|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
4.9.2005 12:16:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   ¸Temenca
4.9.2005 12:20:22   
cleopatra
Ja, res je, da namažeš z oljem in daš kapico gor; ampak ne bo dost, da samo umiješ glavico, bo potrebno z glavničkom za temence še glavo ščistit, drugače ne bodo šle dol.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   ¸Temenca
4.9.2005 12:20:46   
malika
Na debelo namaži z oljem, daj na bučko kapico, pusti, nato počeši s gostim glavnikom in operi. Najbolje bo, če to narediš to za čez noč, da se luskice čisto odmočijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   ¸Temenca
4.9.2005 12:23:14   
Jessy
Jaz sem ji ravno pred petimi dnevi to delala. Sem jo na debelo namazala z oljem, dala kapico gor in pustila dobro uro. Nato sva se šli kopat. Po kopanju pa sva se tudi počesali. Temenca so izginila. Sem pa vseeno vso stvar ponovila tudi včeraj in ima popolnoma lepo lasišče.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   ¸Temenca
4.9.2005 13:12:31   
Anonimen
Jaz sem ji pa glavico namazala z OLIVNIM oljem in nato sem jo umila in z glavničkom odstranila temenca. Zelo pomaga. Probaj.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   ¸Temenca
4.9.2005 13:18:49   
Spicy Black
Jaz sem pa nekje slišala, da bolj kot umivaš glavico (s šamponom) več jih je Po moje takemu malemu res ni treba glavice umivat s šamponom vsak dan al kako


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   ¸Temenca
4.9.2005 14:27:48   
urška
veš kaj sem pa jaz slišala, da nastanejo zaradi "umazanije" pa ne me narobe razumet, ne rečem da so vaši otroci umazani, ampak prah pa znoj pa to vse skupi in pol se to nardi. jst sem mojmu tamalu ful dolg vsak dan glavico prala (ker mi je tud babca tko rekla) in morem rečt da nisva mela nikol problemov.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   ¸Temenca
4.9.2005 14:35:00   
piščanc
če mene vprašaš to nastane zaradi žlez na lasišču, pa odmrla koža itd. dvomim da ima kaj skupnega z umivanjem, oz. je odvisno od vsakega otročka posebej

odstraniš pa jih tako, kot so ti že svetovale - namastiš lasišče, da se vse skupaj zmehča, potem pa z glavničkom počasi izčešeš - če ima majhna temenca mogoče lahko tudi samo izčešeš. ni pa nujno, da ne bodo več nastajala

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   ¸Temenca
4.9.2005 16:55:07   
urška
ja seveda zarasi žlez ki se zardi odmrle kože in prahca in vsega zamašijo - nekaj takega. u glavnem jaz sem tko brala v eni otroški reviji. pa saj je vseeno, glavno da jih pol odstraniš

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
4.9.2005 17:32:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   ¸Temenca
4.9.2005 18:03:50   
urška
to so tisti mali otroški glavnički. za suho kožo pa poskusi kakšno kremico z ognjičem (bubchen je imel včasih ognjičevo kolekcijo)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   ¸Temenca
4.9.2005 18:50:20   
špelin@
piščanc ima prav, nima zveze z pogostostjo pranja glave. Naši glavo umivam 1x - 2x tedensko - pa še takrat uporabljam le trdo milo. In nikoli ni imela temenc

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
4.9.2005 19:11:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   ¸Temenca
4.9.2005 20:09:08   
Antigona
Naš sicer nima temenc, mi je pa prijateljica rekla, da njej s krtačko ni uspelo izčesat temenc. Si je njen mož mal brado pustu, tko da je bila nekaj milimetrov dolga, in mu potem nežno "zdrgnil" glavico. Tako se jima je pa uspelo znebiti temenc.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   ¸Temenca
4.9.2005 21:47:41   
Piškotka~
Še moj recept. Namazali smo z Riboderminom. Pustili cca 2 uri in razčesali pri kopanju z glavničkom pa je šlo čist vse dol. Prej jih je imel pa ful velik.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   ¸Temenca
4.9.2005 22:17:17   
Annny
baje je učinkovit recept ta, da namažeš glavo z margarino in potem gre z glavničkom takoj vse dol- tako pravijo naše babice in verjetno bo res kaj na tem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   ¸Temenca
5.9.2005 12:50:40   
pravljica
našemu so nastali, ko sem mu umivala lase z milom...zdaj mu jih že en čas ne umivam tako - samo z gazico in vodo tu pa tam malo bol grobo sčistim lasišče...tako mu tudi že od začetka čistim kožo okoli obrvi in po čelu, ko se mi zdi da se kaj nabira in tam še ni imel temenc
verjetno nisem dovolj sprala glavice in se je na šampon na lasišču še prej vse prijelo

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   ¸Temenca
5.9.2005 21:30:38   
Jessy
V knjigi Nega matere in otroka piše (povzetki):
Temenice so oblika prhljaja na lasišču. To so zadebeljene, rjavkaste, luskinaste lise po lasišču.

Kaj naj ukrenem?
Otroku namažite glavico z otroškim oljem, da se luske zmehčajo, nato se prečeše in umije glavo.
Če se izpuščaj razširi, pazite, da bodo prizadeti deli kože čisti in suhi. Če se izpuščaj nikakor ne bo hotel pozdraviti, ali če se bo zdelo, da se je okužil in se je pričelo iz njega cediti, bo zdravnik morda predpisal posebno mazilo.

Iz zgornjega sklepam, da to ni posledica umazanije.

Osebno sem bila kar prizadeta, ko so se Neji pojavile temenice, kljub temu, da sem ji redno umivala glavico, ker je tašča ob tem rekla, da je packa. Kar kocine so mi šle pokonci ob taki izjavi!!! Ne bi rekla, ko je ne bi umivala, da je packa (v tem primeru bi bila packa kvečjemu jaz, ki sem zadolžena, da jo umivam), ne pa takole, ko so se temenice pojavile takoj naslednji dan, po umivanju glavice.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   ¸Temenca
5.9.2005 22:53:46   
Skaana
Temence se nekaterim dojenčkom pojavijo, nekaterim se pa tudi, vendar v tako blagi obliki, da se niti ne opazi pod lasmi

Slišalo se bo grozno, pa vendarle, kako sem jih jaz spravila dol. Glavo sem namazala z oljem (ni pomambno katerim, le da se fino napoji) že zjutraj, nato pa glavico povila s prozorno folijo za živila. Ne na tesno in čez dala tanko kapco. Zvečer sem ji narahlo z nohtom temenca spraskala dol. Imela sem občutek koliko pritisniti in res vse se je odluščilo. Prej sem se pa dva tedna mučila, ker so se vedno na novo delala, jaz pa sem mali mazala in izčesavala vsak dan

Torej, naslednji dan ni imela več temenc. In do zdaj se ji še niso pojavila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   ¸Temenca
6.9.2005 8:32:00   
Mima75
Hojla!
Tudi mi smo imeli kar nekaj problemov s temenci, pa mi je zdravnica napisala recept za Salicil olje, sem ga 2 uri pred kopanjem namazala, ga pred kopanjem počesala z glavničkom, potem pa skopala. Je občutno bolje .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?