|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec da-ne
21.2.2011 7:00:42   
Liya
Imam namreč deklico staro 3,5 leta in dojenčka 5 mesecev.nevem kaj naj naredim,dam hčerko na jesen v vrtec ali domače varstvo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 7:26:07   
Petka09
Ja, jaz mislim, da je zadnji čas za tvojo hčerko, da gre v vrtec jeseni. Se mi zdi že dovolj velika in potrebuje dodatno socializacijo. Pa še ti boš imela več časa za preživljanje z mlajšim otrokom. Boš pa verjetno morala hčerko že dosti prej psihično pripravljati na vrtec oz. ji predstaviti to kot nekaj lepega in pozitivnega... Da se ne bi mogoče čutila odrinjena - češ, zdaj imate dojenčka doma, pa boste z njim, ona pa bo mogla it v vrtec.

(odgovor članu Liya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 7:27:16   
Kerensa*
Čakaj, čakaj, čakaj... kaj sem pa jaz uspela zamudit'? 5-mesečni dojenček?!

Čestitam! user posted image

(odgovor članu Liya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 7:28:30   
NANA123
Vrtec definitivno ker je že dovolj velika zadnji čas.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 7:49:50   
lilip
Torej bo deklica jeseni stara že 4 leta? Če je dojenček star 5 mesecev, se ti enkrat septembra tako izteče porodniška - boš šla v službo ali si doma? Po mojem mnenju bi bilo dobro 4 letnico jeseni dati v vrtec. Kakšne argumente pa imaš, da kolebaš? Zakaj je še ne bi dala? Jaz bi (če bi šla v službo) dala tudi 11 mesečnika. To govorim iz lastnih izkušenj, se pa zavedam, da je vsak otrok zgodba zase in ti ju najbolje poznaš:-)

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 8:25:10   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Liya
Imam namreč deklico staro 3,5 leta in dojenčka 5 mesecev.nevem kaj naj naredim,dam hčerko na jesen v vrtec ali domače varstvo?


vprašaj še svojo hčerko. pokaži ji vrtec in igrišče, malo razloži in boš videla. mi smo našo vpisali pri treh letih, ker je sama tako hotela. se mi zdi nekaj najlepšega, če gre v vrtec, ker sama tako hoče user posted image

(odgovor članu Liya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
21.2.2011 8:33:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 8:59:31   
kristinaj
zadnji čas za vrtec.. nič ne bi zgrešila, če bi jo že to šolsko leto dala..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Liya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 9:00:08   
kristinaj
škoda ker je nisi dala že to šolsko leto... lahko daš pa naslednje leto oba..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Liya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 9:38:36   
petruska
oba v vrtec

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 10:25:33   
Liya
Sem delala svoj čas v vrtcu in mi ni preveč pri srcu.
Za 11 mesečnika je pa malo prezgodaj.Tudi hčerka ne kaže interesa
za vrtec
Enkart sem šla mimo njega z njo ina ji lepo razložila,da bo šla ona v ta vrtec
in da kako je lušno in se imajo otroci lepo.Ko pa sva šle naslednjič mimo njega je pa začela jokat da ona pa ne gre v vrtec.Pa sva šle samo mimo njega na sprehod.



(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 10:43:06   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Liya

Sem delala svoj čas v vrtcu in mi ni preveč pri srcu.


Glede na to, da tudi tebi vrtec ni preveč pri srcu, ni čudno, da hčerki ni všeč. Kasneje, ko jo boš dala, težje bo. Jaz ne bi čisto nič kolebala. Vrtec in pika. Zakaj bi bil pri 11-ih mesecih otrok premajhen? Po mojih izkušnjah otrokom tam čisto nič ne manjka. Naša dva oba res zelo rada hodita in po kakšnem daljšem dopustu res že komaj čakata, da gresta nazaj med svoje prijatelje.

(odgovor članu Liya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 11:16:18   
Nika v službi
V šolo bo tudi zelo kmalu treba, pa všeč gor ali dol. Jaz bi jo dala v vrtec že letošnje leto, sigurno pa prihodnje. Saj bo potem itak kmalu šola. Za ta malega pa ni nobene potrebe, da gre že z 11-meseci. Če imaš možnost privat varstva, lahko komot ostane še malo doma. Prvo leto pa otrok res še ne potrebuje socializacije, s katero s tako rado opleta. Meni se zdi optimalni čas za vstop v vrtec 2 leti.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 11:17:48   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

V šolo bo tudi zelo kmalu treba, pa všeč gor ali dol. Jaz bi jo dala v vrtec že letošnje leto, sigurno pa prihodnje. Saj bo potem itak kmalu šola. Za ta malega pa ni nobene potrebe, da gre že z 11-meseci. Če imaš možnost privat varstva, lahko komot ostane še malo doma. Prvo leto pa otrok res še ne potrebuje socializacije, s katero s tako rado opleta. Meni se zdi optimalni čas za vstop v vrtec 2 leti.


Podpis!

_____________________________



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 11:47:06   
ksenija12
Glede na to, da je že 'velika', bi bilo fino, da gre jeseni, tako da jaz na tvojem mestu bi jo dala. Vsaj za tri dni na teden, da se privadi na življenje v skupini, 'okusi' malo vrtčevskega življenja.
Seveda pa je lahko doma do šole:), ampak potem ji bo praviloma še težje. Vsaj meni je bilo, ker kot majhna nisem bila v vrtcu, in je bil odhod v šolo precej travmatičen. Vzemita vrtec kot eno neobvezno dogodivščino, kot sem napisala, magari za nekaj dni na teden. Moje mnenje je, da je fino, če so otroci do 2.leta v domačem varstvu (če se le da) iz zdravstvenih razlogov. Po tem obdobju pa že rabijo družbo itd..in ne vidim nobenih zadržkov, da ne bi šli v vrtec.



_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 13:00:09   
kristinaj
moja dva sta šla hkrati v vrtec, tavelika z 2,5 leti, mali z 11m... sedaj gre mali lažje v vrtec kot tavelika, sicer travm nista imela, rada gresta a ona rabi več časa za slovo, pa kšnega ljubčka več...

in če potegnem črto je mali od vrteca fuuuul odnesel... kar se tiče socializacije, da o govoru ne govorim, ker šiba marsikaterega 4 letnika, pa ima komaj 2,5 leti... motorike, prehranjevanja, ..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 13:00:33   
annya
Jaz sem mamica skoraj 2 letne pupe in kmalu pričakujemo še enga dojenčka in bom rekla takole,po mojih izkušnjah sodeč, jaz mojih otrok ne bi dala v vrtec (tudi jaz sem delala v vrtcu)vsaj za zdaj še ne. To da je pri 3 letih zadnji čas da daš otroka v vrtec pa socializacija in takšne bedarije, vrjetno sama kot vzgojiteljica veš da je eno samo nakladanje. V primerih ko otroci nimajo res nobenega stika s sovrstniki bi mogoče znali nastati problemi, drugače pa se ni kaj bati. Bom konkretno opisala moj primer, hči se druži z nečaki/nečakinjami (ki jih ima cel kup), tukaj so sosedovi otroci oz. otroci prijateljic, veliko x grema na igrišče, tam si takoj najde prijatelje, tako da vsaj pri nas ni nobenga problema glede socializacije. Žal naše mame ne vejo da so otroci v vrtcih veliko x prepuščeni sami sebi...je pa spet vse odvisno od vrtca in vzgojiteljic...ene so otrokom kot druge mame, poskrbijo za malčke tako kot če bi bili doma ali še bolj!!!, spet druge jim vržejo igrače, jih dajo spat... oz. jih probajo zamotit z vsem možnim, samo da imajo mir!!!! 

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
21.2.2011 13:11:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu annya)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 13:16:35   
Liya
Se podpišem pod Annya

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 13:38:10   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Žal naše mame ne vejo da so otroci v vrtcih veliko x prepuščeni sami sebi...je pa spet vse odvisno od vrtca in vzgojiteljic...ene so otrokom kot druge mame, poskrbijo za malčke tako kot če bi bili doma ali še bolj!!!, spet druge jim vržejo igrače, jih dajo spat... oz. jih probajo zamotit z vsem možnim, samo da imajo mir!!!! 


Žalostno slišat tole. Še posebej, če si sama delala v vrtcu - če se je res dogajalo to, kar praviš, bi bilo prav, da bi ukrepala. Drugače se zadeve ne spremenijo.

Praviš, da so socializacija ipd. drugi razlogi ZA vrtce, čista bedarija? Da otrok enako veliko odnese od druženja na igrišču itd.? Žalostno, da nekaj takega reče vzgojiteljica (če sem pravilno razumela). Zakaj potem delitev na vzgojiteljice in varuške? Če je tako, kot praviš, ne potrebujemo vzgojiteljic, temveč le varuške, ker se tja hodijo otroci itak samo pazit (in je potem čisto vseeno, če poleg sedijo ene tete, ki o vzgoji in didaktiki nimajo pojma). Zato ne verjamem, da je to, kar opisuješ, stalna praksa. Ja, so izjeme. Obstajajo vzgojiteljice in varuške, ki se jim ne da ubadat z našimi malčki, vendar še vedno menim, da je večina takšnih, ki imajo rade svoje delo in naše otroke. Tako bom verjela vse dokler bosta moja otroka  hodila v vrtec s takšnim navdušenjem, kot sta hodila do sedaj.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 13:39:10   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Liya

Se podpišem pod Annya


Zakaj potem sploh sprašuješ za mnenje? Itak si si očitno svojega že ustvarila pred pisanjem tega postauser posted image

(odgovor članu Liya)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec da-ne
21.2.2011 13:47:51   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: annya

Žal naše mame ne vejo da so otroci v vrtcih veliko x prepuščeni sami sebi...je pa spet vse odvisno od vrtca in vzgojiteljic...ene so otrokom kot druge mame, poskrbijo za malčke tako kot če bi bili doma ali še bolj!!!, spet druge jim vržejo igrače, jih dajo spat... oz. jih probajo zamotit z vsem možnim, samo da imajo mir!!!! 


Žalostno slišat tole. Še posebej, če si sama delala v vrtcu - če se je res dogajalo to, kar praviš, bi bilo prav, da bi ukrepala. Drugače se zadeve ne spremenijo.

Praviš, da so socializacija ipd. drugi razlogi ZA vrtce, čista bedarija? Da otrok enako veliko odnese od druženja na igrišču itd.? Žalostno, da nekaj takega reče vzgojiteljica (če sem pravilno razumela). Zakaj potem delitev na vzgojiteljice in varuške? Če je tako, kot praviš, ne potrebujemo vzgojiteljic, temveč le varuške, ker se tja hodijo otroci itak samo pazit (in je potem čisto vseeno, če poleg sedijo ene tete, ki o vzgoji in didaktiki nimajo pojma). Zato ne verjamem, da je to, kar opisuješ, stalna praksa. Ja, so izjeme. Obstajajo vzgojiteljice in varuške, ki se jim ne da ubadat z našimi malčki, vendar še vedno menim, da je večina takšnih, ki imajo rade svoje delo in naše otroke. Tako bom verjela vse dokler bosta moja otroka  hodila v vrtec s takšnim navdušenjem, kot sta hodila do sedaj.



Absolutno se strinjam, pikica*. Lepo napisano.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec da-ne
22.2.2011 12:12:02   
Massa26
Vrtec - da.

Jaz sem bila pa pri prvi hčerki skeptična do vrtca in sva z možem govorila, da bo vsaj do tretjega leta doma ipd., no nazadnje je šla v vrtec z dvemi leti in brez vsakega problema. In zaradi dobre izkušnje je šla druga hčerka v vrtec celo že pri enem letu in je tudi super. Obe radi hodita, nimam občutka, da sta prepuščeni sami sebi itd., sem pa seveda razumna in vem, da se ne ukvarjajo cel dan samo z mojimi otroki (kar bi jim itak gotovo škodovalo).. itak pa tako otroci dobijo tudi nek občutek za skupnost...

V glavnem, včasih se mi je zdelo, da je vrtec bolj skrajna sila, če otroka res nimaš kam dat, sedaj imam pa o njem na splošno dobro mnenje. Seveda pa je veliko odvisno od konkretne skupine in vzgojiteljic..

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtec da-ne
22.2.2011 12:30:30   
spetko
Jaz imam 2leti starega sinčka in je v vrtcu od 11m ker nismo imeli žal drugih možnosti če vsi delajo, da pa dajam jih v neko varstvo k neki teti ki stane 500eur varstvo in nima pojma kaj ga učit in kaj ne ampak da ga samo čuva pa tudi ne hvala.
Žalostno da vzgojiteljice imate tako mnenje, pol kaj ste šle delat šolo za to oz. šle delat tako delo da ste dajale otrokom samo neki da se zamotijo...
brezveze tudi spraševat in odpirat temo če si si že ustvarla svoje mnenje...
V tem vrtcu kjer hodi moj sin pa mislim da dooosti odnese in se imajo zelo lepo, ker če ne ne bi hodil z užitkom v vrtec...in pri teh letih zna marsikaj več kot pa od moje kolegica hči ki jo pri 4letih še vedno ona hrani...
moj sin ima tudi ogrooomnnoo družbe..saj imam sama 6 sestričen in 2 bratranca in vsak od njih ima vsaj po enega otroka in so vsi nekje iste starosti max 1leto razlike, pa ima lahko vsak dan družbo..ampak ni isto...

noseča sem za drugim...in ga bom tudi dala v vrtec, če bo možnost z 2 leti, zaradi tega da se okrepi imunski sistem, če pa ne pa bo v redu tudi z 11m..

in upam da ne dobi takih vzgojiteljic kot ste tukaj komentirale in očitno same to počele (za tiste ki ste rekle da ste delale v vrtcu)..!!!!


_____________________________

9.1.2009 ob 02.31 se nama je pridružil sonček Tian
10.7.2011 ob 00.50 pa še en sonček z imenom Gael

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtec da-ne
22.2.2011 12:31:25   
spetko
aja in vrtec sigurno DA

_____________________________

9.1.2009 ob 02.31 se nama je pridružil sonček Tian
10.7.2011 ob 00.50 pa še en sonček z imenom Gael

(odgovor članu spetko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?