|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Olje?
19.1.2011 9:10:00   
lilDragon
Punce, eno pomoč prosim. Sem brala kao, da naj se malčkom dodaja tudi olje v hrano, ko že sprejmejo nekaj okusov. Jaz sicer že za naju precej brez olja kuham, dobro nisem pa neki ful anti. Samo ni mi jasno, kaj potem mu krompirček popažim al kaj? Al daš tisto žličko olja kar h kašici (ob tej ideji, moram priznat, se mi želodec obrne).

Sej verjetno zveni trapasto tole, samo ... user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Olje?
19.1.2011 9:13:46   
Anonimen
o poemni, da prepražiš meso ali zelenjavo na olju, recimo na eni žlici olivnega olja, ali pa da v pire krompir daš malo masla...

(odgovor članu lilDragon)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Olje?
19.1.2011 9:19:31   
lilDragon
Aha, ok, to zveni logično. Hvala! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Olje?
19.1.2011 11:19:32   
kristinaj
na olju pocreš :))), npr. česen za mineštro, nekateri čebulo, maslo v pire krompir ipd..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu lilDragon)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Olje?
19.1.2011 13:58:41   
deveta
jaz pa ponavadi zelenjavo pokuham v malo vode s krompirjem ali rižem... in dam na koncu žličko "svežega" olivnega olja not. To sem delala predvsem na začetku, zdaj ko že malo bolj "odraslo" je, pa ji večkrat malo popražim kaj na olju in pol kuham naprej. Saj ko vse zmešaš, se tista žlička olja čisto izgubi not, tako da ne bo panike za tvoj želočekuser posted image user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Olje?
19.1.2011 14:15:57   
lilDragon
hehe, ne, sej popraženo mi je ok. Sam tko, drugač se mi pa zdi mal bljak ;)

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Olje?
19.1.2011 15:11:40   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: lilDragon

hehe, ne, sej popraženo mi je ok. Sam tko, drugač se mi pa zdi mal bljak ;)

Zakaj pa user posted image A v solato ne daš olja? In dejansko je mišljeno, da zelenjavo zabeliš na koncu - torej s surovim oljem. Olivnim, recimo. Ali pa repičnim. Olivno olje recimo je najbolj zdravo ravno neobdelano na vročini.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu lilDragon)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Olje?
19.1.2011 15:24:26   
lilDragon
hm ... ja, dejansko ne dajem olja na solato. Stara navada, doma nismo dajali. Brez soli ne morem, olje pa ni problem (vem, ja, "superzdravo" user posted image )

Ampak dobro, zdej ko si me opomnila, poleti pa, na kakšne grške solate. Zgleda se mi že mal možgani kisajo, ko že toliko časa nisem mladega sira jedla. Hvala za opomin. user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Olje?
19.1.2011 16:23:20   
Putka
Maščobe so nujne, ker se sicer v maščobah topni vitamini ne absorbirajo dobro.. Tako da malim otrokom neke dietne hrane brez maščobe ni treba kuhat.. Lahko dodaš na koncu kuhe žličko oljčnega ali arganovega olja, skuhaš mastno ribo, ni treba pa cvret ali pražituser posted image

Tudi za nas odrasle, recimo zelenjava brez maščobe, ampak določeni vitamini se brez malce olja sploh ne morejo izkoristit..

(odgovor članu lilDragon)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Olje?
20.1.2011 14:23:44   
alesha
Enkrat sem na med.over.net prebrala, da so maščobe bistvenega pomena za rast, tvorbo hormonov... življenje brez maščob za otroka ni in naj bi ga potreboval 30 g na dan (odrasli 20 g na dan).

Jaz svoji vsak dan pri kosilu dodam olje, enkrat olivno, drugič repičino, laneno, bučno, ker vsak ima nekaj kar drugo nima. Včasih dodam že med kuhanjem, včasih dodam potem, ko ji hrano pretlačim,... različno. In sigurno olje samo izboljša okus, ne pa da je bljak. Itak je pa to v tako majhnih količinah, da ni noben problem.


_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Olje?
21.1.2011 9:50:21   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

Maščobe so nujne, ker se sicer v maščobah topni vitamini ne absorbirajo dobro.. Tako da malim otrokom neke dietne hrane brez maščobe ni treba kuhat.. Lahko dodaš na koncu kuhe žličko oljčnega ali arganovega olja, skuhaš mastno ribo, ni treba pa cvret ali pražituser posted image

Tudi za nas odrasle, recimo zelenjava brez maščobe, ampak določeni vitamini se brez malce olja sploh ne morejo izkoristit..



Točno tako in tako kot je napisala alesha. A,D,E,K vitamini so topni samo v maščobi, poleg tega so maščobe pomembne za razvoj možganov, za presnovo različnih snovi v telesu. Praženja in cvrtja niso tako zdrava, kot žlička olja v kašico. bOLJ SE ti lahko obrne želodec ob praženi ali cvrti hrani. Ne samo da je težka, ampak tudi olje spremeni svojo sestavo in izgubi na hranilni vrednosti. Poleg tega je pomembno razmerje omega3 in omega6 maščob (oboje je pomembno ne samo omega3, ap pravilno razmerje). Omega3 pa se na visokih temperaturah precej uničijo, pa začnejo prevladovati omega6- vodi lahko v debelost. O teh maščobah in zakonitostih, bi lahk cel dan pisaluser posted image
Zdaj če se odraslemu obrne želodec, še najbrž ne pomeni, da tega otroko ne boš ponudil. Saj meni se obrne želodec, če bi mogla pit AM ali svoje mleko, pa ga otroku vseeno privoščimuser posted image . Moj je občasno jedel kupljene zelenjavne kašice, pa se mi je želodec obračal, ampak njemu je bilo dobro, ker nismo zelenjavarji, se mi je dvignilo tudi ob doma kuhanem brokoliju. Glej raje zdravje otroka, kot svoj želodecuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2011 9:52:55 >

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Olje?
21.1.2011 13:40:57   
deveta
Pa saj ni lilDragon tako resno mislila, da se ji obrača želodec in da otroku ne bi dajala olja. Samo vajeni ga niso doma, otročku pa bi ga dala, pa je malo firbcalauser posted image . Tako si jaz razlagam njeno vprašanje.
Sicer pa mi uporabljamo skoraj izključno olivno olje (srovo, za kuhanje, praženje, pečenje), ker ga imamo doma našega. Za peciva pa sončnično in za cvrtje sončnično, le da ne cvremo skoraj nikoli.
Tamali pa dajem samo olivno, samo zanjo mi ni, da bi kupovala še nevem koliko različnih olj. 

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Olje?
21.1.2011 21:05:21   
lilDragon
deveta, zelo prav si razlagaš. user posted image   hvala.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Olje?
22.1.2011 9:25:24   
kamelija
Zdravo punce. Sem mami 5 mesečne punčke in GH že uspešno uvajamo. Zanima pa me kdaj lahko začnem uvajat maščobo v hrano?
Lahko že kar začnem?

(odgovor članu lilDragon)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Olje?
22.1.2011 15:50:14   
nusi
jaz sem z gh začela pri 5,5m po 14 dneh je jedel tudi olje (olivno).

(odgovor članu kamelija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Olje?
23.1.2011 20:55:48   
deveta
Jaz sem ji tudi po petem mesecu že začela dajat olivno olje. Eno čajno žličko v zelenjavno kašico.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Olje?
26.1.2011 11:42:56   
charlyka
Enako.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Olje?
26.1.2011 12:14:11   
divans1
Enako.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Olje?
26.1.2011 13:11:33   
natasarobi
Olje sem dala tretji teden po začetku uvajanja.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?