|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Punkcija
20.4.2011 8:30:56   
Anonimen
Zanima me, kako boleča ali neboleča je punkcija foliklov iz jajčnika?
In kako boleč je HSG za tiste, ki imate oz ste imele neprehodne jajcevode?
Ne iščem tolažbe, samo vaše izkušnje me zanimajo.

Lpp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Punkcija
20.4.2011 13:40:46   
Anonimen
Meni osebno je bil HSG bolj boleč kot punkcija. Imam neprehodne jajcevode in mi je bilo grozno. No, tudi punkcijo sem imela na enem jajčniku grozno bolečo, medtem ko je bilo na drugem jajčniku za zdržat. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Punkcija
21.4.2011 19:26:24   
Anonimen
Punkcija ni prijetna, ampak ni nič takega.
Brez panike, mine hitro in ni takšen baubau.
Srečno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Punkcija
22.4.2011 13:41:27   
Luna*
Pozdravljene, mene to tudi zanima. Na žalost sva prejšnji teden zvedela, da ne bo šlo brez tega...če sploh bo šlo...

Če katera lahko primerja, bi ji bila zeloo hvaležna...ali lahko primerja punkcijo z "operacijo pregrade brez narkoze" (jaz sem bila v Mariboru) - ali boli bolj ali manj. Sej vem da smo si različne... Mislim, da če bom vsaj približno vedela kaj pričakovati, potem mi bo full lažje. Na forumu, ste mi glede operacije zelo znale pomagati.

Hvala za odgovore.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Punkcija
23.4.2011 7:06:51   
srečica17
Mene punkcija ni nič bolela......malce neprijeten občutek, ampak traja zelo kratek čas.....sem pa imela samo 6 celic. Pravijo da je hujše če jih je več.
Sem šla potem kar takoj v službo. Ene dva dni ssem še mal jajčnike čutila. Nič groznega, res.

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Punkcija
24.4.2011 8:02:39   
trmica
Ne morem reči, da nič ne boli ... odvisno od tvojega praga bolečine. Jaz sem mislila, da bo veliko huje, kot je potem bilo. LE POGUMNO!!!!! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Punkcija
9.5.2011 20:49:28   
Luna*
Puci hvala za odgovore. Verjamem, da brez bolečin ne bo šlo ampak...
 
srečica17 a kr v službo si šla potem? Jaz si ne predstavljam, da bi šla po operaciji pregrade v službo, pa ni bilo tkoooo zlo hudo...

Zanima me, a to ti naredijo punkcijo samo na eni strani ali na obeh. Do sedaj sem mislila, da samo na eni strani, pa sem sedaj nekje prebrala, da ti na obeh. Se opravičujem za mogoče "neumno" vprašanje, ampak sem še "nova" na takih temah.

(odgovor članu trmica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Punkcija
9.5.2011 21:28:51   
ninocka26
Punkcija je na obeh jajčnikih, saj se v obeh jajčnikih nahajajo folikli, v njih pa celice. Sicer ti bodo pa na UZ povedali, koliko foliklov je na kateri strani.

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Punkcija
7.6.2011 15:24:29   
LanaB
Punkcija je bila pri meni v prvem postopku zelo boleča. Na levi strani ni bilo panike, na desni pa groza. Mislila sem, da me bo kar konec. V drugem postopku malo boljše. V tretjem postopku, za katerega se sedaj pripravljam, sem se dogovorila za narkozo. Preveč gre živcev že prej, če te je nečesa strah. Je pa situacija odvisna od primera do primera različno. Eni so čisto fertig, drugi pa nič.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Punkcija
10.6.2011 19:25:40   
lemony
HSG: zelo zelo boleč. Vmes omedlela, niso mi ga mogli narediti do konca. Punkcija: ogromno foliklov. Sestra mi je pomagala pritiskati na trebuh in se je dalo komot zdržat. Strah odveč:)!

(odgovor članu LanaB)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Punkcija
11.6.2011 7:50:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lemony

HSG: zelo zelo boleč. Vmes omedlela, niso mi ga mogli narediti do konca. Punkcija: ogromno foliklov. Sestra mi je pomagala pritiskati na trebuh in se je dalo komot zdržat. Strah odveč:)!


Pri meni glih obratno. Za HSG mi je bilo kot navaden UZ, še čutla nisem. Punkcija pa poglavje zase. Samo punkcijo sem še zmogla, ni blo hudo, ampak takoj po njej pa grozne bolečine, krči- 2x padla skup, 1x so me pravočasno k sebi spravli. Prag bolečine tu ne igra neke pomembne vloge, bolj je vprašanje kake jajčnike imaš, kje so- ali so obrnjeni, zamaknjeni, ali imaš endometriozo, ali ti predrejo še kako krvavo cisto, ali imaš hiperstimulacijo in povečane jajčnike.... Nekako isto kot pri HSG, če imaš neprehodne jajcevode, te bo sigurno bolj bolelo, kot če so prehodni

(odgovor članu lemony)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Punkcija
11.6.2011 7:54:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Luna*


 
srečica17 a kr v službo si šla potem? Jaz si ne predstavljam, da bi šla po operaciji pregrade v službo, pa ni bilo tkoooo zlo hudo...




Operacijo pregrade in punkcijo ne moreš primerjat. Sta tak različni zadevi, da ni šans, da ju primerjaš. Pri punkciji ti gredo samo z iglo skozi maternični vrat in ti posrkajo folikle, medtem ko je histeroskopija operativni poseg- četudi ti ne čutiš, da je hudo, se šteje za bolj zahtevnega kot punkcija, več komplikacij oz zapletov in bolj invazivni poseg v telo

(odgovor članu Luna*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Punkcija
11.6.2011 8:02:24   
*zabica*
Punkcijo sem imela v četrtek, bilo je 6 foliklov, od tega 3 celice...V Ljubljani dobiš inekcijo proti bolečinam (ketonal) in pa inekcijo v nožnico za lokalno anestezijo (čeprav mislim da je ne dajo vsi zdravniki) ki je mene od vsega še najbolj bolela, pa še to je tako kot bi pri zobozdravniku dobil inekcijo proti bolečinam...Jaz same punkcije sploh nisem čutila, nobenih bolečin med postopkom...Ko mi je doktor rekla da bo prepičila, sem čakala kdaj se bo to zgodilo in me bo zabolelo,  nakar mi reče da sva končali...Mi je pa desni jajčnik punktirala skoz maternico, pa kljub temu ni bilo hudo user posted image user posted image user posted image
Sem imela pa potem doma, ko je inekcija popustila, kar konkretne bolečine, primerljive z res bolečo menstruacijo....
Mislim da je punkcija odvisna od vsake posameznice in verjetno tudi od tega, kdo ti jo dela....Jaz sem se enostavno pripravila na to, se odločial da me ne bo bolelo in res je bilo tako user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Punkcija
31.8.2011 11:05:10   
Anonimen
Mene pa zanima, ali pri dr.Rešu pred punkcijo dobiš lokalnio anastezijo ali ne? Namreč jaz grem prihodnji mesec in me kar malo skrbi koliko me bo bolelo. Imela sem junija HSG, vendar zaradi zapletov pod narkozo. Ne vem kolko boli. Vem, da me je po vsem tem, ko sem se zbudila in odšla domov, zvečer tako bolelo, da sem padla v nezavest in bruhala ko nora.
Upam, da ne bo tako hudo pri punciji.

Če katera ve in je že bil apri njem, prosim za nasvet oz. komentar.

Hvala

(odgovor članu *zabica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Punkcija
31.8.2011 20:21:40   
*sanela*
HSG zelo slabo prenesla, na koncu dvakrat padla skup. Punkcija neboleča zelo lepo prenesla imela 18 celic, po punkciji čutila rahle krče kot pri menstruaciji.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Punkcija
5.9.2011 8:41:25   
srečica17
<Dr. Reš dela punkcije brez anestezije (lokalne ali splošne) in brez protibolečinksih sredstev.

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Punkcija
23.9.2011 7:31:07   
Luna*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Luna*


 
srečica17 a kr v službo si šla potem? Jaz si ne predstavljam, da bi šla po operaciji pregrade v službo, pa ni bilo tkoooo zlo hudo...




Operacijo pregrade in punkcijo ne moreš primerjat. Sta tak različni zadevi, da ni šans, da ju primerjaš. Pri punkciji ti gredo samo z iglo skozi maternični vrat in ti posrkajo folikle, medtem ko je histeroskopija operativni poseg- četudi ti ne čutiš, da je hudo, se šteje za bolj zahtevnega kot punkcija, več komplikacij oz zapletov in bolj invazivni poseg v telo



Anonimna sicer sem jaz laik v zdravstvu, ampak če izhajam že iz tega, da ti po punkciji pripada bolniška do transferja, pri operaciji pregrade pa bi mogla drugi dan v službo (mi ni pripadala bolniška)...sem sklepala, da že iz tega izhaja, da se punkcija tretira za bolj "tvegan" poseg. Poleg tega je na poti do folikov verjetno kar nekaj organov/žil in lahko kaj poškodujejo? Ampak hvala za informacijo.

< Sporočilo je popravil Luna* -- 23.9.2011 7:32:10 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Punkcija
23.9.2011 10:03:57   
Anonimen
no jaz sem imela dve punkciji pri Rešu, prvo nekako prenesla ker pač nisem vedela kaj me čaka, druga je bila grozna, tretja punkcija je bila v MB v narkozi - aleluja, nato bolniška do transferja, punce bolniška je z namenom, naj se vam ne mudi nazaj v službo, saj takoj po punkciji se mogoče nekatere počutite super, ampak vseeno je to poseg v telo in ne tako enostaven...
pregrada-po njej sem bila tudi lepo na bolniški, je le narkoza v igri...

(odgovor članu Luna*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Punkcija
23.9.2011 14:49:31   
Luna*
Anonimna jaz sem bila na operaciji pregrade "v živo". To je brez anastezije. Vsi so se obnašali, da sej to ni noben poseg in grem drugi dan komot v službo...hvalabogu se mi je operacija poklapala z dopustom in sem lahko bila doma...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Punkcija
23.9.2011 17:33:01   
lisi
da še jaz povem svoje izkušnje.
hsg še je blo še nakak za zdržat, v trebuhu sem imela tako bolečino kot da bi me žgal,...
prva punkcija (13celic) znosna, kasnejših bolečin ni bilo
druga punkcija (22celic) adijo pamet, zelo bolel, in nato tudi kasneje tisti dan in dan kasneje močne bolečine v trebuhu, napihnjena k balon,... grozno,...

tko da vsaka punkcija je stvar zase. lahk ne boš nč čutla lahk bo pa bolel k pr norcih ampak mej u mislih da delaš user posted image in bo lažje.

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Punkcija
5.10.2011 23:24:41   
*becky*
Moja izkušnja - pred kratkim bila na punkciji, imela sem le en folikel in kar nekaj celic, ni bilo prehudo. Malo neprijeten občutek, kasneje dan ali dan z malo bolečin okoli jajčnika, ampak vse se da preživeti.

In zdaj čakam, da bo 14 dni mimo user posted image

(odgovor članu lisi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Punkcija
12.10.2011 9:33:50   
Anonimen
Nočem nobene strašit, ker je pri vsaki drugače, povem le svojo izkušnjo. Punkcija pri dr. Rešu, brez sredstev proti bolečinam. Mene je bolelo neznosno, spunktirali so mi 5 ali 6 foliklov, nato so prekinili, ker nisem več zdržala, imela pa sem več foliklov. Je pa res, da sem tudi sicer zelo občutljiva, pri zobozdravniku hočem lokalno za vsako plombouser posted image 4 jajčne celice, ena oplojena, čakam, če bo uspelo.

(odgovor članu *becky*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Folna kislina
Michonne RR

Ali ste med nosečnostjo jemale/jemljete folno kislino?

Da (95%)

Ne (5%)


Število vseh glasov: 40

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!