|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   6-mesečnica noče piti
30.11.2010 12:41:04   
charlyka
Pozdravljene mamice!

Moja 6 mesečna navihanka je odlično sprejela GH. Uvajati sem začela pri 5 mesecih, poje vse kar ji daš, ni nič zbirčna, poje ogromne količine in se jezi, če žlička ne pride hitro do njenih ustec user posted image

Težava (če sploh user posted image ) pa je v tem, da noče nič pit. Ponujam ji prekuhano vodo, čajeka, pa nič. Nekajkrat povleče cucelj, potem pa kar ven pljuva in se kremži. Tu pa tam popije malo več in sicer sok od kuhanih jabolk, to pa je tudi vse. Sicer vem, da dobi tekočino tudi v zelenjavni kašici in naribani jabolki, vendar ne vem, če je to dovolj. Dojiva se še dopoldan, zvečer in ponoči.

Hvala za vaša mnenja in izkušnje. Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 6-mesečnica noče piti
30.11.2010 13:28:08   
mini86
otrok dokler je dojen dobi s tem čisto dovolj tekočine..pač ponujaj in ko zalaufa zalaufa..ko boš prenehala oz zmanjšala z dojenjem se bo tudi to popravilo..v čem pa ji ponujaš..ker če v flaški je sedaj sigurno nau sprejela..probaj navaden kozarček, slamico, aventov lonček..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 6-mesečnica noče piti
30.11.2010 13:52:57   
kristinaj
kolikor se spomnem sta tudi moja dva zelo malo pila, tam okoli deci na dan vsega skupaj... od kolegice pa po tri flaše od dva deci... zgleda da eni več pijejo drugi manj....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 6-mesečnica noče piti
30.11.2010 15:07:10   
deveta
Se tudi jaz pridružujem mnenju min86i in kristinaj: nič hudega če noče. Tudi naša ima 6 mesecev in se sicer s flaško zelo rada igra (ena najljubših igrač), spije pa skoraj nič. nekoliko bolj zabavno ji je, če ji nekoliko tekočine iz flaške dam v pokrovček od flaške in pol spije ven iz pokrovčka. vendar količine so vseeno majhne. Do zdaj je spila največ 60 ml na dan. Običajno spije 20-30 ml, včasih tudi nič. Ona že ve, punojeno ima, ko bo pač bo.user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 6-mesečnica noče piti
30.11.2010 20:13:10   
Barbara_L
Pol pa bod pameten. Moj spije tudi liter in pol na dan ampak izključno v posteljici. Drugače vmes ne pije sploh. Tako različni so.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 6-mesečnica noče piti
30.11.2010 20:28:20   
deveta
ojoj barbara, tvoj spije več kot jazuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 6-mesečnica noče piti
30.11.2010 21:05:12   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: charlyka

Pozdravljene mamice!

Moja 6 mesečna navihanka je odlično sprejela GH. Uvajati sem začela pri 5 mesecih, poje vse kar ji daš, ni nič zbirčna, poje ogromne količine in se jezi, če žlička ne pride hitro do njenih ustec user posted image

Težava (če sploh user posted image ) pa je v tem, da noče nič pit. Ponujam ji prekuhano vodo, čajeka, pa nič. Nekajkrat povleče cucelj, potem pa kar ven pljuva in se kremži. Tu pa tam popije malo več in sicer sok od kuhanih jabolk, to pa je tudi vse. Sicer vem, da dobi tekočino tudi v zelenjavni kašici in naribani jabolki, vendar ne vem, če je to dovolj. Dojiva se še dopoldan, zvečer in ponoči.

Hvala za vaša mnenja in izkušnje. Lp


Pri nas je situacija skorajda identična. Js ji večkrat naredim čežano, pa vodo oz. tekočino dodajam k jedem. Je bil pa tavečji enak, s tem da se ni dojil, ampak je vseeno začel malo bolj piti (to je več kot pol deci na dan) šele od 1 leta naprej.


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 6-mesečnica noče piti
30.11.2010 21:25:14   
Katy78
Moj še danes malo pije, ne vem če spije 3dcl na dan. No, kakšen dan tudi več, ampak to so redki dnevi. Ima pa pleničke vedno polulane in to orenk tako da očitno dobi dovolj. Tudi juhe ipd. so tekočina.

Ko pa sem uvajala GH, pa ni pil drugega kot mleko (AM), enostavni ni hotel.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
30.11.2010 21:31:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 6-mesečnica noče piti
2.12.2010 12:10:17   
charlyka

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

otrok dokler je dojen dobi s tem čisto dovolj tekočine..pač ponujaj in ko zalaufa zalaufa..ko boš prenehala oz zmanjšala z dojenjem se bo tudi to popravilo..v čem pa ji ponujaš..ker če v flaški je sedaj sigurno nau sprejela..probaj navaden kozarček, slamico, aventov lonček..


Ja, ponujala sem v flaški do zdaj. No, včeraj smo preizkusili magični lonček - je bil interes večji, najbrž zaradi pisanega lončka, ampak še vseeno je šlo zelo malo dol po grlu.

No, vsekakor bom ponujala in ponujala še naprej, tako kot ste vse ostale napisale.

Kaj pa je po vašem mnenju najbolje dajat za pit? Čaj, vodo ali kakšne frutek sokove?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 6-mesečnica noče piti
2.12.2010 13:28:28   
divans1
Jst mu dajem že od samega začetka nesladkan čaj in ga zelo rad pije. Me pa zanima, da še tle vprašam, kakšna je razlika med flaško za učenje pitja in magičnim lončkom?

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 6-mesečnica noče piti
2.12.2010 21:59:11   
izgubljena_ovcka
Če ima dojenja dovolj ne rabi drugega. Dojenček, ki je žejen, pije. Če ni žejen, ne pije. Simpl. user posted image

Naš starejši ni popil kapljice čaja, soka, vode, česarkoli do 14, ko je bilo dojenja konec. Od takrat naprej pije normalno.

Mlajši se pri 8m doji bistveno manj kot se je starejši in popije cca 2 deci tekočine na dan (iz kozarca, po žlici, redko iz flaške).

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 6-mesečnica noče piti
2.12.2010 22:03:11   
Aja1
Naša bo stara 10 mesecev in tudi nič ne pije. Vodo ji dodajam v kašice, da vsaj tako dobi nekaj tekočine. Sicer se še doji, ampak vidim, da se občasno muči, ko kaka.

_____________________________




(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 6-mesečnica noče piti
3.12.2010 10:00:43   
ledenaa
če otrok ne pije še ne pomeni da dobi premalo tekočine. Juhe,mleko ,sadje in še in še so tekočine

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 6-mesečnica noče piti
4.12.2010 21:09:16   
izalina
Naša 6 mesečnica tudi ni hotela piti tekočine po flaški. Tekočino sem ji ponujala vsak dan, a če je spila 20 ml sem bila noro vesela. Ko smo pa začeli z GH se je ponoči začela zbujati tudi 3x na noč. Vsakič je bila noro lačna (žejna), vendar je hotela samo mleko. Voda,čaj ni šans. Kljub temu, da sem ji kuhala juhe, dodajala tekočino k GH se je ponoči še vedno zbujala. Poskušala sem 4 vrste čajev, vodo, doma narejene sokove razredčene z vodo, kompot. Nič ni hotela.
No sedaj pa že tretji dan spije 1,5dcl toplega kompota (jabolko+sliva). Vendar mora biti res topel, že kar malo vroč. Če ni res toplo ne spije nič. No in so tudi noči veliko boljše. Zbudi se samo 1x, proti jutru. Tako, da ni vse v juhah, mleku, sadju....preveč je sladko in otroka po mojem to ne odžeja zadosti.
Jaz sem res vztrajala in večkrat dnevno ponujala tekočino, ponavadi kar takrat, ko je bila že malo lačna. če naredi 3 požirke, je bolje kot nič. Pet krat na dan tri požirke je pa že malo. Počasi se že navadi. Vsaj pri nas je bilo tako.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?