|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj narediti??
7.10.2010 19:50:25   
Drejcica
Danes sem prejela pismo,da morem plačati vrtec 315 in neke cente...pa me zanima kaj bi ve naredile na mojem mestu-sem trenutno brezposelna,oprostitev vrtca so mi pa odobrili od 1.10. za 9.mesec pa ne...in zdaj tega ne morem plačati ker je to res ogromna vsotauser posted image ...kaj bi naredile-a bi se obrnile na občino???ali kam????
Hvala vsem za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj narediti??
7.10.2010 20:08:14   
Dadi
Moja izkušnja je taka, da sem vedno ko sem bila brezposelna to javila v 8-ih dneh na občino in so mi takoj z naslednjim mesecem to upoštevali-izdali so novo odločbo. Oz., če sem javila do 5-ega v mesecu so mi še isti mesec poslali nižji račun. Itak sem tisti mesec dobila še plačo, tako da nam je sfolgalo.
Če ne pa pokliči v računovodstvo vrtca, pa povej kakšna je situacija. Mislim, da so razumni pa se bo dalo kaj dogovorit.
Pa kakšno fajn službo ti želim-jaz jo iščem, tako za ndč kar nekaj let (7.stopnja izobrazbe, vsi pogoji, ko so razpisi itd.)...Čeprav moram rečt, da mam zmeraj srečo in mi je vedno dana služba, ko se mi ena izteče.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj narediti??
7.10.2010 20:28:41   
Drejcica
hvala za odgovor..ja res upam da bo čim prej kaka služba...user posted image a kaj ko je tri mesece nazaj ko sem komaj končala z porodniško...user posted image  pa službe še ni...

sem klicala na računovodstvo pa mi je rekla da lahko plačam v treh obrokih...samo mi je ogromno za plačati 100 eur pa nekaj,ko pa mam še ostale čeke ki me znesejo okoli 200-300 (avto,zavarovanje,elektrika,telefon.......) dobim pa vsega skupaj 400 pa nekaj eur!kje pa je še hrana,oblačila...zdaj sem tak dva meseca bila brez vsega,razen dokladovuser posted image

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj narediti??
7.10.2010 22:14:53   
valerija77
drejčica, če si brezposelna in nimaš nobenih drugih dohodkov (na partnerja mislim), vloži na csd vlogo za izredno denarno pomoč in navedi za plačilo položnic, ali pa se obrni na karitas, ker tudi oni ti lahko pomagajo z plačilom položnic. Je preverjeno, moja kolegica tko naredi vsake tolko časa (za izredno 2x letno, 1x karitas).

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 7:30:30   
sončnica24
Na tvojem mestu bi tudi jaz šla na CSD in bi nesla položnico s sabo, se je pri nas že tudi zgodilo da je kdo ki je dobival socialno pomoč moral plačati 8. pl. razred, ker ni pravočasno oddal vloge in je potem preko CSD, dobil denar in je plačal.

Ne pa pozabit sedaj do 15. novembra ponovno vložit vloge za leto 2011, ker drugače boš spet dobila 8. plačilni razred.

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:43:53   
Drejcica
izredno sem zaprosila pred dvema mesecema ker nisem mogla plačati elektrike..torej mi ostane samo karitas!

hvala vam vsem za odgovore!

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:44:40   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Na tvojem mestu bi tudi jaz šla na CSD in bi nesla položnico s sabo, se je pri nas že tudi zgodilo da je kdo ki je dobival socialno pomoč moral plačati 8. pl. razred, ker ni pravočasno oddal vloge in je potem preko CSD, dobil denar in je plačal.


A ni tako, da so prejemniki DSP oproščeni plačila vrtca?

Drugače pa: nikakor ne razumem, da ljudje 'pozabijo' narediti nekaj za svojo korist (beri: pravočasno vložiti vlogo), nato pa iščejo načine, kako se izogniti kazni za svojo pozabljivost.

In da potem CSD še plača polno položnico! To se mi pa res zdi preveč!

Drejcica,
če pa ste bili uvrščeni v tako visok razred, da ste dobili tako visoko položnico, pa imate verjetno v družini kar visoke dohodke.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:45:49   
Drejcica
sem pozabila vprašati zakaj pa morem do 15.novembra vložiti not ponovno...ko mam od 1.10-31.12.oprostitev!?

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:49:37   
petea
Mimogrede, Drejcica:
od kdaj si brezposelna?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:50:53   
petea
Drejcica,
zato, ker si zdaj dala vlogo za preostale mesece tega koledarskega leta, do 15. novembra pa je potrebno dati vlogo za znižano plačilo vrtca za naslednje koledarsko leto.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:51:31   
Drejcica
nimamo velikih dohodkov-samo soc.pa pred tem sem mela starševski dodatek!

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:52:07   
oka

IZVIRNO SPOROČILO: Drejcica

sem pozabila vprašati zakaj pa morem do 15.novembra vložiti not ponovno...ko mam od 1.10-31.12.oprostitev!?



Ja, ker bo to vloga za leto 2011, zato nikar ne pozabi.

Kaj pa če greš osebno do računovodkinje ali vodje vrtca, skupaj z dokazili o prejemkih in jima razložiš situacijo?

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:52:39   
Drejcica
brezposelna sem bila par mesecev predno sem rodila,pa zdaj  tri mesece!

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:53:08   
petea
Starši, ki prejemajo denarno socialno pomoč po predpisih o socialnem varstvu, so oproščeni plačila vrtca.

< Sporočilo je popravil petea -- 8.10.2010 8:54:54 >

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:54:31   
oka
nimamo velikih dohodkov-samo soc.pa pred tem sem mela starševski dodatek!


Ja od kje pa potem tak znesek? V bistvu nočem vrtati ampak a si ti res dobro pogledala odločbo?

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 8:56:19   
petea
Poleg tega bi v vlogi lahko napisala, da živite v težkih razmerah, kar bi dokazala tudi s prejemom izredne soc. pomoči, in na osnovi tega bi ti občina že za sept. lahko znižala plačilo.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:01:33   
Drejcica
mi je glih rekla v računovodstvu (po tel.sem klicala),ker sem par dni zamudila na rok morem plačati 80% za vrtec,20 % mi pa plača občina user posted image  ! nimam pa nobenih drugih dohodkov,

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:02:27   
petea
O.K.,
glede na zapisano je s septembersko položnico nekaj zelo narobe.

1. A si pogledala prejeto odločbo, v kateri razred so vas razvrstili?

2. A si k vlogi priložila potrdili, da si (bila) lani pred in letos po porodniški prijavljena na zavod za zaposlovanje?

3. A si k vlogi priložila dokazila o težkih socialnih razmerah v družini?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:04:29   
TomTaylor
Uf, kar visoka cifra, tolk niti jaz nimam vrtca za plačat, pa (HB) imam službo. Ali imaš do vrtca še dolg od prej, ali pa so bili tvoji prihodki, od katerih so ti obračunali plačilni razred, precej...hm...zadovoljivi. Ne vem, enostavno mi ne gre skupaj.
Položnic za plačat imam pa tudi jaz nekaj takega ja - največ naneseta ravno obrok za avto in zavarovanje zanj. Tko kot pri tebi ne?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:07:12   
petea
Imaš za zamudo oddaje vloge kak dober razlog?

Koliko dni si zamudila rok?

< Sporočilo je popravil petea -- 8.10.2010 9:09:48 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:09:54   
Drejcica
1.sem še enkrat šla skozi odločbo,pa nič ne piše v katerem plačilnem razredu smo ampak da mi je,citiram iz odločbe: vlagateljici.......je na podlagi vloge za znižano plačila vrtca,za otroka....začasno določena oprostitev plačila za program vrtca in sicer za čas od 1.10.2010 do 31.12.2010.
2.sem priložila vse da sem brez zaposlitve,odločba od CSD

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:11:13   
KIKI****
Meni se je tudienkrat zgodilo, da sem pozabila hčero vpisat na list za znižanje plačila in to ravno takrat ko sem imela v vrtcu 2 otroka (torej za 1 brezplačno).
Glede na to da sem ponavadi jaz tista ki obveščam vse prjatlce da ja katera ne pozabi kake vloge oddat, se je potem zgodilo da sem sama pozabila vpisat hčero. Po 1 mesecu so me klicali z občine naj se takoj oglasim pri njih.

Žal so lahko zamaknili vpis podatkov za 1 mesec nazaj, za 2 pa ne (mene so klicali februarja (torej bi morala plačat za 2 meseca 8. razred)). Povedali so mi, da naj na občino pošljem dopis, v katerem prosim za polovično plačilo, ali plačilo na obroke, za pomoč pri plačilu, kakorkoli.

Jaz sem vlogo poslala in potem po 1 tednu dobila odločbo in sem dobila položnico za 4. razred (130 € za kombiniran oddelek). Bla je dobra šola, ampak tko pač je, HB so mi šli na roko, drugače bi plačala polno.

Jezna ko muha sem bla takrat samo zato, ker sem 1 teden prej naletela na radar (1. sploh da so me v 9 letih ustavli) in plačala 250 € državi zarad prehitre vožnje.

No tkole sem v 7 dneh "zapravla" 255 €. Sama sem si bla kriva. Ampak vseeno menim, da če je možnost ne glede na pozabljivost, vsi smo ljudje, probaj najti rešitev, jaz sem to urejala na oddelku občine, kjer oddajamo vloge za znižana plačila vrtca.

lp,

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:13:02   
Drejcica
nimam dolga,ker moja punčka letos prvič hodi v vrteca-je komaj stara 1 leto pa 3 mesece...

zakaj sem zamudila...nisem vedla oz.mogoče sem se premalo pozanimala kdaj je rok za oddajo vloge

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:13:39   
petea
Za koliko dni si zamudila rok?

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
8.10.2010 9:16:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Drejcica)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?