|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 15:14:05   
photo
Zdravo!
Včeraj se mi je z mojo 16-mesečnico na igralih zgodilo nekaj do sedaj nepredstavljivega. Sploh nisem odreagirala. Kar okamenela sem:

Malčico sem pustila, da sama hodi malo okrog in se je odločila za tobogan, kjer je pri stopniah že stal en večji fant. (5-6let). Moja malčica se je samo držala ene stopnice in tam pač stala in gledala okrog, ta fant pa jo je odrinil.
Jaz sem kar obstala. Res sem bila tako šokirana, da nisem odreagirala, zato prosim za vaše izkušnje...

Prosim za pomoč, kako reagirati v takem primeru. Zame je to prvi otrok in prvič se mi je to zgodilo. Ali naj se derem po celem parku: Čigav je ta otrok? in se soočim s straši ali naj fantu povem, da se to pač ne dela?

Kako ve postopate v takih primerih?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 15:31:55   
Paštetka
Otroku povem, da se to ne dela, ker to boli.
Lahko pa ti povem, da bo se to še večkrat zgodilo. Verjetno boš tudi ti kdaj šokirana, ko bo tvoj otrok koga bolj grobo...
So pač otroci..., jaz na malenkosti več ne reagiram, če pa gre za bolečino, p pač povem, da se to ne dela.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 8.8.2011 15:34:12 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
8.8.2011 15:39:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu photo)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 15:43:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: photo
ali naj fantu povem, da se to pač ne dela?


tole. če starš nič ne reče (in lahko da tudi ne vidi, ker za 5-6 letnikom ne gledaš kot za 1.5), potem rečeš ti.

(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 15:44:53   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: photo

Zdravo!
Včeraj se mi je z mojo 16-mesečnico na igralih zgodilo nekaj do sedaj nepredstavljivega. Sploh nisem odreagirala. Kar okamenela sem:

Malčico sem pustila, da sama hodi malo okrog in se je odločila za tobogan, kjer je pri stopniah že stal en večji fant. (5-6let). Moja malčica se je samo držala ene stopnice in tam pač stala in gledala okrog, ta fant pa jo je odrinil.
Jaz sem kar obstala. Res sem bila tako šokirana, da nisem odreagirala, zato prosim za vaše izkušnje...

Prosim za pomoč, kako reagirati v takem primeru. Zame je to prvi otrok in prvič se mi je to zgodilo. Ali naj se derem po celem parku: Čigav je ta otrok? in se soočim s straši ali naj fantu povem, da se to pač ne dela?

Kako ve postopate v takih primerih?





OMG!!! Lej, pretiravaš da bog pomagej. Otrok je otroka odrinil.user posted image Ni prvi, no prvi očitno je, ni pa zadnji....

Sicer pa seveda otroku, ki to naredi, poveš, da to ni prav. Jaz se ne oziram, kje so starši, ampak sama lepo povem, da se to ne dela.


_____________________________



(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 15:47:29   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
kadar veliki otroci (tudi 15-letniki) delajo neumnosti (ki so potencialno nevarne za tamale) po igralih, pristopim takemu otroku in mu povem, da je to nevarno in da tega ne sme poceti. starsem nimam kaj govoriti.


pa tud se mi zdi, da se večji otroci ne "spomnijo" kako je blo ko so bili tako mali in če nimajo mlajšega brata ali sestre, jih tretirajo kot sebi enake (beri isto stare) - in to je pač potem pregrobo. zato jih je treba opomnit. pa kar odločno - ton je važen, moraš bit odločna. ker se ti zna kak mali kaj sprdnit in odgovarjat. toliko da vidi da misliš resno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 15:49:24   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: photo

Zdravo!
Včeraj se mi je z mojo 16-mesečnico na igralih zgodilo nekaj do sedaj nepredstavljivega. Sploh nisem odreagirala. Kar okamenela sem:

Malčico sem pustila, da sama hodi malo okrog in se je odločila za tobogan, kjer je pri stopniah že stal en večji fant. (5-6let). Moja malčica se je samo držala ene stopnice in tam pač stala in gledala okrog, ta fant pa jo je odrinil.
Jaz sem kar obstala. Res sem bila tako šokirana, da nisem odreagirala, zato prosim za vaše izkušnje...

Prosim za pomoč, kako reagirati v takem primeru. Zame je to prvi otrok in prvič se mi je to zgodilo. Ali naj se derem po celem parku: Čigav je ta otrok? in se soočim s straši ali naj fantu povem, da se to pač ne dela?

Kako ve postopate v takih primerih?





Jaz bi pa najprej moji malčici povedala, da naj gre naprej po stopnicah navzgor ali pa naj se umakne......v končni fazi sva na javnih igralih, kjer ne more en otrok samo stati na sredini lestve oz. stopnic, drugi otroci pa ne morejo naprej.......

Ko bo pa tvoja malčica stara 4 ali 5 let, bo pa ona kakega tage malčka malo odrinila, da si bo naredila prostor, če ji bo mali napoti...... 

Tako, da se ni nič  nepredstavljivega zgodilo.......in se bo še večkrat......

(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
8.8.2011 15:51:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 15:52:57   
Andromeda
Ko je zadnjič neki 4- ali 5-letni pobalin na otroškem igrišču grobo prijel za roko mojega otroka (ki bo star 3 leta) in ga vrgel ven iz otroške hišice, sem pristopila in mulcu razložila, da je naš precej mlajši in šibkejši od njega in da se ni lepo spravljati na šibkejše. Potem sem vdiela, da je taisti mulc nadlegoval še druge otroke, jih vlekel s tobgana in podobno, o nejgovih starših oz. varuhih pa ne duha ne sluha user posted image Ja, hudič je, ker je očitno pri nekaterih starših kar se vzgoje otrok tiče omejitev nebo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 16:11:25   
jakipaki83
Uf, take situacije se non stop dogajajo. Jaz ob kakšnih manjših prekrških ne rečem nič, če pa je v igri odrivanje, grobo vrivanje,... pa vskočim, ker se pač naš tamali, ki je star 2 leti, ne zna braniti sam oz. se mu lahko naredi kaj hudega. Otroku, ki odriva, tepe... lepo povem, da se to ne dela in da je igrišče od vseh. Velikokorat je sicer za kakšen pregrob dotik kriva otroška razigranost in nepazljivost in ne nagajanje. Tudi naš zna kakšnega enoletnika fino potegniti za rokico v smer, kamor bi ga rad odpeljal. Tako da to počnejo vsi otroci. Niso pa vsi starši taki, da bi svoje otroke opozarjali na napake, ki jih delajo. Veliko je takoh, ki gledajo samo to, kako so tuji otroci obupni in nevzgojeni, ker njihovega angelčka ne pustijo na tobogan. Svojega angelčka pa ne opazijo, ko terorizira polovico igrišča.
Ravno zadnjič je pa naš tamali lezel na igrala za tamale otroke (mini tobogani, primerni za recimo nekje do 3 leta) in so se po igralih podili mulčki stari okoli deset let. Že v rahli predpubertetniški fazi in zelo pomembni. So vse tamale podili z igral (medtem ko so tista, primerna ze tavelike otroke samevala). Sva pa skupaj z še eno mamico pristopili in mulčkom predlagali, da se grejo igrat na igrišče, ki bo bolj primerno za njihovo velikost. In mulčki meni nič tebi nič, da jih "stare babe ne bodo podile". No, takrat se je pa lepo opozarjanje končalo in smo nastopili malo bolj na trdo.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 18:07:27   
Najaa
To se bo še pogosto zgodilo in tudi tvoj otrok, ko bo večji, bo koga odrinil...
V situaciji, ko je mojima dvema kdo nagajal ali ju odrinil sem rekla svoji tamali, da naj pove temu fantku/punčki, da se to ne dela, ker je on/ona precej večji od nje. Tudi ko pride moja do mene, da mi pove, da ji je nekdo nekaj naredil/nagajal, rečem, da naj pove, da se to ne dela.
Ni pa za delat big deal iz tega. Žalostno je le, da je enim staršem res vseeno.

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 18:37:23   
Taddy78
Pri nas pa se je zgodilo to...bili smo na več dnevnem turnirju, kjer sem 2 dni samo opazovala, kako dva 8 in 10.letnika šuntata mlajšega 3.leta starega bratca, da vdari mojega, takrat 4.letnega sina z veliko palico. 3 dan pogledam okoli sebe in ravno vidim kako mali ravno jemlje zamah, da vdari sina, se zaderem, da so me me vsi gledalci po-šššškali (med tekmo mora biti tišina), letim tja in zgrabim malega za roko, češ, kje si to videl. Mali v jok, se polula od sile. Grem do njegovega fotra, ki je seveda sedel 300m vstan v gostilni in mu povem kaj je bilo. On pa: Ja te ga je že vaš sin kaj izival. V tistem momentu bi deda vsekala prek lap, da jih nikoli več ne bi odprl, najbolj zanimivo pa je še to, da gre za zelo premožno družino, ki očitno zna delati z denarjem, otroke pa imajo očitno samo za okras...

Reče kdo kaj hoče, če se nekdo neupravičeno spravi na sina, sigurno povzdignem glas in otroku povem, da je bolje, da ga več ne vidim kaj takega naredit, če pa je upravičeno, ju pustim, da se sama zmenita. Edina napaka, ki sem jo naredila v zgornjem primeru je bila, da sem se otroka dotaknila, kar mi je bilo v sekundi žal. Čeprav je šlo samo za blag prijem, bi lahko s tega nastala cela štala, ampak v tistem momentu nisem razsodno razmišljala (konec koncev bi lahko sina tresnil po glavi, ali trebuh in ga poškodoval).

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 20:50:40   
betty.ford
Čigav je ta otrok? in se soočim s straši ali naj fantu povem, da se to pač ne dela?
Kako ve postopate v takih primerih?


jaz bi pobrala svojega otroka, pogledala tistega fantiča v oči in mu povedala, da to se pa ne sme delat. učinek bi bil verjetno ničen, a svojemu otroku bi pokazala, da mi ni vseeno, če ga odrivajo. mogoče bi si pa barabonček le zapomnil, da nekaj ni prav naredil. pa malo bolj bi hodila okrog svojega otroka, da se slučajno ne bi ponovilo.

in res je, kaj hitro se zgodi, da je enkrat tvoj otrok tisti, ki odrine koga drugega.
zaradi kakšne igračke ali pa osebne antipatije.



se mi je pa 1x zgodilo, ko je bil moj otrok še bolj dojenčevskih let, a je že fajn hodil in bil mnogo bolj stabilen od svojih vrstnikov. je imel drug otrok v roki kamionček in seveda mu ga je vzel iz rok - še preden sem utegnila svojemu otroku povedat, da naj si vzame kakšno drugo igračko, se je mama tistega začela skoraj dreti na mojega, "zakaj si to naredil???" kot da ji enoletni otrok lahko lepo pojasni in obrazloži zadevo user posted image  ah dej nehi, no...

bi bilo to bolj primerno vprašanje za 5letnika kot pa 1letnika. ampak zdaj sem pa že šla malo stran od teme,...


(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 21:30:43   
nusi
huh, s tem sem se tudi jaz ubadala, naj pustim, naj kaj rečem... pa se je dogajalo, da so mojga odrivali on je le prestrašeno pogledoval proti meni, jaz sem čakala, da bo kaj sam naredil in seveda ni, ker ni znal. Sedaj naredim tako, da ta "sumljive" itak že na daleč prepoznam in sem nanje bolj pozorna če silijo v mojega jim razložim, da je še majhen in naj se lepo obnašajo, ne vem  sicer kaj si mislijo njihovi starši, ki so za moje pojme prvi v vrsti, ki bi jim morali povedati kaj je prav in kaj ne. Jaz vztrajam, da se morajo od staršev naučiti nekaj osnov, potem se bodo pa sami menili naprej. Ne razumem staršev, ki vsi ponosni gledajo kako njihov tamal terorozira pol igrišča. Seveda je odvisno koliko so stari, moj je 14 mesecev in gotovo ne bom pustila, da 2 in 3 letniki porivajo naokrog. Kar je najbolj zanimivo je pa to, da odkar sem se začela postavljati zanj je veliko bolj samozavesten, raje se približa otrokom, nasilen ni sicer bil nikoli in še vedno ni, ampak ne dovoli si več npr izpulit igrač iz rok... skratka se uči sobivanja z ostalimi, brez nepotrebnega cufanja in joka in tudi nima potrebe, da bi nonstop visela z njim.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
8.8.2011 21:58:27   
tresk
No da še jaz povem kaj se je nama zgodilo. Prideva ne lepo urejeno otroško igrišče, kar precej veliko, obiskovalcev tisti trenutek zelo malo, dve odrasli osebi in štirje otroci. Midva sva bila tam prvič, seveda je moj 4 letnik hotel preizkusiti vsa igrala, šla sva skupaj, ker nisva poznala nikogar, in sem se po možnosti z njim igrala , no dričala se nisem. Igralo ne vem kako se mu reče, usedeš se na krog in se popelješ nekaj metrov in nazaj, nihče se ni vozil in se greva midva, se nekajkrat popeljeva in pride en 5-6 letnik in se uleže pod to igralo, mu mirno rečem naj se odmakne, da slučajno moj ne bi tisti trenutek padel ali skočil dol in ravno nanj, temu fantu malo mar, niti slučajno se ni hotel odmaknit. Nato greva na drugo igralo, kot jadro vzpete mreže, ki se obenem še vrtijo, moj spleza gor, tisti trenutek ta isti mulec prileti in ga zavrti, da sem komaj ustavila da ni moj padel dol, in mu rečem naj neha da je moj tam prvič in igral ni vajen, nič mar, kaj naj, se prestaviva na tisto prejšnjo igralo in glej ga vraga spet pod igralom leži ta smrkavec. Pritisk mi je vzignlo, gledam okoli mamice lepo sedita klepetata nobeni nič mar, moj je bil že zelo razočaran ker se ni mogel igrati niti na enem igralu. Sva se potem spomnila, da je v bližini še eno igrišče in sva odšla tja, no takrat pa sva videla, da je ta otroče čisto sam letal brez varstva po igrišču, ker so njegovi starši lepo sedeli v bližnji gostilni in popivali. V takih trenutkih res ne veš kaj narediti!!

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
9.8.2011 8:25:07   
photo
Ola! Hvala za vaše izkušnje. Saj zdaj, ko je dan okrog, sem že čisto pomirjena.
Pomoje mi je ravno ta, realen pogled manjkal, da se bo to še dogajalo in da bo tudi naša mala kdaj koga odrinila.
Samo pomoje nisem bila tako šokirana nad dejstvom, da je fantek našo malčico odrinil, ampak bolj nad tem, da sem kar obstala in nisem znala reagirati.
Evo, naslednjič prideva na igrala oboroženi z besednim prepričevanjem...




(odgovor članu tresk)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
9.8.2011 9:34:16   
mateyka
ja, samo vseeno je ne pusti da stoji in zadržuje vrsto samo zato ker je še "mala". user posted image

(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
9.8.2011 9:37:22   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, samo vseeno je ne pusti da stoji in zadržuje vrsto samo zato ker je še "mala". user posted image


user posted image . Še boljši so mi ta mali, ki po toboganu spuščajo kamenčke iiiii, avtomobilčke brmmmm...in kolona  nesramne mularije user posted image  čaka, da jih mamice umaknejo

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
9.8.2011 10:50:12   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, samo vseeno je ne pusti da stoji in zadržuje vrsto samo zato ker je še "mala". user posted image


user posted image . Še boljši so mi ta mali, ki po toboganu spuščajo kamenčke iiiii, avtomobilčke brmmmm...in kolona  nesramne mularije user posted image  čaka, da jih mamice umaknejo


Oja, tudi moj "krofek" je imel tam okoli leta in pol ideje o zadrževanju vrste na toboganu - no, v bistvu je ni zadrževal namenoma, vsaj mislim, da pri letu in pol ne stoji na vrhu tobogana z namenom, da bi otroke za seboj zafrkaval in jih zadrževal, pa sem ga prepričevala najprej z lepa, da naj se spusti, ker otroci čakajo. Pa ni šlo in sem ga odnesla, drl se je do nezavesti. Sva ponovila ene parkrat, pa mu ni prišlo več na misel, da se ne bi takoj spustil dol. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
9.8.2011 10:54:39   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Pri nas pa se je zgodilo to...bili smo na več dnevnem turnirju, kjer sem 2 dni samo opazovala, kako dva 8 in 10.letnika šuntata mlajšega 3.leta starega bratca, da vdari mojega, takrat 4.letnega sina z veliko palico. 3 dan pogledam okoli sebe in ravno vidim kako mali ravno jemlje zamah, da vdari sina, se zaderem, da so me me vsi gledalci po-šššškali (med tekmo mora biti tišina), letim tja in zgrabim malega za roko, češ, kje si to videl. Mali v jok, se polula od sile. Grem do njegovega fotra, ki je seveda sedel 300m vstan v gostilni in mu povem kaj je bilo. On pa: Ja te ga je že vaš sin kaj izival. V tistem momentu bi deda vsekala prek lap, da jih nikoli več ne bi odprl, najbolj zanimivo pa je še to, da gre za zelo premožno družino, ki očitno zna delati z denarjem, otroke pa imajo očitno samo za okras...

Reče kdo kaj hoče, če se nekdo neupravičeno spravi na sina, sigurno povzdignem glas in otroku povem, da je bolje, da ga več ne vidim kaj takega naredit, če pa je upravičeno, ju pustim, da se sama zmenita. Edina napaka, ki sem jo naredila v zgornjem primeru je bila, da sem se otroka dotaknila, kar mi je bilo v sekundi žal. Čeprav je šlo samo za blag prijem, bi lahko s tega nastala cela štala, ampak v tistem momentu nisem razsodno razmišljala (konec koncev bi lahko sina tresnil po glavi, ali trebuh in ga poškodoval).


Po moje je bila tvoja napaka v tem, da si 2 dni poslušala mulca stara 8 in 10 let, kako "pripravljata" napad na tvojega. 3-letnik je pač 3-letnik, se jih da še vse našuntat, 8 in 10-letnik pa nista več tako majhna otroka in naj bi dobro vedela, kaj se sme in kaj ne. No, ker očitno ta dva nista vedela, bi jima jaz takoj, ko bi ju slišala, povedala svoje...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
9.8.2011 19:41:11   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, samo vseeno je ne pusti da stoji in zadržuje vrsto samo zato ker je še "mala". user posted image


user posted image . Še boljši so mi ta mali, ki po toboganu spuščajo kamenčke iiiii, avtomobilčke brmmmm...in kolona  nesramne mularije user posted image  čaka, da jih mamice umaknejo


Za moje pojme veljajo ista pravila za vse. Moj tudi rad na dnu tobogana stoji in kamenčke zlaga, samo ga pač umaknem kadar se otroci dol spuščajo, oz. mu povem, da se lahko spušča z njimi ali počaka in smo vsi zadovoljni. Res je, da ne teče po stopnicah ampak gre po 4ih, je hiter ampak ne tako kot nekateri po dveh. V tem primeru jih prosim naj počakajo da pride do vrha, če pa slučajno občepi na sredi, ga sama umaknem ali dvignem do vrha, ker vem da se tudi ostalim "mudi"user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
12.8.2011 16:42:58   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, samo vseeno je ne pusti da stoji in zadržuje vrsto samo zato ker je še "mala". user posted image


user posted image . Še boljši so mi ta mali, ki po toboganu spuščajo kamenčke iiiii, avtomobilčke brmmmm...in kolona  nesramne mularije user posted image  čaka, da jih mamice umaknejo


Oja, tudi moj "krofek" je imel tam okoli leta in pol ideje o zadrževanju vrste na toboganu - no, v bistvu je ni zadrževal namenoma, vsaj mislim, da pri letu in pol ne stoji na vrhu tobogana z namenom, da bi otroke za seboj zafrkaval in jih zadrževal, pa sem ga prepričevala najprej z lepa, da naj se spusti, ker otroci čakajo. Pa ni šlo in sem ga odnesla, drl se je do nezavesti. Sva ponovila ene parkrat, pa mu ni prišlo več na misel, da se ne bi takoj spustil dol. user posted image



ma moj je bil isti. še zdaj se kdaj kar nekam obira. saj če je malo otrok na igralih ( tako kot pri nas) ni problema. samo če greš kam kjer je gužva je pa res moteče. ga moram potem skoz opozarjat da ga drugi čakajo.

tudi na splošno gledam da so otroci zelo različni. eni tako divjajo in odrivajo druge, drugi pa čist počasi pa previdno tako da mislim da je tud mal od karakterja otroka odvisno kako se mu mudi po stopnicah. sploh pa se mi zdi normalno da mlajši otroci potrebujejo mal več časa po lojtri. dokler je bil še manjši sem itak bila vedno zdraven ko je plezal. zato se je tud redko zgodilo da bi ga kdo odrinil.


_____________________________



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
22.8.2011 11:15:41   
katarinas
Jaz tudi ravnam tako, da otroku, ki stori kaj takega, da nalašč odrine mojega pač rečem, da to ni lepo in da se to ne dela. Ne kričim in ne iščem njegovih staršev. Če pa ni nič hujšega pa pustim, da se sami zmenijo, saj tudi to morajo znati, mama ne bo vedno zraven stala user posted image  Pa tudi mojo vedno opomnim in ji povem, da se to ne dela, če kaj ušpiči. To so pač otroci in take stvari se dogajajo, ni to nič šokantnega.

Mi je bil pa zanimiv en dogodek na igrišču, ki pa tudi najbrž ni izjema - na igrišču je bila mamica s pribl. 2-3 leta starim otročkom, ki se je spotikal v malo večjega fanta, ga odrival in kar ni odnehal. Starejši najprej ni odreagiral, ko pa mali ni odnehal, ga je odrinil nazaj. Mamica mlajšega fantka je vse opazovala, vendar nič reagirala, dokler ni starejši odrinil njenega - potem pa v luft in začela kričat na njega, da se to ne dela, kaj ne vidi, da je mlajši od njega....Je pograbila svojega in sta šla na drugo stran, vmes pa še rekla: Mislim, kje ima ta otrok starše!? user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
22.8.2011 13:37:12   
mojca*
photo, pretiravaš.
jaz sem mislila, da boš napisala bogve kaj, pa ti je otroka "samo " odrinil.
ok, saj vem, tebi se ni zdelo samo.
glej, moj je zdaj toliko star. gibam se kar v velikem krogu toliko starih otrok in ti povem, da toliko stari "tamalih" ne marajo. preprosto. grejo jim na živce in pika. tako pač je. moj je bil tudi nekoč tamali in so ga tavečji odrivali, naganjali, potiskali.....mešalo se mi je, zato vem kako se počutiš. in jaz sem svojemu nonstop visela za ritjo, starši tavečjih pa svojim ne.
no, zdaj je pa naš toliko star. nesramen ni, pusti jih pri miru, ampak vidim, da mu niso priljubljena družba.user posted image  
nisem pa nikdar posegala in kaj govorila tem tavečjim, zdaj pravim, hvalabogu, edino enkrat sem ponorela ko mu je en vrgel pesek v oči. mati pa nič. user posted image

(odgovor članu katarinas)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako reagirati na igralih - nesramni otroci
22.8.2011 14:12:40   
Nika v službi
Meni pa se zdi pomembno to, da otroku starši pravočasno vcepijo pravila lepega vedenja na igrišču. Torej, na toboganu se ne vriva in se ne pusti, da se vrivajo drugi, ko prideš dol, se umakneš, da se lahko spustijo drugi, na vrhu počakaš, dokler se sodaj otrok ne umakne, če so otroci manjši, moraš biti bolj pazljiv in jim pustiti nekaj več prostora (in časa).... Mojo sem na to res zelo opozarjala in vidim, da se pravil maksimalno drži. Še več, včasih je glede tega čisto preveč uvidevna in zna na vrhu čakati v nedogled, da se nekdo spodaj blagovoli umaknit.

To, kar opisuje photo, se meni ne zdi tako problematično, sploh če je bila mala dejansko spodaj in se samo držala za letvico tobogana. Večji otrok je očitno presodil, da mala nima tam kaj delat in da ne bo šla gor, zato je izsilil prednost.user posted image Nikakor ni lepo in se strinjam, da je stvar staršev, da svoje otroke vzgajajo, da so pozorni do drugih ter pazljivi pri manjših otrocih, ampak dejstvo je, da česa takšnega ne moreš preprečit. Na toboganih bodo otroka odrivali, se vrivali, se spuščali, ko bo on še spodaj in se zaleteli vanj, vse to se dogaja in se bo dogajalo. Svojega otroka moraš preprosto naučiti, da se postavi zase, pri manjših pa pač paziti, da se jim kaj hujšega ne zgodi. Na igriščih se srečujejo manjši in veliki otroci in dejstvo je, da imajo starši manjših svoje otroke bolj na očesu, ker so pač šibkejši člen.

Prav je, da starš poseže, ko se zgodi kaj takega, kar ogroža varnost in kadar se nek otrok zares neprimerno (grobo) obnaša do malčka. Takrat jaz pristopim do večjega otroka in mu povem tisto, kar bi ga morali naučiti že njegovi starši.user posted image Včasih pa je tudi tako, da otroci v žaru igre, sploh če je več enako starih, preprosto pozabijo na manire in potrpežljivost do mlajših. Takrat zgolj potrebujejo opozorilo, da se spomnejo.

Ko pa gre stvar čez mejo, potem poiščem tudi starše. Se mi je do zdaj zgodilo samo 2 x v "karieri mame".user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?