|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaposlitev v lastnem sp_ju
26.11.2012 11:11:36   
PC Baby
Odlocila sem se, da odprem sp in se v njem zaposlim. Ne vem pa kako je s tem oz. kako naj to prijavim: a podpišem pogodbosama s sabo ali je dovolj npr. kaksno potrdilo o lastnistvu spaja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
26.11.2012 12:28:53   
benika
Ko ti odpreš s.p. je to avtomatično tvoje. Nič ne podpisuješ pogodbe sama s sabo, niti si ne izplačuješ plače. Dobiš izpisek iz AJPES-a o ustanovitvi s.p. in to je to.

< Sporočilo je popravil benika -- 26.11.2012 12:29:26 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
26.11.2012 13:11:30   
PC Baby
V mojem primeru gre za samozaposlitev preko subvencije zavoda in moram bit zaposlena za poln dc

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
26.11.2012 13:20:01   
Neca1313
Tudi jaz sem dobila subvencijo za samozaposlitev in vse, kar moraš naredit, je da nekje odpreš sp. V svojem sp-ju lahko zaposliš nekoga drugega, sebe pa ne, ker ti si sp. Da delaš polni delovni čas, se pa vidi in upošteva pri plačevanju prispevkov.

_____________________________

N&N

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
26.11.2012 13:27:11   
PC Baby
Super, hvala!
A te lahko se vprasam koliko casa si cakala na subvencijo od oddaje vloge,?

(odgovor članu Neca1313)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
26.11.2012 15:14:20   
petea
PC Baby,
so ti že predhodnice napisale, da se z odprtjem s.p.-ja avtomatično smatra, da si s tem polno samozaposlena, seveda pa moraš narediti v 8-ih dneh prijavo tudi na ZZZS, in tako tam prijaviš 40-urni delavnik

svetovalka na zavodu vidi te podatke na ZZZS, ko preverja, ali izpolnjuješ pogoje za pridobitev subvencije za samozaposlitev


P.S.: če uveljavljaš ZPV ali OD, pa bi bilo dobro, če bi s.p. odprla na 1.1., ker če ga boš odprla v naslednjih tednih, se ti bo pri obračunu teh prejemkov upoštevali letošnji celotetni fiktivni prejemki s.p. (četudi jih ne boš ustvarila) in boš tako naslednje leto lahko kar občutno na slabšem glede OD in ZPV

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
26.11.2012 15:16:00   
petea
ko oddaš vlogo, praviloma izplačajo subvencijo nekje v mesecu do dveh

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
27.11.2012 9:50:40   
Neca1313
Jaz sem čakala na subvencijo mislim, da malo več kot en mesec. Glede razporeditve tega denarja je pa tako, da pred 4 leti, ko sem jaz odpirala sp, sem dobila 4500 e in podpisala pogodbo, da bom imela sp odprt vsaj 2 leti, tako da se je teh 4500 e razdelilo na 24 mesecev in se je štel v tisto leto, ko sem odprla sp, le sorazmerni delež te vsote. Jaz sem odprla sp oktobra, torej so mi za tisto leto upoštevai približno 560 e dohodka s tega naslova. Ne vem pa, kakšna je situacija sedaj oz. kako dolgo moraš imeti sp odprt. Upam, da sem ti kaj pomagala user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
27.11.2012 9:57:22   
petea
za ohranitev subvencije je potrebno, da ostaneš samozaposlena vsaj 12 mesecev;

PC Baby,
če izpolnjuješ pogoje za KDČ zaradi otrok, je to mogoče koristiti - odpreš s.p. za polni delovni čas, nato spremeniš na KDČ

< Sporočilo je popravil petea -- 27.11.2012 9:58:15 >

(odgovor članu Neca1313)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
29.11.2012 16:03:04   
Penny

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

V mojem primeru gre za samozaposlitev preko subvencije zavoda in moram bit zaposlena za poln dc


Moj dragi je letos s subvencijo Zavoda odprl doo. Kar se tiče Zavoda verjetno ni razlike (sp, doo).
Ko se je zavaroval, je moral dat eno posebno zavarovalno osnovo (zahteva zavoda) - osnova 40, če se ne motim (če nisem čist mimo ustrelila s to cifro). Pogodbe o zaposlitvi itak nima, ker je direktor in soustanovitelj podjetja.
Pa podjetje odpreš v 60 dneh PO zaključku enih večdnevnih delavnic (in ne prej, pazi na to).
Lahko pa že zdaj preveriš pri ustreznem organu (ajpes, če se ne motim), če ti bo šlo ime sp-ja skozi. Ne marajo tujih imen in črk.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaposlitev v lastnem sp_ju
30.11.2012 10:47:22   
PC Baby
Hvala za nasvete!! Ja Petea, izpolnjujem pogoje za KDČ in to je tudi moja računica glede na subvencijo, ki pokriva prispevke samo za eno leto, tako mi bo pa pokrila obe leti, ker po novem moraš biti 2 leti samozaposlen v sp-ju, če dobiš subvencijo.
Odprla pa bi ga 16.1., ker imam do 15.1. še nadomestilo zavoda in se mi zdi škoda pol plače pa pol prispevkov pustit, glede na to, da poslov preko sp-ja še nimam dogovorjenih tako kmalu...

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?