|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HSG- vse o preiskavi
11.1.2012 23:18:02   
ninej
Pozdravljene punce!

Mene v naslednjem mesecu čaka HSG....sej sem že dosti prebrala o tem,pa me zanimajo še vaše mnenje in izkušnje s to preiskavo.....
Sama imam neredne M in zadnje 2 meseca sem imela M,ta zadnjo sem dobila danesuser posted image .Drug teden imam pregled pred HSG, pa me zanima ali bi mi dr. predpisal tbl.za sprožitev M,glede na to da v bistvu nimam redne,ker se mi zdi da se ta preiskava opravja po M?Pač problem je v tem,da sem 15 feb. naročena v LJ,in bi morala izvide HSG prinest s sabo,glede na ta dva meseca odkar imam M,mi preiskava ne bi šla skozi pred 15.2 datima,pa ne bi rada izgubila,sej bi potem spet čakala 2 meseca na ponovno kontrolo....v glavnem ta M je zmešala cel moj sistem.....
No,upam,da se mi kera oglasi z mnenjem in izkušnjo glede tega....bi bla zlo hvaležna za kakršnokoli inf.user posted image

Lep pozdravček!Ninejuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HSG- vse o preiskavi
22.1.2012 10:18:52   
ninej
ma,kej ni nobene ki je dala ta pregled skoz,da bi mi malo opisala celoten potek in svoje izkušnje?????user posted image
Mene to čaka v sredo,da takrat pa se psihično pripravljam na vse skupaj in upam da bo vse ok...user posted image
Pozdravček s sončneuser posted image primorske.....

(odgovor članu ninej)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HSG- vse o preiskavi
22.1.2012 10:21:18   
Ajra RR
Žal ti ne znam svetovati. Vprašaj tukaj, boš hitro dobila odgovor: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-irena-virant_10

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu ninej)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HSG- vse o preiskavi
22.1.2012 11:00:56   
tanja22
Oj, sama sem imela HSG maja. Je bilo pa tako, da me je najbolj bolelo, ko mi je razprla nožnico z lopatami (sama jih je tako poimenoavala) in pa ko se je prisesala na maternićni vrat (ta postopek je morala narediti 2x, ker prvič ni bilo ok). Sam iztis tekočine nisem čutila. Mi je pa tista bolečina (kratkotrajna) takoj popustila, ko je bilo konec. Malo tudi zato, ker je bilo z jajcevodem (tistim ki je se ostal po IMN) vse ok. Potem sem bila 2 ali 3 dni doma. Pa moram reči, da mi je bolniška prav prišla, ker sem naslednji dan šla le na počasen sprehod, ker me je malo pa le bolelo, ko sem hodila.

Ni prijetno, ampak definitivno vzdržno, ker zelo hitro mine!

LP

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HSG- vse o preiskavi
22.1.2012 16:04:04   
ninej
tanja22-hvala za tvojo izkušnjo,upam da bo tud pri meni vse to hitro minilo in bo vse čimprej za mano....user posted image

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HSG- vse o preiskavi
24.1.2012 19:51:47   
Nusyka
Ni boleče, no vsaj pri meni ni bilo. Je pa res, da so bili moji izvidi brez posebnosti, kar pomeni, da je vse OK.
Sem pa o tem posegu na forumu veliko prebrala in se psihično dobro pripravila. Osebje je v LJ KC zelooo
prijazno, tako da se tega posega spominjam s pozitivnimi izkušnjami.

Nič bat, želim ti dobre izvide user posted image

(odgovor članu ninej)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HSG- vse o preiskavi
25.1.2012 19:18:05   
ninej
evo punce HSG je za mano,moram reč ,da je bilo kar boleče in sila neprijetno,samo je bolečina hitro minila....danes počivam doma,upam da mi uspe še kak dan bolovanja iztisnit,ker se ne počutim lih 100.Dejstvo je da če si dobro pripravljen psihično potem sploh ni take panike,imela sem pa super zdravnika pa tud sestre so ble zlo prijazne....samo da je mimo...zdej pa v akcijo po +user posted image !
Aja,Nusyka izvidi pa so ok!Super,kjub bolečinam sem fuuuul vesela!user posted image

(odgovor članu Nusyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HSG- vse o preiskavi
31.1.2012 17:21:25   
curly
Pozdravljene, punce.
20.12.11 sem imela transvaginalno hidrolaparoskopijo. Bolečine so bile minimalne, krvavitev tudi in vse naj bi bilo v najlepšem redu.
Nastal pa je drug "problem": Menstruacija mi zamuja, in sicer je danes 53. dan. Drugače imam neredne M, ampak pridejo med 28. in 45. dnem. Pojavil se je tudi rjav izcedek, ki traja že več kot 20 dni - kot da se M napoveduje. Ima katera izkušnje z zamujanjem M po posegu (laparoskopija, histeroskopija)? Sicer me nič ne boli, ampak razmišljam, da bi poklicala ali na kliniko za neplodnost, kjer so me napotili na poseg in ga tudi izvedli ali pa naj pokličem kar svojega ginekologa? Če ima katera kakšne izkušnje, bi bila zelo vesela za odgovore. Lepo se imejte in se tipkamo. Čaooo

(odgovor članu ninej)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HSG- vse o preiskavi
6.4.2012 22:19:05   
majči tolovajči
Pozdravljene!

Sama sem dala pred kratkim skozi HSG v Celju in morem povedati, da sem za pregled pripravljala leto in pol, ker enostavno sem se vsega preveč bala.
Tako čisto na kartko. V Celju se dan prej oglasiš v abulanti, kjer daš kri in vodo ter te pregleda zdravnica in naredi ultrazvok, če je z izvidi vse v redu, greš na oddelek po navodila. Tisti dan razen zajtrka ne smeš jesti nič drugega kot juho piješ lahko do polnoči, potem pa do pregleda ne smeš nič zaužiti. Dve uri pred pregledom vzameš antibiotik in se odpraviš v bolnišnico. Tam te sprejmejo na oddelek, kamlu zatem te odpeljejo na radiološki oddelek, vsaj mslim, da se tako reče, kjer opraviš HSG pregled. Na pregeldu so prisotni zdravnik ginekolog, sestara inštrumentarka in radiologinja. Vsi zelo prijazni in zelo velika podpora. Sam pregled pa podoben ginekološkemu. Morem povedati, da me je kar bolelo. Pri vakumu sem občutila bolečino podobno močni menstruaciji, ko pa mi je zdarvnik med slikanjem vbrizgal kontrast pa je bila bolečina neizmerna, da sem kar zakričala, ampak tudi hitro popusti. Opravijo slikanje in ti povedo razultar. Moji izvidi so bili BP, mi je pa zdravnik rekel, da sem imela neprehodne jajcevode in da me je zato tako zelo bolelo, ampak je sedaj vse v redu. Prestavijo te na posteljo, malo počakaš in te odpreljejo na oddelek, kjer dobiš zajterk in kosilo ter počivaš cel dan do popoldanske vizite, potem pa lahko greš domov.

Ne glede na vse bolečine katere so tudi takoj minile vam povem, da mi ni žal niti malo, da sem se končno odpravila na pregled, ker sva sedaj z možem polna upanja in se veseliva mesecev kateri so pred nama.
Upam, da sem z mojim postom, kateri pomagala in želim si da bi se lažje odločile za ta pregled kot sem se jaz, ker sem se predolgo obremenjelava z vsem, danes pa se počutim 100% lažja user posted image

Kar pogumno punce, ker me itak vse zmoremo in prenesemo =)



(odgovor članu curly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HSG- vse o preiskavi
1.6.2012 10:51:16   
Anonimen
Mene pa neki zanima ... a je mogu partner na spermiogram preden ste ve šle na HSG in a je kara med vami že nosečka?
Hvala


< Sporočilo je popravil sončenk -- 1.6.2012 10:53:10 >

(odgovor članu majči tolovajči)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HSG- vse o preiskavi
14.6.2012 19:37:25   
majči tolovajči
Pozdravljena Sončenk!

Upam, da ti odgovarjam še pravi čas....mene v Celju niso nič vprašali glede spermiograma. Pravijo pa, da ga ponekod hočejo pred HSG-jem, če je s partnerjem vse v redu, tudi tebi naredijo HSG. Tako, da najbolje če se pozanimaš v tisti bolnici kamor se odpravljaš na pregled.

Glede nosečnosti pa ti lahko povem, da se pri nama ni nič zgodilo ter da sem ta mesec prvi mesec na Klomifenu. Tako da drživa pesti, da bo kaj pomagal.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?