|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   O Horionski biopsiji
11.10.2011 14:52:46   
čili
do včeraj nisem slišala nič... Moja G me je zaradi starosti ( 38) postavila pred dejstvo,da to pač moram naredit , da mi NS ne pripada- razen samoplačniško. Seveda sem se šla prijavit, ker človek G pač zaupa...
Zdaj so prišli za menoj dvomi,strah in miljon vprašanj:
*Zakaj ne dajo kot opcijo še vedno NS in se na podlagi rezultatov potem odločiš...
*2-3 % možnosti za ss po posegu je zame ogromno
*Amniocenteza se izvaja prepozno,čeprav je zato manj možnosti za splav

Zanimajo me vaše izkušnje in mnenja-mogoče se bom na podlagi teh lažje odločala.
Stare linke ne rabim! sem jih že prebrala

Z mojim sva enakega mnenja in bom šla samoplačniško najprej na NS

< Sporočilo je popravil čili -- 11.10.2011 14:55:23 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: O Horionski biopsiji
11.10.2011 19:41:03   
cilla
Ja pojdi na NS, valda (vsaj jaz bi definitivno šla oz. sama sem šla, pa čeprav je bila samoplačniška - imam rok glih dva meseca pred 35. rojstnim dnevom). Tako se boš v primeru slabših rezultatov lažjega srca odpravila tudi na BHR. Če bodo dobri, pa prihraniš sebi en stres (javni zdravstveni blagajni pa en strošek user posted image )

(odgovor članu čili)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: O Horionski biopsiji
11.10.2011 19:59:23   
Jassika
Sicer lastnih izkušenj z BHR nimam, ampak glede na tvojo starost ti verjetno NS niso priporočili zaradi tega, ker rezultat ne bo pomirjujoč (mislim da je background risk nekje 1:150 ali celo manj). Seveda pa na NS vidijo tudi druge "mehke markerje" za DS. Kolikor berem Pušenjaka, on lepo pravi - če zate otrok z DS ne predstavlja problema, potem je BHR/AC čisti nesmisel. Tako da odločitev je vedno v zadnji vrsti tvoja. Želim ti lepo user posted image in zdravega user posted image

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: O Horionski biopsiji
12.10.2011 10:26:54   
olimia
iz izkušenj ti lahko povem, da bi se jaz osebno odločila za BHR ali pa AC (jaz mogoče raje za AC, ker imam za seboj eno neuspelo BHR)
sama sem šla v drugi nosečnosti samoplačniško na NS (AC mi je pripadala zaradi prve hčerke, ki ima DS), izvid super stara sem bila 31 let, verjetnost 1: 2000 in še nekaj čez. Po AC, na katero sem šla z napotnico, se je pokazalo da ima otrok kromosomsko napako in sem nosečnost prekinila (ni bil DS)
v tretje sem šla na napotnico na BHR- žal se je izkazalo, da so postrgali premalo resic in sem bila klicana, da čez 4 tedne ponovim AC. nisem imela nobenih težav, razen v zadnji nosečnosti sem po AC ležala nekaj dni več, ker sem imela krče (pri drugi nosečnosti, sem šla po AC takoj v službo), ki pa so verjetno bili tako močni zato, ker sem imela v enem mesecu dva posega. doma imamo sedaj zdravega user posted image

se pa strinjam tudi z jassiko, če ti otrok s kromosomsko napako ne predstavlja problema, potem se za posege ne odloči - tudi na nuhalno ti ni treba v tem primeru. odločitev pa naj bo tvoja!

in tudi jaz ti želim lepo user posted image in zdravega user posted image

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: O Horionski biopsiji
12.10.2011 16:13:16   
urshak
Jaz sem bila stara ravno toliko kot ti . Tvoja zdravnica nima prav. NS ti pripada brezplačno po 35 letu, po 37 letu pa lahko sama izbereš, na kateri pregled boš šla oz, če greš na NS in je rezultat ok, ti AC ne pripada. V glavnem jaz sem šla na NS, kjer je bil rezultat 1 : 253 (kriva so bila leta), je pa fajn, ker ti vidi že tudi kako velika je svetlina, če je vidna nosna kost, ki je otroci z DS nimajo... Jaz sem potem z napotnico šla na AC. Tam mi je sestra že takoj rekla, da sem prišla brez veze, ker je tak rezultat samo zaradi starosti, pa dobro, potem je bilo vse ok. Gre pa veliko živcev.
Jaz bi na tvojem mestu šla na AC, sploh če je to tvoj prvi otrok, pa predvidevam, da težko pričakovan.

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: O Horionski biopsiji
12.10.2011 17:01:57   
čili
Hvala vam za odgovore, zlate ste.
To je moje tretje dete, 2 imam že doma . Sta zdrava nabrita fanta.
Zdaj sem se naročila na NS. bom videla kakšen bo rezultat in kaj bo povedala G.

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: O Horionski biopsiji
13.10.2011 9:53:46   
olimia

IZVIRNO SPOROČILO: urshak

če je vidna nosna kost, ki je otroci z DS nimajo...


urshak naj te popravim, moja hči jo ima in tudi na nuhalni je bila pri nas nosna kost prisotna - pa ima DS
res je, da pri otrocih z DS, na nuhalni običajno nosna kost ni prisotna

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: O Horionski biopsiji
13.10.2011 10:30:44   
tulpek
Sem ravno pol ure nazaj brala:
"Ultrazvočno je (nosne kosti) ni moč videti pri približno 3 % kromosomsko normalnih plodov in kar pri 60 % plodov z Downovim sidromom in drugimi kromosomskimi nepravilnostmi ".
Tukaj:
http://www.mojmalcek.si/teme/nosecnost/86/nuhalna_svetlina_in_ultrazvocni_pregled.html

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: O Horionski biopsiji
13.10.2011 14:55:07   
urshak
Ne zamerite, strokovno se v to nisem poglabljala, meni je bilo tako rečeno.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: O Horionski biopsiji
13.10.2011 16:32:02   
čili
Že dolgo nisem bila tako neodločna. Se vidi da gre za moje dete in mi je vsak  rizik preveč user posted image user posted image Enkrat bi to , drugič bi to. Bi bilo precej lažje , ko bi manj tuhtala. Mislim , da vem , da je najbolje it na BHR,samo še sprejet moram in bit optimistična ...

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: O Horionski biopsiji
13.10.2011 20:53:38   
cilla
Čeprav je težko, sploh ko končno prideš do želenega otroka, je pri taki zadevi dobro vklopiti vso racionalnost, ki jo premoreš. Imaš srečo, da ti zavarovalnica omogoča BHR/AC na stroške zavarovanja, drugače bi se ravno tako sekirala, kaj bo z otrokom, le da bi za tako preiskavo, če bi se odločila zanjo, plačala okoli 700€.

(odgovor članu čili)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: O Horionski biopsiji
14.10.2011 16:40:41   
čili
Ja to je še en pogled.
Ampak jaz sploh nisem razmišljala, da bi bilo kaj narobe dokler me ni G opomnila na mojo starost.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: O Horionski biopsiji
15.10.2011 15:30:20   
olimia
verjamem da preveč razmišljaš, ampak kot sama praviš, gre za tvoje dete
vsaka odločitev ima prednosti in slabosti, ti se odloči tako, kot veš da bo zate, za tvojo družino in za še nerojeno dete najbolje!
samo moj pogled na te preiskave- jaz se nisem ustrašila rizika same preiskave, ker sem vedela, da bom še enega otroka s kromosomsko napako težko sprejela in sem bila zadovoljna da mi je preiskava v naslednjih nosečnostih pripadala; pa tudi v prvo bi šla na preiskavo, če bi bila cena kaj nižja, pa si je takrat nisem mogla privoščiti
jaz verjamem, da bo na koncu vse dobro, za keterokoli preiskavo se boš odločila, konec koncev so leta le eden od dejavnikov ki vplivajo na rezultat (sama sem bila 10 let mlajša od tebe, ko se mi je rodila hči)
pogumno!

(odgovor članu čili)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: O Horionski biopsiji
15.12.2011 13:11:10   
čili
Moram zaključit tole stran :)
Šla sem potem na biopsijo, ki je malo hujši poseg od AC- vsaj po pogovoru s puncami  (ik smo bile skupaj po posegu v sobi ) sodeč. Po posegu nisem imela težav, nič krčev. 3dni sem strogo počivala, potem počasi delala vsakodnevna opravila.
Čakali smo 4 dooooolge tedne na pošto in ko smo jo dočakali izvedeli vesele novice....vse je ok user posted image user posted image user posted image
Tako, če bo katera v dvomih-sama bi se odločila še enkrat isto user posted image

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: O Horionski biopsiji
15.12.2011 13:46:10   
Anonimen
Bravouser posted image

sama še čakam na končne rezultate AC, ampak hitri test je bil ok, tako da sem manj nervozna...

(odgovor članu čili)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?