|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačilo vrtca za drugega otroka
13.1.2011 19:00:36   
TomTaylor
Stvar je sledeča:
- s 1.9. smo obe vpisali v vrtec z vsemi vlogami in to, za mlajšo sem dala vlogo za oprostitev plačila
- dobila odločbo, da se taveliki en razred zniža, tamlajša ima zastonj
- s 13.9. sem za mlajšo dobila podaljšano porodniško, zato sem jo v skladu z dogovorom ravnateljice vrtca za 3 mesece "odjavila" - ne izpisala, ampak odjavila (še vedno je bila vpisana, vendar je njen vpis "miroval")
- dobila sem novo odločbo, ker je pač prišlo do spremembe, tavečja je zato padla spet nazaj v 1 razred više.
- s 15.11. sem oddala vlogo za znižanje plačila, v njej navedla obe hčerki + hkrati oddala novo vlogo za oprostitev plačila za mlajšo, katero pa mi je referentka vrnila, češ "da ni potrebna, ker sta na vlogi za znižano plačilo navedeni obe hčerki", seveda sem ji jaz zaupala in si mislila "saj ona najbolje ve"
- z decembrom je po končani porodniški tamlajša spet šla v vrtec
- danes dobim položnico za plačilo vrtca - za starejšo normalno kot do sedaj, za mlajšo pa POLNO ceno - 80%

Zdej, brezpredmetno bi se bilo pregovarjat z referentko, da me je zahebala - pač njena beseda proti moji, dokaza nimam nobenega, da je sama izrecno rekla, da ne rabim oddajat vloge za oprostitev.

Vložila bom pač novo vlogo za oprostitev, ampak položnica še vedno ostane za plačilo...

Zdaj pa jaz vas vprašam:
ali bi bilo možno stornirat to položnico? Dati "reklamacijo"? Ali plačat po obrokih...? Ali kaj?...

Bemu sunac babam referentskim, človek jim zaupa, potem je pa oškodovan! Prav besna sem sama nase, da sem vzela tisto vlogo za oprostitev nazaj..

Aja, pa to, da sem v vlogi za znižano plačilo navedla OBE hčerki, mar mi ne bi MORALI upoštevati potem vsaj znižano plačilo za obe?!






_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
13.1.2011 19:12:49   
emaa
Saj je samo ena vloga za oddajat, na tej vlogi si napisal za katere uveljavljaš znižano (ena rubrika, točka II) in oprostitev plačila (druga rubrika, točka III), vse na eni vlogi, če me spomin ne vara. Tako, da je vprašanje, če si vlogo pravilno izpolnila. Tako, da ti je referentka prav rekla, dovolj je bila ena vloga, vendar pravilno izpolnjena. Če si jo narobe izpolnila, pa daj takoj novo, ki jo izpolni pravilno. 

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
13.1.2011 19:13:55   
enea
Pejt nazaj s položnico, pa ji jo vrži na mizo in reči ji naj jo plača,.. če ne jo dej na g****user posted image user posted image

Seveda se lahko pritožiš in poveš kako je bilo,...user posted image

< Sporočilo je popravil enea -- 13.1.2011 19:14:19 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
13.1.2011 19:51:27   
Aja1
Pojdi k referentki in skupaj poglejta tvojo vlogo, pa še povej, kaj je rekla. Pri nas menda samo pokličemo, da gre v vrtec drugi otrok in ne pišemo nove vloge.

_____________________________




(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
13.1.2011 20:22:50   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Saj je samo ena vloga za oddajat, na tej vlogi si napisal za katere uveljavljaš znižano (ena rubrika, točka II) in oprostitev plačila (druga rubrika, točka III), vse na eni vlogi, če me spomin ne vara. Tako, da je vprašanje, če si vlogo pravilno izpolnila. Tako, da ti je referentka prav rekla, dovolj je bila ena vloga, vendar pravilno izpolnjena. Če si jo narobe izpolnila, pa daj takoj novo, ki jo izpolni pravilno. 


99,8% sem, da sem jo, ker a.) nisem prvič izpolnjevala b.) jo je referentka sama na hitro pogledala če je okej, mi vrnila vlogo za oprostitev in rekla "saj ste že v vlogi obe hčerki navedli" sicer pa kljub temu, če bi bila vloga res slučajno  pomanjkljivo/napačno izpolnjena bi me morali pa pozivati na dopolnitev/popravo, če me spomin za ZUP ne vara.user posted image ...

Ma sej bom jutri poklicala,  v ponedeljek bom pa tja šla...Sam sem malo napeta, ker je kar "lušten" znesek na položnici in mi je prav preostanek dneva pokvarilo user posted image ...še posebej zato, ker vedno pazim na vse roke, pazim na vse vloge, ki jih je treba vlagat...poklicna deformacija pač, pa se gre ravno meni kaj takega zgoditi..




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
13.1.2011 20:36:22   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: emaa
Saj je samo ena vloga za oddajat, na tej vlogi si napisal za katere uveljavljaš znižano (ena rubrika, točka II) in oprostitev plačila (druga rubrika, točka III), vse na eni vlogi, če me spomin ne vara.

Točno tako je - samo ena vloga se izpolni, za oprostitev plačila vrtca se nič ne oddaja posebej, tako da če si obe navedla na to vlogo za znižaje plačila, potem so očitno pač nekaj zabrkljali - ne plačuj položnice, ampak pokliči na občino in se pritoži.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
13.1.2011 20:45:25   
Najaa
Jaz sem tudi oddala eno vlogo za obe hčerki. Verjetno je kje drugje prišlo do napake, kar se pogosto dogaja. Jih poznam veliko, ki so dobili polno ceno vrtca za otroka, pol pa so se pritožili so jim popravili... Tak da pejdi nazaj in bojo ziher rešli.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
13.1.2011 21:32:47   
felicia
a novo odločbo si že dobila? Ker če nisi opdločbe dobila potem dokler je ne dobiš plačuješ polno ceno potem ti pa znesek odštejejo.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
13.1.2011 22:15:55   
emaa
Ti si novembra pravzaprav oddajala dve vlogi, če se ne motim, eno za december (sprememba) in eno za leto 2011 ali kako. Ker, če si imela prej spremembo, ko je vpis miroval, bi morala spet spremembo javit. V vsakem primeru pa preveri, da ni prišlo do napake pri njih, se dogaja še vse kaj drugega.  

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
14.1.2011 6:14:14   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

a novo odločbo si že dobila? Ker če nisi opdločbe dobila potem dokler je ne dobiš plačuješ polno ceno potem ti pa znesek odštejejo.


eeeee, ti, a veš, da bo to to! Kako, da mi ni prišlo na misel!? Seveda, odločbe še nimam! Čeprav pri starejši je bilo tako, da dokler nisem dobila odločbe mi tudi položnice niso izstavili, po odločbi sem pa morala plačat vse za nazaj. Zdeej so pa kontra taktiko očitno ubrali, očitno, so brez denarja. Hvala felicia!user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
14.1.2011 8:01:27   
sončnica24
TT kaj pa če se je ta ki izdaja položnice zmotla, jaz bi jo poklicala pa vprašala, čisto možno da je ona kaj narobe naredla.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
14.1.2011 8:01:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu enea)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
14.1.2011 10:25:18   
Matejusska
Mene pa zanima, ali je res, da ima drugi otrok vrtec zastonj le, če hodi v isto enoto kot prvi otrok? Zadnjič mi je ena mamica to omenila, zdaj pa ne vem, je to res? Ne vem no, se pravi, če v tistem vrtcu, kjer je prvi otrok, ni prostora še za drugega, moraš plačevati? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
14.1.2011 10:31:57   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Ti si novembra pravzaprav oddajala dve vlogi, če se ne motim, eno za december (sprememba) in eno za leto 2011 ali kako. Ker, če si imela prej spremembo, ko je vpis miroval, bi morala spet spremembo javit. V vsakem primeru pa preveri, da ni prišlo do napake pri njih, se dogaja še vse kaj drugega.  



Ja, dve vlogi bi morala oddati....
no, evo, sem klicala in mi je referentka razložila: "v novembru bi morala dati obe vlogi - 1 zaradi spremembe okoliščin in 1 za leto 2011. Jz sem oddala samo za leto 2011 in sem avtomatsko mislila, da velja od 15.11. dalje in za oboje...Čisto sem odmislila, da vloga vložena do 15.11.2010 velja šele od 1.1.2011.  Tako,da so mi za december 2010 obračunali pač polno. Nimam kaj, moja napaka. So bili pa vsaj toliko prijazni, da mi bodo odobrili obročno odplačilo user posted image


.....joj ta birokracija...user posted image

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 14.1.2011 10:33:55 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
14.1.2011 11:08:07   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska

Mene pa zanima, ali je res, da ima drugi otrok vrtec zastonj le, če hodi v isto enoto kot prvi otrok? Zadnjič mi je ena mamica to omenila, zdaj pa ne vem, je to res? Ne vem no, se pravi, če v tistem vrtcu, kjer je prvi otrok, ni prostora še za drugega, moraš plačevati? user posted image


Ne.

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plačilo vrtca za drugega otroka
14.1.2011 11:08:48   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska

Mene pa zanima, ali je res, da ima drugi otrok vrtec zastonj le, če hodi v isto enoto kot prvi otrok? Zadnjič mi je ena mamica to omenila, zdaj pa ne vem, je to res? Ne vem no, se pravi, če v tistem vrtcu, kjer je prvi otrok, ni prostora še za drugega, moraš plačevati? user posted image


Ne, to ni res. Za drugega otroka je vrtec brezplačno, neglede na to, če je v drugi enoti ali v drugem vrtcu. Mi imamo hčerki v različnih vrtcih pa je tamala zastonj.

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?