|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kopanje v bazenu
4.4.2012 14:20:28   
tamaalaa
Pozdravljene!user posted image

Za prvomajske počitnice se odpravljamo v Čateške toplice, naša user posted image bo takrat stara dobre 3 mesece...zanima me, kdaj se otroček lahko začne kopati v bazenu in če bo takrat naša user posted image  še premajhna?

Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kopanje v bazenu
4.4.2012 14:30:50   
kimica86
Komot se lahko tvoja user posted image kopa v bazenu, ker tudi mamice hodijo s svojimi dojenčki na telovadbo v bazenu od njihovega 3 mesca.. Glej pa, da bo bazen imel vsaj 30-32°C, da ne bo tamali mraz- ravnaj se po temperaturi v banjci, ko jo kopaš user posted image

(odgovor članu tamaalaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kopanje v bazenu
4.4.2012 14:46:04   
tamaalaa
aha hvalauser posted image  ja zaenkrat vročine ne prenaša prov fajn, tko da jo tudi doma v malce hladnejši vodi (kot bi jo bilo treba kopati) kopamo in veliko bolj uživa, tko, da upam, da ne bomo imeli problemovuser posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kopanje v bazenu
4.4.2012 15:19:55   
kimica86
No ja.. Idealna temperatura za kopanje v banjici naj bi bila od 32-37°C.. Naša ima najraje, če je nekje vmes user posted image
Ampak glej, da bo v bazenu, ki ima vsaj 29-30°C user posted image

(odgovor članu tamaalaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kopanje v bazenu
4.4.2012 15:34:24   
lily32
Pediatri odsvetujejo kopanje v bazenih v prvih mesecih, naj bi počakali vsaj do 4. ali 5. meseca, nekateri celo do 10. meseca. Pri 3 mesecih otrok še ni dovolj odporen na različne bakterije, ki se pojavljajo v bazenih in lahko pride do hudih okužb sečil in dihal.

Preberi tu: http://med.over.net/forum5/read.php?46,1591545

< Sporočilo je popravil lily32 -- 4.4.2012 15:45:55 >

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kopanje v bazenu
4.4.2012 20:05:39   
naja17
Moj je star že eno leto in ga še nisem dala v bazen in sem mnenja, da tako mali user posted image nikakor ni za v bazen. Mi smo bili v toplicah, ko je bil 3,5 mesece, sva mu napihnila njegov bazen in notri s čebričkom nanosila vodo s tuša in toplo, mu dala obroč in je užival...

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kopanje v bazenu
4.4.2012 20:10:18   
kimica86
Mahhh.. To je vse stvar posameznika, kot se odloči.. Nekateri celo svetujejo to telovadbo z dojenčki v bazenu, ki je primerna od otrokovega 3 meseca starosti..

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kopanje v bazenu
4.4.2012 20:28:49   
tamaalaa
ne sj prav v hladen bazen jo nebi dajala...tudi, če jo bomo jo bomo v dopoldanskem času, ki je še najmanj obiskovalcev in voda dokaj čista, bomo pa videli kako bo, glede na to, da bo za prvomajske praznike zna biti precej obiskovalcev in jo pol skor gotovo ne bomo, ker res ne želim, da kaj stakneuser posted image
je pa seveda tako kot je kimica rekla stvar vsakega posameznika kako se odloči, nekateri priporočajo, drugi pa odsvetujejouser posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kopanje v bazenu
5.4.2012 8:39:29   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Nekateri celo svetujejo to telovadbo z dojenčki v bazenu, ki je primerna od otrokovega 3 meseca starosti..


Svetujejo tisti, ki s tem služijo, odsvetujejo tisti, ki jih skrbi za otrokovo zdravje. Otrok do 3. meseca še nima zgrajenega imunskega sistema in je zelo dovzeten za okužbe.

Pa še nekaj je: tisti, ki pripravljajo pripravljajo tečeje plavanja za dojenčke (za dojenčke od 6. meseca dalje) kontrolirajo vodo 1x/uro, jo prefiltrirajo 4x na dan ..., v toplicah pa vodo kontrolira 1x/mesec - razlika je očitna. user posted image

Se pa strinjam, vsak se odloča po svoje, jaz vem, da nisem želela tvegat in sem ju prvič peljala, ko sta imeli 8 oz. 10 mesecev.



(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kopanje v bazenu
10.4.2012 7:06:55   
Hope2
Tako malega tudi jaz ne bi dajala v bazen, se strinjam z lily32. Je velika razlika med bazeni.

Mi smo z našim šli prvič v čateške nekje okoli 1 leta in potem še parkrat do 3 leta. Vedno dobi rdeče pikice po telesu in izsušeno kožo. Dobita pa jih tudi moja nečaka. Meni se zdijo te bazenske vode preveč agresivne za 3 mesečne dojenčke. Na eni strani večina pretirava in ne vozi tako malih po trgovinah- ker bacili očitno kar skačejo po zraku direkt v vozičekuser posted image , po drugi strani pa bi jih namakali v polulalne, klorirane, glivične bazene in ležalnikeuser posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kopanje v bazenu
10.4.2012 7:36:41   
aprilčica07
Tako male ne bi dajala v bazen. Naša je bla prvič pri skoraj dveh letih in je kljub vsem "preventivnim" ukrepom staknila uroinfekt ( potrjeno iz bazena, bli sva  4 dni v bolnici).  Sicer pa je odvisno od otročka do otročka, ta velik je bil prvič pri 8 mesecih, pa je blo vse ok.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kopanje v bazenu
10.4.2012 9:33:14   
pokamoka
Pozdravljene
Na difu, kjer imajo plavanje dojenčkov, se le to izvaja od šestega meseca dalje v bazenu, ki je namenjen samo temu dejanju. Bazen je manjši, vodo pa nadzirajo in testirajo enkrat tedensko. Temperatura vode je 32 stopinj, temperatura ozračja pa nekaj več. Tak da je vse zagotovljeno, da do bolezni ne bi prihajalo. Tudi starši, ki vozijo dojenčke na plavanje, dobijo natančna navodila, kdaj otrok ne sme priti na plavanje.
Jaz trimesečnika ne bi dala v bazen... Saj se bo do onemoglosti lahko naplaval nekoliko kasneje...

lp

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?