|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolečine v križu - kako si pomagat
8.2.2009 11:14:58   
TomTaylor
Od rojstva prve hčerke imam bolečine v križu vseskozi, najbolj pa me je bolel tik pred menstruacijo. Z rednim pilatesom sem to težavo uspešno odpravljala. Zdaj pa sem noseča 10t in imam spet neznosne bolečine, ko se hočem v postelji iz trebuha prevaliti na bok me tako zaštiha...Res pa je, da sem pilates popolnoma zanemarila...

No, pa sej nočem jamrat, samo zanima me, ali imate tudi ve podobne izkušnje in kako blažite bolečine v križu? S posebnimi vajami? Kakšnimi? Pilates? Masaže? Mazila?...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
8.2.2009 11:20:55   
zmajaz
Meni je za bolečine v križu najbolj pomagalo novo lateks ležišče v kombinaciji z ortopedskim vzglavnikom - od takrat naprej imam mir, prej pa sploh na hrbtu nisem mogla ležati niti 5 minut. Ko me je pa zadnjič en dan v križu zaštihalo, ker sem se malomarno obuvala (z otrokom na rokah sem si stoje na eni nogi zapenjala zadrgo na škornjih), je bilo nekaj neverjetnega, kako se mi je križ čez noč do jutra opomogel. Je pa res da so ta ležišča svinjsko draga - ampak zame je bilo vredno vsakega centa.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 8.2.2009 11:21:30 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
8.2.2009 11:21:54   
Čebel@
mene je zdele na koncu začel križ matrati in mi pomaga da me možek fajn zmasira.....drugače pa pokliči kakšnega fizioterapevta da ti bo svetoval

lepo in nebolečo nosečnost ti želimuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
8.2.2009 11:30:31   
zmajaz
Aja - pa gibanje je zelo pomembno. Že samo vsakodnevni sprehod dela čudeže za hrbtenico, če se drugače nič kaj ne gibaš.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
8.2.2009 15:16:32   
anci banci
meni je ginekologinja napisala napotnico za fizioterapijo zaradi bolečega križa...
ker me zaštiha al ležim al se sprehajam al pa sedim nič mi ne pomaga

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
8.2.2009 16:35:33   
dreamhorse
Sprehod, telovadba - raztezanje in pa plavanje. Škoda, da pomaga smo tisti trenutek, ko to počneš... Sem ena izmed tistih, ki imam prav tako težave s križem.

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
9.2.2009 8:57:29   
salcka
Kosmodisk za križ.
Edina stvar, ki mi pomaga. Pa seveda redno gibanje.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
9.2.2009 9:10:54   
simonakr
Se pridružujem vsem zgoraj naštetim. Najbolj pomaga redno gibanje (lahko pilates al pa vaje za nosečnice) pa seveda počitek. Glede masaže se pa pozanimaj pri fizioterapevtki - bo najbolje vedela.

pa naj te potolažim kot je mene sodelovka na začetku nosečnosti: Če te zdaj na začetku boli, oh pa kako te še bo na koncu... user posted image user posted image user posted image Pa je imela prav!


_____________________________

"Nihče ni nikoli tako visok kot tedaj, ko poklekne k pomoči potrebnemu otroku."

RDEČI NOSKI

19.2.2009 se je rodil naš škorček Larisa

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
9.2.2009 10:14:56   
girly
meni pomaga masaža...pa lahko te kar tvoj možek zmasira. pa žal si moram pomagat tudi z zdravili user posted image

_____________________________

Kris je najin sonček :)

(odgovor članu simonakr)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
9.2.2009 11:37:34   
Lidy
Sama imam konstantne bolečine v križu. Pred leti sem hodila na fizioterapijo na polikliniko, kjer so mi pokazali vajo, ki jo izvajam takoj ko začutim bolečino in mi zelo pomaga.

Gre za krepitev mišic v križu in s tem tudi zmanjšanje bolečin. Vajo lahko delaš sede, leže na hrbtu (še najlažje), stoje. Mišice spodnjega dela trebuha stisneš in držiš do 10. Vajo ponoviš večkrat. Ko stisneš mišice čutiš napetost, bolečino v križu, to pomeni, da pravilno delaš.

Meni ZELO pomaga imam pa bolečine verjetno zaradi poškodbe, bolečine so skoraj vsakodnebne, včasih bolj drugič manj.



(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolečine v križu - kako si pomagat
22.6.2012 20:28:23   
brezka

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Od rojstva prve hčerke imam bolečine v križu vseskozi, najbolj pa me je bolel tik pred menstruacijo. Z rednim pilatesom sem to težavo uspešno odpravljala. Zdaj pa sem noseča 10t in imam spet neznosne bolečine, ko se hočem v postelji iz trebuha prevaliti na bok me tako zaštiha...Res pa je, da sem pilates popolnoma zanemarila...

No, pa sej nočem jamrat, samo zanima me, ali imate tudi ve podobne izkušnje in kako blažite bolečine v križu? S posebnimi vajami? Kakšnimi? Pilates? Masaže? Mazila?...




uporabljam eno pefektno "zdravilo" za bolečine v križu. dejansko gre za neko naravno zdravilo. Vsekakor pa vam priporočam, da partner kdaj priskoči na pomoč, ker je njegova masaža daleč najboljše zdravilouser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?