|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kašelj
21.11.2012 11:14:57   
ribica.
Lep pozdrav!

rabila bi kakšno izkušnjo od vas, in sicer, naš skoraj 2in pol letnik, ima kot posledico alergij kronično kašljanje, bronhitis. Problem je konkreten, ker je razvil tudi alergijo na vse inhalatorje, ki jih zdravnik v tem pimeru predpiše. Se pravi berudual, flixotide, ventolin, ga spravi na urgenco zaradi urtike. Preventivni prašek singulair mu ne pomaga. In sedaj pač prenašava kašlje samo z domačimi "zdravili" . Zadeva se sicer zelo ponavlja, na cca vsake 3 tedne ga zabaše gozen kašelj. Ponavadi prvo noč kašlja celo noč, da ne rečem da se davi. Imam toliko občutka in izkušelnj, da pibližno vem, kdaj se zadeva obne na bolje, in da lahko zadevo prebolevava brez obiska zdravnika. Rada bi mu pa pomagala, da se revež ne bi tako davil in sopel prve 2-3 dni, zato me zanima, ali kdo od vas prakticira inhalator. Pa ne mislim, tako da bi inhaliral kakršnokoli zdravilo, ampak tako, naravne zadeve, ki bi olajšale dihanje. Preventivno, kadar vidim, da ga bo spet doletelo. Ali katera prakticira? Bi bila zelo hvaležna z izkušnje, mnenja. Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kašelj
21.11.2012 11:49:31   
romta
Našedva sicer nimata bronhitisa, je pa imel mlajši ful probleme z dihali in sem takrat nabavila inhalator. Sedaj ga uporabljamo vsi, vdihavamo samo fiziološko, kadar se nam začne kašelj in lahko ti povem, da res ful olajša kašelj in ga ublaži. Če res začnemo ob prvih znakih kašlja, se kašljanje zelo hitro konča. Tako da jaz imam z njim zelo dobre izkušnje, ne vem kako pa je ob bronhitisih.
Upam da boste čim manj kašljaliuser posted image

_____________________________

Kjer je volja je pot!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kašelj
21.11.2012 11:51:32   
Najaa
Mi prakticiramo ja. Kadar kašljata, inhalirata fiziološko raztopino in moram rečt, da pomaga. Takojšnji učinek je tak, da še bolj kašlja pol pa zelo ublaži.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kašelj
21.11.2012 12:08:51   
darhaha84
Mi uporabljamo OMRON KOMPRESIJSKI INHALATOR in inhaliramo samo fiziološko (5ml) 3x na dan, ko začne kašljat. Ko je pa ok pa dobi inhalacije 1x na dan (ko pride iz vrtca), ker je zelo podvržen Bronhiolitis in čim prenehamo z inhalacijo, takoj zboli (zdaj v jesenskem času). Drugače pa nam pomaga tudi Sirup islandskega lišaja, ki se ga kupi v lekarni in je naraven. Nam kombinacija sirupa in inhalatorja zelooooo pomaga. Moram potrkat, da tudi če zboli se hitro opomore in nam ni potrebno več na infekcijsko – jupi…

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kašelj
21.11.2012 12:09:47   
matkica
Tudi pri nas inhalator zelo pomaga,vdihavamo fiziološko razstopino,zraven ga pa mažem z materino dušico po prsih in stopalih.Pa se hitro pozdravi.Od kar imamo inhalator nismo bili nikoli v bolnici,prej pa kar naprej. smo šli iz bronhitisa na bronhitis.Čim prejšnje okrevanje vam želim.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kašelj
21.11.2012 13:28:14   
aprilčica07
Inhalator in fiziološka - pri naši dela čudeže user posted image user posted image , materina dušica po prsih in stopalcih, pa v  medu naseklana čebula, pol to po žličkah pije. Je pa že leto in pol preventivno na Singulairju, in na enem vpihu Flixotida,  tako, da  verjetno  pomaga tudi to. 
Je blo  obdobje med enim in drugim letom starosti, ko sem mislila, da se mi odpelje, od bolnice do bolnice. Za znoret. Res je bla boga, vsak najmanjši prehlad se je razvil v dušeč kašelj, piskanje, hropenje in poke v pljučih... Če je bla sreča na naši strani, jo  je mala odnesla brez dihalne stiske, v nasprotnem primeru smo itak končale v bolnici. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kašelj
21.11.2012 15:53:29   
ribica.
nam singulair ni nič pomagal, kljub jemanju je dobival kašelj, celo v začetku poletja, zato sem mu nehala dajat.

o kakšnih inhalatojih torej govorimo, ker malo sem pogledala, in to ni poceni špas. A to imate ve vse te dage zadeve? Ker če bi se dalo bi jaz kupila kaj bolj ugodnega da deluje, sam nimam pojma ali to nekaj obstaja. Razen tistega res osnovnega, za 10 eurov.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kašelj
21.11.2012 15:58:10   
aprilčica07
Mi smo inhalator kupli v  trgovini Medigo, bil je okrog 70 eur, nevem pa katere znamke je. To je nakup, ki se nam je že stokrat povrnil. user posted image  

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kašelj
21.11.2012 16:11:06   
matkica
Jaz sem ga kupila v lekarni,imam pic-ovega,za njega sem dala 85 €,vendar mi ni žal.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kašelj
21.11.2012 17:04:53   
Paštetka
Moj mali je kašljaj 4 mesece skupaj, dokler nismo nabavili čistilca zraka. Po parih dnevih je bil brez kašlja. Pa nimamo ne plesni, v bistvu smo imeli novo stanovanje, novi jogiji.... Tudi alergološki testi iso zaznali alergije.



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 21.11.2012 17:05:31 >

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kašelj
22.11.2012 9:59:37   
Ajra RR
Po nasvet se lahko obrneš tudi na pediatre. Tukaj jih najdeš: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kašelj
22.11.2012 10:39:16   
darhaha84
Mi imamo tega in mi ni žal niti za cent, pa tudi če bi bil dražji bi kupila ker nam se je res izplačalo (ma vse bi dala samo da nama ni potrebno več v bolnico)
http://www.ceneje.si/lepota-in-zdravje/aparati-za-zdravje/inhalatorji/omron-kompresijski-inhalator-ne-c28-e_-_CX000E7593?bPar=2

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?