|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Coton - pasma - prodaja
31.7.2011 22:26:35   
blaža
Lep pozdrav!

nekako študiramo, da bi si kupli kužija pasme Coton. kaj ga ma katera tukaj? A poznate koga, ki jih prodaja? eno sem kontaktirala in je cena precej zasoljena ( 1300e). Ma nam ni pomemben rodovnik, glavno, da je kuža zdrav, ..

Če ne bo šlo drugače, bomo začeli počasi šparat user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 6:47:00   
Jantar
Men je ta pasma tud srčkana sam njihova cena pa ne,ker karkoli sem kdaj gledala so ble vse cene ornk zasoljene in sem za neki časa dala to misel na stran user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 11:59:38   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Lep pozdrav!

nekako študiramo, da bi si kupli kužija pasme Coton. kaj ga ma katera tukaj? A poznate koga, ki jih prodaja? eno sem kontaktirala in je cena precej zasoljena ( 1300e). Ma nam ni pomemben rodovnik, glavno, da je kuža zdrav, ..

Če ne bo šlo drugače, bomo začeli počasi šparat user posted image


Začnite šparat...bo veselje potem toliko večje. Jaz sem šparala kar nekaj let za prvo psičko in ni mi žal, sicer ne te pasme, pa vseeno.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 12:09:15   
mihakašopiha
Moj sodelavc ima tako pasmo. Ga velikokrat vzame v službo. Tudi jaz bi ga nabavil naši družini, vendar zaenkrat ni možnosti. Go, Go, če je želja user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 13:43:40   
s.
Vzreditelji pasme
Kontakt:
Katarina Zakonjšek
e-mail: katarina_zakonjsek@hotmail.com
tel.:040 700 890
www.izi-ela.net

(odgovor članu mihakašopiha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 13:51:09   
s.
pa še forum obstaja
http://cotondetulear.mojforum.si/

ša tule se kaj najde
http://www.psarna-coton-de-tulear.si/legla-coton-de-tulear-izven-psarne.html
http://coton-de-tulear.si/mladicki/
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/coton-de-tulear-mladicki-oglas1275409157?ref

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 14:06:16   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Lep pozdrav!

nekako študiramo, da bi si kupli kužija pasme Coton. kaj ga ma katera tukaj? A poznate koga, ki jih prodaja? eno sem kontaktirala in je cena precej zasoljena ( 1300e). Ma nam ni pomemben rodovnik, glavno, da je kuža zdrav, ..

Če ne bo šlo drugače, bomo začeli počasi šparat user posted image


Ni pomemben rodovnik, glavno da je kuža zdrav? Mešančke (zdrave) se dobi (for free) v zavetiščih, pes pasme Coton, z rodovnikom, ki ni kupljen pri prodajalcu, pa ima približne cene zgoraj navedenim. Kar v bistvu skoraj nič ni z morebitnimi veterinarskimi stroški .... pa brez zamere, ampak raje malo počakat, pa našparat, ker 1000€ ni nič napram temu, kar lahko stroškov dobite skupaj s kužkom od poceni preprodajalcev.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 15:20:46   
Erdbeere
jaz ga imam, srček od srčka, zdej po novem mam pa še eno višavko in je še več veselja pri hiši, ne zamenjam za nič user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 15:21:53   
Erdbeere
Tutan se strinjam z vsem napisanim :) res je pes ima rodovnik, da veš, da je zdrav in da ne rabi veterinarske oskrbe kar naprej user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 16:06:58   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: s.

Vzreditelji pasme
Kontakt:
Katarina Zakonjšek
e-mail: katarina_zakonjsek@hotmail.com
tel.:040 700 890
www.izi-ela.net



No ravno tole gospo smo kontaktirali in je ta cena, ki sem jo zgoraj omenla.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 16:10:00   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Lep pozdrav!

nekako študiramo, da bi si kupli kužija pasme Coton. kaj ga ma katera tukaj? A poznate koga, ki jih prodaja? eno sem kontaktirala in je cena precej zasoljena ( 1300e). Ma nam ni pomemben rodovnik, glavno, da je kuža zdrav, ..

Če ne bo šlo drugače, bomo začeli počasi šparat user posted image


Ni pomemben rodovnik, glavno da je kuža zdrav? Mešančke (zdrave) se dobi (for free) v zavetiščih, pes pasme Coton, z rodovnikom, ki ni kupljen pri prodajalcu, pa ima približne cene zgoraj navedenim. Kar v bistvu skoraj nič ni z morebitnimi veterinarskimi stroški .... pa brez zamere, ampak raje malo počakat, pa našparat, ker 1000€ ni nič napram temu, kar lahko stroškov dobite skupaj s kužkom od poceni preprodajalcev.



Ne bi lih rekla. Smo prvega psa vzeli v zavetišču v Kp. Je bil bolan, bruhal kri,.. smo ga z infuzijo in zdravili komaj rešli. bil je totalno prestrašen. Sem imela občutek, da se mu je veliko hudega zgodilo v štirih mesecih, preden je prišel k nam. Ko smo ga spravli k sebi, mu malo dvignili samozavest, ga spodbujali, se z njim veliko ukvarjali, je pa bil res zlat pes.

No zdej smo si res želeli enega takega, da bi bil hišni kuža, ki ne bi spuščal veliko dlake,.. zgleda pa, da si revež ne more privoščit takega pesota, user posted image . bomo še vidli. Al začnemo šparat, ..al si kakega bolj poceni omislimo, al pa mogoče kje kdo kakega odda, ki bi nam bil všeč.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 16:11:12   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

jaz ga imam, srček od srčka, zdej po novem mam pa še eno višavko in je še več veselja pri hiši, ne zamenjam za nič user posted image


Od koga si ga pa ti kupla? Kolko si dala, če ni skrivnost?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 16:41:07   
Erdbeere
dobila iz Zagreda od ga. Gordane, cene pa ne vem, ker sem ga dobila v dar user posted image user posted image Hvala sosed user posted image

Je pa v LJ v vzrediteljica Natša Penko (v povezavi z ga. Gordano) www.soleilcoton.com cene pa ne vem.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 16:54:36   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

dobila iz Zagreda od ga. Gordane, cene pa ne vem, ker sem ga dobila v dar user posted image user posted image Hvala sosed user posted image

Je pa v LJ v vzrediteljica Natša Penko (v povezavi z ga. Gordano) www.soleilcoton.com cene pa ne vem.



Sem jo poklicala. ( Natašo). je bla ful prijazna. cena je pa 1500e user posted image .

e ja. če čemo prav tako pasmo z takimi karakteristikami,.. se bomo lotli šparat.Ne bo druge.Sem pa prej prebrala vse karakteristike psa,.. in sem še bolj zakurjena zanj. Ker je v bistvu zelo pozitiven pes, nima vonja, ne odpada mu dlaka, ne laja veliko,.. je prav družinski pes.

Itak sem pa navajena, da se vedno zapalim za najdražjio stvar.user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Coton - pasma - prodaja
1.8.2011 21:35:44   
s.
IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

Tutan se strinjam z vsem napisanim :) res je pes ima rodovnik, da veš, da je zdrav in da ne rabi veterinarske oskrbe kar naprej user posted image user posted image user posted image


To pa ne bo držalo!
Lahko je pes osločnih staršev, odličnih genov in ti bo fasal kaj najhujšega. Nič ne moreš, ker ne moreš predvidet kakšen bo peso.

Lahko, da ne bo težav, lahko da bojo....ne veš...nikoli!!!!

Rodovnik je en uradni dokument, ki pove nekaj o prednikih, ne napoveduje pa zdravstvenega stanja mladička.

To je tako, ko če bi tvoja mama in ati ine bila nikoli bolna, pa sta odločnega značaja, ti pa fašeš že ob rojstvu vsega i svašta... nihle ne ve!



(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Coton - pasma - prodaja
2.8.2011 13:49:02   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: s.

IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

Tutan se strinjam z vsem napisanim :) res je pes ima rodovnik, da veš, da je zdrav in da ne rabi veterinarske oskrbe kar naprej user posted image user posted image user posted image


To pa ne bo držalo!
Lahko je pes osločnih staršev, odličnih genov in ti bo fasal kaj najhujšega. Nič ne moreš, ker ne moreš predvidet kakšen bo peso.

Lahko, da ne bo težav, lahko da bojo....ne veš...nikoli!!!!

Rodovnik je en uradni dokument, ki pove nekaj o prednikih, ne napoveduje pa zdravstvenega stanja mladička.

To je tako, ko če bi tvoja mama in ati ine bila nikoli bolna, pa sta odločnega značaja, ti pa fašeš že ob rojstvu vsega i svašta... nihle ne ve!




Se strinjam.
Ampak dejstvo je, da so psi, ki prihajajo od vzrediteljev vsaj osnovno veterinarsko pregledani (ponavadi več kot to), cepljeni po programu, razglisteni itn., itn..... ker psi preprodajalcev to niso, in ker ti psi ponavadi niso deležni takšne socializacije, prehrane, higienskih pogojev in ''vzgoje'', kot bi bilo potrebno, se večkrat konča z mnogimi obiski pri veterinarju. Na psa se navežeš. stketa neko vez, seveda ga ne boš potem vrnil preprodajalcu in zahteval svoj denar, ampak mu želiš pomagati in ta pomoč neredkokdaj veliko stane. Pa sicer - če bi vsi nehali kupovat od preprodajalcev bi le ti izgubili svoj trg - in tako bi marsikateremu kužeku bilo prihranjeno trpljenje, psice pa ne bi bile hodeče maternice user posted image

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Coton - pasma - prodaja
2.8.2011 14:00:17   
mayci
Tudi sama sem mnenja, da če želiš čistokrvnega psa, moraš kupiti pri vzreditelju, pa četudi daš malo več denarja.
Ampak sem se pošteno opekla pri svojem nakupu psa pred 8. leti, saj je vzreditelj (g. Hočevar iz Ljubljane, precej znan "kinolog") ponarejal rodovnike (in tega kot laik ne moreš vedeti, rodovnik je imel štampiljke in vse...) in sem dobila psička, ki je imel huddo obliko epilepsije, ki je izbruhnila pri njegovih 11. mesecih, zato smo ga morali uspavati...user posted image user posted image user posted image
Še vedno nisem prebolela tega, da sem si celo življenje želela psa, varčevala zanj, ga odgovorno nabavila pri "poštenem " vzreditelju, potem pa takole... Od tedaj dalje si kar ne upam nabaviti kužka in ga verjetno še lep čas ne bom...user posted image


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Coton - pasma - prodaja
2.8.2011 15:57:00   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: s.

IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

Tutan se strinjam z vsem napisanim :) res je pes ima rodovnik, da veš, da je zdrav in da ne rabi veterinarske oskrbe kar naprej user posted image user posted image user posted image


To pa ne bo držalo!
Lahko je pes osločnih staršev, odličnih genov in ti bo fasal kaj najhujšega. Nič ne moreš, ker ne moreš predvidet kakšen bo peso.

Lahko, da ne bo težav, lahko da bojo....ne veš...nikoli!!!!

Rodovnik je en uradni dokument, ki pove nekaj o prednikih, ne napoveduje pa zdravstvenega stanja mladička.

To je tako, ko če bi tvoja mama in ati ine bila nikoli bolna, pa sta odločnega značaja, ti pa fašeš že ob rojstvu vsega i svašta... nihle ne ve!




Se strinjam.
Ampak dejstvo je, da so psi, ki prihajajo od vzrediteljev vsaj osnovno veterinarsko pregledani (ponavadi več kot to), cepljeni po programu, razglisteni itn., itn..... ker psi preprodajalcev to niso, in ker ti psi ponavadi niso deležni takšne socializacije, prehrane, higienskih pogojev in ''vzgoje'', kot bi bilo potrebno, se večkrat konča z mnogimi obiski pri veterinarju. Na psa se navežeš. stketa neko vez, seveda ga ne boš potem vrnil preprodajalcu in zahteval svoj denar, ampak mu želiš pomagati in ta pomoč neredkokdaj veliko stane. Pa sicer - če bi vsi nehali kupovat od preprodajalcev bi le ti izgubili svoj trg - in tako bi marsikateremu kužeku bilo prihranjeno trpljenje, psice pa ne bi bile hodeče maternice user posted image


No to se meni ne zdi nek problem. To ga lahko tudi sam pelješ k veterinarju in vse to urediš, ne zdi se mi tak strošek, glede na to, da je pes, ki je že bil pri veterinarju 1500e. glede socializacije in vzgoje, mislim, da je lahko socializiran ravno tako, tudi, če ni z rodovnikom,.. Odvisno spet, od koga ga vzameš.

tole zadnje,.. da so psice maternice,.. ne vem no. Sej vzreditelji, ki z vsakim kužkom zaslužijo po 1500e,.. najbrž tudi imajo z istim namenom mladeičke, če jih prodajajo, oglašujejo, imajo spletne strani,.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Coton - pasma - prodaja
2.8.2011 15:57:34   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: mayci

Tudi sama sem mnenja, da če želiš čistokrvnega psa, moraš kupiti pri vzreditelju, pa četudi daš malo več denarja.
Ampak sem se pošteno opekla pri svojem nakupu psa pred 8. leti, saj je vzreditelj (g. Hočevar iz Ljubljane, precej znan "kinolog") ponarejal rodovnike (in tega kot laik ne moreš vedeti, rodovnik je imel štampiljke in vse...) in sem dobila psička, ki je imel huddo obliko epilepsije, ki je izbruhnila pri njegovih 11. mesecih, zato smo ga morali uspavati...user posted image user posted image user posted image
Še vedno nisem prebolela tega, da sem si celo življenje želela psa, varčevala zanj, ga odgovorno nabavila pri "poštenem " vzreditelju, potem pa takole... Od tedaj dalje si kar ne upam nabaviti kužka in ga verjetno še lep čas ne bom...user posted image



user posted image . No pol pa bodi pameten, če ne poznaš vzrediteljev,..user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Coton - pasma - prodaja
2.8.2011 16:12:03   
blaža
No, a mi lahko kdo pove, katere pa so najpogostejše dedne pasje bolezni, ki jih lahko trefiš pri psu, če ni z rodovnikom, in ne moreš točno vedet kdo sta bla starša? Ke k veterinarju ga lahko pelješ sam razglistit, ga cepit,..če slučajno še ni. Edina fora , če vzameš psa pri vzreditelju in ima pes dokumente, je ta, da naj bi vedel za dedne bolezni njegovega prednika, pa če sta bila starša res te pasme, za katero si psa kupil.

No vseeno ne vem kako pridet do kakega takega, ki nima dokumentov,..Pes pa lahko zboli za rakom, ali kaj podobnega, če tudi sta bila starša zdrava, predviedevam, ker je tako bil bolan že pes mojega moža, ko je bil on majhen. Pes je dočakal 8 let, nato so ga morali uspavat.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Coton - pasma - prodaja
2.8.2011 20:54:22   
blaža
eko, našla se živo. user posted image

http://www.bolha.com/iskanje.php?ckat=138&search=coton+de+tulear



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Coton - pasma - prodaja
2.8.2011 22:31:41   
Arwenko
blaža dedne bolezni so specifične glede na posamezno pasmo in odgovoren vzreditelj ti bo znal povedat katere se v pasmi pojavljajo. Mislim da je pri kotonih to vsekakor PRA in pa težave s pogačicami, ta dva pregleda sta za rodovniško vzrejo tudi obvezna kolikor vem. Ne vem pa čisto natančno, to ni moja pasma pač.

Ja, dejstvo je, da je neukemu res težko na prvi pogled ločit resnega vzreditelja od "vzreditelja", da se ne opečeš kot je napisano zgoraj. Jaz predlagam naslednje:
- ko si omisliš pasmo, si vzami časi in ne da hočeš psa takoj, po možnosti še ta teden
- povprašaj v pasemskem klubu in poišči na internetu vzreditelje, čim več tem boljše
- ne nasedaj lepim spletnim stranem, te so lahko krinka za marskiaj - vzreditelje pokliči in se dogovori za obisk, tudi če mladičev nimajo; odgovoren vzreditelj ti tega nikoli ne bo odklonil
- na obisku poglej starše, vsaj mamo no, kakšna je, kako se obnaša, kako reagira na vzreditelja, kako na tuje osebe, primerjaj to s karakterjem pasme (zato ker če je pasma v osnovi zadržana, ni nič hudega, če bo mama do tebe zadržana, če pa je pasma priljudna, pa ni vredu če je zadržana, samo za primer)
- sprašuj, sprašuj, sprašuj...vse kar te zanima

Evo, ko narediš vse tole, bo odločitev veliko lažja, čeprav garancij še vedno ni, ampak je pa veliko manj možnosti, da te kdo okrog prinese. Pa še zelo prijetno prijateljsko vez lahko spleteš z vzreditelji, ki ti tudi kasneje lahko kvečemu koristi.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Coton - pasma - prodaja
16.8.2011 23:53:53   
Ribica **
Pa saj ni bistvo rodovnika le zdravstveno stanje psa, pač pa tudi karakteristike - tako vizualne kot značajske. Jaz sem kupila psa brez rodovnika, ampak sem imela srečo - starša sta ga imela, mladiči ne, ker niso imeli opravljenega vzrejnega (oz. oče je imel celo vzrejno prepoved zaradi višine). Pa je moja psička še vseeno bolj po standardu kot marsikateri rodovniški pes, ki se ga zadnje nekaj let najde pri nas zaradi popularnosti pasme in želje po zaslužku. Seveda, da vsak vzreditelj zasluži z vzrejo, ampak nekateri tega ne počnejo zgolj zaradi zaslužka in se preudarno spuščajo v to, ne parijo vse povprek, nimajo mladičev dvakrat letno itd. itd. itd.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Coton - pasma - prodaja
16.8.2011 23:54:49   
Ribica **
Pa pasemski psi se ne prodajajo po 400-500€, če je sicer cena okrog 1000€ in več. user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?