|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   enkratna denarna pomoč od občine ob rojstvu o...
11.11.2009 13:41:54   
mucica2
Imam eno vprašanje, pa če katera kaj ve o tem, pa mi naj prosim svetuje oziroma odgovori.

Glede enkratne denarne pomoči ob rojstvu otroka, ki jo dajejo občine (pač nekatere dajo kaj nekatere pa nič, odvisno od vsake posamezne občine). Tam, kjer sem zaenkrat še prijavljena jaz znaša ta pomoč 104 EUR, v občini, kjer pa je moj prijavljen (pa bomo ko končamo hišico živeli vsi, to pa je recimo v roku 1 leta) pa da občina 200 EUR denarne pomoči. Vprašanje, ki ga imam je v primeru, da jaz otroka prijavim kar na njegov naslov, sama pa ostanem zaenkrat še prijavljena tam ko sem ali lahko potem on uveljavlja to pomoč v svoji občini ali ne. Pač v pravilniku piše, da pomoč lahko uveljavlja tisti pri katerem otrok živi. Sej dejansko bo živel z obema, ampak zaenkrat še pri meni doma (kjer sem jaz prijavljena), ker pač tam še ne moremo živeti. Jaz se zaenkrat še ne mislim prijavljat tam kot na stalnem prebivališču, vsaj dokler tam ne bom dejansko živela.

Zdej me pa zanima vaše mnenje, ideje...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
11.11.2009 13:53:35   
hektorina
Otrok dobi enkratno denarno pomoč v občini, kjer je prijavljen. Torej, če bo prijavljen na očetovem naslovu, boste "pokasirali" 200 EURuser posted image . Je pa "keč" v tem, da bosta otrok in oče na enem naslovu, ti pa na drugem. Jaz sem imela tudi drugi naslov, kot otrok in njegov oče in potem sem želela dati delati osebno izkaznico za svojega otroka. In je nisem mogla! Ker nimava istega naslova. Oz. ga takrat še nisva imela. Mi je pa prijazna ga. na občini dobronamerno rekla, da naj čimprej porihtam svoje papirje, oz. menjam stalno bivališče (osebno, vozniško, prometno...vse te dokumente), ker v nasprotnem primeru ne bom mogla uveljavljati niti pravice do bolniškega staleža za otroka. Sem menjala TAKOJ! Tako, da bi na tvojem mestu naredila takole. Pokasira naj oče, v svoji občini. Ti pa se vseeno prijavi na njunem naslovu. Za vaše skupno dobro! Srečno!

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
11.11.2009 13:56:54   
mucica2

hvala user posted image

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
11.11.2009 14:08:27   
somic
sem tudi jaz slišala da se to dogaja, kar je napisala hektorina, tako, da je bolje tako, sploh v primeru, da se boste v kratkem vsi selili tja, tako, da res ne izgubiš nič.

srečno!

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
11.11.2009 14:26:00   
K_a_t_i
No, pri nas ni bilo tako. Moje stalno bivališče je bilo v Trbovljah, začasno v Ljubljani, tudi otroka sem prijavila v Ljubljani. Vendar, ko sem urejala papirje za "darilo ob rojstvu otroka", tega otroka še ni bilo in torej tudi ni bil nikjer prijavljen. Upošteval se je moj stalni naslov in darilo mi je dala trboveljska občina. Vem tudi, da je bilo takrat tudi potrebno, da si (upam da si ne bom zmislila dolžine) eno leto imeti stalen naslov v občini od katere si zaprosil za to darilo. LAhko pa seveeda, da je zdaj drugače. To je bilo 2,5 leta nazaj.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
11.11.2009 14:57:32   
kristinaj
prijavi se v našo občino pa boš dobila celih 417 EUR....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
11.11.2009 15:03:40   
mucica2
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

prijavi se v našo občino pa boš dobila celih 417 EUR....


jah pol bi se vsi v tisto k da največ denarja...

sej se mi ne gre zdej tolk zarad tistih 100 eur, sam ko bomo itak v roku enga leta vsi tam živel, bo otroček tako v tisti občini odraščal in tako...sej bi že prej pa nama z obnovo hiše ni znesl, ampak bo...

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
10.1.2013 13:17:52   
nitta
Včeraj so mi na CSDju zelo neprijasno rekli da naj ne vzamem te enkratne pomoči občine (pri nas znaša 250eur bonov v eni otroški trgovini) ker je to baje 65% obdavčeno in bom mogla plačat tok več pri dohodnini... ve katera če je to res tako? jst tistim neprijaznim facam na CSDju čist nič ne verjamem...

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
10.1.2013 15:03:20   
petea
če to ni kakšna čisto sveža zadeva, potem podatek ne drži



tako visokega davka (v višini 65 % vrednosti) pa v Sloveniji ni nobenega, vsaj meni ni znano, da bi bil, tako da tudi ne verjamem, da bi to veljalo

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
10.1.2013 15:13:19   
nitta
Kokr so pri nas na CSDju nesramne, mi je čist možno da si je gladko zmislila sam da ne bi dobili... hvala za odgovor

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
10.1.2013 15:57:04   
petea
nitta,
morda sta se vidve z uslužbenko malo narobe razumeli, glede na to, da se gre za zelo podobne številke?

z enkratno denarno pomoč vaše občine (250 €) nima CSD nobene zveze, tudi vlogo za to oddaš na vaši občini po rojstvu otroka


obstaja pa še državna enkratna pomoč ob rojstvu novorojenčka, ki znaša 280 € in jo lahko od junija dobijo le tisti, kjer prihodki na družinskega člana ne dosežejo 64 % slov. povprečja (ali 6. razred za OD), ta pa se uveljavlja in jo obračunava CSD.

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
10.1.2013 16:40:33   
Toopsy
Pri nama je tako..
jaz sem še vedno prijavljena tam, ker sem včasih živela, začasno prebivališče imam v lj, kjer trenutno stanujemo. partner ima urejeno začasno prebivališče tu, kjer smo, stalno prebivališče pa ima na drugem koncu lj. Otrok je prijavljen na očetov stalni naslov.
in denarne pomoči nisva dobila za to, ker nimam jaz stalnega prebivališča v lj. vse se je zakompliciralo, kaos na csdju! vlagatelj pa je bil moj partner, saj spada pod lj tako kot otrok. jaz pa vloge nisem smela dati ne v lj ne tam, kjer imam stalno prebivališče. tako da ne moreš zmagat. naša čudovita državica!

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: enkratna denarna pomoč od občine ob rojst...
10.1.2013 17:03:08   
petea
@toopsy,
katere pomoči nista dobila - občinske ali državne?

Pri občinskih imajo občine praviloma v odlokih napisano, da se jih uveljavlja v tisti občini, kjer ima otrok prijavljeno stalno prebivališče.
Sta vlogo oddala in so vama jo zavrnili ali vama je niti niso vzeli v obravnavo?



Preberi si odlok, ki to ureja, sploh 8. člen: http://www.ljubljana.si/Static/upload/file/Odlok%20o%20denarni%20pomo%C4%8Di-neuradno%20pre%C4%8Di%C5%A1%C4%8Deno%20besedilo%203%202%202012.pdf



P.S.: Sem sedaj videla, da v LJ in še nekaterih okoliških občinah o teh pomočeh tudi za občinske pomoči odloča CSD.


(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?