSE krije osnovno zavarovanje - vem, ker dobiš domov potem informativni račun, na katerem je navedeno, koliko gre iz obveznega, koliko pa iz dodatnega zavarovanja in je pisalo, da je šlo vse iz obveznega.

Drugače pa dodatno zavarovanje si plačuje v vsakem primeru vsak sam (tudi ko si na porodniški) - z izjemo prejemnikov denarne socialne pomoči - edino tem krije država.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 20:14:13   
Taula
Pregled po 6 tednih po porodu ne krije vse osnovno, če ima zaplete npr. težave z mastitisom je fino da ima tudi dodatno...

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 20:16:43   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Taula
Pregled po 6 tednih po porodu ne krije vse osnovno, če ima zaplete npr. težave z mastitisom je fino da ima tudi dodatno...

No za te stvari dalje pa ne vem več - jaz sem pisala izključno za porod in tiste 3 dni po porodu, ko si v porodnišnici.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izguba statusa-nosečnost
29.9.2010 20:22:41   
ninca19
ok, hvala vam vsem user posted image bom si kr uredila še dodatno zavarovanje, da ne bo slučajno do česa nepričakovanega prišlo. nikoli ne veš user posted image sploh, če si v porodniški ravno tako morem sama plačevat, je brezveze da čakam.
hvalauser posted image


_____________________________

Nina

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?