|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 8:38:52   
zita
Imamo pravkar 5 letnika in hkrati pričakujemo drugega otroka. Še pred letom dni je bil sin čist navdušen nad dojenčki,  potem je zadeva potihnila in sedaj ko smo pripravljali da mogoče bo dojenček, pa nato povedali da je pa v trebuhu res dojenček je kar malo zadržan. Sicer sva se z možem odločila, da ga ne sprašujeva , da mu pustiva čas, da sam premelje zadevo in ko bo čas, bo sam začel postavljati vprašanja. V vrtcu ima sicer par sošolcev, ki prav tako pričakujejo bratca/sestrico, ampak on še ni povedal in tudi rpavi, da bo povedal takrat ko ga bomo dobili. Res ej, da se mi trebuh ne pozna še tako izrazito, je pa zadnjič v trgovini z nosečniškimi oblačili prav z veseljem božal nosečniški trebuh na lutki in se prav smejal zraven. Ne vem, so to samo njegovi začetni občutki ali so zaznati že "težave" na vidiku ? Naj povem, da sem sama dobila brata pri starosti 7 let in pred njegovim rojstvom še slišati nisem hotela o kakšnem bratcu, v trenutku ko se je rodil je pa bilo vse v najlepšem redu.
Hvala za kakšen nasvet, izkušnjo..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 9:13:16   
Bonnie_RR
Ko sem zanosila, je bil mali star 3 leta in pol in je bil ful navdušen. Najprej si je ful želel bratca Žana (druge opcije sploh ni dopuščal), ko pa smo izvedeli, da bo sestrica, je pa to čez kak teden že čist lepo sprejel.
Vmes sta celo zanimanje in navdušenje nad sestico nekam izginili, saj se mu je vsa nosečnost čist predolgo vlekla. No, na koncu sem rodila mesec dni prej, mali pa sestrico naravnost obožuje in obratno. Nanjo ni bil nikoli ljubosumen, skoz jo carta in lupčka, mi kaj pomaga pri kakšni stvari, kaže ji igračke, ji kaj zapoje, pripoveduje, kaj so počeli v vrtcu...
Skratka, midva sva pričakovala malo ljubosumja, občutka zapostavljenosti ipd., pa sva, na srečo, doživela ravno nasprotno. Mali je do sestrice ful zaščitniški, če on kaj dobi, mora še ona...
Super je.user posted image


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 9:20:14   
*miska.mcc*
moja prva 2 sta sicer narazen 27 mesecev. starejsemu sem vedno govorila, da bo ON  dobil bratca/sestrico. in ne mami in oči se enega otrocka. vedno sem ga vkljucevala v priprave na prihod dojencka. zbral je dude, flaske, igracke, oblekice. vse kar smo kupili, je on izbral.
vedno sem mu govorila, da bo dojencek njegov. skrbet za njega pa mu bom pomagala.
in predno se je tadej rodil sem naskrivaj kupila 1 cesto z avtomobilcki in jo nesla s sabo v P. in ko je prisel pogledat bratca, sem rekla, da je igraca darilo od tadeja.

ma do danes ni domen pokazal niti pikice ljubosumnosti.

zdaj, ko sem bila tretjic noseca, pa sta bila fanta ze tako velika (6 in 8), da sem jima lepo realno razlozila. seveda sem ju zopet vkljucevala v priprave. in tudi tokrat sta sestrico res lepo sprejela in jo se vedno sprejemata. kar malo prevec, no. :)


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 9:24:28   
*miska.mcc*
nasa 2 sta vcasih prav obupna. vse ji k riti zneseta, cartata, hecata. mene na.p.i z***, ce tamala joka, ces da sem ful nesranma in grda, ker tisti trenutek ne zletim do nje itd. itd....

tako, da ima nasa tamala vse preddispozicije, da postane ena razvajena izkoriscevalska afnica.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 12:29:32   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

nasa 2 sta vcasih prav obupna. vse ji k riti zneseta, cartata, hecata. mene na.p.i z***, ce tamala joka, ces da sem ful nesranma in grda, ker tisti trenutek ne zletim do nje itd. itd....

tako, da ima nasa tamala vse preddispozicije, da postane ena razvajena izkoriscevalska afnica.user posted image

Uf, to mi je pa nekam znano user posted image


_____________________________



(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 15:52:40   
mayci
zita, tudi mi imamo 5 let razlike med otrokoma, avgusta smo dobili drugega otročka. Naš 5-letnikje že tudi eno leto prej "navijal" za user posted image in ko sva mu povedala, da je v trebuščku, je bil zelo vesel. Skupaj smo se pripravljali, nakupovali, gledali slikice iz uz....in pričakovanje je v njm samo še naraščalo. Da o tem, kako je bil presenečen, ko je začutil prve brce, sploh ne govorim..user posted image
Že od prvega dne, ko se je naša pupa rodila, je navdušen nad njo, ljubosumja ni bilo. Sva se pa res tudi po porodu zelo trudila, da je imela ogromno pozornosti, še malenkost več kot prej..user posted image Darila mu pa nismo kupovali (za v porodnišnici), ker se nam ni zdelo potrebno. No, dobil je enega Bakugana, da se je malo dlje zamotil v času obiskov v porodnišnici...user posted image
Želim ti lepo pričakovanje in veliko lepih trenutkov z obema tvojima srčkoma.user posted image


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 16:00:45   
Gina
Lepo so se sprejeli moji otroci. V bistvu je pa to odvisno predvsem od karakterja otrok. Ta srednja je ljubosumna na ta velikega, ji je prehuda konkurenca (razlike med mojimi otroki je toliko kot pri miški mc) na ta malega pa ne. Fanta nista nič ljubosumna na nobenega. Karakter, nič drugega ne odloča o tem.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 16:03:35   
sanelaa
MI imamo 20 mesecev razlike, pa je prvi sin čisto lepo sprejel drugega. Brez problemov.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 19:54:40   
Ileus
Bom pa še jaz napisala, da malo pokvarim idilo - imamo 2,5 let razlike, dve punčki, pa je starejša prve pol leta spraševala, kdaj bomo dojenčka nesli nazaj v bolnico, potem pa se je udala v usodo, ampak kakšne strašne sestrske ljubezni med njima zaenkrat (dobro leto od rojstva ta male) še ni.... starejša se "spomni", da ima sestrico samo, ko se v vrtcu njeni prijatelji zapodijo k ta mali in skačejo okoli nje, potem pa kar od nekje strašen napad "sestrske ljubezni", objemanja, poljubljanja, razlag "to je moja sestrica"...v trenutku, ko pa publika izgine, izgine tudi ta strašna ljubezen :)))

Pravzaprav je še toliko huje zdaj, ko je ta mala začela kazati svoj karakter in trmoglavost - se ne pusti več komadirat in jemat igrač, ampak se postavi zase in potem včasih vpitju ni konca.

Sem še optimist, da se bo zadeva kaj izboljšala, ampak na trenutke sem pa kar fouš, ko berem, kako so starejši lepo sprejeli mlajše.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako je prvi otrok sprejel naslednjega?
9.11.2010 20:46:36   
izgubljena_ovcka
Tudi pri nas je 22 mesecev razlike med bratcema in zaenkrat *tok,*tok* niti enega samega izpada ljubosumja. Starejši ima bratca nadvse rad, če joka in ga jaz ne slišim mi pride povedat, če sta na tleh in mlai trmoglavi, mu strejši da kakšno svojo igračko, da bi nehal jokat in podobno. Večkrat ga poboža, mu da poljubček, vsak dan mu zaželi lahko noč, zjutraj pride najprej njega pogledat...

Stara sta pa dve leti in štiri mesece (kmalu bo 5) in 7 mesecev.

(odgovor članu Ileus)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?