|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pozna katera tole bolezen...
6.12.2012 9:19:30   
emily1980
bolezen dlani,podplatov in ust.
Včeraj je tamala stara 4leta dobila rdeče fleke po dlaneh in podplatih zdravnica je rekla ,da je to bolezen dlani,podplatov in ust.Jaz še nisem slišala za to bolezen... Prosim za vaše izkušnje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pozna katera tole bolezen...
6.12.2012 9:24:59   
eva1
Moji trije so jo že vsi imeli, naredijo se lahko afte po ustih, pa pikice po podplatih in dlaneh! Virusna zadeva, pri vsaki se lahko zakomplicira , ampak v 99% jo otroci prebolijo brez težav!

(odgovor članu emily1980)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pozna katera tole bolezen...
6.12.2012 9:25:09   
Doll
Google :

http://www.google.si/#hl=sl&gs_nf=3&gs_rn=0&gs_ri=hp&cp=11&gs_id=54&xhr=t&q=bolezen+ust+rok+in+nog&pf=p&tbo=d&sclient=psy-ab&oq=bolezen+ust&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=dd627c6ac17df4d&bpcl=39650382&biw=1600&bih=1064

(odgovor članu emily1980)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pozna katera tole bolezen...
6.12.2012 9:41:03   
emily1980
Doll saj vem za Googluser posted image
Samo me tudi zanimajo izkušnje mamic,če jih katera ima in ,če ji ni težko napisati...user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pozna katera tole bolezen...
6.12.2012 16:11:42   
Doll
user posted image ,če potem veš,potem veš tudi za to,da so zapisane izkušnje mamic,samo prebrat je treba

(odgovor članu emily1980)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pozna katera tole bolezen...
6.12.2012 17:43:43   
emily1980
Doll pa kaj nimaš kaj drugega delati??? Če je nekje že podobna tema kaj se ne sme več vprašati??? Pa ,če te moti SPREGLEJ temo pa bouser posted image Takšnih kot si ti nisem na tem forumu nikoli razumelauser posted image Pa saj se ne splača.SE TI OPRAVIČUJEM,KER NISEM TAKOJ PREBRALA VSE FORUME PREDEN SEM ODPRLA TOLE TEMOuser posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pozna katera tole bolezen...
6.12.2012 20:14:33   
Doll
Oprosti,ker sem ti pomagala z linki,ne bom več.
Jaz tudi ne razumem takšnih kot si ti,torej sva že dve.
Jaz sem ti dala link,kjer si prebereš IZKUŠNJE mamic,ampak očitno ti želiš nekaj drugega.
Ti si začela nesramno,jaz sem pa ti vrnila user posted image

(odgovor članu emily1980)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pozna katera tole bolezen...
7.12.2012 7:43:51   
emily1980
user posted image user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pozna katera tole bolezen...
7.12.2012 13:18:27   
dreamhorse
Tudi jaz sem že slišala za to... nastane baje od nehigiene, (otroci v vrtcu ne umivajo rok po uporabi stranišča itd) Baje... naša je še hvala bogu ni imel.. Se pa bi naj dobili neki antibiotični obliži.. to mi je povedala ena mamica, ki sem jo srečala v vrtcu..

(odgovor članu emily1980)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pozna katera tole bolezen...
7.12.2012 15:01:52   
Leela
To sta imela mojadva lani. Virusna zadeva, zelo nalezljiva in pride v epidemijah. Najtežje je zaradi aft v ustih, ki bolijo in zato otrok težko je in pije. Antibiotični obliž? še nisem slišala. Pri virusih niti najbrž ne pomaga.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pozna katera tole bolezen...
7.12.2012 16:32:41   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Tudi jaz sem že slišala za to... nastane baje od nehigiene, (otroci v vrtcu ne umivajo rok po uporabi stranišča itd) Baje...



Ne, 'pride' od virusa. Tako kot prehlad ne 'pride' od mraza, ampak virusa. So pa (večinoma) virusi iz družine enterovirusov - torej lahko povzročajo intestinalne težave in grejo epidemije z roko v roki.


IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse naša je še hvala bogu ni imel.. Se pa bi naj dobili neki antibiotični obliži.. to mi je povedala ena mamica, ki sem jo srečala v vrtcu..

Antibiotiki ne pomagajo pri virusih. Edini pozitivni efekt ki ga ima lahko antibiotik pri virusni okužbi je preprečevanje okužb ran/lezij,... kar pa dvomim da pomaga v tem primeru, sploh kot lokalno zdravilo (obliž).

Jest sem zadevo imela, nekajkrat - bodisi kot bolezen stopal, dlani in ust ali pa kot herpangino... nič tragičnega, nizka vročina, utrujenost in tekoča hrana, najbolje mrzla (oz vsaj ne vroča).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pozna katera tole bolezen...
13.12.2012 19:23:12   
Balerina
No vi ste po vsej verjetnosti ven iz najhujšega, mislim glede aft po ustih. Pa morda za kakšno drugo mamico nam je zdravnica povedala za en sprej ki se ga lahko pošprica po ustih da malo omrtviči in da otrok lahko je. Ja samo za to da mu pred hranjenjem našpricaš da ga potem ne boli toliko. Ni zdravilo glede na to da je virus pač otrok preboli brez zdravil.

Pa naš 14 mesečnih se je ful slinil smo mu menjali slinčke na 15 min.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pozna katera tole bolezen...
14.12.2012 12:38:24   
emily1980
ja smo zdaj zdravi...
samo naša po usti ni imela nič aft razen ene na mandelju...

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pozna katera tole bolezen...
19.12.2012 22:08:26   
Najin_pikec
Mi imamo ravno zdaj to zadevo, ampak k sreči ne v ustih (upam, da se ne preseli zadeva še tja). V četrtek je imel vročino, ki je še isti dan padla, v nedeljo so se pa pikice pojavile. Je pa imel naš po stopalih in dlaneh samo pikico ali dve, precej jih je bilo pa okoli kolen.

In ker to ni dosti, smo kasirali še vnetje ušesa, danes so se pa spet neke pikice (pravzaprav flekci) pojavile - po možnosti norice, glih razsajajo v vrtcu user posted image . Če flekci ne bojo zginli, gremo spet k P.

(odgovor članu emily1980)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pozna katera tole bolezen...
20.12.2012 8:10:37   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Najin_pikec

Mi imamo ravno zdaj to zadevo, ampak k sreči ne v ustih (upam, da se ne preseli zadeva še tja). V četrtek je imel vročino, ki je še isti dan padla, v nedeljo so se pa pikice pojavile. Je pa imel naš po stopalih in dlaneh samo pikico ali dve, precej jih je bilo pa okoli kolen.

In ker to ni dosti, smo kasirali še vnetje ušesa, danes so se pa spet neke pikice (pravzaprav flekci) pojavile - po možnosti norice, glih razsajajo v vrtcu user posted image . Če flekci ne bojo zginli, gremo spet k P.



če so flekci,potem to niso norice.Norice so kot mehurčki napolnjeni z vodouser posted image

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?