|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bazen pri 4 mesecih
16.5.2012 14:25:56   
dayana
Lp !
mene zanima kdaj ste prvič peljale vaše otroke v bazen?
namreč moja čebelica ima 4mesece in pediatrinja je rekla naj se sami odločimo ali gre ali ne


< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 16.5.2012 18:07:13 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 14:27:43   
*miska.mcc*
3 mesece


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu dayana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 14:30:08   
josephine27
pri 4 mesecih je začel hodit na plavanje za dojenčke.

_____________________________



(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 14:34:39   
Raho
brez skrbi, s čebelico bo vs OK, če se bo malo namočila

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 14:49:28   
beti 1
Lahko, v tvojem naročju, za par minut, čas postopno podaljšuješ, po bazenu obvezno stuširaš, zelo priporočljivo je tudi mazanje z oljem, ker klor suši občutljivo kožo.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 15:28:57   
Paštetka
Ne.
Sigurno tvoji čebelici ne bo nič, vendar njena koža še nikakor ni primerna za v tako močno klorirano vodo. To se lahko pokaže kasneje. Dermatitisi, ....
In kako ironično, nihče kasneje ne pomisli na to, kdaj je otroka namakal v bazenu...

Delala sem par let v toplicah, na bazenih... Res je, da se vsakodnevno delajo analize večkrat dnevno ( klor, vezani klor- ki pokaže umazanijo) vendar... Bakterioloških preiskav se ne dela dnevno. To pa lahko fašeš mimogrede marsikaj. Mimogrede, a ste vedele, da se cca. 10 cm nad vodo zadržuje plin podoben amonijaku, ki je rakotvoren. In ravno tisto najbolj vdihavamo, ko se kopamo..

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 15:40:17   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka



Delala sem par let v toplicah, na bazenih... Res je, da se vsakodnevno delajo analize večkrat dnevno ( klor, vezani klor- ki pokaže umazanijo) vendar... Bakterioloških preiskav se ne dela dnevno. To pa lahko fašeš mimogrede marsikaj. Mimogrede, a ste vedele, da se cca. 10 cm nad vodo zadržuje plin podoben amonijaku, ki je rakotvoren. In ravno tisto najbolj vdihavamo, ko se kopamo..



Iz kemijskega vidika ima Paštetka povsem prav. Klor v vodi tvori trihalometane. Ampak seveda obstajajo filtri, ki trihalometane odstranjujejo. Thm pa so karcinogeni.

Čebelica tako lahko gre brez problema v vodo. alergije se lahko razvijejo tudi kasneje - sama sem jo dobila v začetku puberete, trajala celo puberteto, nato pa izginila ravno tako, kot je prišla.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 15:41:19   
Tutan
http://predlagam.vladi.si/webroot/files/1091_IVZ_THM.pdf
Če se komu da brat :)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 16:36:20   
Paštetka
Ja samo v teh velikih bazenih je to preprosto pri vsej tej masi ljudi, vodi to praktično nemogoče vse odstraniti. Prav tako raznih glivic, bakterij...
A ni škoda, da klor poškoduje tako nežno kožo, ki komaj zoriuser posted image


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 16:41:49   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ja samo v teh velikih bazenih je to preprosto pri vsej tej masi ljudi, vodi to praktično nemogoče vse odstraniti. Prav tako raznih glivic, bakterij...
A ni škoda, da klor poškoduje tako nežno kožo, ki komaj zoriuser posted image





Se povsem strinjam. Tudi zgornji podatki (čeprav stari) ravno ne ''šparajo'' s stranskimi učinki.

Ampak, tukaj gre vendarle za čebelico. Čebelica se ne more kopat v morski vodi, kajti čebelice so preobčutljive na hladno morsko vodo.
A se sploh gre za dopust ali nujen enodnevni obisk term?

In ni klorirana voda ni problematična zgolj pri 4mesečnem otroku. Čeprav - jaz se držim zdrave pameti in mislim, da mojemu otroku kakšen dan ali dva v bazenih na prostem ne more škoditi. Čeprav....no tale čeprav ni ravno nedolžen. In tudi klor ni nedolžen. Pač zame je 1a morska voda in če bi bilo govora o mojem otroku (čebelici or whatever), bi lahko brez problema počakali še nekaj mesecev do sezone prijetnega morskega okolja.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 16.5.2012 16:44:39 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 16:46:35   
Doll
Tutan se motiš da dan ali dva v bazenu ne more škoditi.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 16:49:13   
Najaa
Jaz ne bi. Sem imela priložnost izkusit zelo zoprno glivično vnetje po kopanju v bazenu tak da... ne in bazenov sploh ne maram. Moji dve jih pa obožujeta ampak ju nisem dala v taki starosti v njih. Morje je zakon, pač počakaš, da ima primerno temp.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 17:01:22   
Anonimen
V klasične bazene odprte za množice jaz otroka tako kmalu še nebi vozila ... smo pa mi začeli s plavanjem za dojenčke pri tamalinih slabih 5ih mesecih, ampak to v manjšem terapevtskem bazenu, ki ni odprt za masovne obiske, ampak samo za potrebe terapije invalidne mladine, te tečaje za dojenčke in za plavalne tečaje otrok. V njem že vonj ni bil klasičen prenasičen s klorom kot v navadnih bazenih, vse je bilo zelo čisto in voda je bila prijetno topla.

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
16.5.2012 21:00:58   
beti 1
Oprostite, ampak glede na vse onesnaženje se mi zdi zelo naivno in optimistično razmišljanje, da je voda v morju čistejša od tiste v bazenih, sploh če izkoristiš ure, ko so praktično prazni.
Zadnji 2 leti imam s čistočo morske vode zelo slabe izkušnje.

< Sporočilo je popravil beti 1 -- 16.5.2012 21:01:17 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: V BAZEN PRI 4MECESIH?!?!
18.5.2012 14:54:08   
Anonimen
nekje sem prebrala da pred 7-8 mesecem sploh ni priporočljivo, js mojga nebi.

KOPALNE VODE
Leta 2000 je bilo 131 kopališč, ki so jih strokovno nadzirali območni zavodi in Inštitut za varovanje zdravja RS izveden strokovni nadzor.
V odprtih bazenih se je v obdobju 1996-2000 odstotni delež mikrobiološko neustreznih vzorcev zmanjšal z 11 na 8 %, podobno v bazenih za odrasle (z 11 na 7 %), v otroških bazenih pa se je povečal (z 10 na 13 %). Delež fizkalno-kemijsko neustreznih vzorcev se je povečal s 35 na 42 %, v bazenih za odrasle s 33 na 39 %, v otroških bazenih pa s 45 na 53 %.
V zaprtih bazenih se je delež neustreznih vzorcev zmanjšal: mikrobiološko s 17 na 12 % (v bazenih za odrasle s 16 na 11 %, v bazenih za otroke s 26 na 13 %). Fizikalno-kemijsko pa s 26 na 24 % (v bazenih za odrasle se je zmanjšal z 28 na 23 %, v bazenih za otroke pa se je povečal s 23 na 28 %).
Mikrobiološka kakovost bazenske vode se je izboljšala, razen v odprtih bazenih za otroke, fizikalno-kemijska kakovost pa poslabšala, razen v zaprtih bazenih za odrasle.
Podatki zadnjih dveh let glede števila neustreznih vzorcev bazenske vode zaradi prisotnosti bakterije Pseudomonas aeruginosa kažejo naslednjo sliko:
odprti bazeni: 42 % od neustreznih vzorcev oz. 4 % od vseh vzorcev iz odprtih bazenov; pri otroških bazenih je bil delež 29 % (4 % od vseh vzorcev iz odprtih bazenov), pri bazenih za odrasle pa 46 % (3 % od vseh vzorcev iz odprtih bazenov);
• zaprti bazeni: 22 % od neustreznih vzorcev oz. 3 % od vseh vzorcev iz zaprtih bazenov, pri otroških bazenih je bil delež 30 % (4 % od vseh vzorcev iz zaprtih
bazenov), pri bazenih za odrasle pa 20 % (2 % od vseh vzorcev iz zaprtih bazenov). V bazenskih kopališčih kroži voda v zaprtem sistemu, kopalcu je na voljo omejena površina in količina vode. Bazenska kopalna voda je izpostavljena onesnaževanju od kopalcev in iz okolja. Ustrezna kakovost vode se vzdržuje z obnavljanjem vode. Normalno so v vodi nenevarne ubikvitarne bakterije. Med temi so včasih pogojno patogene, ki povzročajo bolezen pri posameznih skupininah ljudi ali po predhodni okvari kože in sluznice. Vir patogenih organizmov so bolni kopalci ali zdravi klicenosci. Kreme in druga sredstva za nego telesa večajo verjetnost prenosa patogenih mikroorganizmov z vodo, ker večajo porabo dezinfekcijskih sredstev ter jih ščitijo pred njihovim delovanjem. Pogoste so okužbe kože,
črevesja, ušes, obnosnih votlin in zgornjih dihal.
Od kemijskih onesnaževal so pomembni zlasti oksidacijski produkti klora s prisotnimi organskimi nečistočami v vodi: trihalometani in kloramini. V organizem vstopijo s popito vodo in vdihanim zrakom ter dražijo kožo. V veliki količini povzročajo okvare jeter in ledvic ter imajo narkotični učinek,kar seveda ni zaželeno. Za nekatere od teh snovi obstaja sum, da so karcinogene.

(odgovor članu beti 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?