|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Na pomoč - plesniva suha salama?
3.2.2006 9:02:49   
Anonimen
Prosim vas za pomoč in izkušnje.

Ali je suha salama lahko plesniva? So to neke bele pikice na njej?

Včeraj zvečer se mi je zaluštalo koščka suhe salame. Sem jo vzela iz hladilnika, kjer je kak teden. Bila je v kosu. Tisti del, ki je bil olupljen, je imel neke bele majhne pikice. Sem to odrezala proč, pa še kakšen cm več.

Preostali del sem na novo olupila in si odrezala en košček. Ko sem en grižljaj že pojedla, me je spreletelo, kaj če so te bele pikice plesen???

Ali se katera spozna na to?

Zdaj sem čisto panična, ker sem brala, da neka vrsta plesni lahko zastrupi plod. Spomnila pa sem se tudi, da smo se v šoli učili, da plesen spleta neke nitke ne samo na površini, ampak tudi globoko v notranjosti.

Po tem edinem grižljaju mi nič ni bilo slabo ali karkoli drugega. Če bi pojedla kaj nevarnega, bi mi gotovo bilo, kaj pravite?

Zelo me je strah, da ne bi z enim neumnim grižljajem ogrozila ali zastrupila pikico. Noseča sem 11 tednov.

Za vsako izkušnjo ali informacijo vam bom hvaležna.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Na pomoč - plesniva suha salama?
3.2.2006 9:15:26   
Reja
Mogoče so bile pa bele pikice strjena sol. Vsaj jaz sem vedno tako mislila. Sem pa družboslovka, ki o tem res nima pojmauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Na pomoč - plesniva suha salama?
3.2.2006 9:24:33   
Mina1
Zaradi enega grižljaja verjetno res ne bo nič narobe, ne skrbiuser posted image . Se pa res raje odpovej suhim zadevam, sploh domačega porekla - te so strogo prepovedane. Zdej teli suhi izdelki, vakumsko pakirani, naj ne bi bili škodljivi v nosečnosti, pa vseenouser posted image  .

Pa saj veš, cel spisek je tehle zadev, ki se jih "kao" ne sme jesti v nosečnosti:

paštete, bree siri, suhi izdelki, surovo meso in surova jajca, suši, svinjina in konjsko meso, nepasterizirani izdelki...

Jaz sem se tega držala, ene se ne, pa kljub temu ni nič narobe. Sama presodi torej. Jaz pravim, da ne bi potem v zdravstvene knjige pisali, kaj sme nosečnica jesti in kaj zelo odsvetujejo.

Lepo nosečnost ti želimuser posted image

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Na pomoč - plesniva suha salama?
3.2.2006 13:11:33   
Anonimen
Salama je bila kupljena, sicer pa poznam opozorila.

Hvala za tolažbo!

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Na pomoč - plesniva suha salama?
3.2.2006 15:31:20   
puppa
Suhe salame ponavadi (vsaj domače izdelave) na koncu še pomokajo. Lahko da je bilo tudi to. Sam če ti ni blo slabo, pol ni nič hudega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Na pomoč - plesniva suha salama?
3.2.2006 15:48:46   
miši
če je bila na hladnem, potem zelo težko, da je nastala plesen. Bi pa lahko nastala, če je bla že dalj časa odprta pa če je bilo v hladilniku oz. zraven salamce kaj vlažnega. se pa tudi zavoha. Če si dobro odstranila, ni panike.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Na pomoč - plesniva suha salama?
3.2.2006 16:17:28   
paris
Od enega grižljaja salame ti ne more bit nič, pa tudi če bi bil cel plesniv, brez panike!



_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu miši)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?